Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

8 хвилин тому, irina1969 сказав:

бо у мені ж кавун треба ростити🙃

Так, в тебе нема вибору, бо пакетик з насінням вже муляє😉

Починали  розмову про строкате листя конвалій і як докотились до кавунів, то краще не шукати зв'язок😂

Змінено користувачем allanek
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, allanek сказав:

Так, в тебе нема вибору, бо пакетик з насінням вже муляє😉

не те слово🤣

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, irina1969 сказал:

не, не купила (( але куплю бо у мені ж кавун треба ростити🙃

Ну нарешті, секта тепличників поповнюється! Ато я тут одна-самісінька, вмовляю всіх на теплицю, і все ніяк😅Щоправда для динь та кавунів потрібна тепличка чималенька, бо ще ж захочеться свіженького травневого огірочка, раннього помідорчика, ну і там ще деяких дрібничок: укропчика, руколи, базиліка, салатику, цибульки.....а ще і квіточки можна посіяти😇

У мене в цьому році на теплиці треба міняти плівку весною. Думали, що як плівка вже відпрацює своє, замінимо її на полікарбонат. Але щось ця безглуздо-безкінечна війна не дає дихати. Певно що буде поки плівка.

Питання з розрізу "а побазікати": це у всіх зараз синдром відкладеного життя чи тільки у мене? Зізнатися чесно, страшно вкладатися навіть у такі елементарні речі для власного комфорту як килимок, чи хлібниця, бо щохвилини не знаєш що буде через годину

  • Лайк 2
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, irina1969 сказал:

тихо з під куща )) є вар"єгатний хрін ( Armoracia rusticana Variegata)

 

І він так само призначений для консервації? Жалко ж буде те листя різати, якщо воно є окрасою саду.

Є така рослина - Катран. Пишуть, що це повноцінний замінник хріну. Його можна посіяти насінням і виростити кущ. Але його особливість в тому, що він не регенерує повністю з шматочка кореня, що залишився в землі і за бажання, на відміну від хріну, його можна легко позбутися.

Хтось вирощував таке?

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Ну нарешті, секта тепличників поповнюється! Ато я тут одна-самісінька, вмовляю всіх на теплицю, і все ніяк😅Щоправда для динь та кавунів потрібна тепличка чималенька, бо ще ж захочеться свіженького травневого огірочка, раннього помідорчика, ну і там ще деяких дрібничок: укропчика, руколи, базиліка, салатику, цибульки.....а ще і квіточки можна посіяти😇

У мене в цьому році на теплиці треба міняти плівку весною. Думали, що як плівка вже відпрацює своє, замінимо її на полікарбонат. Але щось ця безглуздо-безкінечна війна не дає дихати. Певно що буде поки плівка.

Питання з розрізу "а побазікати": це у всіх зараз синдром відкладеного життя чи тільки у мене? Зізнатися чесно, страшно вкладатися навіть у такі елементарні речі для власного комфорту як килимок, чи хлібниця, бо щохвилини не знаєш що буде через годину

Ще є Сарочка))....щодо синдрому відкладеного життя, то я його позбуваюсь зараз, бо раніше у мене було нашо щось доставати нове ( купляти) , ще старе дуже гарне...зараз ніт, якщо є можливість то купуємо що нам треба, бо така думка постійно в голові - ти цього хочешь, так придбай бо завтра може тобі буде не до цього....у мене вже давно думка про інше, відрізати волосся, зараз воно вже майже до дупці і пофарбуватись в рудий🤣оце проблема, бо все життя була брунатна шатенка з косами

 

15 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

І він так само призначений для консервації? Жалко ж буде те листя різати, якщо воно є окрасою саду.

Є така рослина - Катран. Пишуть, що це повноцінний замінник хріну. Його можна посіяти насінням і виростити кущ. Але його особливість в тому, що він не регенерує повністю з шматочка кореня, що залишився в землі і за бажання, на відміну від хріну, його можна легко позбутися.

Хтось вирощував таке?

У мене колись ріс катран, так у нього коріння дуже схоже на хрон, але як же його люблять хрущі(( з'їли під нуль....щодо хрона,  на дачі росте в затінку під кущем великого барбарису, так він взагалі сидить і не рипається, на консервацію мені цілком вистачає, але не більше

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Щоправда для динь та кавунів потрібна тепличка чималенька,

Вже згадувала Сашу ПОЗИТИВА, в нього кавуни чи дині по стелі тягнуться, він їх до труб прив'язує та ще і мішечек на кожну ягоду одягає, враження, що бахча займає верхній поверх.

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

це у всіх зараз синдром відкладеного життя чи тільки у мене?

Не знаю, чи можна назвати це синдромом відкладеного життя, але оце " мені треба" чи " я це хочу" , якось втратило актуальність. Навіть запаси зараз не роблю, як раніше, як і планів на потім. Купую лише те, що потрібно. І особливо по садовим закупам це видно. Але винятки маю. В мене є засіб для ванної-туалету, що я дуже полюбляю. І зараз з ним гойдалки- то він є, то його нема. Тож коли потрапила на його наявність, то вже закупилась, якщо і не на рік, то на півроку точно😁

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

бо щохвилини не знаєш що буде через годину

Маю надію, що цю ніч та ранок ми всі пережили і всі живі-здорові. Читаю та дивлюсь, куди попало - лікарня, школа, пологовий будинок, метро Лук'янівська...в мене вже закінчились всі назви, якими можна назвати те, що копошиться на болотах😡Юрій Гнат каже, що летіло до нас все, крім калібрів. Страшна ніч...

1 година тому, irina1969 сказав:

у мене вже давно думка про інше, відрізати волосся, зараз воно вже майже до дупці і пофарбуватись в рудий🤣оце проблема, бо все життя була брунатна шатенка з косами

В мене знайома, коли з нею таке саме було, йшла на ринок, знаходила , де продають парики та приміряла. Казала, що дуже дієвий метод:classic_tongue:. Я роблю простіше, якщо щось закортіло зробити з волоссям, то роблю. Наприклад, знаю, що класичне каре то не моє, але закортіло знов спробувати. Спробувала якийсь лайтовий варіант, ще раз впевнилась, що то не моє. Все, шукаю далі чогось зі стрижками, бо з фарбуванням я вже давно награлась і заспокоїлась. Іра, поки є бажання, роби, що заманеться)

1 годину тому, irina1969 сказав:

під кущем великого барбарису,

Чи я не звертала на них увагу раніше, але здається, що так рясно вкриті ягодами кизильник (фото1,2) та барбарис(фото3) ще не були, як цієї зими.

IMG_8045.JPG

IMG_8046.JPG

IMG_8048.JPG

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, irina1969 сказал:

щодо синдрому відкладеного життя, то я його позбуваюсь зараз, бо раніше у мене було нашо щось доставати нове ( купляти) , ще старе дуже гарне...зараз ніт, якщо є можливість то купуємо що нам треба, бо така думка постійно в голові - ти цього хочешь, так придбай бо завтра може тобі буде не до цього..

Є і таке. Ото ж 2 крайнощі. Одна - треба все і зараз і сьогодні, бо завтра не відомо, де ти будеш і чи будеш взагалі. Друга - нащо витрачати останні кошти, якщо не відомо, чи буде завтра робота, житло і т.д.

Звісно ж продукти харчування, одяг, взуття, побутова хімія, це все купується. Я теж зараз повитягувала нові рушники, посуд і теж користуюсь, бо не знаю, чи скористаюся я цим завтра. Але я нічого не купую для дому, для душі, для інтер'єру, ремонту і прикрашання оселі. Я вище написала про килим. От дійсно, мені не подобається килим у нашій з чоловіком спальні, хочу інший. Але щось зупиняє. Ну є ж килим на підлозі, нехай не модний, але є. Є дах над головою, тепло, ми вдома, є що поїсти і вдягнути, а мені килим....🙄

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, irina1969 сказал:

...у мене вже давно думка про інше, відрізати волосся, зараз воно вже майже до дупці і пофарбуватись в рудий🤣оце проблема, бо все життя була брунатна шатенка з косами

Це складне рішення, бо кардинальне. А з іншого боку, волосся має властивість відростити, якщо не сподобається обрізане, а колір завжди можна змінити

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, allanek сказал:

Не знаю, чи можна назвати це синдромом відкладеного життя, але оце " мені треба" чи " я це хочу" , якось втратило актуальність. Навіть запаси зараз не роблю, як раніше, як і планів на потім. Купую лише те, що потрібно. І особливо по садовим закупам це видно. Але винятки маю

Синдром відкладеного життя, як я розумію, це коли людина відкладає покупку, ремонт, відпочинок, тобто глобальні речі на невизначений строк. На строк, коли закінчиться війна (а коли вона закінчиться?), коли виростуть діти, коли заведуться зайві гроші, тощо.

От я саме про щось глобальніше, ніж про вибір, купити улюблену побутову хімію чи обійтися масмаркетом. Я про ремонт, побутову техніку, відпочинок...

Щоправда в 2022 влітку ми так сподівалися на перемогу, що доклали у дворі феми, переробили частину паркану. А от зараз у мене нема такої надії в найближчий час, особливо після сьогоднішнього ночі-ранку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, allanek сказал:

Маю надію, що цю ніч та ранок ми всі пережили і всі живі-здорові. Читаю та дивлюсь, куди попало - лікарня, школа, пологовий будинок, метро Лук'янівська...в мене вже закінчились всі назви, якими можна назвати те, що копошиться на болотах😡Юрій Гнат каже, що летіло до нас все, крім калібрів. Страшна ніч...

Думаю не всі, бо таки про жертви писалося. От коли воно летить, то нічого не треба, ні відпочинку,мені килимів, ні зачіски, аби цю хрінь збили і всі були живі, здорові і щоб залишився дах над головою

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Синдром відкладеного життя, як я розумію, це коли людина відкладає покупку, ремонт, відпочинок, тобто глобальні речі на невизначений строк.

Для мене немає різниці розмір покупки чи ремонту. Я знаю, що змінила відношення до життя незалежно від того, чи розмірковую над тим, купити чи ні якусь дрібничку або витратити гроші на щось значуще. Тому що невизначеність того, що буде завтра чи через рік, якщо мій Годинник дасть мені той рік, змушує думати про те, чи буду я завтра дивитись на свій сад, чи знов доведеться все кинути і їхати, не розуміючи, чи повернусь назад і чи буде куди повертатись. Я вже це проходила. Самі страшні та яскраві не ті спогади, що були місяць тому чи сьогодні вночі, а ті, що були перші два тижні після 24.02.2022г.

19 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

От коли воно летить, то нічого не треба, ні відпочинку,мені килимів, ні зачіски, аби цю хрінь збили і всі були живі, здорові і щоб залишився дах над головою

Саме про це я і казала.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Є така рослина - Катран.

 

8 годин тому, irina1969 сказав:

У мене колись ріс катран,

Панянки, подивилась я на той катран. Іра, він дійсно такий гарний кущ , наче біла хмарка? На Ютубі теж подивилась і в квітах, і без квіт. Не знаю, як хрущ, а листя мені чомусь нагадало капустяне, бо все в дірках було, то листя теж хтось полюбляє їсти?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, allanek сказав:

 

Панянки, подивилась я на той катран. Іра, він дійсно такий гарний кущ , наче біла хмарка? На Ютубі теж подивилась і в квітах, і без квіт. Не знаю, як хрущ, а листя мені чомусь нагадало капустяне, бо все в дірках було, то листя теж хтось полюбляє їсти?

Так, саме за цієї хмарки я і посадила, але не змогла зберегти(( у мене був катран приморський... я навіть не знаю, у мене лист ніхто не хрумкав, бо він доволі жорсткий...якщо хочеться хмаринок, то придивись до  лещиці (гіпсофіли)

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 хвилин тому, irina1969 сказав:

придивись до  лещиці (гіпсофіли)

Навряд чи є рецепт малосольних огірків з гіпсофілою🙂

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, allanek сказав:

Навряд чи є рецепт малосольних огірків з гіпсофілою🙂

ну не все можна з"їсти🤣

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене в цьому році навіть листя хрону пожрала якась скажена гусінь. Так обгризла, що від того листя залишився сам "каркас". Навіть отрута не допомогала, щоправда я бризкала Актофітом. Дійшла висновку, що якщо гусінь не загнулась від хрону, то Актофіт їй був як компот "на запивон"

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені зранку прийшла розсилка від "Літа", акційний розпродаж. Не знаю, що по цінам на тому сайті, що Іра давала , коли була мова де купити Антихрущ та інше таке, але можна порівняти.

Прихований текст

leto.ua/ua/insekticidi

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22.12.2023 в 08:49, allanek сказав:

Питання від знайомої. Чи є в когось досвід вирощування розмарину ампельного в саду, бажано в Київської області та північніше?мається на увазі, чи рсте він у когось постійно в грунті, чи саджають ( в горщик чи в відкритий грунт) кожного року новий кущик. і як швидко він розростається? Я не мала з ним справу, тому відповідей не маю. Знайома десь бачила , каже, що дуже гарно виглядає, "захворіла" рослиною.

 В мене  з осені вже третій горщик с розмарином. Два других забувала занести вчасно до дому. В нас вони не зімуют . Хоча гарно квітнут. На зиму розмарін живе на кухонному вікні , потім переезжает в грудні  і січні на вікно где роблю рослинам досвітку. Не скажу що прям завжди, но доволі часто щипаю на нем веточки на страви з мʼяса) 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Аня, дякую за відповідь. Знайому цікавив розмарин ампельний. Таке буває, десь побачила і мозок відключився - "хочу і все". Я таке теж проходила, тому її страждання розумію. Я розмарином не користуюсь, тому що, навіть трохи сушеного в маринаді для м'яса, чоловік чув та одразу питав, що такого я добавила. Хоча, як на мене, то запах сушеного та того, що в горщику купувала в супермаркеті, то різниця суттєва.

Пропонувала їй вдовольнитися флоксом шилоподібним з блакитними квітами, крім того, що буде мати місяць блакитного килиму, останній рік і взимку теж, гарний зелений килим без ніяких проблем. Ні, легких шляхів не шукає:grin:

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28.12.2023 в 21:15, allanek сказав:

Колись я ревень посадила лише тому, що мені лопухасте листя подобалось, дякую , що дала підказку стосовно хріна. Залишилось тільки знайти, де цю красу купити)

Подивилась. Гарне листя в того хріну. Ще і сорти є різні. Але враження, що купити варієгатний хрін в нас, все одно, що шукати насіння дикої моркви з парасольками бузкового кольору.Не знайшла пропозицій продажу того хріну. 

Хрін мені подобається .  Він в мене росте в напів тіні дома Я його не садила, він якось сам виріс, мені дуже подобається як він пахне коли квітне. Після того як квітне суцвіття потрібно прибрать- мают не охайний від. Листя довгі и широкі в длину см70-100. Не хворіє , ні разу не бачила  гусінь на рослині , головне його не копать и не переносить

Канваліі в мене є, хоча мабуть 1-2 кущика. Звичайни мабуть ( досталось бонусом від сусідки, яка мені квітів копнула від свого саду) схожі на звичайни. Тендітни красуні які не розростаються взагалі( я б хотіла щоб їх було більше с часом , а не три гілочкі), потім вони після того як квітнуть всихають и до наступного року я їх не бачу

До речі, в мене дуже погано росте папороть. Хоча всі жаліються що то рослина агресора . Я вже три рази саджала, але десь в середині літа 70% посадки сдихає. За три рокі в мене тількі 1 кущ почав рости, але він маленькій досі, три листа в розетки це предел за сезон. Гілка 30-40 см. Якщо я б сама не саджала его 1,2 метровою рослиною, що мені принесли, я подумала, що то сорт карлика в мене якісь

Про цікаві лістя- зараз дуже гарно виглядають кули с низькорослих кале кучерявих. Такі собі зелени , свіжі. Воні не бояться морозу і снігу. Кому цікаво як вони виглядають взимку, то зроблю фото. Їх можно в нашій широті ростіть як многлетник, але потрібно обирать низькі сорти, бо високі поваліть снігом и кригою  . Є богато сортів кольорових , на додаток Їх можно їсти, хоча воні більш жорсткі ніж звичайна капуста . Гарно готувати їх як долму. В мене їх кролики полюбляють взимку. То я саджала їх на городі, але які були низькорослими не обривала лістя, тому що воні були більш короткими, а в мене ще були високі, то я скубла на головку їх 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

Аня, дякую за відповідь. Знайому цікавив розмарин ампельний. Таке буває, десь побачила і мозок відключився - "хочу і все". Я таке теж проходила, тому її страждання розумію. Я розмарином не користуюсь, тому що, навіть трохи сушеного в маринаді для м'яса, чоловік чув та одразу питав, що такого я добавила. Хоча, як на мене, то запах сушеного та того, що в горщику купувала в супермаркеті, то різниця суттєва.

Пропонувала їй вдовольнитися флоксом шилоподібним з блакитними квітами, крім того, що буде мати місяць блакитного килиму, останній рік і взимку теж, гарний зелений килим без ніяких проблем. Ні, легких шляхів не шукає:grin:

Ох я розумію про що вона мріє . Моє  захоплення також було з тих фоточек родом з юга Італії . Такі вазони мені отримати не вдалося, хоча потенціал був у куща. В той рік він в мене гарно і обільно квітнув і тут чомусь я вирішила спробувать його в ґрунти оставить зимувать . Ну тобто я читала, що межева температура для него +10 , але вирішила, що ничого, вже дорослий повинен жити під накриттям.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 хвилин тому, Сарочка сказав:

Тендітни красуні які не розростаються взагалі( я б хотіла щоб їх було більше с часом , а не три гілочкі), потім вони після того як квітнуть всихають и до наступного року я їх не бачу

В своєму лісі не бачу, щоб конвалія великими плямами росла. Зустрічаю невеликі купки. Мабуть від умов залежить.

18 хвилин тому, Сарочка сказав:

в мене дуже погано росте папороть. Хоча всі жаліються що то рослина агресора . Я вже три рази саджала, але десь в середині літа 70% посадки сдихає.

В мене росте в одному кутку, страусник. Потрібен полив і бажано, якщо і не тінь, то не постійне пекуче сонце. В лісі повно орляка, завжди десь в низинах, або поряд з лісовою малиною чи ожиною. Грибів там шукати годі. Колись кущик страусника посадила на невеликому пагорбі, де багато сонця і мало поливу було на той час. Горіло листя і кущ не набирав великого розміру.

18 хвилин тому, Сарочка сказав:

Кому цікаво як вони виглядають взимку, то зроблю фото.

Звісно, що цікаво)))

11 хвилин тому, Сарочка сказав:

Моє  захоплення також було з тих фоточек родом з юга Італії .

А вона його живцем бачила, то хвороба невиліковна, то хай пробує. в таких випадках краще, що можна зробити , дати максимум інформації і нічого не радити. Шлях самурая:grin:...

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28.12.2023 в 21:51, allanek сказав:

Щось ти рано почала))) Невже теплицю купила?

В бабусі на городі завжди дині та кавуни росли. Дині були запашні та смачні, кавуни  невелички  і рідко стиглі.

В темі ПОЗИТИВА восени було бурхливе обговорення чи то динь, чи то кавунів. Пам'ятаю, що він викладав фото, де зі стелі теплиці звісали , наче, кавунчики.

В нас не погано расте кавун сорту Чарльстон грей. Майже завжди родять від 7 кг і більше и непоганий на смак. Іноді подвержени трохи уродству( не завжди мають овальну форму, буває каплевідна, але не хворіють, Хоча заявлен як середні пізній . Інши пробувала сорті, але розмір мʼячів мене не влаштували. Правда збираю я їх с вересні. Не обробляю, воткнул горщик і тількі іноді поливаю, культура без догляду расте. Не нормую( самі не розвиваються на гілці , якщо вяжутся , самі швидко усихают, коли основним лідерам пора набирать вагу.
Дині теж саджаю. запашне, але не дуже велики, до 1 кг, мабуть їх потрібно норміровать. Але я цім не страждаю- як огірки рощу і не кружу біля них. Дині мене меньше радують ніж Чарльстон грей, якій стабільний 

ПС диня, та кавуни, то тількі через рассаду, семенамі не встигають. 
ППС сорт Чарльстон грей дуууже погано пркідаєтся. Тому мочіть насіння треба більше в три рази ніж заплановано кущив. С перших, що проклются одразу буде толк. С другої хвилі, якщо вона і буде, як показав досвід толку нема- хвори, дохли, потім їх все одно собрати задушать

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, allanek сказав:

Мені зранку прийшла розсилка від "Літа", акційний розпродаж. Не знаю, що по цінам на тому сайті, що Іра давала , коли була мова де купити Антихрущ та інше таке, але можна порівняти.

  Показати вміст

leto.ua/ua/insekticidi

 

Знов порівняла с Фіскарс, то с знижкою персональною вигідно, якщо звичайна знижка то то на то с офіційним

( купила собі вчора сапку Фіскарс)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні, персональна знижка на цей розпродаж не діє. В мене оптова, що завжди висвічується на сторінці товару, зараз нема.

8 хвилин тому, Сарочка сказав:

В нас не погано расте кавун сорту Чарльстон грей.

 

А горщик де стоїть- в теплиці чи під небом?

 

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...