Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Як порахувати і виправити деформацію балки?

Слободарий

Рекомендовані повідомлення

Доброго дня. Є проект... Дерев'яні балки перекриття опираються на сталеву балку.
Всі балки матимуть деформацію під власною вагою, а також під вагою матеріалів оздоблення.
Є ідея виправити деформацію найбільш навантаженої сталевої балки в місті стику з дерев'яними, стикуючи на трошки різному рівні з врахуванням подальшої деформації навантаженої конструкції.
Зробити це можливо на етапі будівництва.
Я не будівельник. Тому є питання.
Яку форму набуває рівномірно (або нерівномірно) навантажена балка?
Знаю, що є калькулятори де можна порахувати деформацію рівномірно навантаженої балки. В мене ця величина буде.

Як порахувати коригування висоти для кожної дерев'яної балки?

Змінено користувачем Слободарий
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виходячи з залишкових знань сопромату профіль буде наближений до еліпсу, але, я думаю, що якщо прийняти, що прогин буде лінійний, тобто наприклад в центрі 15 мм і далі до країв балки буде лінійно зменшуватись до 0, то реальне відхилення від такого прогнозованого буде на якийсь 1, може 2 мм відрізнятись, що для будівництва не є суттєвим і ним можна знехтувати

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 хвилин тому, Слободарий сказав:

Всі балки матимуть деформацію під власною вагою, а також під вагою матеріалів оздоблення.

і не тільки, також від постійних навантажень (вага підлоги, перегородок), а також тимчасових навантажень (люди, тварини, меблі і тд)

42 хвилини тому, Слободарий сказав:

Є ідея виправити деформацію найбільш навантаженої сталевої балки в місті стику з дерев'яними, стикуючи на трошки різному рівні з врахуванням подальшої деформації навантаженої конструкції.

тобто ви хочете встановити кожну допоміжну балку відносно головної з урахування прогину, правильно вас зрозумів?

48 хвилин тому, Слободарий сказав:

Як порахувати коригування висоти для кожної дерев'яної балки?

правильно порахувати  головну балку, а також другорядні  на максимальний  прогин.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Maryan_bhfz сказав:

тобто наприклад в центрі 15 мм і далі до країв балки буде лінійно зменшуватись до 0, то реальне відхилення від такого прогнозованого буде на якийсь 1, може 2 мм відрізнятись, що для будівництва не є суттєвим і ним можна знехтувати

для балки довжиною 3 м і більше допустимо такий прогин, а для меншої довжини це вже візуально критично

Змінено користувачем Drosselbeere
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Drosselbeere сказал:

і не тільки, також від постійних навантажень (вага підлоги, перегородок), а також тимчасових навантажень (люди, тварини, меблі і тд)

тобто ви хочете встановити кожну допоміжну балку відносно головної з урахування прогину, правильно вас зрозумів?

правильно порахувати  головну балку, а також другорядні  на максимальний  прогин.

Деформацію другорядних легко виправити не зможу.
Коригуванням другорядних (дерев'яних) відносно головної (сталевої) можу легко виправити її деформацію.
Деформацію, маю на увазі постійну.
Якщо там макс. деформація 24 мм, то підозрюю, що десь 10 мм складатиме деформація від постійного навантаження. Її і хочу виправити. При стикуванні балок доведеться вибирати зайве дерево. І я зможу легко попутно змінювати рівень балок.

Змінено користувачем Слободарий
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 хвилину тому, Слободарий сказав:

І я зможу легко попутно змінювати рівень балок.

так це на момент монтажу, а що потім робити з тимчасовими вантаженнями. правильно порахувати головну балку, якщо її ще немає, на прогин наприклад 1/400 .... 1/600 і по факту отримати при максимальному навантаженні 5-10 мм прогин, як вам радив Maryan_bhfz

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 29.09.2022 в 08:51, Drosselbeere сказал:

так це на момент монтажу, а що потім робити з тимчасовими вантаженнями. правильно порахувати головну балку, якщо її ще немає, на прогин наприклад 1/400 .... 1/600 і по факту отримати при максимальному навантаженні 5-10 мм прогин, як вам радив Maryan_bhfz

Тимчасові лишаться. Але якщо загальна деформація складе 24, з яких 12 спричинено постійними навантаженнями, то зменшення перепаду вдвічи, практично без додаткових вкладень мені подобається.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...