Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вірний захист і підключення водяних насосів

roverspam

Рекомендовані повідомлення

Ніколи раніше не замислювався над тим, що водяний насос - це відносно потужний асинхронний двигун і його "поведінка" в цілому відрізняється від "поведінки" інших користувачів електроенергії. Вони мають відносно великі пускові токи, які, по-перше, щось "випльовують" в мережу, що не дуже гарно впливає на інших користувачів, а по-друге, потребують особистого захисту.

Маю 2 насоси: 

1. Для водозабезпечення будинку - Optima Jet 150-PL (1.3 кВт) з гідроакумулятором на 24л 

2. Для поливу - Optima MH-N 1300inox (1.3 кВт), до якого також підключене реле тиску з контролем сухого ходу Optima PC-10A

Зараз вони обидва підключені до спільної мережі кімнат (так вийшло, проектували до мене), на цей гілці висить ще холодильник і ця гілка має спільний автомат (зараз не можу сказати якого типу). Іноді вони працюють обидва одночасно. Як я розумію, це не айс.

Я планую їм, по-перше, виділити окрему гілку, яку розгалуджити на дві і кожного з них "посадити" на окремий автомат, а також на всю цю гілку почепити ПЗІП 3-го типу(а також кожен з насосів ще підключити через фільтр по типу APC PM1W-RS).

Тепер у мене виникли питання, які автомати краще брати? Начебто для асинхронних двигунів є автомати типу D, але я нещодавно взнав про автоматичні вимикачі захисту двигуна і що вони, по-перше (це так?) мають в собі теплове реле (реле тиску Optima PC-10A не має ж нічого спільного з тепловим реле?), а по-друге, вони якраз "заточені" під асинхронні двигуни.

Я прав, що мені треба ставити "автоматичні вимикачі захисту двигуна" (і бажано на кожний з насосів)? Що ще потрібно для надійного захисту насосів від будь-яких випадків, а також від їх впливу на мережу?

Також усі типи цих "автоматичних вимикачів захисту двигуна" чомусь для 3-х фазних двигунів (з можливістю підключити 1-фазний), наприклад

 

Тобто, як я це бачу:

1517157708_-.jpg.6ba95c9a2997f1bb5745f87382883df4.jpg

Чи вірна в цілому моя схема і що краще додати/прибрати/переробити повністю?

 

Дякую заздалегідь!

 

 

мій насос водозабезпечення:

769737465_OptimaJET150-24.jpg.fd10d9b0fd8b0e4b4d996ad57db36461.jpg

 

Мій насос для поливу (з реле тиску):

2102567297_OptimaMH-N1300inox.jpg.bd97d7ac81946e819e475f3561629180.jpg

1907798983_OptimaPC-10A.jpg.8c690f2f1d55a424b257ceb2d292a9d6.jpg

 

Приклад автомата для захисту двигуна, який я, так би мовити, "нагуглив": 0,1-0,16A 16kA MM501N Hager:

7775555.jpg.f6bfc69c32554dd4b07ee1995ad830b6.jpg

 

Змінено користувачем roverspam
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

якщо ви дійсно хочете покращити умови роботи ваших насосів, то дивіться в сторону пристроїв плавного пуску. Автомати захисту двигунів дійсно є тільки трифазні оскільки їх сфера використання в основному це промисловість де більшість двигунів трифазні. ПЗІП для вирішення даної задачі взагалі ні до чого. Ну і чисто моя думка, що двигуни повинні комутуватись контакторами, а не контактами реле тиску.  Я думаю, що реле тиску просто довго не живуть якщо включають і виключають насоси напряму.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Shturman1 сказал:

якщо ви дійсно хочете покращити умови роботи ваших насосів, то дивіться в сторону пристроїв плавного пуску. Автомати захисту двигунів дійсно є тільки трифазні оскільки їх сфера використання в основному це промисловість де більшість двигунів трифазні. ПЗІП для вирішення даної задачі взагалі ні до чого. Ну і чисто моя думка, що двигуни повинні комутуватись контакторами, а не контактами реле тиску.  Я думаю, що реле тиску просто довго не живуть якщо включають і виключають насоси напряму.

тобто для однофазних двигунів автомати захисту двигунів не дуже й потрібні?

А чому ПЗІП ні до чого, вони ж "плюються" в мережу стартовими токами?

Реле тиску вже живе 2 роки і поки що відчуває себе гарно...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.08.2023 в 17:38, roverspam сказал:

тобто для однофазних двигунів автомати захисту двигунів не дуже й потрібні

лишним не будет , есть у всех производителей , позволяют точно выставить ток сработки

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 11.08.2023 в 17:38, roverspam сказал:

А чому ПЗІП ні до чого, вони ж "плюються" в мережу стартовими токами?

ПЗІП обмежують напругу, а не струм. Вони реагують на сплески напруги. А при пусках двигунів напруга просідає

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

як на мене, автор теми трохи заморочується з цим питанням. Пускові струми в побутовій техніці звичайно присутні, але їхній вплив є незначним. З такою логікою можна і на міксер кухонний так само городити там теж є пускові струми

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Shturman1 сказал:

як на мене, автор теми трохи заморочується з цим питанням. Пускові струми в побутовій техніці звичайно присутні, але їхній вплив є незначним. З такою логікою можна і на міксер кухонний так само городити там теж є пускові струми

взяти для насосів звичайні автомати типу D і не морочити собі (і вам усім тут) яйка?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, roverspam сказал:

взяти для насосів звичайні автомати типу D і не морочити собі (і вам усім тут) яйка?

Тип С достатньо

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

пусковий струм х5 діє декілька секунд, В чи С нема різниці - автомат призначений для захисту кабелю, а не для обмеження якихось сплексів і захисту іншої битовухи. ставте узо або диф автомат для захисту людей і не заморочуйтесь. ті фільтри теж непотрібні

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...