Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сад і все про нього.

allanek

Рекомендовані повідомлення

8 годин тому, Сарочка сказав:

звісно, я не настаіваю , якщо це не доречно

Увага та бажання поділитись чимось, завжди доречно. Дійсно, мені дуже приємно. Але я ще і досі не можу відчути ту зацікавленість своїм садом, що була до вторгнення. Змінився сам сад, частина його опинилась під річкою і схоже, що це вже назавжди. Я і досі не відновила ні грядку з полуницею, ні кущі лохини. А це дуже показово, тому що без них не уявляла собі саду. Але...поки так...

Треба переосмислювати сам сад, треба пересадити рослини, які потребували цього ще 2 роки тому, але і досі нічого не пересадили. Може тому, що в літо перед вторгненням чоловік наполягав на тому, щоб пересадити дорослі туї Умбракуліфери, а я хотіла пересадити ялівець Блю Карпет, якому не подобалось місце, де він ріс. Чому не подобалось- це загадка, тому що на те місце пересадили кипарисовик, якій там почувається гарно. Чим закінчилось? Загиблі рослини, що опинились в воді. Це боляче...хоча я і кажу, що це найкраще - віддати частину саду воді, що зупинила орків, але я почуваюсь вбивцею тих рослин. Мені потрібен час, щоб вибачити себе, щоб в очах з'явилась цікавість, коли дивлюсь на рослини в саду. Поки що цього немає...

Аня, дійсно, мені приємно і маю надію, що не образила вас своєю відмовою. Я написала те, про що волію мовчати і покажу те, що збережене тільки для архіву,  щоб було зрозуміло, чому я відмовляюсь від вашої пропозиції)))

На фото Блю Карпет, про розмір якого говорить посадкова яма та тачка, якої не видно під ялівцем.

До речі, стосовно місця. Чи подобається воно рослині? Що йому не сподобалось на цьому місці, як і ще на двох інших до того, то загадка? Але, коли пересадили в останній раз, він, наче переродився, очі раділи , коли дивилась на нього на новому місці- хвоя стала наче блакитний оксамит, дуже красивий та величний ялівець. Але ...

Про мартагони згадала, тому що для них є готове місце, давно про це подбала, то може настав час для них і для мене.

 

IMG_20210605_110403576.jpg

IMG_20210605_110440423.jpg

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алла, колись ви мені порадили мою гірку засадити хвойними. Замість однорічников. То, запомьятала и мабуть все більше починаю к тому же склоняться.  Схоже можжевельнікі і ялівець не погано себе почувают. Потрибно засадити верх гіркі. Існують посухостійкі варіанти? Звісно можу додати гідрогеля до грунта, але с часом він розпадеться і нового не додать. То потрібно щось, що більше горно- кам’яне. І даже не знаю на що мені дивиться . Додаю фото мого безладу. Навесні зібралась перероблять, до того часу потрібно вирішить що мені робіть, мабуть полів проложу

4EECD78A-671C-452D-8A8E-B3EA152377BA.jpeg

716D1B03-F44E-48B8-8F9F-57C277A00D07.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Сарочка сказав:

 Схоже можжевельнікі і ялівець не погано себе почувают

Ялівець це і є "можжевельник"🙂 Всі хвойні, що бачу, виглядають гарно.

 

2 години тому, Сарочка сказав:

Потрибно засадити верх гіркі. Існують посухостійкі варіанти?

Там що, зовсім не буде поливатись? А зараз те, що там росте, звідки бере воду?

2 години тому, Сарочка сказав:

мабуть полів проложу

Це правильно. Якщо там буде полив, то можна  вибрати любий ялівець, що подобається. Якщо не вийде з капельним, як альтернативу можна покласти там сочащійся шланг, це дорожче буде коштувати, або ставити звичайний зрошувач.

2 години тому, Сарочка сказав:

Додаю фото мого безладу.

Так,  фото ціеї  " художньої творчісті" не прояснило "картину світу". Де там "зад", де " перед", яким боком, що і куди дивиться? Спочатку треба розуміти загальну діспозицію, потім вже думати, куди що посадити.

Якшо мова лише про те, шоб посадити грунтопокривні  ялівці поміж каміння, тоді все простіше. 

Стосовно посухостійких. Якось в мене не було такого, щоб щось не поливалось. За два з невеликим місяців, що ми виїхали на початку вторгнення, сад не поливався, всі рослини почувались гарно. Але такого, щоб зовсім не поливати, то не знаю, що вам сказати. 

Аня, я правильно розумію, що з того боку, де троянда та ще пухнасте хвойне, нагадує Блю Ароу, якому голову знесли, проходить доріжка? і що там росте чи що планується посадити?

 

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, allanek сказав:

Ялівець це і є "можжевельник"🙂 Всі хвойні, що бачу, виглядають гарно.

 

Там що, зовсім не буде поливатись? А зараз те, що там росте, звідки бере воду?

Це правильно. Якщо там буде полив, то можна  вибрати любий ялівець, що подобається. Якщо не вийде з капельним, як альтернативу можна покласти там сочащійся шланг, це дорожче буде коштувати, або ставити звичайний зрошувач.

Так,  фото ціеї  " художньої творчісті" не прояснило "картину світу". Де там "зад", де " перед", яким боком, що і куди дивиться? Спочатку треба розуміти загальну діспозицію, потім вже думати, куди що посадити.

Якшо мова лише про те, шоб посадити грунтопокривні  ялівці поміж каміння, тоді все простіше. 

Стосовно посухостійких. Якось в мене не було такого, щоб щось не поливалось. За два з невеликим місяців, що ми виїхали на початку вторгнення, сад не поливався, всі рослини почувались гарно. Але такого, щоб зовсім не поливати, то не знаю, що вам сказати. 

Аня, я правильно розумію, що з того боку, де троянда та ще пухнасте хвойне, нагадує Блю Ароу, якому голову знесли, проходить доріжка? і що там росте чи що планується посадити?

 

От ці камінці насипани в художному безладу над бочкою септіка и закривают три труби диаметором 30 см, які розташовани  зверху, то ця ділянка дуже суха.
Навесні там ростут тюльпани и всі луковічни, потім сажаю що не шкода- однорічнікі, поливать потрібно 2 раза в день . В спеку , якщо не зробіть цого усі квіти трохі вяли будут вже к вечору .Там богато сонця , тені  майже не буває(  тількі з ранку трохі по козацькому ялівцю и там в ногах ще якісь веріегатний медлено растущий. )

Вода нагорі взагали там не тримається тому, що вокруг бочкі дренажни труби, які скідают високі (120 см від поверхні) грунтови води в речку , що розташована в 15 метрах від клумби. Ґрунт піщаний  в більшости річковий пісок, тому він завжди вологій в 10 см от поверхні. Помірно вологій, тому там взагалі полів не потрібен, але я роблю ежедневно дощевання рослинам, ну тому що все одно потрибно поливать верхню площадку , да і  мені подобається як виглядають мокри рослини. :)   . 
То в мене як раз було питання, можливо якось ту верхню площадку чимось засадити, щоб такі адскіе умови витримали?  70*200 см десь приблизно ділянка по поверхні. Якщо ні, то тоді мабуть треба поміркувати і кардинально прибрать весь хаос камінців ( якій створювалися спочатку аби труби прикрить , потім туда свозілось  всяко - разно и саджалась без сістем и ідей, деякі временно « на подращування»  , цей рік взагалі не дуже до клумби було. Тому в мене зверху був укроп , базилік , десь ще була пуста ділянка, то я туда салата червоного посіяла.

Дорожка проходіт, але не впритул( сетку від собакі поставили, літом він вирішил що він хоче наверх стрибнуть, я доложила ряд камінчіков , але собак мені показал , що він вміє стрибати . Тому поставілі сітку. Треба прибрать, вже заспокоїлися не лізе до клумби. 
там с обратной сторони горщики з калами, хости, все що потребує тіні.  І далі пень дуба 130 см діаметром. З якім я не знаю що робити, раніше ставіла 4 ведра с сурфініями на літо.  Корчевать не реально, що з нім робіть не знаю. Пока все ще проізводіт опят

Мабуть завтра с криши зроблю фото, с того ракурса одразу буде все зрозуміло 

Змінено користувачем Сарочка
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, Сарочка сказав:

і кардинально прибрать весь хаос камінців

Прибрати завжди встигнете. Якщо є бажання посадити там рослини, то з урахуванням жорстких умов, про які читаю, на думку спадає ялівець Блю Чип та кизильник горизонтальний.

Блю Чіп призначений для таких гірок, має поверхневу кореневу, невибагливий до грунту. В мене росте, як раз над бочкою септика та над  ревізійним  кільцем, куди їдуть каналізаційні труби з двох будинків. А ревізійний колодець, це кришка з бетону, на якій лежить шматок агротканини і засипана кора шаром в 1-2см. Йому цього досить, щоб рости там вже багато років.

Його можна не садити прямо на верхівку гірки. Посадіть десь збоку 1-2 кущі. Це така жадібна "зараза", що буде лізти всюди, де тільки можливо. Тож камені накриє всі, незалежно від того, де буде сидіти сам. Він випускає гілки, які постійно вкорінюються. Десь в темі я викладала фото , як він росте прямо на ФЕМах, пускаючи коріння в проміжки між плитками. А там крім піску з цементом та знизу шару щебеню нема нічого. І якби його не стригти, то вже зайняв би велику площу ФЕМів.  Добрива бачив тільки, коли садили. Враження, що і до води йому байдуже, буде рости в любих умовах. Гарний ялівець з високою швидкістю росту.

Кизильник горизонтальний. Ще одна гарненька "зараза". Блю Чіп відпочиває. Стригу його в нуль, бо забиває "ногами" не тільки Блю Чип, а і все, до чого дотягнуться гілки, до вертикалей теж дотягується . Навесні вкривається дрібненькими рожевими квіточками, восени червоними ягідками. Буде рости де прийдеться, не чутливий до грунту та поливу. Кизильники це гарна річ в саду. Теж можна посадити десь поміж каміння, не обов'язково на верхівці. Але, якщо в Блю Чіпа м'які гілки, то в кизильнику дуже жорсткі.

Ще згадала про юку нитчасту. Камені їй будуть пасувати і рости вона там буде. В мне їх три сорти. Звична всім зеленого кольору, Брайт Едж та Колор Гуард. Але в них біологічний цикл не заточений на наші пори року. Тому початок літа вони "бе-бе", тому що навесні починає  відмирати  листя і гарнюнями вони стають десь з липня. А осінь та зиму  красиві. Ну і камені вони не прикриють.

Не раджу інших грунтопокривних ялівців, тому що, на мою думку, Блю Чіп серед них на першому місці для ваших умов.

Можливо товариство щось інше порадить.

 1. Блю Чіп;  2. Блю Чіп + кизильник горизонтальний

 

 

IMG_7970.JPG

11.12.2020 001.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 4
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Імхо, я б залишила тільки камені і досадила б кизильник і все

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, Nic-олаевна сказал:

Фрай, запитайте будь ласка у дружини, як часто вона викопує і пересаджує лілії на інше місце.

Бо я лінюся це робити щороку

Вона не лінується, але й не пересаджує бо у нас не так багато місця, кожного року після отримання посилки одне і те ж - куди мені посадити те, що купила? ))

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, irina1969 сказав:

Імхо, я б залишила тільки камені

Коли я казала про "художню творчість", хотіла зрозуміти, що це означає для Ані. Логічно було б почути у відповідь, що це хаотично розташовані рослини. Але ні, виявилось, що у Ані дисонанс викликають не рослини, а камені. Якщо вона це так бачить, то я не стала розвивати тему про те, що там росте і розмова почалась лише про рослини в зоні камінців.

Хоча для мене все навпаки: каміння не чіпати, рослини - або змінити там їх розташування , або всі геть звідти.  Для мене варіант "геть звідти" ідеальний. Але гірка не моя і не мені це вирішувати.

16 годин тому, Сарочка сказав:

камінці насипани в художному безладу

 

12 годин тому, irina1969 сказав:

 досадила б кизильник і все

Так, на тому місці проситься монопосадка. Я ж не просто з цікавості запитувала і про доріжку поруч. Але тільки кизильник взимку буде масою  голих сірих гілок, які в купі з камінням не будуть додавати настрою в похмуру зимову пору та навесні, коли все тільки прокидається.  Якщо про практичність, то Блю Чіп , можна сказати, що не потребує уваги. Кизильник ( в мене) потребує стрижки, бо в двобою за місце "Блю Чіп- кизильник", ялівець програє. Від кизильника дістається всім рослинам. що поруч. Цей кизильник агресивний.

В мене ще росте кизильник Літл Джем, то зовсім інша поведінка. Ще не бачила ні квіточок, ні ягід, тільки листя. Розповзається щільним килимом, але росте дуже повільно. Він доречний в тому місці, де я його посадила і особливо восени горить яскравим забарвленням,  але для гірки Ані я б його не стала радити. Та я і не радила.

В мене соло-масивами росте казацький Глаука. Гірок нема, але масиви більше за розмиром, чим у Ані. Завжди хвалю себе за такі рішення. І з точки зору декоративності, і з точкі зору догляду, якого вони, майже не потребують. Але я дівчинка монохромна :pardon:

IMG_7492.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, allanek сказав:

Коли я казала про "художню творчість", хотіла зрозуміти, що це означає для Ані. 

 

Доки Аня не відповіла)) то мої 5 копіок...навесні, як я зрозуміла, там ростуть цибулькові, а там вже і кизильник прокинеться...взимку, так може бути сумно (( тоді "так" додати щось накшталт Блю чіпа, але треба подивитись якій колір фасаду планується, бо він може не підійти своїм холодним відтінком...ІМХО щоб вже не мучатись, то посадити щось темно-зеленого кольору, але у  кизильника взимку така графіка з гілок на снігу, що мені б не було сумно:)

у мене кизильник є 3 сорти, Skogholm монстроподібний хом"як, Queen of Carpets- дуже тендітний з середнім темпом росту, але ягідки дав відразу і я ще здуру :grin: кизильник  Major   начеркувала ,бо душа бажала той саме червоний, що у тебе на Літл Джемі...я от що подумала, коли побачила як Skogholm почав повзти по сосні  ( стовбур як опора), може його десь вертикально запустити ?, ну роблять же горозонтальні ялівці на опорах, так чому не зробити так кизильник ? це просто думки вголос не більше:)

 Ще у мене є кизильник блискучій, але він росте кущем і також восени палає

трішки гумору image.thumb.png.6da02ecdab1646642904c5fd1d1c14b3.png

  • Лайк 2
  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 хвилини тому, irina1969 сказав:

ну роблять же горозонтальні ялівці на опорах, так чому не зробити так кизильник ? це просто думки вголос не більше:)

Роблять. В Проксімі є в продажу на штамбі якийсь сорт горизонтального з білими квіточками.

54 хвилини тому, irina1969 сказав:

але у  кизильника взимку така графіка з гілок на снігу, що мені б не було сумно:)

Я не бачу графіку гілок на снігу того кизильнику, що в мене, тому що,  якщо є сніг, то нема гілок, бо вони під снігом. Самі спритні можуть стирчати верхівками гілок над снігом, але то не про графіку)))

54 хвилини тому, irina1969 сказав:

як я зрозуміла, там ростуть цибулькові, а там вже і кизильник прокинеться...

Хоч я і гуманітарій, але стосовно того, як зробити так, щоб менше було роботи в саду, то кумекаю швидко. В мене з цибулькових залишились ті мускарі та крокуси, що самі собі розмножуються та квітнуть. Ще звідкись занесло пролісок, чи як його звати правильно- біленька квіточка з формою дзвоника. Але якщо можливо зробити шматочок саду, де не потрібно  багато колупатись, зроблю такий варіант. Чим більше мені років, тим більше подобається такий варіант.  В любому випадку, Ані дали варіанти, а вона вже вирішить, як бути.

54 хвилини тому, irina1969 сказав:

треба подивитись якій колір фасаду планується, бо він може не підійти своїм холодним відтінком...

Коли саджала Блю Чип ніяких думок про сумісність кольорів та відтінків не думала. Це вже згодом я стала "розумною":grin:  Як не дивно, в мене Блю Чип вписується до всіх рослин, всіх відтінків та кольорів. Його в мене багато, росте по всьому саду і ще не було такого, щоб мені не сподобалось, що не туди його встромила.

54 хвилини тому, irina1969 сказав:

щоб вже не мучатись, то посадити щось темно-зеленого кольору

Якщо за ялівці говорити, серед них одиниці сортів можуть похвалитися чистим зеленим кольором. Серед тих, що можуть бути грунтопокривними, навіть, ті, що здаються зеленими, мають якесь сизе чи блакитне підгрунття. Якщо про насичено-зелений, що стелиться, мені подобається казацький Tam no Blight, мутація Тамарісціфолії ( в мене нема). Не дивлячись, що він має сірий колір в своєму забарвленні, загально виглядає насичено-зеленого чистого кольору. До речі, теж підійде для гірки, він не вибагливий ні до грунту, ні до вологи. Хоча ні, важких грунтів не любить, на піску росте добре.  І мені подобається, як він змінює форму. Спочатку кущ нагадує панцир черепахи, потім починає розповзатись привабливим килимом. Я кажу тільки за ті ялівці, що ростуть в мене і я  бачу їх поведінку.


 

IMG_7652.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алла, почитала за Juniperus sabina Tam no Blight👍пишуть що він карлік і повільно росте...питання , наскільки повільно ?
 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А скажи мені, що ти маєш з ялівців, щоб я тобі порівняла швидкість. Блю Чіп не беремо. Розумієш, в мене з ним була історія, я про неї розповідала, що посадили його в грунт, що ледве не загубив його та всі інші ялівці. потім пересадили і він почав рости дуже швидко. Якщо знайду фото, який був, то покажу для порівняння. На фото, що показала, всі ялівці, що бачиш, то все він.

По-іншому, покажу фото ., це краще за все, щоб зрозуміти. 

1.  червень 2019р. Поміж барбарису, то кущики ялівця.

2. фото, що викладала вже- вересень 2022.

3. Зарядила фотоапарат і замінила , таки, фото:grin: , щоб колір відповідав тому, що є в дійсності. Кущі, що біля пеньків, стригла літом, бо ялівці вже накрили доріжку і гілки переповзли на другий бік пеньків.

Рік тому між кущами ще були проміжки, зараз суцільний килим, як бачиш. Росте на агротканині. Посадкова яма- пісок, що там є, змішаний з компостом десь 1:3 ( одна частина компосту, 3- це пісок), підстилка з лісу- скільки хочеш, бо вона пухка та не поживна: добриво в саму яму. На початку кілька разів біостимулятор кореневий, більше нічого, крім води не було і нема до цього часу.

IMG_6019.JPG

IMG_7652.JPG

 

IMG_7990.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

з горизонтальних поки що :grin: біля будинку ростуть: повільно-Icee Blue та Montana,середньо-JADE RIVER та HUGHES ...всі вони були в р9 і тому   на 100% я не можу сказати як в подальшому вони будуть себе поводити, зараз вони наростають

 підбирала саме з блакатним відтінком під будинок, але зараз потрібен з смарагдовою хвоєю, але не з дуже швидким ростом...думала за PRINCE OF WELLES, але  він ну дуже сланкий і під моїм листом може випрівати ((

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, irina1969 сказав:

повільно-Icee Blue

Мені потрібен був килим біля ялини Фробург. Зеленого кольору. Посадила ялівець лежачий Нана. Карлик, поведінка росту, як в Icee Blue, вони наче змагаються, хто з них повільніший. Але Нана виглядає, на відміну від Icee Blue, наче пухнастий килим з великої кількості зірочок, наче плюшевий. Дуже гарний і зелений, без блакитного. Не темно-зелений, але зелений.

 

21 хвилину тому, irina1969 сказав:

але зараз потрібен з смарагдовою хвоєю, але не з дуже швидким ростом...

Самий повільний з тих, що росте в мене. але в нього такий гарний аквамарин, що не бачу в кого ще є такий колір. Було враження, що перші 2 роки зовсім не ріс, потім , несподівано, додав в розмірі.

22 хвилини тому, irina1969 сказав:

.думала за PRINCE OF WELLES

Він характером росту та поведінкою дуже схожий з Вілтоном.

Змінено користувачем allanek
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, irina1969 сказав:

підбирала саме з блакатним відтінком під будинок,

В мене фасади будинку сірого кольору. Що тобі сказати з цього приводу? Єдиний ялівець, мабуть, вибився в загальної сумісності, це Blue and Gold. В нього , що блакитна хвоя, що жовта гарно поєднуються тільки між собою. Він в мене ріс масивом і виглядав яскравою плямою серед інших рослин. Інші хвойні, незалежно від кольору та відтінку, завжди товаришували одне з одним, а цей ялівець-ні, сам по собі. Я його позбулась взагалі через те, що жовті гілки завжди були брунатного кольору після зими. Виглядало це неохайно. Набридло стригти та чекати, коли відросте. Всі інші ялівці не суперечать  фасадам, якого б кольору не були. А от з листяними рослинами все складніше. Там дуже видно, якщо колір чи Холодне-тепле суперечить одне одному.

Іноді, як з Icee Blue, я шукала ялівець, щоб добре поєднався і був максимально наближеним кольором до лускатого Meyeri Compacta, тому що в останнього колір синій з металевим відтінком,  тому в ноги потрібно було щось, що зливається з кольором Мейєрі.
 лілейник на фоні Blue and Gold.

IMG_4932.JPG

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановне панство, потрібна порада щодо обробки сада.

В цьому році ну дуже не хочу морочитися з бордоською сумішшю, бо по досвіду минулого року, в тій суміші все: і сад, і нструменти, і я. Придбала в цьому році Медян екстра. Обробила ним все, що треба було. АЛЕ є одне але. 

По-перше я не побачила щоб той Медян залишив на рослинах блакитний нальот, як це робить Бордоска. Хоча я розводила препарат максимум на 3 літри (а на пачці написано розводити на 5). Щоправда, я не додавала прилипач, бо сам Медян наче ж на масляній основі?

По-друге на наступний дені пішов дощ, рясний і на довго. То тепер я взагалі не розумію, чи залишився той Медян на рослинах

Підкажіть будьласка, чи треба проводити обробку ще раз і взагалі, чи то правильно, що після оборобки не було видно блакитного кольору на рослинах?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Осіння лихоманка "що посадити" не вщухає. Вирішила твердо взяти себе в руки і обмежитися городом, цибуля, часник, салати( пару листовых, один от салата Цезарь)кріп, селера листова, рукола, редис, шпинат, пару сортів моркви, петрушка, мангольд,фенхель ,  цибуля насінням (це експеримент, ніхто не пробував цибулю типу ексібішн) садити під зиму?

Як виявилося, пристрасть не тільки садити, але більше нишпорити по інтернет магазинах, ну ми ж економні-заощаджуватимемо на доставці. :)

Тому прикупила одразу ще 10 сортових помідорів індетів, всяких різних трошки дивних і 2 гібриди діта для відкритого ґрунту. Минулого року я бачила різницю між сортовими в ґрунті та гібридами. На смак гібриди мені не подобається, (для їжі беру різні сортові індіти) а ось для переробки саме те.
До речі, ніхто не фарширує на грилі помідори сиром із травами та часничком? Цього року відкрила чудовий сорт, спеціально створений для цього, вони не падають, усередині порожні, товста стінка, а шкіра тонка. коли стоять на вогні довго не течуть. Сир встигає закипіти, а вони ще альденте.

Додала ще два сорта китайськіх холодостійкіх( у соседкі бачіла як воні в октябре во всю росли) то спробую їх надраннімі запустіть. 
і тут я поломалась :) ( бо дальше в ход пошли тюльпани, нарциси ) і…. Два ! куща декоративной жимолості. От то вже було мабуть занадто, скоріш за все воні будут маленькі и треба напевно їх дорощувать перед посадкою. 
 

 

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 1
  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Шановне панство, потрібна порада щодо обробки сада.

В цьому році ну дуже не хочу морочитися з бордоською сумішшю, бо по досвіду минулого року, в тій суміші все: і сад, і нструменти, і я. Придбала в цьому році Медян екстра. Обробила ним все, що треба було. АЛЕ є одне але. 

По-перше я не побачила щоб той Медян залишив на рослинах блакитний нальот, як це робить Бордоска. Хоча я розводила препарат максимум на 3 літри (а на пачці написано розводити на 5). Щоправда, я не додавала прилипач, бо сам Медян наче ж на масляній основі?

По-друге на наступний дені пішов дощ, рясний і на довго. То тепер я взагалі не розумію, чи залишився той Медян на рослинах

Підкажіть будьласка, чи треба проводити обробку ще раз і взагалі, чи то правильно, що після оборобки не було видно блакитного кольору на рослинах?

бордоска робіть так тому що вміст вапна, тому видно долго.. Обробляю с оббприскувача с штангою, без бризг всюду, але потрібно весь обприскувач розібрать потім. Пока що не думала мінять на щось інше.

Звісно с довгім дощем контактний препарат смоется с поверхні деревини , але в третинах , складках кори він трохі буде триматися довше, але , на мою думку вапно в бордоске тут действует краще- воно само робіт поверхню не гладкою, що дозволяє системному фунгиціду триматись довше. Имхо. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

чи залишився той Медян на рослинах

Завжди додаю прилипач. Останнього разу замість нього (закінчився) додала якийсь шампунь, яким ніхто не користується, крім кота, бо в нього теж закінчився котячий:grin:. Обробка була ще в вересні, якщо пам'ятаю. Рослини ніколи не бувають явно блакитними, але є легкий наліт і я завжди бачу, де була обробка Медяном, а де ні. Ялина Фробург та Карели до цієї пори мають блакитний відтінок. Дощі не змили обробку. Фробург не має ніякого блакитного в своєму кольорі, відверто зелений колір. Карел відрізняється кольором від сербських, вона значно темнішого кольору, ближче до чорної ялини. Зараз теж і досі має блакитний відтінок.

Бордоською не користувалась, тому порівняти не можу. В темі ПОЗИТИВА зараз було обговорення про бордоську та чим хто її замінив

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 хвилини тому, Сарочка сказав:

Осіння лихоманка "що посадити" не вщухає. Вирішила твердо взяти себе в руки  

 

 

Чому нема смайла " тримайтесь" як в ФБ? Замовила тільки трішки насіння і все...у мене посадки/ пересадки ніяк не закінчуються(( до речі, хто пам'ятає, що я тюльпани садила в горщики і вони у мене квітнули дуже рано, дістала я ці горщики, цибульки ціленькі, з дітками...буду садити в грунт, а думала що викину в компост бо уваги їм був "0"

Хочунеможу зеленоквіткових тюльпанів, але тримаюсь

  • Хаха 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я подивилась на мартагони і теж вирішила "триматись"))) З цими новинами вирішила, що все буду робити "зараз на зараз" (((

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, allanek сказал:

Рослини ніколи не бувають явно блакитними, але є легкий наліт і я завжди бачу, де була обробка Медяном, а де ні. Ялина Фробург та Карели до цієї пори мають блакитний відтінок. Дощі не змили обробку.

От саме тому, що ви уже писали про Медян і про те, що колір, хоч і не явний є, я і засумнівалась в тому, що мій Медян - то таки Медян. 

2 часа назад, Сарочка сказал:

Обробляю с оббприскувача с штангою, без бризг всюду, але потрібно весь обприскувач розібрать потім.

Ото ж бо і воно, що треба потім все розбирати і мити. Але окрім обприскувача, є ще 3 тари: 1 - для розчинення купоросу, 2 - для розчинення вапна, 3 - для змішування вапна з купоросом. А потім ще брудні рукавички, бризки на одязі і взутті, який би довгий обприскувач не був (бо якщо прискати джерево, всеодно все летить униз). То я з тим навтішалася в тому році і з мене досить

1 час назад, allanek сказал:

В темі ПОЗИТИВА зараз було обговорення про бордоську та чим хто її замінив

Піду до Саші, почитаю хто там як хімічив. Дякую:beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Nic-олаевна сказал:

Ото ж бо і воно, що треба потім все розбирати і мити. Але окрім обприскувача, є ще 3 тари: 1 - для розчинення купоросу, 2 - для розчинення вапна, 3 - для змішування вапна з купоросом. А потім ще брудні рукавички, бризки на одязі і взутті, який би довгий обприскувач не був (бо якщо прискати джерево, всеодно все летить униз). То я з тим навтішалася в тому році і з мене досить

 

   Не могу утверждать однозначно, что делаю правильно, но поделюсь своим опытом.

  1) Для опрыскивания я использую ручные опрыскиватели на 2 литра. Распылитель легко настраивается, струя "бьёт" дальше, чем у обычного садового распылителя. Получается аккуратно и я практически чистый. Но ! У меня участок маленький.... На 15-20 сотках наверно с таким "опрыскивателем" не справиться

  2) Я никогда не мою ни опрыскиватель, ни тару (ведра). Просто разок споласкиваю и всё. Тот мизер химии, что остается в них никак не может повлиять ни на что при следующем использовании.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, tayatlas сказал:

   Не могу утверждать однозначно, что делаю правильно, но поделюсь своим опытом.

  1) Для опрыскивания я использую ручные опрыскиватели на 2 литра. Распылитель легко настраивается, струя "бьёт" дальше, чем у обычного садового распылителя. Получается аккуратно и я практически чистый. Но ! У меня участок маленький.... На 15-20 сотках наверно с таким "опрыскивателем" не справиться

  2) Я никогда не мою ни опрыскиватель, ни тару (ведра). Просто разок споласкиваю и всё. Тот мизер химии, что остается в них никак не может повлиять ни на что при следующем использовании.

Не знаю, може то якесь моє власне ставлення, але у мене також оприскувач ручний на 2 літри і також маленька ділянка з невеликою кількістю рослин, але мені не сподобався цей процес. Я також не вимиваю дуже сильно специфічну тару, бо все одно в ній розводити і далі хімію. Але мені здалося що носик оприскувач дуже забивався вапном, хоча все робила по інструкції (робила 3% концентрацію).

Що можете порадити замість Бордоски?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановне панство, прошу поради, прошу поділитись досвідом!

Знайшли в себе місце для посадки 2,5 дерев. Тобто можно посадити 2 півноцінних дерева і одне колоновидне. Щодо колоновидного - хочу черешню. Вичітала про "Хелену" - начебто вона не зовсім колоновидна, скоріше із природньою компактною кроною. Мені підходить. Може у когось є досвід стосовно колоновидних або компактних черешень? Які сорти можете порадити?

Із півноцінних дерев хочу сливу - шоб великі сливи, добре відділялась кісточка. Може, як зможу зробити, згодились на чорнослив... А то і Нобель кудись подівся... Але не знаю що то за сорти повинні бути. Мені чомусь спадає на думку "ренклод", але то тільки дитячі враження від цукерок. Може шось порадите?

Третє дерево яке - ще не знаю. Я б посадила інжир, персик, алеж ... Харків. Воно то може і виросте, але чи буде повноцінне... Може грушу якусь... У нас цього року перший справжній врожай груші "Наталка" - ох і смачна! Пару тижднів як полежала і напевно настала "поживна стиглість". Солодка з кіслинкою, дуже соковита, але не тече... Я дуже задоволена.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...