Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Балансировка потребления ЭЭ

sigma_shig

Рекомендовані повідомлення

У меня трехфазный ввод в дом. Из трехфазных потребителей - только ТН, который более-менее сбаласирован по нагрузке по фазам. И есть остальной дом с однофазными потребителями (индукционную плиту я считаю как 2 однофазных потребителя). Решил я посмотреть распределение нагрузки по фазам. И получил примерно такую картину (статистика за 90 дней)

 spacer.png

О, ужас и кошмар!  Попробовал составить список и переносить потребители с фазы на фазу. В экселе добился почти идеала по 30-35% на фазу. А вот в реале картинка принципиально не поменялась. Потому что чайник, плита, духовка, полив, бойлеры не включаются одновременно почти никогда! (А если включатся, то независимо от разбивки по фазам, у меня вырубит входной автомат). А всякие там освещение, компьютеры и холодильники с телевизором бодро проигрывают одному чайнику и могут не приниматься в расчет. И как в эту балансировку учесть плиту, у которой каждая комфорка по 1.5-2 кВт, а включается она совсем не по графику.

Собственно, вопрос к спецам: а есть методики, как надо сбалансировать потребление в среднестатистическом доме? Или забить на это? 

Если что, то разнос крупных потребителей, типа бойлеров, полива и т.п. по времени/фазам для избежания выбивания входного автомата я уже произвел.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

32 хвилини тому, sigma_shig сказав:

Собственно, вопрос к спецам: а есть методики, как надо сбалансировать потребление в среднестатистическом доме? Или забить на это? 

Якщо б ви спочатку сформували проблему, яку треба вирішити, то цього питання не виникало б. Так от, в межах середньостатистичного будинку нема такої проблеми як незбалансоване середнє споживання по фазах. Це щось схоже на порівняння середньої температури в лікарні та в моргу і зараз ви хочете щоб вони були приблизно однакові.

Є проблема збалансованого навантаження на фази, де враховується потужність споживачів і коефіцієнт одночасності. І ця проблема вирішується задля максимальної утилізації підведеної потужності і щоб запобігти сильному перекосу напруги між фазами. А от скільки загалом енергії витягнули з кожної фази — діло десяте.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

я би розглядав питання балансування фаз тільки з точки зору того, щоб на кожній фазі не було споживання, вище за припустиме. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, згоден, я не сформулював проблему. Почалось все с того, що в котеджному містечку в цілому дуже часто стала, по одній з фаз, підвищуватись напруга та спрацьовувати реле напруги у багатьох. Енергетик містечка сказав, що буде "ходити по лінії" та проводити балансування, бо є перевантаження деяких фаз, яке приводить до підвищення напруги на інших фазах. Принцип трикутника я знаю і це зрозуміло. Я вирішив "почати з себе" і подивитись, що в мене з навантаженням по фазах і побачив малюнок вище. Я вирішив, що те, що в мене споживання на одній фазі стільки ж, як на двох інших, це погано і треба з цим щось робити. А от що треба робити, я зрозуміти не зміг. Точніше, мені казалося, що я розумію, але це було примарою. Тому я і питаю тут: а чи треба щось робити з тим, що в мене по одній з фаз споживається 48% загального обсягу?

Так, практичне питання, щоб на одної з фаз не було навантаження більш ніж вхідний автомат, я вже вирішів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, sigma_shig сказав:

Тому я і питаю тут: а чи треба щось робити з тим, що в мене по одній з фаз споживається 48% загального обсягу?

Ні, бо ці дані дуже локальні і нічого не говорять про завантаження фаз на трансформаторі вашоно котеджного містечка. 

Просідати або ж навпаки взлітати може фаза як і з малим середнім споживанням, так і з великим, бо середнє споживання у вашому будинку не є індикатором завантажженя фази на трансформаторі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.09.2022 в 15:46, sigma_shig сказал:

получил примерно такую картину (статистика за 90 дней)

Это просто картина, которая с правильным  распределением нагрузок не имеет ничего общего.

Для правильной картины нужны вольты и амперы, даже ватты ни о чем не скажут, а у вас там ещё и часы влезли.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, aleksey02 сказал:

Это просто картина, которая с правильным  распределением нагрузок не имеет ничего общего.

Для правильной картины нужны вольты и амперы, даже ватты ни о чем не скажут, а у вас там ещё и часы влезли.

У меня и вольты и амперы есть... Но из этой темы я понял, что балансировать на уровне одного дома - дурацкое занятие. Балансировку от одновременного включения мощных потребителей я сделал программным путем. А "среднее потребление за период" просто показывает, что один из проводов у меня будет чуть сильнее греться :) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.09.2022 в 17:30, sigma_shig сказал:

Енергетик містечка сказав

А енергетик не сказав коли він трансформатор перевіряв? Можливо там 0 підгорів, чи клему потрібно підтягнути ?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 часов назад, Michael_A сказал:

А енергетик не сказав коли він трансформатор перевіряв? Можливо там 0 підгорів, чи клему потрібно підтягнути ?

Ні. Все простіше. На ТП встановлена підвищена напруга тому що багато хто будується і працюють зварювальні апарати, усіляки шліфувальні та інше. Якщо виставити 230, то будуть провали в інший бік.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...
В 20.09.2022 в 17:30, sigma_shig сказал:

 Енергетик містечка сказав, що буде "ходити по лінії" та проводити балансування, бо є перевантаження деяких фаз, яке приводить до підвищення напруги на інших фазах. 

Це дійсно так? При "гарному" нолі?

Змінено користувачем ashim1990
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так ноль в трёхфазной системе связан со всеми фазами. Вернее даже сказать, что ноля то и нет. От электростанции на ТП приходит три фазы и никакого ноля. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...