Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

1-фазный гибридный инвертор и 3х-фазный дом как подключить?

vadym petrov

Рекомендовані повідомлення

1 час назад, volomoto сказал:

Заземлювати чи не заземлювати трап – це не ваш розсуд, але якщо зберетесь заземлювати, то достатньо під'єднати до РЕ найближчої розетки.

та я давно зробив та забув. Хоча якщо правильно - потрібно було тягнути до щита, а не розетки.

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наскільки знаю, що любі блискавкозахисти роблять не до проводу земіл будинку. Я буду робити окремо, але поки не вияснив як правильно заземляти панелі. Блискавка може бути, бо 12 років тому вдарила в дерево на сусідньому участку. В мене панелі чорного кольору, тому хуже проводять електрику. Тре якось кріпити проводами їх окремо. 

Може в когось є рекомендації як правильно робити блискавкозахист панелей і якими проводами?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, shneider_vova сказал:

1) неправильно знаєте

2) якась дивна залежність опору від кольору

 

 

а що тут дивного? Якщо заземлювати рейки до яких кріпляться панелі, то по любому буде додатковий опір в порівнянні, якщо алюміневі панелі лежать на рейках, чи лежать крашені алюміневі панелі на рейках. Тому вирішую що заземлювати (чи рейки, чи кожну панель окремо проводом). 

За міжнародними і українськими стандартами товщина кабелю повинна бути від 16 мм і більше. В мене заземлення на дом - 10 мм. Тому буду робити окремо, бо якщо підєднуватись до загального заземлення дому, то товщина буде 2.5 мм і тре тоді тягнути аж до щитка. Легше зробити додатковий захист, або поставити якісь запобіжники чи варистори.

 

Сьогодні якраз буде вебінар по даній темі в 21:30 на каналі:

https://www.youtube.com/@sdvchanel/streams

 

Планую дивитись. Думаю багато питань виясниться. 

План вебінару: 

Захист сонячної станції

Довідкова інформація.

Гальванічна розв'язка – що треба знати про неї.

1.Від чого захищаємо СЕС? Загрози.

1.1.Блискавка.

1.2.Перенапруга. Відгортання нуля.

1.3.Імпульсні перешкоди.

2.Ділянки захисту.

2.1.По стороні змінного струму.

2.2.По стороні акумулятора.

2.3.По стороні сонячних панелей.

3.Способи захисту.

3.1.Автоматичні вимикачі постійного та змінного струму.

3.2.Узіп

3.3.Варистори.

3.4.Заземлення панелей та інверторів.

3.5.Захист від блискавок.

3.5.Плавкі запобіжники.

4. Особливості захисту.

4.1. Квартира з панелями та без.

4.2. Мережеві інвертори.

4.3.Системи на металевих конструкціях.

4.4.Низьковольтні МППТ контролери.

5.Контур заземлення своъми руками. Швидко та не дорого.

6.Відповіді на питання глядачів.

Сьогодні о 21-30.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та тільки кілька днів як обговорювали заземлення панелей і знову... А що в мануалі по монтажу на ваші панелі написано з цього питання?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

51 минуту назад, Leader9 сказал:

Та тільки кілька днів як обговорювали заземлення панелей і знову... А що в мануалі по монтажу на ваші панелі написано з цього питання?

в доках знайшов, що 12 AWG повинен бути. Тобто 2 мм кабеля буде достатньо. 🤔

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, Leader9 сказал:

4mm2 ПВ-3 в гофрі

Угу. Спочатку від УФ розсиплеться гофра, потім ізоляція пв3. Не зразу, процес займе кілька років. Є якась гофра "стійка до УФ" але щось ніде не бачу скільки виробник гарантує термін служби на сонці.
Питання нафіга - вартість солар кабелю десь в два рази більша за пв3, з врахуванням гофри і того менше. На умовних 15-20м кабелю це невелика різниця в ціні.

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, vitaliy17 сказал:

Угу. Спочатку від УФ розсиплеться гофра, потім ізоляція пв3. Не зразу, процес займе кілька років. Є якась гофра "стійка до УФ" але щось ніде не бачу скільки виробник гарантує термін служби на сонці.
Питання нафіга - вартість солар кабелю десь в два рази більша за пв3, з врахуванням гофри і того менше. На умовних 15-20м кабелю це невелика різниця в ціні.

Десь читав що важко знайти солар кабель жовто-зеленого кольору, але на даху краще вже солар чорного ніж ПВ-3 жовто-зеленого.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

угу. на цей випадок у нас є така фігня 🙂

 

tape.jpg

Змінено користувачем vitaliy17
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

по відео, що скидав вище говорять що ні в якому разі заземлення панелей не робити до заземлення дому. Робити лише окремим контуром. А кожен сам собі вирішить як собі реалізує.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, S K сказал:

по відео, що скидав вище говорять що ні в якому разі заземлення панелей не робити до заземлення дому. Робити лише окремим контуром. А кожен сам собі вирішить як собі реалізує.

Слухайте, ну серйозно - цей чолов'яга несе таку дичину, що навіть я це бачу. Типовий дядько, який нахопався трішки по верхах. І ладно б просто монтував і рубив капусту, так він прагне слави і лізе навчати когось. :pozor:

 

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Vikctor сказав:

Слухайте, ну серйозно - цей чолов'яга несе таку дичину, що навіть я це бачу. Типовий дядько, який нахопався трішки по верхах. І ладно б просто монтував і рубив капусту, так він прагне слави і лізе навчати когось. :pozor:

 

Можливо дядько хоче додаткового доходу від продажу та монтажу заземлення для панелей?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, Vikctor сказал:

Слухайте, ну серйозно - цей чолов'яга несе таку дичину, що навіть я це бачу. Типовий дядько, який нахопався трішки по верхах. І ладно б просто монтував і рубив капусту, так він прагне слави і лізе навчати когось. :pozor:

 

Я вот окончательно с заземлением панелей запутался, правда и не планировал

А вы combiner box ставить будите с предохранителями автоматами и пзип? Я вот что то сильно удивился соседям кому вообще ничего не поставили кому только предохранители, со словами что дея и так справится мол все защиты есть :-) Не пойму в чем экономия учитывая что это не так дорого

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, МакДо сказал:

Можливо дядько хоче додаткового доходу від продажу та монтажу заземлення для панелей?

Він його (заземлення) не робить🙂 й тому викручується як може відповідаючи на це запитання.

2 минуты назад, mib сказал:

Я вот окончательно с заземлением панелей запутался, правда и не планировал

А вы combiner box ставить будите с предохранителями автоматами и пзип? Я вот что то сильно удивился соседям кому вообще ничего не поставили кому только предохранители, со словами что дея и так справится мол все защиты есть :-) Не пойму в чем экономия учитывая что это не так дорого

Якщо пан МакДо викладе свій combiner box, який він збирає використовуючи поради фахівця з нашого форуму, то ви побачите як це буде виглядати в мене також.))) А той дядько що прагне слави до речі в цьому ж відео заявив, що немає потреби одночасно захіщати інвертер автоматами, варісторами з плавкимі запобіжниками та ПЗІП, бо це призведе до страшенних втрат енергії від стрінгів особливо взимку. Послухавши це від нього я ще більше переконався, що гарні чобітки й тре брати.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Vikctor сказал:

Якщо пан МакДо викладе свій combiner box, який він збирає використовуючи поради фахівця з нашого форуму, то ви побачите як це буде виглядати в мене також.)))

Я могу в сарай сходить посмотреть, на мой нынешний инвертор я собрал и поставил, меня сильно удивило что у двоих соседей его не поставили для дея, я как бы ставить планирую, единственно есть сомнение не перебрал ли я с номиналом в 1000 вольт учитывая что панели будут до 500 вольт, но учитывая что 12 дея потенциально может до 800 вольт решил собирать на 1000 точнее в этот раз хочу купить готовый у китайцев

Нынешний я собирал до 500 вольт учитывая что у меня низковольтный инвертор до 100 вольт по панелям

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так же удивил вариант только с предохранителями без автоматов/рубильников ведь при смене предохранителя в таком случае можно получить конкретную дугу

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, mib сказал:

Я могу в сарай сходить посмотреть, на мой нынешний инвертор я собрал и поставил, меня сильно удивило что у двоих соседей его не поставили для дея, я как бы ставить планирую, единственно есть сомнение не перебрал ли я с номиналом в 1000 вольт учитывая что панели будут до 500 вольт, но учитывая что 12 дея потенциально может до 800 вольт решил собирать на 1000 точнее в этот раз хочу купить готовый у китайцев

Нынешний я собирал до 500 вольт учитывая что у меня низковольтный инвертор до 100 вольт по панелям

Стосовно номіналів приладів захисту я ще вивчаю питання. Наприклад чому АВ 25А, якщо панелі 13А зі струмом КЗ менше 14А. Але то таке - ще встигну. З аліекспреса це приїде значно швидше ніж припливе інвертор.

В Деї є свій блок з варісторами наче, але якось спокійніше щоб запобіжники у разі чого розірвало на друзки в окремому боксі а не в дороговартісному інверторі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, mib сказал:

Так же удивил вариант только с предохранителями без автоматов/рубильников ведь при смене предохранителя в таком случае можно получить конкретную дугу

А звідки дуга при відкинутих контейнерах з запобіжниками?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Vikctor сказал:

А звідки дуга при відкинутих контейнерах з запобіжниками?

Ну вот одного знакомого электрика попросили подключить панели, он подключил и решил что то проверить и не отключив автомат открыл контейнер в итоге выгорел весь combiner box :-)

До этого он с солнцем не сталкивался, может было и что то другое но гореть начало именно после открытия

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Vikctor сказал:

Стосовно номіналів приладів захисту я ще вивчаю питання. Наприклад чому АВ 25А, якщо панелі 13А зі струмом КЗ менше 14А.

Я могу ошибаться, но в данном случае автомат выполняет роль рубилтника выполнить функцию автомата ему не дадут предохранители меньшего номинала, сейчас у меня автомат 63 ампер, будет скорее всего переключатель на 32 ампер

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 хвилин тому, Vikctor сказав:

Якщо пан МакДо викладе свій combiner box

Логіка така - захист обладнання зі всіх сторін. Бо воно коштовне… Я дослухався Пана, що давав слушні та професійні поради ще на етапі облаштування моєї системи вентиляції, і я довіряю V. Осьо:

IMG_1792.jpeg

  • Лайк 2
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...