Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

4 часа назад, Андрій Миколайович сказал:

Привіт! І я хочу відволікти від високотехнолонічних рішень, і запитати, якщо на землю було накинуто глини/суглинок. І якщо це все перекопати - там вийде родлючий грунт для рослин? Або які варіанти є відновити в тих місцях родюче місце, не завозячи камази землі?

Андрій Миколайович, треба трішки більше інформації. На який грунт ви накидали глину/суглинок (на пісок, на чорнозем, на....). Скільки приблизно накидали і що плануєте в майбутньому там посадити?

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 Хочу написати про рослину, якую я захоплююсь та збираю в колекцію.... ЧЕМЕРНИК (Helleborus)

рослина красива  в любу пору року, квітне починаючі з зими,друга назва  Троянда Христа, бо квітне на Різдво( Helleborus niger)...весною стає перлиною сада і потім прикрашає сад красивим листом і квітами, що вже відцвіли...зараз є чемерники з кольоровим листом (замовила на осінь🙃)

В природі це рослина нижнього лісового ярусу і це треба мати на увазі, обираючи місце для посадки

місце для посадки-навівтінь, тінь, біля стволів дерев, кущів

грунт-звичайний садовий грунт, богатий на гумус, якшо на ділянці глина то додати пісок,чи дренаж на дно посадкової ямки щоб не було замокання кореневої

підкормки любить, але якщо місце обрано вдало та грунт прийнятний  гарно росте і без них

Чемерники дУУУУже !!!! не полюбляють пересадку, при пересадці квітування може наступити через пару років ( тому зараз у мене квітне половина 😢) садіть на постоянку і не чіпайте іх!

полив любить, мульчування також ..бурьян біля них виривати руками без механічної прополки, бо коренева мочковатая

старі сорти чемерників, відові чемерники для красивої картинки в саду бажано садити на схилах, щоб в повній мірі намилуватись квіткою, бо вона дивиться вниз і милуватись нею можна тільки лежачі )) нові сорти мають довге міцне стебло, квіти дивляться вгору і тому можна садити в любе місце, для краси бажано садити групами  бо всі вони чудово поєднуються між собою

останнє фото чемерник чорний, який саме квітне в грудні

image.thumb.png.2594ead411cda1296eb90e1e9b613c94.pngimage.thumb.png.36472b9c4ebb514384b2590ea7f4d336.pngimage.thumb.png.3c9ffcfc20d10677fef9737aaf3e4b53.png image.thumb.png.14276b3b59843b23d50030365de52d15.pngimage.thumb.png.c1aa7639d98f696573a730f3de1b1799.pngimage.thumb.png.5c5b3b45aaa8e4b8fbe131c272603d5e.png image.thumb.png.888094189f064df7fa6b2f783f6dfc30.pngimage.thumb.png.d2631401d9d55dd5934a0e9cd3d24b16.png    

20221223_135654.jpg

  • Лайк 2
  • Дякую 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А як довго вони цвітуть? І щоб зрозуміти відношення до сонця, зчим їх можна порівняти? Наприклад, з брунерою можна?

Бачу по сортові брунері, що сонце,  якого не так і багато бачить, не переносить зовсім, в неї підгорає листя. 

Квітка гарна, я на них дивилась, але ніяк не змогла знайти місце для неї в саду. Але з зеленою квіткою, то біля хости би посадила)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 хвилини тому, allanek сказав:

А як довго вони цвітуть? І щоб зрозуміти відношення до сонця, зчим їх можна порівняти? Наприклад, з брунерою можна?

Бачу по сортові брунері, що сонце,  якого не так і багато бачить, не переносить зовсім, в неї підгорає листя. 

Квітка гарна, я на них дивилась, але ніяк не змогла знайти місце для неї в саду. Але з зеленою квіткою, то біля хости би посадила)

ну дивись, ці фото зроблені 23 грудня, вони випустили вже квіти...квіти після відцвітання я залишаю, бо вони також стають прикрасою:hlop: просто якби завмирають в часі і так можна до осені, фігурально-вони вічні ))...забула, в зиму вони ідуть з листом і зрізаємо некрасивий лист тільки от зараз, коли вони вже випустили молоді

 вони не так горять як брунери, можна сказати що в прямому сенсі цього слова зовсім "ні", просто пригнічуються в рості

80 % чемерників з часом зеленіють чи набувають відтінок зеленого, тому я і сказала що їх можна саджати разом , для мене це важливо, бо не хо розпорошувати колекцію по всьому саду...є сорти яки з самого початку зелені, сорт що тобі сподобався сортосерія Double Ellen, білий з часом зеленіє, але там є і чисто зелений з самого початку

з хостами саме воно, доки хоста вилізе та зробить красиво, чемерник буде вже прикрашати та робити красиво

image.thumb.png.b9fac98debafa77be825a968c4b27f60.pngimage.thumb.png.9960ca59cf62f203d147384260f29c84.pngimage.thumb.png.94c37c466467d82da6abffa4316da819.png 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

збігала та сфоткала новеньких, які приїхали вчора...на 3 з 4 вже є зелений відтінок

 

зображення_viber_2023-04-19_07-55-48-057.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Питання. Чемерник краще виглядає поодинці чи в масиві або невеликою групою? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 хвилин тому, allanek сказав:

Питання. Чемерник краще виглядає поодинці чи в масиві або невеликою групою? 

Вони самодастатні, можна і так, і так...десь у мене було відео як вони виглядають майже масивом, якщо знайду то додам....імхо, але коли вони квітнуть то краще щоб поряд було щось без квітів, просто зелень, чи то хвоя, чи то листяні які тільки розпускаються

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Іро, я правильно зрозуміла, що на расєйській то - морозник?

Гарні ваші фото, але як він для мого клімату? У нас зими із снігом, як йому квітнути в таких умовах?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 годин тому, Nic-олаевна сказав:

Іро, я правильно зрозуміла, що на расєйській то - морозник?

Гарні ваші фото, але як він для мого клімату? У нас зими із снігом, як йому квітнути в таких умовах?

 дик у мого клімата також сніг буває ))  сніг йому не заважає, під снігом утворюються квіткові бруньки і все гуд

я хочу поговорити про інше- зони зимостійкості

 Коли ми вирішуєм прописувати у себе в саду ту чи іншу рослину, знати її зимостікість буде зовсім не лишне....так, треба вважати ще на купу факторів, але цей показник головний

як роблю особисто я...в гугле знахожу назву рослини (латиною чи англійською) додаю слово zone і шукаю

наприклад по чемернику виходить Zone: 4 to 9, тобто рослина зимостійка на всій території України

 

Zimostoykost_4-ua.jpg

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, Фрай сказал:

Квітує, витримує все

1A8D2BA5-D95E-40AB-9745-B38AA039BCAB.thumb.jpeg.5d5c3eaeee7fcf9901482bbda6b906c7.jpeg

 

58074EE2-04E4-499C-A366-1E904FF6F735.thumb.jpeg.90e576c58c4bb40a925a33aa23dca790.jpeg

 

 

Дуже гарний. Обіцяла собі, що з придбанням і висадкою нових рослин зав'язую в цьому році. Бо саджати можна хіба що на даху будинку. А тут така краса. Тепер ходжу, думаю, куди б мені ще і таку красу притулити

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20.04.2023 в 07:46, irina1969 сказав:

я хочу поговорити про інше- зони зимостійкості

Що тебе турбує в цьому питанні? Мабуть з цією проблемою стикаються всі, хоч раз в житті, якщо вирішив посадити троянду. Взимку сади трояндоманів  можуть виглядати дуже непривабливо. Іноді, коли для укриття використовують білу агротканину, враження, що по саду небіжчики в саванах розкидані. До речі, хвойні теж чутливі до зміни температури.

Якщо про троянди, сорти 6-ї зони купувала з пересторогою, але всі ці троянди добре почувались в мене. Без укриття і всіляких танців коло них.

Якщо про хвойні,  є в мене ялівці, що погано переносять зиму. І впливає на це не зона зимостійкості або приналежність до звичайного, лускатого чи пфітцеріани. Впливає на це колір ялівцю. Як тільки він небесно-блакитного з додаванням спокійного жовтого - все, треба готуватись  до того, що весною починати стригти, бо жовті плями на вигляд, наче чимось хворіють, стають коричневими. І немає значення яка була зима- тепла чи холодна, сніжна чи ні. Спостерігала за цим явищем не один рік, тому впевнено кажу, що то системна проблема  для всіх ялівців, що мають таке поєднання кольорів.

 

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алло, я так зрозуміла, що про зони зимостійкості Іра написала мені, як відповідь на питання, як зимує чемерник під снігом. Але щодо загальної зимівлі, то на успіх впливає дуже багато факторів. І тут я згодна, що зона зимостійкості лише один з них

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

я так зрозуміла, що про зони зимостійкості Іра написала мені, як відповідь на питання, як зимує чемерник під снігом.

То Іра вже відповість. Мені здалось, що малось на увазі загальне питання про вплив зон зимостійкості рослин. Але, як завжди, одне питання тягне за собою розмови про різне) І якщо я можу комусь допомогти, розказуючи про те, з чим стикнулась сама, чому б і не розповісти? Гарненький невеличкий ялівець Флоріант поряд з Блю Старом, обидва лускатих, але після кожної зими маю ось таке на жовтих гілках. Посадила його з цікавості, він ні на що не впливає. Але були чи є ті, що суттєво впливають на загальну картинку.

20.04.2023 в 07:46, irina1969 сказав:

я хочу поговорити про інше- зони зимостійкості

 Коли ми вирішуєм прописувати у себе в саду ту чи іншу рослину, знати її зимостікість буде зовсім не лишне....так, треба вважати ще на купу факторів, але цей показник головний

 

IMG_7638.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, allanek сказав:

Що тебе турбує в цьому питанні? Мабуть з цією проблемою стикаються всі, хоч раз в житті, якщо вирішив посадити троянду. Взимку сади трояндоманів  можуть виглядати дуже непривабливо. Іноді, коли для укриття використовують білу агротканину, враження, що по саду небіжчики в саванах розкидані. До речі, хвойні теж чутливі до зміни температури.

Якщо про троянди, сорти 6-ї зони купувала з пересторогою, але всі ці троянди добре почувались в мене. Без укриття і всіляких танців коло них.

Якщо про хвойні,  є в мене ялівці, що погано переносять зиму. І впливає на це не зона зимостійкості або приналежність до звичайного, лускатого чи пфітцеріани. Впливає на це колір ялівцю. Як тільки він небесно-блакитного з додаванням спокійного жовтого - все, треба готуватись  до того, що весною починати стригти, бо жовті плями на вигляд, наче чимось хворіють, стають коричневими. І немає значення яка була зима- тепла чи холодна, сніжна чи ні. Спостерігала за цим явищем не один рік, тому впевнено кажу, що то системна проблема  для всіх ялівців, що мають таке поєднання кольорів.

 

 

 

Мене в цьому питанні вже нічого не турбує)) просто питання Nic-олаевна, так влучно співпало з тим, що я хотіла написати , але не було слушної нагоди   ....пост був для всіх і якщо він комусь допоможе я буду рада

згадались гулі, які я набила....наші друзі з Закарпаття, знаючі що я трохи "притрушена" садом🙃вирішили мене здивувати і подарували 2 огроменні емкості з бамбуком ( краще б дали грошима, бо я навіть не можу уявити скільки воно коштувало 😷) ну і що  я зараз маю...нещасний бамбук, який кочує з місця на місце, бо йому погано там де я його посадила ( біля басейну) з самого початку....восени вкотре пересадила подивлюсь , а не просто буду зрізати восени і переведу в разряд-хай буде але подали від мене. 

щодо твоїх ялівців, такі ялівці це природна мутація, яка закріплена в сорт...мутація виникає тому, що в жовтих пагонах нема хлорофілу і тому вони слабкіші на генетичному рівні  ну і наслідки ти бачишь ((

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, irina1969 сказав:

щодо твої ялівців, такі ялівці це природна мутація, яка закріплена в сорт...мутація виникає тому, що в жовтих пагонах нема хлорофілу і тому вони слабкіші на генетичному рівні  ну і наслідки ти бачишь ((

Я недарма зробила акцент на кольоровій гамі. Таке стається тільки з таким поєднанням відтінку блакитного та жовтого.  Зелене або сіро-блакитне з яскраво-жовтим не дає ніяких побочок. Тож тут справа не тільки в хлорофілі, тут ще і генетична похибка. Наприклад, як в кішок білого кольору з блакитними очима дуже часто відсутній слух. Те, що це мутація, яка закріпляє негативний супутній фактор, безперечно. Але ми ж не ботаніки і не копаємо так глибоко, тому і підкреслила для тих, хто спокуситься на ці барви, чого їм чекати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 хвилини тому, irina1969 сказав:

вирішили мене здивувати і подарували 2 огроменні емкості з бамбуком ( краще б дали грошима, бо я навіть не можу уявити скільки воно коштувало 😷) ну і що  я зараз маю...нещасний бамбук, який кочує з місця на місце, бо йому погано там де я його посадила ( біля басейну) з самого початку....восени вкотре пересадила подивлюсь , а не просто буду зрізати восени і переведу в разряд-хай буде але подали від мене. 

Колись спостерігала за темою ( на Садибі), де продавчиня дуже розхвалювала бамбуки та запевняла, що є не чутливі до морозу сорти для Київської області. Якби поряд ще і Гольфстрим протікав, то я, мабуть, повірила б в таке. Тепер маєш чим бавитись. Посадити в великі горщики  десь біля будинку, в затишному місці, не було думки? Бо все, що бачила в наших садах, то росло тендітними кущами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 хвилин тому, allanek сказав:

Колись спостерігала за темою ( на Садибі), де продавчиня дуже розхвалювала бамбуки та запевняла, що є не чутливі до морозу сорти для Київської області. Якби поряд ще і Гольфстрим протікав, то я, мабуть, повірила б в таке. Тепер маєш чим бавитись. Посадити в великі горщики  десь біля будинку, в затишному місці, не було думки? Бо все, що бачила в наших садах, то росло тендітними кущами.

я їх поділила та пересадила під будиночок садівника, доповню все це зимуючим хвощем...доки бамбуки наберуть зеленого кольору буде зеленіти хвощ...затишні місця вже зайняті (( до речі, я знайшла добре зимуючий сорт будлеї " Wisteria Lane" цю зиму дуже добре себе показала, доки на неї крига з даху не гепнулась)) але такі "да" була майже зеленою зимою...понаблюдаю, але мені дуже сподобалась (USDA zone Zone 5 )

 знайшла фото мого  нещастя (( зимою у нього майже пристойний вигляд, але потім йому стає дуже погано  і відростати він починає тільки з середини літа , молоді пагони не встигають набрати міцності і так по колу ((

20210117_120521.jpg

Змінено користувачем irina1969
фото
  • Лайк 1
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бамбук ціліком можливо ростіть в нашій зоні якщо він буде японській (мак також назву Курільскій  також расте на О. Сахалін) він морозостійкий дійсно , нізкорослий , але він гірше ніж пирій ,  майже як хмєль, агресор с дуже потужними коріннями. Коринчіки в голубине більше ніж 40 см. Як би зараз его , або йому подібни саджала, то однозначно в якісь горщик .

В природі продертися  крізь ного майже неможливо без мачете.

3D6E0F21-E5B0-48E9-AAAA-1C23EA7EF120.jpeg

98EE954E-AA9E-45EF-BD99-4B7E0A742CDA.jpeg

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сарочка,у мене є низькорослий якісь варьегатний і він морозостікий на 100%, дійсно як пирій (( але всеодно йому погано у нас, бо невистачає  вологи((

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Сарочка сказав:

Панянки, а кто вирощувал батат?

Ні, не маю. Я про інше. Аня, яку площу  в вас займає городина, включаючи теплицю? Чому питаю? Бо вам треба ділитись знанням стосовно городу .

Наташа Nic- олаевна колись розповідала і показувала, як в неї розташовано все в теплиці. Для мене город це покарання, але коли спробуєш своє, вже не хочеться огірків-помідорів з базару. Тому цікаво почути-побачити і чомусь навчитись від того, хто отримує задоволення від вирощування овочів.

Навіщо вам батат🙂?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Сарочка сказав:

Панянки, а кто вирощувал батат? Немає досвіду? 

Досвіду немає, не панянка, але розсада батата своя вже є.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 хвилин тому, allanek сказав:

Навіщо вам батат🙂?

Розширити асортимент продуктів харчування, додатково зменшивши долю картоплі. В супермаркетах задорого батат продають та ще й оброблений. Картопля, то взагалі набір ядохімікатів невідомого походження.

Тож цього року є мета перевірити всі переваги і недоліки вирощування батата самостійно 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 хвилин тому, delic сказав:

Картопля, то взагалі набір ядохімікатів невідомого походження.

В нас це не основний продукт , займає дуже малий відсоток в списку базових продуктів.

Але ж бабат, наче, солодкий, хіба він є замінником картоплі? Тому і питаю, що Аню привабило в ньому?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...