Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Утеплення не отоплюваного чердака

Фурман Денис

Рекомендовані повідомлення

Усім привіт! Підкажіть як правильно утеплити дерв´яне перекриття між 2гим поверхом та чердаком не отоплюваним, від забудовника там постелили 15см вати, перетягнули ниткою між балками та похабно підбили якусь не зрозумілу мембрану, стало питання що робити з цим, нафіг все розібрати і зробити підшивку новою мембраною з проклейкою усіх швів, та підшивкою досками щоб не вивалювалась вата, чи залишити ту мембрану і поверх нормальну підшити з проклейкою та докинути ще вати щоб загально було 30см, потолок буде натяжний, завчасно дякую та морі за мій суржик

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Фурман Денис сказав:

Усім привіт! Підкажіть як правильно утеплити дерв´яне перекриття між 2гим поверхом та чердаком не отоплюваним, від забудовника там постелили 15см вати, перетягнули ниткою між балками та похабно підбили якусь не зрозумілу мембрану, стало питання що робити з цим, нафіг все розібрати і зробити підшивку новою мембраною з проклейкою усіх швів, та підшивкою досками щоб не вивалювалась вата, чи залишити ту мембрану і поверх нормальну підшити з проклейкою та докинути ще вати щоб загально було 30см, потолок буде натяжний, завчасно дякую та морі за мій суржик

Додати дошок (щоб вата не вивалювалась), і все. При натяжній стелі мембрана взагалі зайва (натяжна стеля сама по собі пароізоляція). Головне прослідкуйте за щільністю укладки мінвати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15см вати може бути замало і краще додати 10см поперек, особливо якщо похабно робили. В натяжному світильники може пропускати пар, наприклад поворотні точкові

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • архітектор змінив заголовок на Утеплення не отоплюваного чердака

Доброго дня, я б рекомендував Вам два варіанти

Виходячи з Державних Будівельних Норм України В.2.6-31

image.png.def24871f11c8ba2b8d950ec0436d0bc.png

 

Значення R розраховується як Товщина ізоляційного матеріалу (в м) помножена на коєфіцієнт  теплопровідністі λр,

image.png.c9e7c71ad0ebf9d12f233cebd48867d3.png

Мені здається, що у Вас вата густиною 30кг/м3 з  таблиці теплопровідність в умовах експлуатації 0,05.  R  = 0,15 : 0,05=3 .

Варіант 1. Тобто Вам потрібно добавити ще такої товщини утеплювач. А знизу де у Вас шнуровка ( якась мембрана) там повинна бути пароізоляційна плівка, яка повина бути проклеїна. Пароізоляція для того, щоб в утеплювач надходила та кількість вологи, яку він може через себе пропусти не пошкодивши ізоляційні властивості.

Варіант 2 . Знизу під ватою змонтувати Pir панелі товщиною 5- 7 см. https://www.youtube.com/watch?v=SRNn6kUM7LE  .

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

а який утеплювач краще вибрати, на разі там якийсь дешевий starflex r115-5+5

Змінено користувачем Фурман Денис
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На мою думку, Вам краще перестили утеплювач.

В мене великі сумніви що даний утеплювач можна було взагалі використовувати в такій конструкції як у Вас. Тому що він повинен опиратися на якусь жорстку поверхню.

 image.png.0f037d86fb30a27b35c91e3b94463b41.png

Можете подивитися конструкційні рішення для скловати . www.isover.fi/ratkaisuhaku?view_mode=grid

А в загалі Вам підійде любий утеплювач при умові дотримання ДБН В.2.6-31:2021 виходячи з Декларацiй про експлуатацiйнi характеристики   виробу  та використання інструкцій виробників. Технічні рішення, а не описові (маркетинг).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

так який утеплювач використовувати в мансардній конструкції - скло- чи базальтова вата?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 13.03.2023 в 18:22, Фурман Денис сказал:

а який утеплювач краще вибрати, на разі там якийсь дешевий starflex r115-5+5

 

3 часа назад, Андрій Миколайович сказал:

так який утеплювач використовувати в мансардній конструкції - скло- чи базальтова вата?

Робiть так як на фото (30см. вати) i буде хорошо

021066o23.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 18.03.2023 в 18:02, Андрій Миколайович сказал:

так який утеплювач використовувати в мансардній конструкції - скло- чи базальтова вата?

Кожен з цих матеріалів чудово підходить, як теплоізоляція, для вентильованих конструкцій мансардових покрівель. Негорючий утеплювач забезпечує найкращий захист від пожежі.

Теплоізоляційна здатність даних видів теплоізоляції базується на ізоляційній властивостях повітря, яке залишається в структурі даних утеплювачів.  Якщо повітря може переміщатися в теплоізоляції то виникає конвекція, і в цьому випадку теплоізоляційна здатність матеріалів слабшає.

В даних утеплювачах можуть відбуватися два види конвекції; вимушена і природна.

У примусова конвекція  викликає переміщення повітря в ізоляції, якщо ізоляція не захищена вітрозахисною мембраною. Природна конвекція утворюється за рахунок впливу різниці температур з різних сторін конструкції. При природній конвекції повітря рухається всередині ізоляції природним шляхом через різницю щільності повітря. Конвекційні потоки виникають таким чином, що холодне повітря опускається вниз біля країв даху і піднімається вгору в середній зоні. Конвекція всередині ізоляційних матеріалів спричинена різницею температур і силою тяжіння. Дослідження показують, що ці явища відбувається у  кожному із даних утеплювачів при різниці температур більше 20 °C.

- Через конвекцію втрати тепла можуть бути на 50% вищими порівняно з тепловим потоком, який рухається лише за допомогою теплопровідності. У сучасній практиці ефективність ізоляційних виробів зазвичай оцінюється виключно на основі теплопровідності, а конвекція не береться до уваги.

З дуже легкою ізоляцією ( менше 25 кг/м 3 як  показують в дослідженнях TTY ) повітропроникність висока, і таким чином, повітря може рухатися вільніше. У цьому випадку підвищуються ризики виникнення природної конвекції і, особливо в холодні періоди і значно послаблюється теплоізоляційна здатність конструкції.

Тому вибір завжди залишається за Вами. Це моя думка. А так кожен матеріал має своє цільове призначення виходячи із своїх тех характеристики, які вказуються у  Декларацiях про експлуатацiйнi характеристики.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думаю про варіант ISOVER і рулонах, оскільки відстані між кроквами коливаються від 65 до 80 см. Отже, немає різниці чи це буде базальтова чи мін вата, головне щільність?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Андрій Миколайович сказал:

про варіант ISOVER і рулонах

Візміть той один рулон і спробуйте його змонтувати, і порівняйте з плитним базальтовим. Як на мене зручніше буде базальтова вата, бо вона буде більш жорсткіша і краще триматиметься в розпір. Щільність беріть не нижче 30кг/м3 і щоб не з відходів (різні суфікси типу "еко" "лайт",  бо такі можуть розвалюватись в руках). А щодо рулонної скловати Iзовер, то вона в найпростіших варіантах може бути досить низької щільності - близько 6-8кг/м3, в розпір таку монтувати не зручно буде, ну і мінуси від втунтрішньо-конвективних втрат це якраз притаманно утеплювачам з низькою щільністю.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Dmode сказав:

Візміть той один рулон і спробуйте його змонтувати, і порівняйте з плитним базальтовим. Як на мене зручніше буде базальтова вата, бо вона буде більш жорсткіша і краще триматиметься в розпір. Щільність беріть не нижче 30кг/м3 і щоб не з відходів (різні суфікси типу "еко" "лайт",  бо такі можуть розвалюватись в руках). А щодо рулонної скловати Iзовер, то вона в найпростіших варіантах може бути досить низької щільності - близько 6-8кг/м3, в розпір таку монтувати не зручно буде, ну і мінуси від втунтрішньо-конвективних втрат це якраз притаманно утеплювачам з низькою щільністю.

Я просто схиляюсь до рулонної через те що різні відстані між кроквами, і я не уявляю як листову тепер монтувати з мінімальною кількістю відходів )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 хвилин тому, Андрій Миколайович сказав:

Я просто схиляюсь до рулонної через те що різні відстані між кроквами, і я не уявляю як листову тепер монтувати з мінімальною кількістю відходів )

Ви ламінат колись стелили. От точно так і тут. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Андрій Миколайович сказал:

Я просто схиляюсь до рулонної через те що різні відстані між кроквами, і я не уявляю як листову тепер монтувати з мінімальною кількістю відходів )

Поєднуйте різні види утеплення- створюйте композит)), де кожний компонент зіграє свою специфічну роль. https://www.youtube.com/watch?v=SRNn6kUM7LE.

На даний момент без композиту у будівництві неможливо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На видео похоже на фольгированный ЭППС, задохнуться токсичным дымом можно быстрее чем до выхода добежать...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Enot123h сказал:

На видео похоже на фольгированный ЭППС, задохнуться токсичным дымом можно быстрее чем до выхода добежать...

то не  ЕППС , а PIR ( поліізоціанурат)панель, 

Змінено користувачем Сергей Шкляр
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...