Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Протипожежний захист приватного будинку (дуговий захист, AFDD, УЗДП, УЗИС) - обмін досвідом

newbee2020

Рекомендовані повідомлення

Всім привіт, вирішив стартанути окрему гілку по сабжу, оскільки інфо дуже мало, а досвіду використання від наших людей - ще менше. Я сам дізнався про існування таких девайсів із цього форуму, і взагалі нуб і не електрик, але мені здається, що тема цікава і потребує окремого висвітлення та популяризації. Пропоную тут обмінюватись досвідом із питань - що воно таке і навіщо, як вставити обговорювати реальні девайси, ціни, відгуки, якщо хто вже встановив і користується. Оскільки, як каже теорія - велика проблема дугового захисту - це помилкові спрацювання в реальному житті.

Коротко, для тих хто вперше чує: 
 

Цитата

пристрій виявлення дугового замикання (або скорочено AFDD) — це невеликий модуль, встановлений на початку ланцюга. Спочатку 2 модулі завширшки, як DP УЗО, тепер вони будуються як MCB/RCBO/AFDD, все в одному модулі.

Вони управляються мікропроцесором. Електроніка всередині постійно контролює схему та навантаження, які на неї покладені. AFDD може виявляти паралельні дуги між різними провідниками або послідовні дуги в одному провіднику, наприклад, у разі розриву дроту. Після того, як AFDD визначив наявність дуги в ланцюзі, він відключає джерело живлення в ланцюзі, щоб усунути несправність згідно з автоматичним відключенням живлення.Пристрої виявлення несправності дуги здатні розрізняти діючу дугу від несправності.

що вдалось мені зясувати:
1. не захищає від ураження струмом людину
2. здатен зловити пошкодження ізоляції які не ловить АВ чи УЗО
3. коштує дуже дорого але вже зявляються китайці (від IEK до повного ноунейму з аліекспрес)
4. в европі та сша поступово розширюється сфера обовязкового застосування
5. значно знижує небезпеку виникнення пожежі в місцях недосконалого зєднання провідників

6. працює завдяки запрограммованим пресетам пошуку нерівномірностей в наростанні та спаданні струму (чи частоти?) тому якщо в мережі буде споживач із схожими характеристиками (в нормальному стані), наприклад іскріння в розетці чи на щітках двигуна - буде вимикати там, де не потрібно. можна передбачити, що в брендових девайсах алгоритми будуть кращі, що ставить під питання доцільність покупки повного ноунейму.

 

Безымянный2.png

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

про свій досвід - я вирішив пропустити через дуговий захист все освітлення, оскільки маю деревянне перекриття, потолочне розведення аля зоопарк і багато лямпочок. зупинився (тому що вдалось знайти недорого і вбудований АВ на 10А, якраз для 1.5мм ВВГ НГ LS) на Legrand DX3 B10 
по монтажу виникло питання із УЗО - його ставити після чи до? 

 

afdd.png

Змінено користувачем newbee2020
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

регулювання в Великій Британії
 

Цитата

 

 Reg 421.1.7 

AFDD повинні бути встановлені біля джерела будь-яких кінцевих ланцюгів однофазного змінного струму, що живлять розетки з номінальним струмом, що не перевищує 32 А, у таких приміщеннях:

Житлові будинки підвищеної небезпеки (HRRB)
Багатоквартирні будинки (HMO)
Спеціально побудоване житло для студентів
Будинки догляду
Будинки з очеретяним дахом через особливий ризик пожежі.
Певні сфери особливого суспільного ризику, наприклад: кіно, школа тощо…
Лікарні та заклади охорони здоров'я
Будинки спадщини

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 08.02.2023 в 13:30, newbee2020 сказал:

на Legrand DX3 B10 
по монтажу виникло питання із УЗО - його ставити після чи до? 

Ну, що Вам сказати. Візьміть Moeler або Hager або ABB та не буде питання. Там все в одном. :)

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, AOZ1 сказал:

Ну, що Вам сказати. Візьміть Moeler або Hager або ABB та не буде питання. Там все в одном. :)

дорого

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, newbee2020 сказал:

дорого

Ну если брать законы физики, то чем меньше впереди чего-то с своими емкостями индуктивностями, тем лучше. Это как эзернет через розетку. Чем больше автоматов, коробок, шлейфованых розеток между блочками, тем хуже работает.

Цена за эти годы упала. Сначала ценники вообще космос были. Заказал себе Хагер без УЗО для того же зоопарка по освещению, как у Вас.

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

08.02.2023 в 13:30, newbee2020 сказав:

про свій досвід - я вирішив пропустити через дуговий захист все освітлення, оскільки маю деревянне перекриття, потолочне розведення аля зоопарк і багато лямпочок. зупинився (тому що вдалось знайти недорого і вбудований АВ на 10А, якраз для 1.5мм ВВГ НГ LS) на Legrand DX3 B10 
по монтажу виникло питання із УЗО - його ставити після чи до? 

Я би рекомендував дуговий захист ставити після ПЗВ. 
Поясню - дуговий захист "ловить" іскру" як радіоперешкоду через "антену" в якості якої виступае кабель навантаження. А ПЗВ "ловить" виток струму через магнітне поле на феритовому кільці. Процеси хоч і схожі але дещо різні. Тому "ловить" дугу краще на "чистому" провіднику до навантаження. 
Ну якось так образно начебто зрозуміло пояснив. 
У свій час коли Шнайдер заходив з цим (універсальним - ПЗВ плюс дуга в одному корпусі)  прибамбасом до України він позиціонував ціну на нього у 200 евро. Тому Легранд за 190 але без ПЗВ явно програе в ціні.
Але можливо у Шнайдера з'явився апетит під час їжі і вони підняли ціну..... 
Незнаю. 
З практичного досвіду за останні 2 роки жоден мій клієнт на виявив бажання встановити цей прибабах. Хоча вмовляти я вмію.
 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я легранд знайшов аж за кордон бу по ціні підвального ноунейму, так би звичайно взяв  3 в 1 :)

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 місяці потому...

Ну не прошло и 10 лет. Уже и новый щиток пожелтел. Мёллер вообще прикольный, когда встает с мигающими лампочами. Посмотрим. Хагер на освещении стоит уже несколько месяцев. Ложных сработок нет.
IMG_2502.thumb.jpeg.f4c07659576ee50fedb54a15c56e156a.jpeg

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...