Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Який тип труб обрати та як правильно змонтувати вентиляцію?

Ihor Chumak

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт!

Вже скоро треба братися за монтаж вентиляції. Гуглив, з чого та як воно робиться, але крім порожніх сеошних публікацій нічого не можу знайти. Чи була вже така тема? Чи, може, є десь нормальна стаття в Інтернет? Дайте посилання, якщо так.

Є будинок. Горища немає - всі труби будуть прокладені тільки в житлових приміщеннях. Розкажіть зі своєї практики.

Я так і не зрозумів, який тип труб обрати - пластикові чи оцинковку? Пишуть, що в житлових будинках зараз немає сенсу ставити метал. Але кілька підрядників, з якими спілкувався, кажуть, що треба ставити тільки оцинковку. Чому? А тому що завжди так робили...

Тепер по монтажу. На що звертати увагу та про що запитувати виконавців?

Чи потрібне утеплення?
Як я кажу, труби тільки всередині будинку, а далі - у вентканал. Утеплення теж буває різним. 30 мм, 50 мм товщиною... Сам механізм зрозумілий - обмотав утеплювачем, обмотав ізолентою. З прямими сегментами зрозуміло, а як утеплюють повороти та трійники?

Як краще стикувати труби?
Пластикові труби стикуються через муфти. І якось склеюються?
Металеві, здається, просто вставляються одна в одну через раструб і стягуються хомутами.
Всі стики труб повинні же бути герметичними. Як це забезпечити для пластикових та металевих труб? Це якийсь герметик? Чи якась ізолююча стрічка?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1) в мене оцинковку

2) ізолента не потрібна, є скотч

3) утеплення 8-10 мм (типу самокліючий ізолон), є також рулонна мінвати на фользі. Повороти утеплені ізолоном, вирізаним фігурно. Думаю, фото є в моїй темі

4) повна герметичність не потрібна, звичайного скотча на стиках - за очі

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чому оцинковка? Чому не пластик?

Я от не розумію реальні переваги одного перед іншим.

Скотч - це такий металізований?

А у вашому випадку, утеплення - це для шумоізоляції? Чи таки для утеплення? Той конденсат у трубах, це реальність? Скільки його може утворитися?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1) це таке більш релігійне питання. Коли я обирав, то стояло питання антистатичного та антибактеріального пластика, з цим питаннячко. Плюс в мене вистачає розводки 160 діаметром, з пластиком начебто не дуже. Переходити на маленькі труби 75 діаметру не хотів - там інша ідеологія трасування, з колекторами

2) так

3) для шумоізоляції, в мене вся конструкція в теплому контурі, конденсат там тільки на приточних трубах ДО установки та всередині теплообмінника

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ніколи не чув, як шумлять вентиляційні труби. От ви кажете, для шумоізоляції товщина утеплювача 10 мм. Цього достатньо, щоб звукоізолювати трубу? Якщо вона ще буде за підвісною стелею, ймовірно, гіпсокартонною.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

мені цілком вистачає. шум, який є з анемостата, в інших місцях вздовж траси не чутний

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, shneider_vova сказал:

4) повна герметичність не потрібна, звичайного скотча на стиках - за очі

Звичайний скотч може виявитись не найкращої якості і через рік-два повідклеюватись - бачив таке. Краще намагатись робити якомога герметичніше і прискіпливо ставитись до всіх стиків. Якщо вірити дослідженням переліченим на скріні нижче, це дозволяє утримувати ефективність системи на максимальному рівні. duct.thumb.jpg.88e321f4031ed9e17606ed37d9320bbc.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так гадаю, під "звичайним" скочем мався на увазі металізована клейка стрічка. Не просто прозорий канцелярський скоч. Ви же про це?

Чи, все-таки, ви радите герметизувати стики іншим чином?

Змінено користувачем Ihor Chumak
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.05.2023 в 19:21, Ihor Chumak сказал:

Я так гадаю, під "звичайним" скочем мався на увазі металізована клейка стрічка. Не просто прозорий канцелярський скоч. Ви же про це?

Чи, все-таки, ви радите герметизувати стики іншим чином?

Я не спец, але минулого року також ще проходив. В мене розводка на горищі, тому є свої нюанси. Також "обв'язка" рекуператора вентиляторів і тд з оцинковки Спіровент, а гілки до кімнат гнучким Atco Superflex. На рахунок герметичності стиків не сказав би що сильно прискіпливо все робив, але пару тюбиків герметику явно не помішають і не дорого обійдуться. Усі місця стиків проходив герметиком, а зверху алюмінієвим скотчем в 2 шари, зразу по свіжому герметику. Був момент, що дещо переробляв, скотч "знімається" без проблем, а от герметик тримається міцно, треба постаратися щоб роз'днати. Герметик не памятаю який, здається для дахів, тобто атмосферостійкий. Додатково крутив саморізи з пресшайбою і буром, але в круглу трубу буром не буде зручно, злітає саморіз, тому інколи просверлював тонким сверлом і потім саморіз крутив. І скотч бажано нормальний брати, бо буває дуже тонкий, який навіть нормально не можна потягнути вліво/вправо, зразу рветься. І скотку треба багато :) Навіть не знаю скільки сотень метрів пішло, але докуповував 3-4 рази по пару шт. Скотч піде не тільки на герметизацію швів самих труб, але й на обклеювання ізолацією, також всі стики проклеював.

Screenshot_8.png

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А є перевага отакої закрученої труби перед звичайною трубою з цільного листа?

Бо мені пропонували труби брати не готові, а замовляти виготовлення в місцевих майстернях. Типу тих, які під димоходи роблять.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, Ihor Chumak сказал:

А є перевага отакої закрученої труби перед звичайною трубою з цільного листа?

Із нюансів це купа готових фасонних виробів, по типу тройників, поворотів, переходів і тд. У випадку якщо чогось не буде вистачати, або прийдетсья щось інакше зробити, то просто купив в тому ж Епіцентрі і продовжуєш. Якщо у місцевих майстернях, то тут потрібно повний список всього що треба для монтажу зразу робити, щоб потому не чекати поки виготовлять якісь деталі, яких не вистачає. Тобто якщо замовляти труби в майстернях, то і все інше там же. І не факт що тут все буде нормально зєднюватися, але напевно від майстерні залежить. Наприклад один трійник може нормально зайти в трубу, інший вільно, тобто навіть 1мм вже зіграє роль.

Ще по розмірах, із цільного листа роблять труби 0.5-1м довжиною (якщо не помиляюся), а от спіровент є 3м. Тому простіше взяти одну трубу 3м ніж 3 шт по 1м + зєднання. Тут і лишній розхід на герметизацію зєднать (більше герметику, саморізів, скотчу) і жорсткість каналу, одну 3м трубу напевно достатньо підвісити в 2 точках, а 3 шт по 1м прийдеться в 3-4 точках кріпити, щоб не провисали. Напевно ще швидкість монтажу, на 9 м потрібно 3 труби по 3м і 2 зєднання, наприклад це займе 20 хв, а з метровими трубами піде більше часу.

От питання хіба що в ціні, але якщо порахувати для прикладу якусь одну вітку (якщо є схема вентиляції) зі звичайними трубами і з спіральними, то приблизно буде зрозуміла різниця що і на скільки дешевше. Наприклад 10м траси діаметр 150мм, 2 трійники, 2 повотори на 90 град, 1 перехід на діаметр 125мм

Тільки моя думка, нікому не нав'язую :)

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

В свій час коли займався розводкою вентиляції, робив багато розрахунків в тому числі фінансових витрат. Найоптимальніше вийшло комбінована система: приток - оцинковка і витяжка - гнучкі повітроводи Вентс. Вся оцинкована була звукоізольована мінватою 30мм на фользі. З'єднання між коробами флянцеве з болтовими з'єднаннями М8 + герметик по флянцю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...