Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Інтернет в будинку

Oce@n

Рекомендовані повідомлення

1 година тому, standov сказав:

В того самого рукуса там є якась магія про це

Ви не розумієте, про що пишете, тому для вам воно виглядає як магія. Ото ваше "магічне мімо" вже кілька десятків років використовується в мобільному зв'язку.

1 година тому, standov сказав:

шось якийсь зламаний телефон

Не поламаний телефон, а просто ви не хочете усвідомити просту істину: МІМО — це як втиснути максимум клієнтів на одну точку доступу. Або іншими словами: МІМО — це ОДНА точка і БАГАТО клієнтів. МІМО не має ніякого відношення до того, як розкинути клієнтів по різних точках, якщо зона дії цих точок перетинається, бо це назвивається РОУМІНГ.

РОУМІНГ можливий без МІМО, МІМО можливе без РОУМІНГУ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, volomoto сказал:

Ви не розумієте, про що пишете, тому для вам воно виглядає як магія. Ото ваше "магічне мімо" вже кілька десятків років використовується в мобільному зв'язку.

відкрию вам трошки секрет, в мене з того діплом ) ви чогось намагається додумати то чого не було, де я шось казав про "магічне мімо"?

 

 

2 минуты назад, volomoto сказал:

РОУМІНГ можливий без МІМО, МІМО можливе без РОУМІНГУ.

і? я шось десь писав про роумінг? чи шо шось без чогось не можливе?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, volomoto сказал:

ви не хочете усвідомити просту істину: МІМО — це як втиснути максимум клієнтів на одну точку доступу

ви чогось не хочете усвідомити теж просту тезу, я не обговорю мімо та шо воно таке. я обговорював пропрієтарні алгоритми забезпечення фейрінгу, і все )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ще раз, спробую пояснити.
ДО існування (в вайфає) МІМО широке використання пропрієтарного фейрінгу не мало великого сенсу БО не надавало великих переваг над алгоритмами самого терміналу який спирається переважно на рівень сигналу.
ПІСЛЯ широкого запровадження мімо - почали активно запроваджувати і алгоритми фейрінгу з боку точок, але не тому шо це якось включено в сам мімо а тому шо на точках з'явилася додаткова ступінь свободи, про яку термінал не може приймати рішення на своїй стороні. В цьому контексті казати шо тільки термінал приймає рішення то ВЖЕ не корректно та маніпулятивно, бо "і так і нє".
Це всьо, всього іншого шо тут приписують я не казав, а якщо казав то покажіть де )

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

хлопці, ну ви знайшли де піпіськами мірятися.

пару переліків обладнання (1,2,3...) від кожного під початковий запит дало б топікстартеру більше користі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, outdoor24 сказал:

хлопці, ну ви знайшли де піпіськами мірятися.

пару переліків обладнання (1,2,3...) від кожного під початковий запит дало б топікстартеру більше користі.

не заважайте )

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я скажу что решение о роуминге принимает устройство, но продвинутые точки доступа подталкивают старых клиентов к принятию правильного решения, и способы/алгоритмы заставить клиента переподключится на нужную точку это ноу-хау производителей точек. Нормальный роуминг возможен на устройствах 802.11r 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та не проблема - вот rozetka.com.ua/ua/keenetic-kn-2310/p319794445/

юсб+4g+выносные антенны. У меня настроено, что если ложится основной канал, автоматом подключаюсь к соседу. Но у меня 4g в роутере нет, этот сам рассматриваю)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Enot123h сказал:

но продвинутые точки доступа подталкивают старых клиентов к принятию правильного решения

я би навіть сказав шо не тільки старих і роблять це інколи (в залежності від налаштувань та ситуації/потреб) дуже агресивно. Особливо це стає помітно в якомусь конференцрумі де раптово набивається сотня ійтішні 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, standov сказал:

де раптово набивається сотня ійтішні 

у таких умовах HP Enterpise нормально робили, топові UBNT відсмоктали, але сам не юзав. Коллеги розповідали

Змінено користувачем Enot123h
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Enot123h сказал:

у таких умовах HP Enterpise нормально робили, топові UBNT відсмоктали, але сам не юзав. Коллеги розповідали

я думаю шо там питання в налаштуванні та конкретному залізі/умовах. Наприклад в добробуті (3 роки тому в Києві) точно все всередині, в тч в конференцах було на убікутях і тьфу-тьфу системних проблем не було, шо там зараз там вже хз, бо зараз є велика проблема з наявністю всього. Але то не питання топіку )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, standov сказал:

я думаю шо там питання в налаштуванні та конкретному залізі/умовах. Наприклад в добробуті (3 роки тому в Києві) точно все всередині, в тч в конференцах було на убікутях і тьфу-тьфу системних проблем не було, шо там зараз там вже хз, бо зараз є велика проблема з наявністю всього. Але то не питання топіку )

Може бути, я на UBNT коворкінг підіймав, проблем не було

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я дуже вдячний! дуже перепрошую, бо місцями я геть не розумів про що ви, тому хотів би написати те, що я зрозумів.

1. unifi робить прикольні маршрутизатори і точки, ними можна і варто користуватися. АЛЕ! Вони можуть бути занадто крутими, і фактично непотрібними через брак роботи в домашніх умовах.

1а. Я уявляю наші потреби наступним чином:

* Доступ в Інтернет (безпечний, для цього рознесення мереж внутрішньої, для розумного будинку, для гостей)

* Відеоспостереження

* Інтернет ТВ (і всіякі нетфлікси)

* Розумний будинок (в майбутньому)

2. меш/роумінг прямо ідеальні не дуже потрібні. Нестрашно якщо зв'язок на недовго пропаде/зависне, а потім відновиться. Це не принципово.

3. Я розумію, що є більш наворочені пристрої, але вони складні в налаштуваннях. Я не айтівець, не адмін, тому хотів би все-таки зрозумілий і логічний інтерфес/порядок дій

4. Я думаю таки акуратно згодом все Інтернет обладнання помістити в серверну шафу. Для цього дивлюся на обладнання під шафу/стійку. 

і офтоп - в коментарях тут (rozetka.com.ua/keenetic-kn-2310/p319794445/comments/) пишуть, що кінетік має російські корені

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, Oce@n сказал:

все Інтернет обладнання помістити в серверну шафу

як мінімум, якшо це то вам необхідно думати про окремі вайфай точки ззовні шкафа і відповідно то вже роутер окремо від точек. Бо файфай з металевого шкафа чогось не хоче працювати так як хочеться 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, standov сказал:

 телефон безумовно як кліент сам приймає остаточне рішення, залишатися чи нє, але він це рішення приямає на базі ситуації яку йому підсовують точки, і у випадку з мімо точки то роблять дуже маніпулятивно, бо мімо то в тч "просторове розділення". Дуже простий приклад - включаєте в юніфай агресивне витиснення і спостерігаєте як ваш телефон "приймає рішення". Тому питання маніпулятивне, простої відповіді немає.

Проста і єдина відповідь - рішення про перехід від точки 1 до точки 2 приймає телефон. Крапка. Дивиться- точка може відключити клієнта при зниження рівня сигналу нище встановленого мінімуму, наприклад -90 і меньше і кінець. Но ви розумієте різницю - тупо зробити дісконект клієнта чи прийняти рішення ЗА клієнта що от зараз це з'єднання розривай а це встанови? Берем наші улюблені айфони. Виходить роздаючи вайфай УБНТ вміє ломати iOS та отримувати рут доступ до телефону, або як ще інакше пояснити що якась точка може щось командувати (втручатись і роботу) іншому пристрою без спеціально встановленого ПО?) 
Все це "агресивне витиснення" уніфай, я це все знаю, це тупо ну...РЕКОМЕНДАЦІЇЇ/підказки телефону.
Вже згадали тут, є стандарт 802.11r, додатково є ще і 802,11к, v що там ще - всі вони надають певну інформацію телефону, скажімо так вживають всі можливі заходи задля СВОЄЧАСНОГО та ПОВНОГО інформування клієнта про стан радіоефіру задля можливості встановлення нового чи підтримання максимального ефективного з'єднання. І треба, щоб ще клієнт коректно реалізовував на своєму боці ці протоколи. 
Рішення приймає телефон, і неважливо чи ви думаєте якось інакше чи думаєте що відповідь неоднозначна. Доки ви користуєтесь айфоном і уніфай - то вже подумали за нас з вами у цьому питанні.
Мені здається ви десь у темі, точно більше ніж звичайний чоловік, похвально, але як-то сумбурно, і це проблема, бо дещо важливе невірно сприймаєте чи щось не знаєте, ось вже виявляється і МІМО не для одночасного "мультіпоточного" доступу, а для "балансування навантаження по точкам на рівні різних пропріетарних рішень вендорів"... Загалом не маю наміру вам тут більше щось доводити. Я би радив прислухатись до моїх слів, але це не команда а рекомендація, 802.1r, рішення за вами))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Oce@n сказал:

я дуже вдячний! дуже перепрошую, бо місцями я геть не розумів про що ви, тому хотів би написати те, що я зрозумів.

Моя вам порада. Якщо бюджет дозволяє - беріть уніфай. Виглядає гарно, працює гарно. І справа не у тому що вони круті функціоналом (це відносно)- вони гарно працюють. Ми не ведемо мову за Арубу, Хьіт Паккард та інші більш дорогі топ бренди, Уніфай не саме дешеве але гарне рішення.

5 минут назад, Oce@n сказал:

і офтоп - в коментарях тут (rozetka.com.ua/keenetic-kn-2310/p319794445/comments/) пишуть, що кінетік має російські корені

Кінетік це взагалі була назва лінійки у Зіксель. Зараз Кінетік вже власний бренд. І звісно я не бачив їх юридичні документи і як вони там ділились та чому, але схоже що Кінетік=Зіксель=рф

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, standov сказав:

як мінімум, якшо це то вам необхідно думати про окремі вайфай точки ззовні шкафа і відповідно то вже роутер окремо від точек. Бо файфай з металевого шкафа чогось не хоче працювати так як хочеться 

Це так, дротова мережа розведена саме з цієї логіки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, uafisher сказав:

Моя вам порада. Якщо бюджет дозволяє - беріть уніфай. Виглядає гарно, працює гарно. І справа не у тому що вони круті функціоналом (це відносно)- вони гарно працюють. Ми не ведемо мову за Арубу, Хьіт Паккард та інші більш дорогі топ бренди, Уніфай не саме дешеве але гарне рішення.

Кінетік це взагалі була назва лінійки у Зіксель. Зараз Кінетік вже власний бренд. І звісно я не бачив їх юридичні документи і як вони там ділились та чому, але схоже що Кінетік=Зіксель=рф

Дякую! Бюджет прямо так взяти і зробити не дозволяє, треба бути креативним. Наприклад, будувати поступово. З чого варто почати? Яка залізяка юніфі має йти першою і є оптимальнгю для використання в невеликому будинку?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 14.01.2023 в 06:16, Oce@n сказал:

Дякую! Бюджет прямо так взяти і зробити не дозволяє, треба бути креативним. Наприклад, будувати поступово. З чого варто почати? Яка залізяка юніфі має йти першою і є оптимальнгю для використання в невеликому будинку?

В невеликому будинку це який? Може там достатньо буде 1її точки/роутера?
Це дуже важливо, вся концепція залежить від цього. У тому числі модульность/послідовності. Взагалі мабуть першим буде роутер, якщо треба економити або треба більше функціоналу ніж є у УБНТ в плані саме маршрутизації, правил, політики (для дома зазвичай це зайве) можно взяти не убнт, я так і вважаю і не рідко роблю. Ну і дивиться скільки треба точок. Ще раз - найголовніше зробити радіоплануваня та зрозуміти чи не зайві будуть точки взагалі чи окремі з них. І не забувайте про вулицю)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 14.01.2023 в 07:16, Oce@n сказал:

Дякую! Бюджет прямо так взяти і зробити не дозволяє, треба бути креативним. Наприклад, будувати поступово. З чого варто почати? Яка залізяка юніфі має йти першою і є оптимальнгю для використання в невеликому будинку?

стосовно конкретно убікуті *рекового* (якшо, як вище написали, в ході планування вже зрозуміло шо вам то потрібно/хочете):

Якшо ви твердо впевнені вписуватися в рекову тему максимально:
1. Dream Machine Special Edition (саме SE бо в нього є пое на вісім портів)
2. купляєте n точок по результатам планування, можете почати з 1-2 наприклад )) Тут наприклад непоганий сучасний варіант з серії "вже все є але ще не чавунний мост" Access Point U6 Pro.

але тут треба саме обидва пункти бо інакше не буде або інета або вайфая )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Будинок 180м2. Зараз справляється мі роутер 4, здається, покриває перший поверх ок. Більше функціоналу не треба, бо я навіть поки уявити його собі не можу. Економити точно треба. Щодо монтажу в стійку - мені здається, так буде впорядкованіше та акуратніше, це головна причина

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, Oce@n сказал:

Економити точно треба. Щодо монтажу в стійку - мені здається, так буде впорядкованіше та акуратніше, це головна причина

тут ви маєте розуміти, шо у випадку з убікуті - стойка це досить не дешево, мінімальний комплект це умовно під 1000$

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, Oce@n сказал:

Це дуже зупиняє. Які розумні альтернативи?

збирати по запчастинам різних вендорів. світч наприклад тплінк (я на мене саме рекові залізки в них з серії дешево але працює), до них точки ну наприклад асус або мікротік, з роутером складніше - я би дивився в сторону мікротіка, воно трошке для червонооких але працює.
Бушні свічі дорослі (з олкс), як на мене, то по перше лотерея (я знімав ціскі зі стойки лише два рази, в обох варіантах з ними було "шось не то", продіагностувати на покупці то нереально) а по друге то рахунки за світло )

Змінено користувачем standov
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...