Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Допоможіть діагностувати проблему теплої підлоги

sidus

Рекомендовані повідомлення

Добрий день, допоможіть будь-ласка діагностувати проблему теплої підлоги.

По всьому будинку тепла підлога, 3 рівні, котельня в підвалі, на кожному рівні свій коллектор (на 1ому поверсі два)

Коллектори FIV в зборі.

Стоіть один цирк. насос OPtima 32-80 AUTO 180 мм

Залито техн. спирт + вода.

Тиск в теплій підлозі: 0.7-0.8бара

11 витратомірів (із 24) нічого не показують. Чи можливо таке? Якби зламався, то 1 або 2, але не стільки ж за рік експлуатаціі...
А ті, шо показують (2ий поверх) - максимум 2л/хв. Якшо 2ий поверх прикрутити, то деякі оживають із тих, шо на нулі були

Насос на 32 ПП трубі, але до кожного коллекторі також іде 32 труба, підозрюю шо це втрата тиску потенційна.

Можливо насос не витягує? Або реально треба витратоміри замінити? Чи може просто тиску додати в підлогу?
 

 

IMG_20221129_122916.jpg

IMG_20221129_122448.jpg

IMG_20221129_122252.jpg

IMG_20221129_121853.jpg

IMG_20221129_121840.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, sidus сказав:

11 витратомірів (із 24) нічого не показують.

А вони показували щось раніше?

3 години тому, sidus сказав:

Залито техн. спирт + вода.

Це також може бути проблемою, бо суміш води і спирту має меншу густину та меншу в'язкість, ніж просто вода. Витратоміри відносно правильно показуть тільки якщо теплоносієм є вода.

Кутовий фільтр є десь в системі?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

А вони показували щось раніше?

Це також може бути проблемою, бо суміш води і спирту має меншу густину та меншу в'язкість, ніж просто вода. Витратоміри відносно правильно показуть тільки якщо теплоносієм є вода.

Кутовий фільтр є десь в системі?

Наче раніше кількість проблемних була меньше. Кутових фільтрів немає.

Залита не вода, тому шо цей самий теплоносій в геоконтурі циркулює (в мене тепловий насос грунт-вода відчизняний).

Проблема в тому, шо навіть не зрозуміло, чи той контур, де нуль показує, закритий взагалі, чи просто там є проток, але витратомір його не показує

Змінено користувачем sidus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, sidus сказав:

Якшо 2ий поверх прикрутити, то деякі оживають із тих, шо на нулі були

В мене оживають хвилин на 5 якщо добряче постукати, але так можна іх зламати, тому я зразу забив болт - всі контура працюють, регулюються вентилями на обратці, перевіряється на кафелі пірометром або ногою, вважайте, що замість них поставили заглушки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А че мне не позвонили?                                                                                                                                                                                                        Предположу: что Вам посадили весть дом на одну 32 трубу. 

Коллектор на фото делался для испытания системы под давление. Те кто делал Вам котельную, должны были все это обрезать и выкинуть, а 32 трубы от этажных коллекторов ТП завести на коллектор большего диаметра. 

IMG_20200702_092131.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 часов назад, Сергей 31 сказал:

А че мне не позвонили?                                                                                                                                                                                                        Предположу: что Вам посадили весть дом на одну 32 трубу. 

Коллектор на фото делался для испытания системы под давление. Те кто делал Вам котельную, должны были все это обрезать и выкинуть, а 32 трубы от этажных коллекторов ТП завести на коллектор большего диаметра. 

IMG_20200702_092131.jpg

Ну по телефону не опишешь, поэтому и создал тему с деталями и фото.

Я правда не совсем понял, они обрезали те трубы и развели так: то есть все обратки сводятся в одну 32ую трубу, все подачи аналогично.

Я так понимаю, это и есть проблема? 

И этот насос не вытягивает такую конфигурацию?

IMG_20221130_122159.jpg

Змінено користувачем sidus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 годину тому, sidus сказав:

И этот насос не вытягивает такую конфигурацию?

Це залежить яка у вас потужність котла і яку дельту температури ви хочете мати на на контурах ТП. Цей насос вам протисне 25 кВт при дельті 8 градусів, якщо довзини контурів до 100 м.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, volomoto сказал:

 Цей насос вам протисне 25 кВт при дельті 8 градусів, якщо довзини контурів до 100 м.

25000 Вт. / 8 градусів / 1.163 = 2687 л/час.                                                                                                                                                                           Внутренний диаметр ППр32,  22 мм.

Получаем v=1,963 м/сек.   R= 2247 Па/м

Вывод: пипец гидравлике. 

Проверяем: открывает по одному коллектору полов. И смотрим на показания расходомеров. 

 

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, Сергей 31 сказав:

Получаем v=1,963 м/сек.   R= 2247 Па/м

Вывод: пипец гидравлике. 

Це тільки буде на ділянці до розгалуження, ну нехай це буде 10м труби, на який ми втратимо 2.3 м напору насоса. Після розгалуження швидкість папає в три рази, а падіння тиску — в 9 разів. Тоді 20 метрів до колектора забере ще 0.5 м. Нехай на колекторі і контурах ми втратимо ще 3 м.

І того загальне падіння тиску — 3+0.5+2.3 = 5.8 м в.с. При такому тиску цей насос дає майже 3 м3/год.

Я не кажу, що так треба робити, але якщо насос справний і відповідає заявленим характеристикам, то проблема не в насосі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

Це тільки буде на ділянці до розгалуження, ну нехай це буде 10м труби, на який ми втратимо 2.3 м напору насоса. Після розгалуження швидкість папає в три рази, а падіння тиску — в 9 разів. Тоді 20 метрів до колектора забере ще 0.5 м. Нехай на колекторі і контурах ми втратимо ще 3 м.

І того загальне падіння тиску — 3+0.5+2.3 = 5.8 м в.с. При такому тиску цей насос дає майже 3 м3/год.

Я не кажу, що так треба робити, але якщо насос справний і відповідає заявленим характеристикам, то проблема не в насосі.

Приблизно так і кажуть люди, які мені монтували, але без цифр: 32гої труби і такого насоса достатньо. Але чому тоді витратміри так себе ведуть?

А ви врахували падіння тиску на перепаді висот? Бо від насоса в підвалі до коллектора 2го поверху 4.5м десь по висоті.

Але якшо все вірно, то 3м3 на год це на 24 контури ТП виходить біля 2л на хв мають всі витратоміри показувати, якшо іх повністью відкрити?

Які ще поради в моєму випадку тоді? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, sidus сказал:

А ви врахували падіння тиску на перепаді висот? Бо від насоса в підвалі до коллектора 2го поверху 4.5м десь по висоті.

 

В закрытых системах отопления высота значения не имеет, только длина трубопроводов. 

У Вашей системы два диагноза: 1. "Зажатая система отопления" 2. Эффект "Запертой петли".

Р.S. Лично мне, фраза "насос продавит", режет слух, котельщик так не скажет. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 29.11.2022 в 17:44, normal сказал:

В мене оживають хвилин на 5 якщо добряче постукати, але так можна іх зламати, тому я зразу забив болт - всі контура працюють, регулюються вентилями на обратці, перевіряється на кафелі пірометром або ногою, вважайте, що замість них поставили заглушки

Ногою в мене точно не вийде, то подача в мене 32, а обратка в середньому 24 із котла.

А пірометром це ж буде дуже грубо, то на підлозі одна температура, в трубі інша. Пірометром можна лише зрозуміти, шо контур хочь якось працює, нє?

Змінено користувачем sidus
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...