Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вентиляция в доме

Дмитрий Давыденко

Рекомендовані повідомлення

Кожному своє. Комусь і туалет в будинку "сто років не потрібний", бо є на вулиці...

Я сам кілька років прожив у будинку з вентиляцією з природнім спонуканням. Де завчасно зробив розводку під ПВУ, але її не встановлював бо руки не доходили. І в процесі такого проживання все влаштовувало, тому й лінь було доробляти ПВУ. І тільки після того як встановив ПВУ і закрив всю вентиляцію з природнім спонуканням, я зрозумів різницію. Без такого досвіду ви різницю не зрозумієте.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, volomoto сказал:

Комусь не потрібна, а кумусь — необхідність. Якщо б я не поставив ПВУ з рекуператором, то в мене тепловтрати через інфільтрацію були б співмірними з тепловтратами через огороджувальні конструкції, що було б дуже некомфортно в теперійний час, бо опалення електричне, а електрику відключають тепер надовго.

Насчет электрики, так заезжал к товарищу, с аналогичным набором.

У него без электричества ваще все мертвое, а генератор 8 квт, потребляет нереально много.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, delic сказав:

ПВУ від акумулятора заживлюєте, чи вентиляція зникає разом з електрикою?

Від акумулятора. На мінімальній продуктивнотсі (десь 100 кубів в годину) ПВУ споживає 20 Вт.

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, DimaF сказав:

У него без электричества ваще все мертвое, а генератор 8 квт, потребляет нереально много.

Генератор — це коли десь-колись відключили електрику на довго. Для систематичних відключень по кілька годин є інвертор з акумулятором, бо базове споживання становить кілька сот ват. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, volomoto сказал:

Генератор — це коли десь-колись відключили електрику на довго. Для систематичних відключень по кілька годин є інвертор з акумулятором, бо базове споживання становить кілька сот ват. 

У него еще ТЭНы стоят, а там уже киловатты.

У него такая система собрана, что все в купе потребляет 6.5 квт. (ТН, ПВУ, котел и пр.) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, DimaF сказав:

него еще ТЭНы стоят, а там уже киловатты.

У него такая система собрана, что все в купе потребляет 6.5 квт. (ТН, ПВУ, котел и пр.) 

Не треба змішувати все разом, бо якщо мова йде про вентиляцію з допомогою ПВУ, то їй потрібно кілька десятків ват для роботи. ТЕН можна відключити, бо це розкіш, а не необхідність. Я свій ТЕН (в мене є тільки один для попереднього підігріву) ніколи не включав, бо в мороз подача повітря в приміщення десь +15 градусів, а для захисту від обмерзання теплообмінника вбудований у ПВУ механізм (термореле вимикає приточний вентилятор, якщо темпераратура витяжного повітря після теплообмінника наближається до нуля) працює добре.

Котел, ТН і тому подібне до вентиляції не має ніякого відношення.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 годин тому, delic сказав:

ПВУ від акумулятора заживлюєте, чи вентиляція зникає разом з електрикою?

Там зміст не в тому: наприклад в моєму будинку взимку оптимальний рівень CO2 склався біля 1200ppm, якщо я почну його знижувати до вуличного 400ppm, то котел стане в рази довше працювати, стрімко впаде вологість, рахунки за опалення зростуть в 1.5-2 рази, стірку доведеться розвішувати в будинку або примусово повлажнювати. А з рекуператором (і ПВУ) можливо досягти значної економії чи повлажнювати більш системно, все залежить від конкретної потреби CO2 взимку

Взагалі це нормально проектувати кілька видів опалення чи вентиляции, перший рівень може бути камін та вікна, другий електрокотел та ПВУ, наперед ніхто не знає який з них буде основним чи резервним :)

Змінено користувачем normal
  • Лайк 5
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, normal сказал:

взимку оптимальний рівень CO2 склався біля 1200ppm

за 1200ppm я б вже спав на коврику. Якщо більше 800 - дружина піднімає хай... (це я до того, що це дуже індивідуальна штука)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Пощастило, а моя бувало дерлася при 800 відкрий вікно, при 1800 навпаки закрий, тепер тикаю - дивись в датчик. Мені частенько бувало ввечері ставало тяжко дихати і відкривав вікно, потім дивлюсь по датчику все нормально... Давай розбиратися і виявилося що такий стан чітко співпадає не з CO2, а коли я добряче накидаюсь ввечері - пов'язую це з добре розвинутим шлунком і печінкою, які тиснуть на недоразвиті легені :)

Вважаю датчик це обов'язкова річ яка допоможе і зекономити і перевірити якість вентиляції, але треба частіше його калібрувать, я згадав що останній раз це робив ще влітку і тільки но виявив перевищення показів десь на 350ppm, різницю на глаз би точно не помітив

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

думав воно само калібрується. Періодично, раз на місяць, починає брехати, молотити вентиляцією як дурне. Через кілька днів каже все норм.

Обмежив йому потужність максимальну в нічному режимі одна, вдень трохи трохи більше.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, normal сказал:

але треба частіше його калібрувать,

Це точно, більшість сенсорів показують вірогідні значення близько тижня після калібрування. І чим більше часу пройде після тим ближче показник всередині приміщення буде наближатись до 400ppm. Тобто можна взагалі з вентиляцією нічого не робити лише почекати поки показники СО2 здрейфують до прийнятних.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, yur43 сказал:

думав воно само калібрується.

треба дивитись на даташит конткретного сенсора. Більшість автокалібровок вимагає хочаби раз на кілька днів середовища з рівнем 400ppm. Інакше вони навколишнє середовище будуть вважати за єталонне, і показники будуть дрейфувати поступово в напрямку цього середовища. Потім такий сенсор буде показувати в приміщенні 450ppm де насправді показник може бути в рази більший.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, я автокалібровку зразу вимкнув, калібрую тільки на вулиці після 20 хвилинної паузи, яка потрібна датчику для стабілізації власної температури

Змінено користувачем normal
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Маю досвід з двома відносно хорошими NDIR сенсорами Sensair i Winsen - відключав в них автокалібрування, і все одно показники дрейфували практично так само як з автокалібруванням. Тому вірити показникам можна до тижня після калібрування на вулиці.

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тут і вибір то не великий - на нашому ринку більш точнішого за цих датчиків і приємливою ціною я нічого не знаходив, залишається тільки їм і довіряти, в мене виходить десь кожен тиждень відхилення сягало +25ppm, а от якщо показники починають кожну хвилину скакать то вниз, то вгору на 100-200ppm причиною виявилось чи то погані блоки живлення, чи то якісь імпульсні перешкоди з мережі, бо від павербанку ці скачки зразу зникали

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Всім привіт. Прочитав тему. Так, кожному своє. Я не уявляю свій будинок без рекуперації (100м.кВ площею). Чанделе продав перед самісінькою війною форумчанину, а ціни на компактніші заводські моделі підскочили разом з курсом долара. Поживши 3 роки без рекуперації, я зрозумів, що природня вентиляція мені не підходить, так як:

1) тепла підлога, радіаторів під вікнами немає і холодне повітря дуже відчувається навіть на виході з кімнати. І вночі, навіть на мікро провітрюванні відчувається потік холоду.

1.1) вікна плачуть, кути мокнуть.

2) хоч і живу на природі та поруч ґрунтова дорога, по якій літає гнила газель та, недалеко, поле. Пилюка.

3) шум від автівок та сусідських собак.

4) щомісячний платіж за е/е (газу немає) виріс, приблизно, на 10% (суб’єктивно)

5) запахи, особливо неприємні, не так швидко покидають приміщення як у випадку з ПВУ.

ніби нічого не забув.

тому рекуперацію буду ставити. Благо, повітроводи лишились. Я їх закупорив, сподіваюсь пилу там не назбиралось. Перевірятиму дзеркальцем.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, МакДо сказал:

ніби нічого не забув.

Ага, намешали все в кучу)

У вас проблемы и с вентиляцией и с отоплением и с утеплением...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11.01.2023 в 16:50, normal сказав:

в мене виходить десь кожен тиждень відхилення сягало +25ppm

Вчора ще перевіряв, за три тижні всього +6ppm (mhz-19c), може від пори року залежить, хз... 

11 годин тому, МакДо сказав:

вночі, навіть на мікро провітрюванні відчувається потік холоду

Може десь є незакритий вент. канал який дає сильну тягу, в мене теж без радіаторів, але відчути можна тільки якщо стати голяком біля вікна (ми зимою в халатах та носках), зараз ще буду вчитися як відрегулювати прижим створки, а то як вікна встановили - більше їх не трогали, а дивлюсь є вікна де велика щілина

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, DimaF сказав:

Ага, намешали все в кучу)

У вас проблемы и с вентиляцией и с отоплением и с утеплением...

Будь ласка, допоможіть розібратися в утепленні та опаленні. З вентиляцією проблема є. Я її вирішу.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

23 часа назад, МакДо сказал:

Всім привіт. Прочитав тему. Так, кожному своє. Я не уявляю свій будинок без рекуперації (100м.кВ площею). Чанделе продав перед самісінькою війною форумчанину, а ціни на компактніші заводські моделі підскочили разом з курсом долара. Поживши 3 роки без рекуперації, я зрозумів, що природня вентиляція мені не підходить, так як:

1) тепла підлога, радіаторів під вікнами немає і холодне повітря дуже відчувається навіть на виході з кімнати. І вночі, навіть на мікро провітрюванні відчувається потік холоду.

1.1) вікна плачуть, кути мокнуть.

2) хоч і живу на природі та поруч ґрунтова дорога, по якій літає гнила газель та, недалеко, поле. Пилюка.

3) шум від автівок та сусідських собак.

4) щомісячний платіж за е/е (газу немає) виріс, приблизно, на 10% (суб’єктивно)

5) запахи, особливо неприємні, не так швидко покидають приміщення як у випадку з ПВУ.

ніби нічого не забув.

тому рекуперацію буду ставити. Благо, повітроводи лишились. Я їх закупорив, сподіваюсь пилу там не назбиралось. Перевірятиму дзеркальцем.

яку ви систему вентиляції з рекуперацією хочете ставити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 хвилин тому, Дмитрий Давыденко сказав:

яку ви систему вентиляції з рекуперацією хочете ставити?

Вентс вут 270 в5б а14

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...

Короче я решил все таки поставить ПВУ с Рекуперацией модель CH-HRV3K2 ПВУ на 350-400 кубов. Ниже примерная развожка вент. каналов. Красным нарисовал вытяжной, синим приток. ПВУ будет установлена на чердаке

EED884CA-5A2C-4B6A-96D0-49EF0FFD30BC.jpeg

595DD159-088E-4BDD-B465-2D3044669C78.jpeg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, shneider_vova сказал:

Ні, воно так не працює. Треба нормальну трасировку повітропроводів

можете намалювати або пояснити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 часа назад, Дмитрий Давыденко сказал:

можете намалювати або пояснити?

 

 

Подивіться ось цю мою тему. Треба мати або плоскі, або (це може допомогти у вузьких місцях) 3д плани повітропроводів. Тим паче у вас 2 поверхи, як з чердака повітропроводи будуть йти на перший поверх повз 2 поверх?

 

І не роблять подачу і витяжку з одного приміщення... І чому на 2 поверсі всі кімнати - це гостина? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...