Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вплив тривалого 100% SOС на деградацію LiFePo4

Dmode

Рекомендовані повідомлення

15 годин тому, ЯД сказав:

А почему вы думаете что б грейд это про ёмкость?

я не кажу, що це тільки про емність. я про те, що раніше  викладена інформація від відомого австралійця говорить про те що емність  нижча від паспортної є   одним з признаків бгрейд . судячи з мого досвіду і знайомих це не так. поки не зустрічав жодного акумулятора бгрейд з меншою емністю. як раз навпаки. менша емність це признак не бгрейд а признак бу. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 15.10.2023 в 19:53, yur43 сказал:

краще додати ємності і ганяти 20-60%

Якщо напруга на комірках під час активного заряджання сягає 3,65, а балансування зазвичай виставляється починаючи з 3,42-3,45, то як обмежити працю акб у вказаному ліміті чи більш розповсюдженому 20-80% і при цьому не довести до розбалансу комірок?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Vikctor сказав:

Якщо напруга на комірках під час активного заряджання сягає 3,65, а балансування зазвичай виставляється починаючи з 3,42-3,45, то як обмежити працю акб у вказаному ліміті чи більш розповсюдженому 20-80% і при цьому не довести до розбалансу комірок?

Аналіз ємності LiFePo без регулярного балансування на 100% заряду (а саме там інтенсивна деградація) неможливий. Виходить або експлуатувати по повній, або зберігати на поличці для нащадків. 

Єдине що ми можемо зробити - використовувати струм заряду по мінімуму (аж ніяк не 1С), і налаштувати циклічну роботу з регулярним балансуванням і швидким виходом із зони 100% заряду. Ну і температурний режим забезпечити коміркам, на днях бачив у людей інвертор з батареєю в кладовці гаража, 38 градусів там було при генерації 2,2кВт 6-кіловатним Дейе, а на зиму там мороз...

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, yur43 сказал:

 

Єдине що ми можемо зробити - використовувати струм заряду по мінімуму (аж ніяк не 1С)

Слухайте, це навіть жінки та підлітки напевно вже знають.) Ніхто не заряджає акб струмом вище за 0,5С.

 

12 минут назад, yur43 сказал:

 і швидким виходом із зони 100% заряду

В сенсі запрограмувати інвертер таким чином, щоб при soc 100% він навіть при наявності сонця чи мережі починав відбір з акб? Щось я не впевнений що це вірне рішення. І стосовно користі для акб не впевнений.

 

15 минут назад, yur43 сказал:

 Ну і температурний режим забезпечити коміркам, на днях бачив у людей інвертор з батареєю в кладовці гаража, 38 градусів там було при генерації 2,2кВт 6-кіловатним Дейе, а на зиму там мороз...

Якщо вірити тому що викладали вище у цієї темі, то ідеальна температура для зберігання комірок 0-10 градусів, але наскільки розумію це не про працюючу акб. Бо для працюючей  зазвичай викладають ступень деградації від часу/циклів при температурі 25 градусів - тож напевно саме ця температура ідеальна. В будь якому разі цілком зрозуміло що в неопалюваному приміщенні потрибно робити "теплий" бокс для акб та застосовувати термореле з можливістю нагріва. Наскільки я розумію це масово використовується і не є чимось складним у реалізації. А ось що робити влітку? В мене в котельні думаю біля 28-30 градусів наразі. Вішати кондиціонер для котельні якась ідея не дуже адекватна, особливо в умовах дефіциту ел.енергії...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 хвилин тому, yur43 сказав:

Аналіз ємності LiFePo без регулярного балансування на 100% заряду (а саме там інтенсивна деградація) неможливий. Виходить або експлуатувати по повній, або зберігати на поличці для нащадків. 

Наскільки регулярного? Щодня, щотижня? Можливо раз на місяць достатньо зарядити по повній щоб відкалібрувати ємність?

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

48 хвилин тому, yur43 сказав:

інвертор з батареєю в кладовці гаража

Я був в шоці, коли колега сказала мені, що обладнання (Deye) встановлено на холодному горищі. Сказала: іноді він геть не хоче працювати на 6кВт)))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 хвилин тому, vovarpd сказав:

Наскільки регулярного? Щодня, щотижня? Можливо раз на місяць достатньо зарядити по повній щоб відкалібрувати ємність?

залежить від режима експлуатації.

Якщо ми ним майже не користуємось, достатньо раз на місяць. А якщо ми бігаємо 20-80%, то мабуть раз на три-чотири оцих прохода. Бо я довірився підрахункам БМС і запланованих 40% виявились "нулем", помилка виникла за 4 дні.

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, МакДо сказал:

Я був в шоці, коли колега сказала мені, що обладнання (Deye) встановлено на холодному горищі. Сказала: іноді він геть не хоче працювати на 6кВт)))

У меня у соседа стоит на чердаке, там организована вентиляция но в жару 40 было 40 у меня стоит в сарае с вентиляцией опять таки в жару 40 было 40

Еще у соседа стоит под навесом на улице и те же 40 :-) Правда акб у него за стеной в доме

В итоге если помещение без кондиционера сделать ничего нельзя, да имхо и не нужно, а подогрев довольно просто реализуется

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, МакДо сказал:

Я був в шоці, коли колега сказала мені, що обладнання (Deye) встановлено на холодному горищі. Сказала: іноді він геть не хоче працювати на 6кВт)))

Так вони наче для вуличного монтажу. Я про інвертори деє.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

56 хвилин тому, Vikctor сказав:

Так вони наче для вуличного монтажу. Я про інвертори деє.

Звісно, просто холодне горище в спеку перетворюється в сауну.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, МакДо сказал:

Звісно, просто холодне горище в спеку перетворюється в сауну.

А, ви про це. В мене не перетворюється, бо температура на горіщі приблизно така само як на вулиці на сонці.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, yur43 сказав:

Аналіз ємності LiFePo без регулярного балансування на 100% заряду (а саме там інтенсивна деградація) неможливий. Виходить або експлуатувати по повній, або зберігати на поличці для нащадків. 

Єдине що ми можемо зробити - використовувати струм заряду по мінімуму (аж ніяк не 1С), і налаштувати циклічну роботу з регулярним балансуванням і швидким виходом із зони 100% заряду. Ну і температурний режим забезпечити коміркам, на днях бачив у людей інвертор з батареєю в кладовці гаража, 38 градусів там було при генерації 2,2кВт 6-кіловатним Дейе, а на зиму там мороз...

Так ось це добре або погано? )

image.thumb.png.c9166f097dedfd2159bb6ef904cff0c8.png

Pylontech

Заряджання - 0,3C;

Розряджання - 0,1C - 0,15C

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 хвилини тому, Mr. D сказав:

Так ось це добре або погано? )

якщо ця температура приходить зовні, або через обмеженість приміщення і тепловтрати інвертора, це погано.

А якщо тепло виділяють самі комірки, а в приміщенні температура нижча, це вопше бомба :) , і вона скоро рване.

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, yur43 сказав:

якщо ця температура приходить зовні, або через обмеженість приміщення і тепловтрати інвертора, це погано.

А якщо тепло виділяють самі комірки, а в приміщенні температура нижча, це вопше бомба :) , і вона скоро рване.

Є малі діти біля тієї Pylontech, тому бомба не потрібна.

По цьому показнику власники орієнтуються яка температура в приміщенні. BMS Pylontech жодного разу заряджання не зупиняв. Припускаю, що цей показник також контролює BMS (не тільки передає\показує тим, хто цікавиться), тому якщо температура наблизиться до критичної BMS зупинить заряджання\розряджання.

Але з цим зробити нічого, на жаль, не можливо.

Інвертор, до речі, використовує повільний режим охолодження під час заряджання (навіть не дуже сильно шумить), під час розряджання й того вентилятор або вентилятори не працювали, навіть, коли в приміщені було +33 та відбувалося розряджання на 400 W.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Mr. D сказал:

Припускаю, що цей показник також контролює BMS (не тільки передає\показує тим, хто цікавиться).

Jk контролирует, заводская настройка толи 60 градусов толи 70 не помню

Но 40 у меня было это как раз на то время была температура окружающей среды

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, Александр Аврамчук сказав:

 

 

 

Резюме для тих, хто не хоче дивитися.

Автор стверджує, що критичні (або просто погані) параметри для LFP: 1) температура вище +45; 2) та заряджання або розряджання вище 0,5C. Відповідно нормальні параметри: 1) температура не вище +30; 2) та заряджання або розряджання не більше 0,2C.

Та й загалом є пояснення того, чому робота в діапазоні 20% - 80%, ймовірний міф для саме LFP комірок, а не для LiNMC, що пов'язано з напругою.

Ось це точно треба дивитися будь-кому, хто налаштовує сонячний інвертор. )

Треба підписатися на цього youtube'ра. )

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Mr. D сказал:

Відповідно нормальні параметри: 1) температура не вище +30; 2) та заряджання або розряджання не більше 0,2C.

По факту мой акб большую часть времени так и живет, заряд стоит 60 ампер но при условии нагрузки/облачности они редко бывают скорее никогда, так же и разряд 60 ампер судя по моей нагрузке но они опять таки редко бывают учитывая что нагрузку покрывает солнце, а вечером/ночью максимум 15 ампер нагрузки это при 270 а/ч акб

Я думаю так у большинства происходит

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Mr. D сказав:

температура не вище +30

И -30 тоже норм?))) 

Вообще это все написано в техдоках

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 хвилин тому, ЯД сказав:

И -30 тоже норм?))) 

Вообще это все написано в техдоках

По нижньому ліміту ще не зрозуміло. Той австралієць каже, що +10 - це вже холодно (для нього, а не для батарей). )
Досвід дослідника теоретично об'єднує різні торгові марки.

Автор, наприклад, показав в чому відмінність заряджання різними напругами с різним струмом (кілька варіантів від 3,35 V до 3,80 VDC).

Pylontech, наприклад, пише просто напруги заряджання 3,50 - 3,55 VDC (52,5 - 53,5 VDC). Але ж можливо зарядитися на 95% напругою 3,40 VDC, що в теорії сприяє меншій деградації батареї, ніж напруга 3,50 VDC.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

До речі, вивчаючи ось це питання LFP комірок стало зрозуміло, що на LFP батарею звичайний ДБЖ (щось подібне комп'ютерному ДБЖ) буде впливати не скільки незручними напругами, а це 14 VDC/4 = 3,50 VDC та 10,5 VDC/4 =2,62 VDC (деякий приклад), скільки буде постійно тримати LFP батарею гарячою шляхом відповідного компонування корпусу.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 хвилин тому, Mr. D сказав:

Резюме для тих, хто не хоче дивитися.

Класний мужчинка, тепле відео. Але тут виникає парадокс - даташит виробника чи думка блогера? Здається, як мінімум 50% користувачів обирають готове рішення і більшість орієнтується по мануалу. Заряд розряд 0,3С гарантує передачу справної батареї онукам у спадщину?)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, МакДо сказав:

Класний мужчинка, тепле відео. Але тут виникає парадокс - даташит виробника чи думка блогера? Здається, як мінімум 50% користувачів обирають готове рішення і більшість орієнтується по мануалу. Заряд розряд 0,3С гарантує передачу справної батареї онукам у спадщину?)

Внукам це буде не потрібно.

Але й "бомба" теж не цікава. )

Та й одна справа той самий Pylontech, який з'єднаний по CAN'у з більше або менше серйозним інвертором або іншим пристроєм, який контролює процес. Інша справа дешевий інвертор, який треба ще самому налаштувати (тоді вся надія на BMS батареї, якщо та вже зібрана в корпусі).
Ось, наприклад, часто рекомендують на DC-лінію з\до батареї встановити запобіжник, так виявляється такий запобіжник вже може бути в готовому корпусі батареї (інша справа, що ще один - гірше не буде).

Мова про те, що до дешевших рішень сумнівної якості трохи менше довіри, тому й цікаво зрозуміти, що й в яких місцях повинно бути, щоб хоч мінімально розуміти, що йде не так, якщо щось трапиться.

Змінено користувачем Mr. D
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, Mr. D сказал:

По нижньому ліміту ще не зрозуміло. Той австралієць каже, що +10 - це вже холодно (для нього, а не для батарей). )

Для меня тоже холодно :-)

Я грею до +20 хотя это для меня тоже холодно :-)

Но расчет на теплоемкость самой батареи, тоесть если пропало ээ я продолжаю греть тт акб.это всего 30-35 ватт потом когда села батарея до нуля она остывать будет еще сутки и есть время что бы ээ появилось или генератором натарахтеть или солнышко появится

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, mib сказав:

Для меня тоже холодно :-)

Я грею до +20 хотя это для меня тоже холодно :-)

Но расчет на теплоемкость самой батареи, тоесть если пропало ээ я продолжаю греть тт акб.это всего 30-35 ватт потом когда села батарея до нуля она остывать будет еще сутки и есть время что бы ээ появилось или генератором натарахтеть или солнышко появится

А якщо три дні була, скажімо, температура 0, то до якої температури було б непогано нагріти батарею?

Всі оці температури сприяють міркуванню про переміщення батареї, але ж це все кабелі й так далі (дуже не зручно). А кабелі до батареї довгими не роблять звичайно, бо втрати енергії.

Тобто інвертору бути в температурах 0 - -5, скоріше буде нормально, а от батарея, припускаю, вже не дуже полюбляє такий варіант.

Змінено користувачем Mr. D
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...