Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Резервирование воды

sigma_shig

Рекомендовані повідомлення

У меня вода из коллективной скважины. Когда отключают электрику, часа два вода идёт тонкой струйкой (0.5 литра в минуту), потом совсем перестает. Хочу сделать резервирование. Уже нашел место для бочки на 100-300литров. Пока вижу такие варианты:

1. Бочка закрытая, вся вода идёт через нее потоком, бочка стоит высоко и из нее вода самотёком.

2. Бочка открытая + насос.

В первом варианте из минусов вижу, что, если, стоит обратный клапан, то эту тоненькую струйку я не получу, пока давление не упадет до минимума. Из плюсов:  не нужен насос. Во втором варианте нужен насос.

А какие ещё есть варианты? В принципе, есть цель минимум: у меня есть 100-300л воды в запасе. Такую цель достичь просто вторым вариантом. Цель максимум - максимум комфорта, я вообще не замечаю перебоев с водой.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

нормальний тиск в домі  - 3 атм, тобто 30 метрів водяного стовба. якщо ж бочка буде на другому поверсі, то на першому з неї буде тиск 0.4 атм - звісно, щось буде біжати, але комфортом це не назвеш

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тоже есть такие мысли, пока в голову пришел свой гидроаккумулятор на 200-300 литров и на вводе электро клапан нормально закрытый

В теории литров 100-150 будет с приличным давлением, дальше как получится

Смущает правда возможный застой в баке, ну и поможет это при веерных отключениях как сейчас, при более длительных в любом случае одну из скважин городка прийдется запитывать от генератора

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Насчет давления и комфорта: сейчас есть факторы, которые сводят понятие комфорта к "есть вода". Очень не хочется делать эту бочку тупиковой - вода будет застаиваться. Хотя, с другой стороны, у нас очень хорошая вода. Я спокойно пью из пластиковой бутылки, которая пролежала в машине 3 месяца. 

Про гидроаккумулятор тоже думал. Но! Очень много минусов: цена, объем/размер, невозможность собирать те тоненькие струйки, которые поступают. А из плюсов только отсутствие необходимости ставить и использовать насос. 

Змінено користувачем sigma_shig
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С бочкой если она не будет тупиковой будет та же история что и с гидроаккумулятором если перед ними не будет клапана то тоненькую струйку будет обеспечивать ваш бак всему городку

У нас 5 гидроаккумуляторов по 300 литров и несколько километров 60й трубы тут могу ошибаться, обычно в системе 4 атмосферы, когда пропадает вода то какое то непродолжительное время 15-60 минут зависит от времени и дня недели, напор приличный, а вот когда начинается тонкая струйка могу догадываться что вода начинает сливаться из стояков соседей со вторых этажей, плюс у меня дом в самой нижней точке (перепад 2 метра) от верхнего, если кто то поставит бочку на втором этаже и она не будет отсекаться так вся в общую систему и выльется

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я колись в одному будинку в підвалі поставив велику діжку, куди через клапан була під'єднана мережа, а знизу діжки насос вже давав воду в будинок. можна було тиждень не помічати відсутності води в мережі. така проточна система разом з фільтрами досі там гарно працює. бочку бажано мити раз на рік, але я не впевнений що хтось там це робить...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зворотний клапан це обов'язково. А якщо бочка + насос, то після насосу треба ставити розширювальний бак, щоб не включати насос для кожної склянки?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я не пам'ятаю. здається щось невелике вбудоване в насос вже було. насос вмикався автоматично. жодних проблем за багато років за цією схемою не було.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене насосна станція Grundfos scala2. Вона тягне воду з труб міського водопостачання навіть якщо відключені насоси в місті і в нікого немає води. відключення на світовий день я не замічаю, тільки по шуму насосу

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

у товарища центральный водопровод очень слабое давление. буквально спичечная струйка в час пик. он закопал в огороде кубовую емкость, поставил клапан-поплавок, как для унитаза и насосная станция в приямке. Ночью напор боле-менее, набирается вода и на целый день хватает 1 куба воды. И не замерзает зимой

Змінено користувачем Dendnepr
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 хвилин тому, shneider_vova сказав:

тягне воду з труб міського водопостачання навіть якщо відключені насоси в місті і в нікого немає води

Это видимо если весь город на равнине, а у нас к примеру склоны и я внизу, то раньше тоже выбирал последние капли, а после подачи воды все фильтры сразу забивались ржавчиной, теперь перекрываю кран, чтобы семья не выгребала последнее. А запас воды в бочках и баклажках в подвале может хранится и год без потери качества, проверено

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 годин тому, sigma_shig сказав:

1. Бочка закрытая, вся вода идёт через нее потоком, бочка стоит высоко и из нее вода самотёком.

Це має бути тискова бочка з пластику або нержавійки, яка буде коштувати як гідроакумулятор, тому вже краще його поставити. Якщо за мембрану накачати малий тиск, то можна легко використовувати  80% об'єму ГА, а за застоювання води я б не переживав, бо в ГА вона постійно перемішується через коливання тиску.

14 годин тому, sigma_shig сказав:

2. Бочка открытая + насос.

Це вимагає резервування живлення для насоса, що дорого, якщо це інвертор, і не дуже зручно, якщо генератор.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, volomoto сказал:

Це вимагає резервування живлення для насоса, що дорого, якщо це інвертор, і не дуже зручно, якщо генератор.

Насос це бонус. Головне наявність запасу води, яку можна і відрами поносити...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Добре, мабуть варіант з гідроаккумом краще. По цінах: бочка на 200-250л + насос + расширітель = гідроаккум на 100-150л = 9000грн. Буду думати... 

Ще одно: а підкажть, будь ласка, датчик тиску, якій видае аналог або просто сухий контакт якщо тиск меньш ніж х бар? А, якщо, це з'єднанно з зворотнім клапаном - взагалі чудово.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

глубинный насос, все остальное шумит, я напрасно экспериментировал и в итоге согласился с мнением. )

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене схожа ситуація: скважина на декілька сусідів + загальна на товариство. Собі встановив гідроаккумулятор на 100л + насос, зворотні клапани на обидва джерела. Система чудово себе зарекомендувала: завжди є власний запас води в ГА, а коли зі скважинами проблеми, можливо закачувати воду в ГА з 20л бутлів, тим самим ми завжди з водою в кранах. В поєднанні з UPS та запасом води в бутлях закриває потребу в воді під час віялових відключеннь. Дуже зручно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 часов назад, Фрай сказал:

глубинный насос

Він теж шумить, якщо працює в хаті 😃

Цитата

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, Zak сказал:

У мене схожа ситуація: скважина на декілька сусідів + загальна на товариство. Собі встановив гідроаккумулятор на 100л + насос, зворотні клапани на обидва джерела. Система чудово себе зарекомендувала: завжди є власний запас води в ГА, а коли зі скважинами проблеми, можливо закачувати воду в ГА з 20л бутлів, тим самим ми завжди з водою в кранах. В поєднанні з UPS та запасом води в бутлях закриває потребу в воді під час віялових відключеннь. Дуже зручно.

Перше питання: скількі води входить в 100л ГА? Ну і друге питання: а як з бутлів залівати в ГА під тиском?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, sigma_shig сказал:

Перше питання: скількі води входить в 100л ГА? Ну і друге питання: а як з бутлів залівати в ГА під тиском?

При 2х атм повітря в ГА при накачці до 4х атм ~ 60л.

 

У нас для цього передбачен окремий штуцер для шланга. Перекривається вхід води зі скважини, відкривається вхід від бутлів. Шланг опускаєм в бутль, вмикаєм насос. Оскільки насос вібраційний дуже важливо не допустити потрапляння повітря, інакше насос ковтне повітря і зупинить качати воду. І потім буде дуже важко це повітря проштовхнути через насос. Тому ми шланг завжди тримаємо наповненим водою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, Zak сказал:

При 2х атм повітря в ГА при накачці до 4х атм ~ 60л

30 л

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Crazy сказал:

30 л

Чи можна якось більш определенно? 30 чи 60? В теорії, при 4 проти 2 атм буде 50л. Насправді меньш, тому що мембрана ще літрів 8. Но 30 - замало.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 минут назад, sigma_shig сказал:

більш определенно? 30 чи 60? В теорії, при 4 проти 2 атм буде 50л

30% від об'єму. Можете пошукати таблиці настрою реле тиску - там є залежність обсягу води від тиску.

Можна зменшити нижній поріг і трохи збільшити обсяг води - вище писали. Проте якщо в вас два та більше поверхів в хаті, то користуватися водою буде не комфортно через недостатній тиск.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sigma_shig сказал:

Чи можна якось більш определенно? 30 чи 60? В теорії, при 4 проти 2 атм буде 50л. Насправді меньш, тому що мембрана ще літрів 8. Но 30 - замало.

60 вроде как тоже не о чем, у вас же вроде генератор достаточной мощности, и скважина если не ошибаюсь домов на 5, может вам проще кабель от генератора прокинуть, и при необходимости подключать скважину от него

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Водопровід колектівний - декілька скважін в єдіной системі на 200+ домогосподарств. Так, генератор вмикают на пару годин. Але ніхто не буде 8-12 годин на добу вмикати генератор. Це дуже дорого. Та і в мірний час регулярно с тиском проблеми тому що поліви. А генератор... Той, що живить насоси жере 10л дізеля на годину. Дороговато буде...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...