Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Электрощиток в дом самостоятельно

ЯД

Рекомендовані повідомлення

Всем хорошего дня
Порисовал схему щитков в дом, прошу понимающих и знающих людей посмотреть, не натупил ли где или может можно что сделать по другому.

Из вводных - 3ф 15кв. Заземление думаю TN-C-S
От вводного автомата со столба линию думаю в свой щиток на улице, где будет заземление и разделение линии на Гараж и Дом. Гараж пока что только в проекте)

В доме будет щиток на вводе с РН (стабами) от которого будут отдельные ветки на 1 и 2 этаж
Насос питается из котельной, отопление и ГВП - газовый котел. Тырнет - тож котельня и оттуда вифи.

На данный момент я хз как подключаются стабы, и можно ли их просто вместо РН закинуть. Так не до конца понял как все таки УЗИП вешается и будет ли от него толк, если от уличного щитка 22м до щитка в доме. 

Еще момент с линией на гараж. так как гараж еще только в планах, но откатные ворота будут раньше, сначала закину линию к воротам. Но хз как защитить автоматику тогда (у некоторых соседей погорела автоматика, были постоянные проблемы после отключений зимой), из дома тянуть обратно к забору опять 22м не хо, и с другой стороны РН на улице тоже не хо)

image.thumb.png.6d915de2880529c876506d68c2a7442c.png

image.thumb.png.d97fceb37dcb48283fe9dde90ea41ebc.png
image.thumb.png.730782ab81bf55476d8319d7998007dd.png

 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ви б хоча б для  початку якось логічно групи розділили згідно тому де вони знаходяться. А то якось накидали все в одну кучу

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 хвилин тому, Energon сказав:

Ви б хоча б для  початку якось логічно групи розділили згідно тому де вони знаходяться. А то якось накидали все в одну кучу

Та начебто все згруповано. Спочатку поверх, потім місце. Тільки розетки на кухні поділені "навпіл", права сторона і ліва, на окремих фазах. А на другому поверсі поділено навпіл також- праве "крило" і ліве

Чи я вас не так зрозумів.

Але поки переглядав помітив, що загубив розетки котельні

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, BugS сказав:

PEN можна розщіпляти після лічильника? Я собі планую ТТ.

Я можу бути не правий, але як я зрозумів з інших тем форуму - розщіпляти якомога раніше та краще до лічильника, але можна після.

На основному стовпі, від якого йде розгалуження до мого стовпу, є заземлення. Від мого більше нікого не підключено. Принаймні зараз)

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Духовка +посудомийка це одна лінія? Я б розділив

Пральна машина + сушильна, ще може бути одна лінія. Коли преться, то сушиться потім по черзі у багатьох так. Але якщо дітей є трохи і людей більше в будинку проживає, то вони частіше разом працюють. А є досить потужні моделі пралок і сушилок

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, ЯД сказал:

Я можу бути не правий, але як я зрозумів з інших тем форуму - розщіпляти якомога раніше та краще до лічильника, але можна після

можно, но лучше ДО

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Energon сказав:

Духовка +посудомийка це одна лінія? Я б розділив

Пральна машина + сушильна, ще може бути одна лінія. Коли преться, то сушиться потім по черзі у багатьох так. Але якщо дітей є трохи і людей більше в будинку проживає, то вони частіше разом працюють. А є досить потужні моделі пралок і сушилок

Дякую за відповідь. Так, духовка з посудомийкою - одна лінія, і пралка з сушильною також одна. Нас поки що мало)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, Chatter сказав:

PEN после "Рубильник / АВ С25"? Мсье знает толк в извращениях.

Планировал сделать полное отрубание ввода. Рубильник - это мех. разъединитель контактов, вроде так правильно называется

Знаю, что ПЕ нельзя разрывать после заземления. Про ПЕН не знаю 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, Chatter сказав:

PEN после "Рубильник / АВ С25"? Мсье знает толк в извращениях.

Так планується повторне заземлення за автоматом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. око ріже ото розділення PEN|PE на трьох шинах, то вже як на мене якийсь перебор, особливо коли в вас вийшло що фізичне заземлення на одній шині а PE провідникі на іншій а між ними перемичка, я знаю так деякі роблять але як на мене то трохи дичина.
2. подумайте про включення інвертора з батарейками бо тільки гена, ще і з ручним запуском ви замахаєтесь зимою
3. узіп імхо не від відстані а від реальності, які сусіди поруч, чи є в них молнієвідводи, які дерева, лінія і тп, ну і взагалі то якщо у вас 22м то є сенс поставити 1 на стовпі, другий наступного класу в будинку - індуктивність проводу 22м вже вистачить щоб воно адекватно працювало каскадами.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1. око ріже ото розділення PEN|PE на трьох шинах, то вже як на мене якийсь перебор, особливо коли в вас вийшло що фізичне заземлення на одній шині а PE провідникі на іншій а між ними перемичка, я знаю так деякі роблять але як на мене то трохи дичина.
2. подумайте про включення інвертора з батарейками бо тільки гена, ще і з ручним запуском ви замахаєтесь зимою
3. узіп імхо не від відстані а від реальності, які сусіди поруч, чи є в них молнієвідводи, які дерева, лінія і тп, ну і взагалі то якщо у вас 22м то є сенс поставити 1 на стовпі, другий наступного класу в будинку - індуктивність проводу 22м вже вистачить щоб воно адекватно працювало каскадами.
4. забагато транзитних автоматів (4ф 25) - між щитами звичайні рубільнікі логічніше, бо селективність автоматів отак просто то міф і дуже ймовірна ситуація коли при спрацюванні 16а автомата десь від кривої праски у вас буде вирубати поверх а в то і будинок

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

кстати, узо 2п 25 ампер 10мА есть не у всех производителей у брендовых изделий навряд такое будет , максимум 16 ампер для такого тока утечки

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я когда читаю про TNCS и получение PEN после счетчиков  - так и вижу этих диванных теоретиков..... 
Умные люди вам не зря про ТТ намекнули.
Но не буду мешать ))) 
Дискутируйте.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, ЭлектроМеханиК сказав:

Я когда читаю про TNCS и получение PEN после счетчиков  - так и вижу этих диванных теоретиков..... 

На трансформаторній підстанції є лічильник і після нього йде PEN — це також результат роботи диванних теоретиків?

І яке взагалі відношення має лічильник (тобто вузол обліку) до системи заземлення?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, volomoto сказал:

І яке взагалі відношення має лічильник (тобто вузол обліку) до системи заземлення?

когда разделение после счетчика- счетчик будет выдавать ошибку , когда на pen после счетчика будет идти утечка

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, igorrius сказав:

когда разделение после счетчика- счетчик будет выдавать ошибку , когда на pen после счетчика будет идти утечка

Це якщо лічильник має таку функцію, але не у всіх лічильниках, вона є. 

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, volomoto сказал:

На трансформаторній підстанції є лічильник і після нього йде PEN

А шо, там счетчик прямого включения?

49 минут назад, volomoto сказал:

І яке взагалі відношення має лічильник (тобто вузол обліку) до системи заземлення?

Саме пряме. См. картинку.

 

8 минут назад, igorrius сказал:

когда разделение после счетчика- счетчик будет выдавать ошибку , когда на pen после счетчика будет идти утечка

ничего вышеперечисленного не будет

 

DIN 43 856.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, Chatter сказал:

ничего вышеперечисленного не будет

допустим pen  до счетчика очень плох , тогда ток будет течь через второй pen после счетчика .

ток от соседей может бежать через счетчик , не зря советуют не устраивать pen после счетчика, только ДО

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Chatter сказав:

А шо, там счетчик прямого включения?

Це не до мене питання, а до великого експерта, який зрівняв всі лічильники.

 

1 година тому, Chatter сказав:

Саме пряме. См. картинку.

Окей, я трохи не так сказав. Мав на увазі, що не лічильник визначає систему заземлення, а проект, і якщо в проекті є повторне заземлення після лиічильника, то лічильник підключається відповідним чином. В мене підключено так як рисунку 14 (Bild 14), тому я заземлив PEN повторно після лічильника. Для цього треба було трохи повозитись із контуром, бо досягнути менше 4 Ом вимагало багато металу, але РЕМівці все погодили і підключили.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так єта, в тих лічильниках які ставить дтек там жеж перемичка на PEN, розділяти до то звичайно кльово тільки вони-ж не вміють і не хочуть пломбувати шось до лічильника. Виглядає як якась сферична історія в какуумі, бо так може статися шо вони і PEN великим рендомом на стовпах заземляють і потенціал на тт буде на N і струм петлі буде не дуже і про узохі забили (не перевіряли роками) і вода грунтова пішла кудись і заземлення далеко від нормативного. І все те тільки тому що монтажники дтека не хочуть робити як треба а роблять як хочуть, але там все ще сіп і метелева перемичка на лічильнику

Змінено користувачем standov
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну я всех тонкостей заземлений не знаю, чуть другая проф.

Я решил в сторону TNCS потому, про она предпочтительнее во всех доках. Тема с током через счётчик по пен проводнику с намоткой на светчике - у меня подключение от столба, на котором заземление есть (столб, от которого ответвление ко мне, на столб на участке). И по идее все от соседей пойдет туда, а не через счётчик . Да и получается есть земля до счетчика, а у меня повторное.

Или я ошибаюсь?

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...