Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Обв'язка групи колб Big Blue 20", потрібна підказка.

TaurosRMK

Рекомендовані повідомлення

5 часов назад, naupv сказал:

Майже ніяк, на перший час вистачить, неділя, дві. Ми не знаємо скільки у вас кубів води йде за добу, скільки ви маєте точок, що ви хочете досягнути- пити, їсти, чи і на побут.

Сам не знаю скільки кубів йде, не заміряв. Навіть не знаю на що орієнтуватися... Лічильника нема, вода з криниці, тому не рахується розхід, скільки треба, стільки і використовується. По точках - бойлер на 100 л, кухня 1 змішувач, ванна 5 точок (унітаз, умивальник, душ, ванна, пральна машина), на вулиці для технічного користування (Х+Г, але переважно холодна). Ще є двоконтурний котел, але для гарячої води він використовується рідко, лише як резерв коли бойлер спорожнили і ще не нагрілося. Уже згадував про контрастний душ, то більше всього він відчутній якщо вода гріється котлом і паралельно відкрити десь кран. Якщо ж через бойлер, то перепад температури не такий замітний, хіба що перепад тиску. Одна із проблем це мінімізувати ці перепади, якщо це можливо в даній ситуації.

Пральна машина 1-2 рази на тиждень (рідко 3 рази), душ кожного дня на 4 чол, умивальник аналогічно. На кухні для приготування і миття посуду. На вулиці використання лише в теплу пору року і там можна напряму без фільтрів пустити. Не знаю скільки це все разом за день/тиждень/місяць розходує води. Бачок як і писав на 24л, насос в криниці Rudes 4SKm 100.

В результаті хотілося б понизити показники по марганцю/залізу/кальцію на скільки це можливо за допомогою ВВ20 картриджів. Але перед покупкою і монтажем всього цього треба розуміти який результат може бути, знизяться показники на 5% чи на 25%, чи може аж на 50%. Вивчаю інформацію про фільтри колони. Там ніби то ефективність більше і менше втручань, але є свої нюанси. 

На рахунок того яку воду хочеться на виході отримати. Навіть на даний момент воду пємо, готуємо і тд, бо варіантів інших немає, хіба що купувати. Але зробили аналіз, побачили що деякі показники трохи завишені, от і час від часу питання фільтрації на порядку денному :) Тут і наліт на кранах від жорсткості і з часом на каструлях напевно від металу. Раньше, до поглиблення криниці, вода могла тижнями стояти і не змінювати свій вигляд. Набирав в бутилі на початку війни, стояла від лютого десь до вересня, як свіжа. А зараз робимо запаси на випадок виключень світла, через пару днів стінки бутилів мутніють, щось по типу тонкої жирноватої плівки. Хоча візуально вода в стакані прозора і без явного присмаку чи запаху заліза.

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З двоконтурним котлом при відкритті двох і більше кранів, завжди буде контраст, у них замалий росхід, навіть обмежувач розходу стоїть. У бойлерів такого майже не відчувається, якщо диаметри не завужені. Картріджі по заявкам виробників розраховані на +- 40-60000л в залежності від функції очистки води. Але маркетинг ще ніхто не відміняв. Поставивши картрідж проти заліза, може в першу неділю він забере і 70%, але чим далі, тим продуктивність меньше. Аналіз кожної неділі ви робити не взмозі, от і міркуйте. До речі можна було б котел послідовно підклю чити на бойлер, гаряча вода майже ніколи б не закінчувалась. Але у котла є росхід при певній дельті. Тобто, як коло нього не танцювати, він дає 12л/хв, то і в бойлер зайде 12л/хв, а з бойлера теж вийде така кількість.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 10.02.2023 в 10:07, naupv сказал:

розраховані на +- 40-60000л в залежності від функції очистки води. Але маркетинг ще ніхто не відміня

Це які на такий об'єм? Ті що я знаходив (залізо і тд) в основному на 20000 не більше, хіба що є якись супер картридж СВОД, там обіцяють аж 200 тис +. Але то якась фантастика, хоча хто знає.

В 10.02.2023 в 10:07, naupv сказал:

Поставивши картрідж проти заліза, може в першу неділю він забере і 70%, але чим далі, тим продуктивність меньше. Аналіз кожної неділі ви робити не взмозі, от і міркуйте.

Раніше жив на квартирі з теперішньою дружиною, там за місяць ми споживали десь 2-2.5 куба води. В приватному будинку думаю розхід в точно 2 рази більше (в залежності від сезону), тобто десь 5 кубів в місяць як мінімум. Якщо по такому розрахунку, то по картриджах які розраховані на 20000 л, напевно прийдеться раз в 3 місяці міняти. Приблизно 4 заміни в рік. Але здається деякі картриджі можна регенерувати, або навіть замінити засипку. Аналіз то не буду робити кожного тижня, але один раз уже з фільтрами зробиться точно, щоб подивитися на результат, чи толком щось змінилося чи ні. Та й думаю на тому буде, просто потім картриджі міняти.

В 10.02.2023 в 10:07, naupv сказал:

До речі можна було б котел послідовно підклю чити на бойлер, гаряча вода майже ніколи б не закінчувалась.

Чесно, уже не памятаю як вони підключені. Але здається просто через тройник, тобто йде магістраль і від неї дві гілки на котел і бойлер, тобто або/або, якщо включений бойлер, то котел перекриваю, і наоборот. Але то вже інше питання.

---

На додачу ще питання по колбах. Зараз є дві колби 10" slim (3/4"), щоб їх не викидувати, є сенс ставити їх замість одної ВВ20"? На вході з поліпропиленовими картриджами, підключити наприклад паралельно. І одну ВВ20 зекономити можна.

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чим більше дивлюся і читаю, тим більше схиляюся до балона, замість групи із 2-3 колб ВВ20. Ніби то картриджі ефективні лише при невеликих розходах води. Хоча є дорогі картриджі з ресурсом 200-300 кубів, але рахуючи навіть по 10 кубів в місяць, це більше ніж 1.5 року, що виглядає якось "хитро" з точки зору маркетингу і напевно далеко від правди :) Дивився відео про балон для помякшення води, було сказано що промивка рекомендується кожні 5 кубів. А тут просто картридж ВВ20 півтора року служить )))

Так що буду вивчати це питання, який балон по розміру, яку засипку і тд. Напевно по бюджету вийде дорожче, але якщо враховуючи що засипка в балоні служить пару років, то в перспективі заміни картриджів ВВ20 кожні 3 місці, балон може вийти не сильно дорожче. Ну і ефективність балону значно краща ніж картриджів ВВ20.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

Чим більше дивлюся і читаю, тим більше схиляюся до балона, замість групи із 2-3 колб ВВ20.

Наконец-то пациент начал потихоньку прозревать и выздоравливать.

  • Лайк 2
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 07.02.2023 в 09:25, DimaF сказал:

От железа фильтров нет (по остальным не скажу).

По железу надо целый огород городить, и это занимает место.

э, я ставив - але воно дороге та ресурс не розрахований на прям будинок бо працює воно десь місяць при звичайному використанні, але працює 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, standov сказал:

э, я ставив - але воно дороге та ресурс не розрахований на прям будинок бо працює воно десь місяць при звичайному використанні, але працює 

Ну я видел картриджи по 1200 гривен, как то жирно на месяц...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, DimaF сказал:

Ну я видел картриджи по 1200 гривен, как то жирно на месяц...

хто сперечається, але воно справді працює...місяць ) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, DimaF сказал:

Ну я видел картриджи по 1200 гривен, как то жирно на месяц...

Це в якому році було? Бо зараз самі дешеві від заліза десь 1400 грн )) А є навіть по 3000 грн...

5 часов назад, standov сказал:

хто сперечається, але воно справді працює...місяць ) 

А який картрідж(и) і розхід в місяць? І які показники води були до/після?

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Грубо прикидував по цінах, три картриджі ВВ20 (10 мкм/залізо/жорсткість) проти колони 1054 з мульти засипкою. Для початку дешевше вийде поставити ВВ20 приблизно на 40-45% від вартості колони. Але якщо міняти картриджі кожні 3 місяці, а колону потрібно промивати кожні 2 куба (таку рекомендацію дав продавець), то за 3 роки суми будуть десь +/- рівні. Мало того, для колони потрібно приблизно 800 кг солі на цих 3 роки, плюс розхід води на промивку 350-380 л. Навіть якщо потреби 8-9 кубів в місяць, то промивати прийдеться кожного тижня. З такою промивкою просто лишній розхід як по воді, так і по електриці (робота насосу). Якщо б це була скважина, то можна було б не переживати, але це криниця, при чому не дуже глибока, тому якщо в якись момент вода впаде, то витрачати по 350 л на промивку буде недоречно.

З понеділка зроблю аналіз води, буде видно чи щось змінилося порівняно з аналізом десь пів року назад. І вже на основі аналізу буду збирати систему.

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

А який картрідж(и) і розхід в місяць? І які показники води були до/після?

це було роки три тому, ціна тоді була десь 800, який хз - не пам'ятаю, думаю шось в стилі екософта але стверджувати не буду. Показники були дуже прості
- до картриджа вся сантехніка ставала жовтою за тиждень, з картриджем десь після місяця почала жовтіти але може не так активно як до того. Більше одного картриджу я не купляв бо то було арендоване житло і жаба задавила. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, TaurosRMK сказал:

самі дешеві від заліза десь 1400 грн )) А є навіть по 3000 грн...

хз, гугл так одразу видає варіанти десь від тисячі і далі в 20му розмірі

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 14.02.2023 в 23:44, TaurosRMK сказал:

З понеділка зроблю аналіз води, буде видно чи щось змінилося порівняно з аналізом десь пів року назад. І вже на основі аналізу буду збирати систему.

Зробив аналіз води, на диво, результати значно кращі, ніж попередні. І от не можу зрозуміти від чого, вода прокачалася за ці пів року чи все ж таки те, що підняв насос десь на 0.7-1 м вище від дна. 

Практично всі показники зменшилися в рази, хіба що жорсткість ще трохи вище норми, але все рівно менше ніж було. Але декотрі показники трохи виросли, хоча в межах норми. Так що від заліза вже і фільтрувати не потрібно, залишається тільки від жорсткості.

water_2.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, TaurosRMK сказав:

Зробив аналіз води, на диво, результати значно кращі, ніж попередні. І от не можу зрозуміти від чого, вода прокачалася за ці пів року чи все ж таки те, що підняв насос десь на 0.7-1 м вище від дна. 

Практично всі показники зменшилися в рази, хіба що жорсткість ще трохи вище норми, але все рівно менше ніж було. Але декотрі показники трохи виросли, хоча в межах норми. Так що від заліза вже і фільтрувати не потрібно, залишається тільки від жорсткості.

water_2.png

Не дивуйтесь. Знали б ви, що за чудеса бува пишуть в лабораторіях))

Пооа року теж впливає на якість води.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, TaurosRMK сказав:

хіба що жорсткість ще трохи вище норми

Дл вас нормальна жорстіксть -це 7?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, МаТраС сказал:

Дл вас нормальна жорстіксть -це 7?)

Судячи з даних в інтернеті, то 11 це вже майже на границі дуже жорстка/наджорстка. Думаю знизити хоча б до 3-5, було б добре. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, МаТраС сказал:

Знали б ви, що за чудеса бува пишуть в лабораторіях))

Буває, але це не якась приватна лабораторія, а державна регіональна :) так що думаю там трохи нормально до цього відносяться. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, TaurosRMK сказал:

але це не якась приватна лабораторія, а державна регіональна

гарна шутка )

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, standov сказал:

гарна шутка )

А де шутка :) Але тим не менше, повторний результат показав що показники зменшилися. Це було замітно навіть зразу, коли просто насос підняв трохи вище, вода стала менш жовтою і без присмаку заліза, та й коричневуватий наліт став менше зявлятися. Але наліт від жорсткості візуально може чуть-чуть зменшився, але не пропав. Так що все ж таки така проста маніпуляція ефект трохи дала.

Звичайно щоб впевнитися в правдивості результатів, треба було в двох різних лабораторіях робити аналіз, і було б видно чи хтось бреше. Але в даному випадку не має причин сумніватися що зробити "від фонаря".

Змінено користувачем TaurosRMK
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

Відкопав стару тему, яка так і не реалізувалася, зараз знову до неї вернувся.

Що ж, поки варіант такий, 3 шт ВВ20 (20 мікрон, картридж від жорсткості, картридж вугільний). В подальшому коли буде можливість то замість середнього картриджа може буди врізана колона. Цікавить по схемі чи все плюс-мінус нормально, чи може щось можна зробити по іншому, тобто якісь елементи замінити або перенести, або щось лишнє. 

По схемі, там де ввід ПНД 32, це під кухонною мийкою, кутовий модуль, дальше труба в стяжку і пішла в інше приміщення, де знаходиться ГА і фільтри. Але є підозри що майстри схитрили і в цьому місці зробили розв'язку, частина споживачів врізана до фільтрів, а частина пішла до ГА і фільтрів 🙁 Розбивати стяжку, перевіряти і щось там змінювати немає бажання, тому вирішив ту розв'язку заглушити і пустити окрему трубу поверх стіни до приміщення з фільтрами, а звідти все вернеться назад по тій трубі в стяжці. Кран на вулицю буде перед фільтрами.

Також в обв'язці фільтрів зробив байпас. ГА і реле буде стояти до фільтрів, але як варіант поставити там самоочисний на 100 мікрон. Манометр до фільтрів на п'ятірнику, після фільтрів на трійнику. Також додав злив для ГА, щоб зручно обслуговувати його (зараз він висить на стіні в горизонтальному положенні, без можливості злити воду з нього). Там де труба входить в приміщення з фільтрами невеликий нюанс, труба входить в куті, на одній стороні стіни буде висіти ГА, на сусідній фільтр самопромивний і п'ятірник з реле. Дальше там невелике вікно і радіатор, тому пройде кусок труби і з іншої сторони будуть фільтри. Якось так.

Ще з питань, чи потрібен зворотній клапан на вході? Здається на самому насосі є, але може як запасний/дублюючий 🙂 І кран на вході, чи також він там потрібен? Зараз є кран на вході, але ним ніколи не користувалися, бо не було необхідності. А враховуючи що там буває конденсат і трохи вода була з залізом, зараз закрити/відкрити той кран напевно буде дуже важко. 

У всьому іншому все має бути зрозуміло по схемі.

Прихований текст

image.thumb.png.b8045af20b4b394d266d3ec0a78139fe.png

image.thumb.png.656c16aceb7f3ac5e640d187c1b6403a.png

image.thumb.png.ae8f3c29a881d6b236441fe61972d6a9.png

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, TaurosRMK сказав:

Розбивати стяжку, перевіряти і щось там змінювати немає бажання, тому вирішив ту розв'язку заглушити і пустити окрему трубу поверх стіни до приміщення з фільтрами

Не розбивайте стяжку, треба просто дмухнути в трубу компресором чи пилососом – і послухати звідки вийде повітря. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 хвилин тому, smotesko сказав:

Не розбивайте стяжку, треба просто дмухнути в трубу компресором чи пилососом – і послухати звідки вийде повітря.

Ну хай буде так, що то змінить, якщо частина споживачів врізана до фільтрів?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 годин тому, vodinoy сказав:

умягчительВВ20

Тобто вугільний картридж? Поки хочу попробувати так, як написав вище, з трьома ВВ20. Комбінація картриджів може змінитися.

Але питання було більше в обв'язці, а не які фільтри ставити. Хоча я вже сам деякі вузли переробив, дещо викинув, трохи змінилася схема, але ще не закінчена.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...