Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

1-фазный гибридный инвертор и 3х-фазный дом как подключить?

vadym petrov

Рекомендовані повідомлення

Здравствуйте, инвертор Must pv18-3024(3кв/6кв пуск), в идеале хочется запитать весь дом аккумуляторами, в случае отключения света(я понимаю, что бойлер, электроплиту и тд я не включу). По потреблению считал, скважина 1300вт, котельня 300вт, холодос 300вт, роутер,ноут, лед освещение - незначительно.

В доме 3 фазы. И если я правильно понял, либо я могу повесить инвертор нативно(без доп оборудования на вводе) на одну фазу, либо какой-то суперпереключатель, который в случае отключения сети, будет автоматически подключать инвертор на весь дом(собсно как АВР в генераторе).

Инвертор вообще поддерживает АВР? 

И в идеале конечно соеденить это с генератором, что бы он включался, когда инвертор даст сигнал о низком заряде батарей(он умеет). Ген matari mx.

Приходил электрик, предложил сделать ручной ввод инвертора, такое не подходит.

Если кто в Киеве делает такие системы - предложите свои услуги.

Спасибо.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гарна іграшка той Must. Навіщо на житло три фази? Якщо є електрокотел чи якесь устаткування, то інша справа. А для побуту однієї достатньо. У мене у квартиру 3 фази заходить, а у квартирі стоїть ПЕФ-301 НОВАТЕК. Вся квартира після нього висить на одній фазі, на тій, де нормальна напруга. Але з цим механізмом, тобто суперемикачем можна зробити і так, як тобі треба, наприклад: novatek-electro.com/ru/primery-ispolzovaniya-produkcii/ispolzovaniya-pereklyuchatelya-faz-pef.html Одну фазу з трьох треба завести через Must. Крім того, той ПЕФ рятує від перенапруги та недонапруги, що зараз актуально завдяки кацапам. Необов'язково саме цей перемикач, є інші аналогічні. У мене ПЕФ-301 з додатковими контакторами працює вже років п`ять без проблем. Знаю, що у НОВАТЕК якась занадто довга гарантія - років десять, чи що.

Змінено користувачем пан Дора
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, vadym petrov сказав:

в случае отключения света(я понимаю, что бойлер, электроплиту и тд я не включу)

Так бойлер же сам включится, посудомойка или стиралка начнут продолжать свои программы, кофеварку и плиту жена включит, это при каждом выключении электрики самому бегать дергать вилки из розеток или как это реализовать если батареи не безразмерные?

36 хвилин тому, пан Дора сказав:

Вся квартира після нього висить на одній фазі, на тій, де нормальна напруга

В мене всі фази нормальні, але ввідний автомат 25А, то виходить більше 5.5кВт одночасно з будинку не візьмеш, а жінка любить все повмикати коли прибігає :)

Змінено користувачем normal
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, normal сказав:

Так бойлер же сам включится, посудомойка или стиралка начнут продолжать свои программы, кофеварку и плиту жена включит, это при каждом выключении электрики самому бегать дергать вилки из розеток или как это реализовать если батареи не безразмерные?

В мене всі фази нормальні, але ввідний автомат 25А, то виходить більше 5.5кВт одночасно з будинку не візьмеш, а жінка любить все повмикати коли прибігає :)

бойлер и прочее думал поставить на умные розетки, и автовыключать при пропаже света.

Кстати посоветуйте умные розетки, потому что tuya/ajax не умеют при пропаже света давать триггер на другие приборы:(

туя умеет только при появлении света, но этого мало для нормального сценария

Змінено користувачем vadym petrov
додав
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, vadym petrov сказав:

Кстати посоветуйте умные розетки, потому что tuya/ajax не умеют при пропаже света давать триггер на другие приборы:(

туя умеет только при появлении света, но этого мало для нормального сценария

Для незалежної взаємодії розумних пристроїв, розеток і тп. я почав будувати систему на відкритих прошивках як оця tasmota.github.io/docs/
Цією прошивкою програмуються і нормально працюють багато готових пристроїв на чіпах esp8266, esp32 є купа модулів, практично все що душа бажає. Купа інфи в інтернеті. Велика комюніті. Система не привязується ні до якого клауду, модулі можуть комунікувати між собою або з якоюсь центральною системою СмартХаус. Фірмвара має гнучкі налаштування , вбудовані тригери, і навідь підтримує прості скрипти. Дуже широкі можливості ... однак потребує часу щоб розібратись і зрозуміти як нею правильно користуватись.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 рік потому...

Дивно, так і немає відповіді на питання, хоча більше роки висить. Це ж наче дуже частий кейс, 1ф інвертор і 3ф мережа (в будинка як правило 3ф заходить)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене не інвертор, але однофазний генератор. Завів просто - один (будь якій!) вивод на "ноль", другий вивод просто подав на всі три фазних одночасно. Все це скомутував через автоматичний перемикач, типу такого spacer.png 

Воно само переключается мережа-генератор. Так, автозапуску/стопу генератора немає. 

На рахунок 3ф проти 1ф. В мене 3ф, 3*16А. Залишить одну? 220*16 = 3.5кВт - або чайник або бойлер? Заміна автомата? "Нам пофіг, треба тобі одну чи три фази. Плати за кожен ампер"

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вирішую схожу задачу.

На вхід будинку заходить 3ф 16А. Фази розкидані по навантаженням - світло-розетки, кухня, насос (2квт)
Тепер думаю про підключення гібридного інвертора на одну фазу щоб зробити UPS на час блекаутів..

Думав-міркував...
Прийшов до такого рішення, перекомутувати щиток - світло-розетки-кухня (але не вся) на одну фазу, духовка та ПМ на другу и насос на третью
На першу фазу поставити інвертор з акумуляторами, таким чином все буде працювати автоматично при вимкнені мережі.
Додати І-0-ІІ перемикачи для навантажень фаз 2 і 3 так щоб можна було переключити їх на фазу 1 у випадку коли мережі не буде але тре буде накачати води, наприклад. Тобто працювати то все буде у ручному режимі, коли вимкнута мережа то маю вирішувати чи є потреба зараз в духовці/ПМ та насосі чи ні.

Ще одне, маю сподівання що якщо поставити інверетер Deye на 6 Квт, подати на нього мережу 3.5Квт та аккуми, то в разі збільшення навантаження більше 3.5 кВт він підмісить енергію з акума. Тобто в такий спосіб збільшити потужність фази1 з 3.5кВт до 6 за рахунок акумів (на невеликі проміжки часу).
Це функція Peak Shave, начебто має так працювати але ще читаю
Якщо це буде працювати то насос зможе працювати постійно від 1-ї фази що зручно.

Якось так.
 

Змінено користувачем balex22
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене наразі виділена група для резерву: освітлення, інтернет(роутер, свічі, ONU, вебкамери), телевізор, розетка біля ТВ.

Зроблено ще у 2017 році в розрахунку на аварійні відключення на 3-5 годин. 

В сучасних умовах треба переробити, бо акуми вже майже здохли.

Планую купити гібрід інвертор на LiFePo батарею. Додати до резервної лінії холодильник, відкатні ворота....

Підключити індукціонку не зможу. Бо вона 2 фазна. Газу немає. Купив газовий балон 12л та туристичну плиту.

Наступним єтапом встановити сонячні панелі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Gitan сказал:

Підключити індукціонку не зможу. Бо вона 2 фазна. Газу немає. Купив газовий балон 12л та туристичну плиту.

По идее в понимании инвертора она однофазная просто у нее два подключения и их можно паралелить но если подключить только 2 провода на фазу где мозги, будет работать 2 комфорки и без турбо режима

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Gitan сказал:

Підключити індукціонку не зможу. Бо вона 2 фазна.

як написали вище - підключити можна на одну фазу. А в більшості поверхонь по мануалу йдуть варіанти підключення, коли можна поставити штатну перемичку в колодці і все підключити на одну фазу. Тільки проводка повинна бути відповідною, або не включати все разом

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Gitan сказал:

Купив газовий балон 12л та туристичну плиту.

я купив 24л стеклопластиковий (типу безпечний) балон на настільну двоконфорочну плитку. Плитка мала дефект, тому при першому ж включенні стався легкий, але дуже неприємний вибух. Епіляція волос на обох руках до ліктя та опіки рук підказали, що нефіг ставити дешеве гімно, тому наступного дня купив комбіновану поверхню електролюкс індукція/газ.

Хоч до цього розігрівали на маленьких газових девайсах з одноразовими балончиками, але на цьому повноцінно їжу не приготуєш 

Змінено користувачем sly
  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, sly сказал:

я купив 24л стеклопластиковий (типу безпечний) балон на настільну двоконфорочну плитку. Плитка мала дефект, тому при першому ж включенні стався легкий, але дуже неприємний вибух. Епіляція волос на обох руках до ліктя та опіки рук підказали, що нефіг ставити дешеве гімно, тому наступного дня купив комбіновану поверхню електролюкс індукція/газ.

Хоч до цього розігрівали на маленьких газових девайсах з одноразовими балончиками, але на цьому повноцінно їжу не приготуєш 

Також купляв електролюкс індукція/газ (природнього газу в будинку нема) для автономності. Балон на 27 л заправ 1 раз при заселенні і використував тільки коли немає єє; пройшло 6 років а газ в балоні ще є) схема робоча! Тепер маючи інвертор і ліфер ганяю індукцію, а газ на чорний день.

аналогічно маю 3 фази по і автомат 16а — розкидали навантаження по фазам як і у форумчан, зараз задумався що вилка—вилка рулить, і втоматичний переключатель вводу, але тільки на 1 фазу. Насос свердловини кинув через екофло, а 1 фаза (кухня + світло в кухні+ розетки в залі= так було першопочатково зкомутовано ) заживлена через інвертор.

Гібридного інвертора немаю, але є бажання зробити дану схему автоматичну (не за всі гроші) ✌️😎👍

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 19.06.2024 в 14:15, sidus сказал:

Дивно, так і немає відповіді на питання, хоча більше роки висить. Це ж наче дуже частий кейс, 1ф інвертор і 3ф мережа (в будинка як правило 3ф заходить)

Ну в мене подібний кейс і вказаний інвертор маст, але я розумів що купую рішення, яке мене сильно обмежує і зарезервував лишень одну фазу, хоча і раздув її користувачами з інших двох рази в півтори. Наразі вимкнення на постійной основі і досить тривалі, а вказаний інвертор не вміє заряджати батареї швидко, тому шукаю вже 3-фазний інвертор на 48В. Ну як шукаю - всі стежкі ведуть до deye. Бо хочеться користуватися не тількі найнеобхіднішими приладами, а наприклад їжу у микрохвильці розогрівати чи індукційкою/духовою шафою користуватися хоч іноді. Тому актуальний кейс - три однофазних інвенртора (щойно прочитав таку гілку, де обладнання на десятку кує і це без сонця) чи розумніше один 3-фазний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

27 минут назад, Vikctor сказал:

Ну в мене подібний кейс і вказаний інвертор маст, але я розумів що купую рішення, яке мене сильно обмежує і зарезервував лишень одну фазу, хоча і раздув її користувачами з інших двох рази в півтори. Наразі вимкнення на постійной основі і досить тривалі, а вказаний інвертор не вміє заряджати батареї швидко, тому шукаю вже 3-фазний інвертор на 48В. Ну як шукаю - всі стежкі ведуть до deye. Бо хочеться користуватися не тількі найнеобхіднішими приладами, а наприклад їжу у микрохвильці розогрівати чи індукційкою/духовою шафою користуватися хоч іноді. Тому актуальний кейс - три однофазних інвенртора (щойно прочитав таку гілку, де обладнання на десятку кує і це без сонця) чи розумніше один 3-фазний.

С несколько однофазных можно затраты размазать во времени, а вот с запросом духовка в первую очередь нужно акб наращивать до приличных размеров, плюс солнце по максимуму

Но 3х фазный скорее проще и еще несколько месяцев назад было не так уж и дорого

Вы кстати когда приедет ваш лифер можете докупить еще условно такой же маст с того же али и запитать вторую фазу, временно дешево и сердито, но правда вопрос духовки это не решит

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, mib сказал:

С несколько однофазных можно затраты размазать во времени, а вот с запросом духовка в первую очередь нужно акб наращивать до приличных размеров, плюс солнце по максимуму

Но 3х фазный скорее проще и еще несколько месяцев назад было не так уж и дорого

Вы кстати когда приедет ваш лифер можете докупить еще условно такой же маст с того же али и запитать вторую фазу, временно дешево и сердито, но правда вопрос духовки это не решит

30А максимальний зарядний струм в теперешніх умовах явно недостатньо. Індукційка споживає багато. Духова шава споживає помірно. Користуватися іми без обмежень під час блекаутів ніхто звісно не буде, але короткочасно чому б ні. АКБ планується 48В 16s 304А. Якщо на практиці цього буде замало, то буду додавати або вже підключати сонце. Наразі акб як виявилося не сама затратна позиція у порівнянні з тим же інвертором.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А какие сложности если просто 3 независимых 1ф инвертора, каждый на свою фазу? Типа 1 фаза ушла гулять по просадке и РН ее кинул и инвертор пошел ее тянуть, остальные от сети. Могут быть проблемы с 0 например? Если 0 сквозной на инверторах 

Апд. И при этом один общий аккум)

Змінено користувачем ЯД
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, ЯД сказал:

Могут быть проблемы с 0 например? Если 0 сквозной на инверторах 

так а какие проблемы?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виникло питання. Якщо встановити 3ф інвертор, то як помічати що зникло світло, щоб не треба вмикати потужні прибори? Бо в мене ДБЖ стоіть у гаражі і нічого не чути. Якусь пікалку погучніше?))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, sly сказав:

так а какие проблемы?

Ну то я ж и спрашиваю)) мне самому интересно, просто не хочется что-то спалить случайно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 хвилин тому, Gitan сказав:

Виникло питання. Якщо встановити 3ф інвертор, то як помічати що зникло світло, щоб не треба вмикати потужні прибори? Бо в мене ДБЖ стоіть у гаражі і нічого не чути. Якусь пікалку погучніше?))

А інвертор вже куплений чи в процесі? 

У віктрона якщо є gx девайс і налаштований VRM портал то можна поставити email повідомлення при пропажі мережі і потім якщо є айфон то налаштувати VIP Alerts наприклад.  ну це так сходу.. думаю варіанти ще є.

www.victronenergy.com/live/vrm_portal:alarms

image.png.6325e373ab8cfd900d00b983afae0e65.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Gitan сказал:

Виникло питання. Якщо встановити 3ф інвертор, то як помічати що зникло світло, щоб не треба вмикати потужні прибори? Бо в мене ДБЖ стоіть у гаражі і нічого не чути. Якусь пікалку погучніше?))

У меня сигнализация смс присылает но она включена до инвертора плюс телеграм бот сельский свитлобот

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

59 минут назад, mib сказал:

плюс телеграм бот сельский свитлобот

я в офисе тоже світлобот поставил. На старую мобилку, подключенную до авр, так как настройка на роутере может не отображать реальность при работающем генераторе.

Если не выключать звук - вполне удобно.

Змінено користувачем sly
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 годин тому, Vikctor сказав:

Ну в мене подібний кейс і вказаний інвертор маст, але я розумів що купую рішення, яке мене сильно обмежує і зарезервував лишень одну фазу, хоча і раздув її користувачами з інших двох рази в півтори. Наразі вимкнення на постійной основі і досить тривалі, а вказаний інвертор не вміє заряджати батареї швидко, тому шукаю вже 3-фазний інвертор на 48В. Ну як шукаю - всі стежкі ведуть до deye. Бо хочеться користуватися не тількі найнеобхіднішими приладами, а наприклад їжу у микрохвильці розогрівати чи індукційкою/духовою шафою користуватися хоч іноді. Тому актуальний кейс - три однофазних інвенртора (щойно прочитав таку гілку, де обладнання на десятку кує і це без сонця) чи розумніше один 3-фазний.

Теж в 2022 будував з гімна та палок. На авто аккумах, потім на карбонових. Все обмежено: інет, ноут, зарядка телефонов. Набридло! Задавив жабу і зараз збираю систему так, щоб "ні в чому себе не відмовляти, але в пределах розумного":

- гібридний SunSynk -12K, 3 фази

- LiFePo4 48*290Аг ( 14кВт*г) (ще їдуть з Китаю)

- панелі 10*550 Вт

Бюджет $8k+  

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...