Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

План на випадок тимчасового відключення електрики

belosnezka

Рекомендовані повідомлення

10 годин тому, delic сказав:

Бо коли світло вмикається лише на дві години, то приєднується все що можна + приготування їжи на електроплитах.

І не кажіть, просять же не вмикати все одразу так нє, так завантажують мережу, шо у мене сварка геть не тягне! (жартую)

А насправді то ось зараз не встигли дати світло як одразу напруга просіла до 171В. Яка техніка може витримати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки одна з 96 установок для забезпечення електроенергії та тепла від USAID була встановлена,

Схоже, що все стабільно: "де не вкрадеш, то не цікаво". І як казала директор однієї школи, коли їй запропонували оплатити створення укриття: "це ж такий гемор..."

  • Хаха 1
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ничего , посидите    и без света ,другим больше будет. привыкайте ,не только же нам страдать.

  • Хаха 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

to: @Фрай

Будь ласка, прислухайтеся до моєї поради - ставте сонячні батареї стільки, скільки можете використовувати ваш інвертор, знайдіть якусь поверхню або будь-що інше, отримайте зелений тариф.
таким чином 1 - ви отримаєте краще постачання взимку, і - 2 допоможете розподільній мережі

Змінено користувачем vbb
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так у мене він на 5.6квт по паспорту і панелі 3.6квт по паспорту, що я там можу поставити?

Найближче місце метрів за 40-50 (по дротам), чи є сенс городити конструкцію і вкладатись заради зайвих пару квт?

крім того, от сьогодні у нашому селі знову півдня немає світла то куди мав би давати ЗТ? :unknown:

а далі ситуація не буде краще

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Фрай сказав:

Так у мене він на 5.6квт по паспорту і панелі 3.6квт по паспорту, що я там можу поставити?

Найближче місце метрів за 40-50 (по дротам), чи є сенс городити конструкцію і вкладатись заради зайвих пару квт?

крім того, от сьогодні у нашому селі знову півдня немає світла то куди мав би давати ЗТ? :unknown:

а далі ситуація не буде краще

так, вибачте
щойно "викопав" таблицю даних вашого інвертора
він несумісний із зеленим тарифом (неможливо експортувати)
але він підтримує до 6 кВт панелей
тому ви можете зняти обмеження на домашнє споживання
або дайте сусідові трохи
а взимку ця додаткова сонячна енергія допоможе заряджати акумулятор майже без використання мережі
наприклад, моя установка з інвертором 5 кВт і панелями 6,5 кВт виробляла 1,5 - 2 кВт-год у найгірший зимовий день
знову ж таки, це все про розвантаження мережі

image.png.12b60d67eb1b1cf5018a48272f987d23.png

Крім того, ваша проблема з вхідним живленням – там такий величезний розрив на інверторі – 170-280 В, тому використання стабілізатора виглядає корисним, але я думаю, що краще після інвертора

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 часов назад, vbb сказал:

моя установка з інвертором 5 кВт і панелями 6,5 кВт виробляла 1,5 - 2 кВт-год у найгірший зимовий день

25% потужності у найгірший зимовий день? "не верю!"

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, n0mad сказал:

25% потужності у найгірший зимовий день? "не верю!"

Так не потужність. а за день виробила 1,5-2 кВт-годин. Як раз аккум зарядити невеликий можна.

за 10 годин. наприклад. виробила 1,5 кВтгодину, при можливості 50 кВт години. це 3%, а не 25

Змінено користувачем Dendnepr
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 годину тому, allanek сказав:

Як саме? Поділитись напрацьованими рішеннями можеш?

мені допомогли такі поради

Прихований текст

Життя без світла. 5 порад психолога, як вистояти цієї зими

Даю декілька робочих технік, які допоможуть очистити голову від негативу та повернути оптимізм

З відключенням світла ми позбавлені не лише освітлення житла та вулиць, але часто води, тепла, зв'язку та інтернету. Тобто практично всього, що в сучасному світі необхідно нам для нормального життя, в тому числі психологічного. Як емоційно вистояти в темні часи, які реакції організму є нормою, чим краще зайняти себе при відключеннях світла? Давайте розберемося.

Порада №1: не бійтеся скасування планів.

Тривалі відключення електрики на 12 і більше годин, з якими зіткнулися більшість українців останнім часом, – явище абсолютно нове у житті багатьох. Неможливість зателефонувати або написати повідомлення, приготувати сніданок, вмитися, прийняти душ, переглянути новини – це, звичайно, руйнує або суттєво змінює наші плани.

Якщо фрустрація призводить до неконтрольованого гніву, обурення та інших неприємних симптомів – це норма, і це не повинно вас лякати

Повне чи часткове скасування довгострокових чи короткострокових планів у психології має назву "фрустрація". Вона в свою чергу обов'язково веде до реакції психіки у відповідь. Навіть якщо у вас фрустрація призводить до неконтрольованого гніву, обурення та інших неприємних симптомів – це норма, і це не повинно вас лякати.

Порада №2: бурхлива реакція вашої психіки – це нормально.

Важливо розуміти, що реакція психіки на відключення світла в усіх дуже індивідуальна. Можливо, багатьом захочеться знизити свою фізичну активність, багато спати, мінімізувати спілкування, хтось навпаки – захоче спілкування чи інтиму, когось потягне на фастфуд.

Не потрібно плутати відповідь організму на стрес із депресією

Не треба плутати це з депресією, такі реакції – відповідь організму на стрес. А депресія – це щось інше. Це повне закриття від світу, усвідомлене відключення від контакту із собою та навколишнім світом. Війна – це життя за умов тотальної небезпеки. А якщо при цьому ще й відключають надовго світло і позбавляють людину базових потреб, потрібно бути готовим до виникнення різноманітних реакцій психіки людини. Якою буде реакція – залежить від дитячих травм кожної окремо взятої особи. Професійний психолог бачить дані "несправності" і розуміє, як саме можна допомогти людині.

Порада №3: стежте за своїми думками.

Такі екстремальні умови, як тривалі відключення світла під час війни можуть призвести і до негативних змін. Важливо відстежувати свої думки та відчуття. Якщо ви прокинулися вранці, а в квартирі немає світла і вас при цьому відвідують похмурі думки про те, що жити зовсім не хочеться або будь-яке починання приречене на провал – це дуже небезпечний синдром.

Бажання залишитися уві сні, довше спати – це захисний механізм психіки

Такі думки психологи трактують як відсутність підтримки зовні. Тобто людині немає на що спиратися всередині. Як результат – з'являються думки про те, що не хочеться жити, чи є бажання залишитися уві сні. А бажання залишитися уві сні, якомога довше спати – це захисний механізм психіки, спрямований на те, щоб простіше пережити життєві складності. Якщо ж у вас з'явилися думки про те, що не хочеться жити, обов'язково зверніться до психолога.

Порада №4: пам'ятайте, що найнебезпечніша – соціальна ізоляція.

Дуже складним моментом залишається неможливість спілкуватися з близькими – зателефонувати чи навіть написати повідомлення, адже за відсутності світла часто немає мобільного зв'язку та інтернету. Подібна соціальна фрустрація набагато глобальніша і важча за побутову – вона призводить до того, що особистість залишається у вакуумі, наодинці з непростою ситуацією, замкненою в чотирьох стінах.

Соціальна фрустрація набагато глобальніша і важча за побутову – вона призводить до того, що особистість залишається у вакуумі

Тривалі відключення світла та мобільного зв'язку – величезне випробування для нашої психіки. Якщо за часів ковіда більшість із нас могли працювати віддалено, то при відключенні світла така можливість зникла. Таким чином багато хто залишився ще й без можливості працювати та заробляти.

Порада №5: танцюйте у темряві.

Яким чином полегшити собі наслідки стресу, що повʼязаний з тимчасовим відключенням світла і зв'язку? Намагайтеся не замикатися та не панікувати. Відключення світла – чудова можливість якісно провести час із чоловіком, пограти чи почитати з дитиною.

Важливо продовжувати рухатися, отримувати позитивні емоції, хоч би як складно це не було в даній ситуації. Відмінним способом розрядки та виходу енергії є танці. Ви можете завчасно зберегти в телефоні уроки від вчителя або тренера, що сподобався, і під час відключення світла розучувати нові па. Спочатку це буде зробити складно – негативні емоції можуть брати гору, але варто зробити невелике зусилля, і вас захопить цей процес.

Прекрасним способом зайняти себе під час відключення світла є медитації, дихальні практики, тривалі прогулянки та домашні заняття спортом

Як психолог також скажу, що чудовим способом зайняти себе під час відключення світла є медитації, дихальні практики, тривалі прогулянки та домашні заняття спортом. Прийом "вільні ноги" чудово підійде всім! Виходьте з дому та йдіть без будь-якої мети та маршруту протягом 30 хвилин. Техніка допомагає очистити голову від настирливих думок, повернути оптимізм та тверезість свідомості.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, vadimv сказал:

Река обычно это рубеж. На рубежах идет долгая артдуэль. разрушается все на обоих берегах.

Этого я и боюсь. Как раз и живу на рубеже. Во время стройки находили артефакты со времен 2й мировой

  • Сумно 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

46 хвилин тому, yur43 сказав:

мені допомогли такі поради

  Приховати вміст

Життя без світла. 5 порад психолога, як вистояти цієї зими

Даю декілька робочих технік, які допоможуть очистити голову від негативу та повернути оптимізм

З відключенням світла ми позбавлені не лише освітлення житла та вулиць, але часто води, тепла, зв'язку та інтернету. Тобто практично всього, що в сучасному світі необхідно нам для нормального життя, в тому числі психологічного. Як емоційно вистояти в темні часи, які реакції організму є нормою, чим краще зайняти себе при відключеннях світла? Давайте розберемося.

Порада №1: не бійтеся скасування планів.

Тривалі відключення електрики на 12 і більше годин, з якими зіткнулися більшість українців останнім часом, – явище абсолютно нове у житті багатьох. Неможливість зателефонувати або написати повідомлення, приготувати сніданок, вмитися, прийняти душ, переглянути новини – це, звичайно, руйнує або суттєво змінює наші плани.

Якщо фрустрація призводить до неконтрольованого гніву, обурення та інших неприємних симптомів – це норма, і це не повинно вас лякати

Повне чи часткове скасування довгострокових чи короткострокових планів у психології має назву "фрустрація". Вона в свою чергу обов'язково веде до реакції психіки у відповідь. Навіть якщо у вас фрустрація призводить до неконтрольованого гніву, обурення та інших неприємних симптомів – це норма, і це не повинно вас лякати.

Порада №2: бурхлива реакція вашої психіки – це нормально.

Важливо розуміти, що реакція психіки на відключення світла в усіх дуже індивідуальна. Можливо, багатьом захочеться знизити свою фізичну активність, багато спати, мінімізувати спілкування, хтось навпаки – захоче спілкування чи інтиму, когось потягне на фастфуд.

Не потрібно плутати відповідь організму на стрес із депресією

Не треба плутати це з депресією, такі реакції – відповідь організму на стрес. А депресія – це щось інше. Це повне закриття від світу, усвідомлене відключення від контакту із собою та навколишнім світом. Війна – це життя за умов тотальної небезпеки. А якщо при цьому ще й відключають надовго світло і позбавляють людину базових потреб, потрібно бути готовим до виникнення різноманітних реакцій психіки людини. Якою буде реакція – залежить від дитячих травм кожної окремо взятої особи. Професійний психолог бачить дані "несправності" і розуміє, як саме можна допомогти людині.

Порада №3: стежте за своїми думками.

Такі екстремальні умови, як тривалі відключення світла під час війни можуть призвести і до негативних змін. Важливо відстежувати свої думки та відчуття. Якщо ви прокинулися вранці, а в квартирі немає світла і вас при цьому відвідують похмурі думки про те, що жити зовсім не хочеться або будь-яке починання приречене на провал – це дуже небезпечний синдром.

Бажання залишитися уві сні, довше спати – це захисний механізм психіки

Такі думки психологи трактують як відсутність підтримки зовні. Тобто людині немає на що спиратися всередині. Як результат – з'являються думки про те, що не хочеться жити, чи є бажання залишитися уві сні. А бажання залишитися уві сні, якомога довше спати – це захисний механізм психіки, спрямований на те, щоб простіше пережити життєві складності. Якщо ж у вас з'явилися думки про те, що не хочеться жити, обов'язково зверніться до психолога.

Порада №4: пам'ятайте, що найнебезпечніша – соціальна ізоляція.

Дуже складним моментом залишається неможливість спілкуватися з близькими – зателефонувати чи навіть написати повідомлення, адже за відсутності світла часто немає мобільного зв'язку та інтернету. Подібна соціальна фрустрація набагато глобальніша і важча за побутову – вона призводить до того, що особистість залишається у вакуумі, наодинці з непростою ситуацією, замкненою в чотирьох стінах.

Соціальна фрустрація набагато глобальніша і важча за побутову – вона призводить до того, що особистість залишається у вакуумі

Тривалі відключення світла та мобільного зв'язку – величезне випробування для нашої психіки. Якщо за часів ковіда більшість із нас могли працювати віддалено, то при відключенні світла така можливість зникла. Таким чином багато хто залишився ще й без можливості працювати та заробляти.

Порада №5: танцюйте у темряві.

Яким чином полегшити собі наслідки стресу, що повʼязаний з тимчасовим відключенням світла і зв'язку? Намагайтеся не замикатися та не панікувати. Відключення світла – чудова можливість якісно провести час із чоловіком, пограти чи почитати з дитиною.

Важливо продовжувати рухатися, отримувати позитивні емоції, хоч би як складно це не було в даній ситуації. Відмінним способом розрядки та виходу енергії є танці. Ви можете завчасно зберегти в телефоні уроки від вчителя або тренера, що сподобався, і під час відключення світла розучувати нові па. Спочатку це буде зробити складно – негативні емоції можуть брати гору, але варто зробити невелике зусилля, і вас захопить цей процес.

Прекрасним способом зайняти себе під час відключення світла є медитації, дихальні практики, тривалі прогулянки та домашні заняття спортом

Як психолог також скажу, що чудовим способом зайняти себе під час відключення світла є медитації, дихальні практики, тривалі прогулянки та домашні заняття спортом. Прийом "вільні ноги" чудово підійде всім! Виходьте з дому та йдіть без будь-якої мети та маршруту протягом 30 хвилин. Техніка допомагає очистити голову від настирливих думок, повернути оптимізм та тверезість свідомості.

 

їбітонькі... навіть не знаю що гірше - самі поради чи стан в якому вони допоможуть.

а як щодо спочатку відповісти на питання - навіщо ви це взагалі робите?

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, yur43 сказав:

мені допомогли такі поради

Це не той випадок. На початку вторгнення спокійно жили в умовах відсутності будь чого- зв'язку, світла, тепла. Мене це не лякає. Мова про те, що можна зробити взимку для найбільшого комфорту при відключеннях та перестрахуватись в слабких місцях.

1 година тому, Dendnepr сказав:

Река обычно это рубеж. На рубежах идет долгая артдуэль. разрушается все на обоих берегах.

По різному буває. Якби в нас не зруйнували шлюз та не дали змогу затопити річкою все навкруги , орки окупували б і в нас все, і до Києва дійти змогли б тоді.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, vbb сказав:

він несумісний із зеленим тарифом (неможливо експортувати)

Був вибір між Маст он-грід і Ахіома оф-грід, вибрав її бо не мав наміру по ЗТ

11 годин тому, vbb сказав:

але він підтримує до 6 кВт панелей тому ви можете зняти обмеження на домашнє споживання

Так, я розумію які переваги у більшому полі, але ж вже сказав, що мені вистачає, більше вклався у «резерв», а не саму СЕС

11 годин тому, vbb сказав:

Крім того, ваша проблема з вхідним живленням – там такий величезний розрив на інверторі – 170-280 В, тому використання стабілізатора виглядає корисним, але я думаю, що краще після інвертора

От тут спірне питання! 

інвертор скільки отримує напруги стільки і видає, тому стаб повинен бути перед ним і ніяк інакше.

Крім того, якщо між ними є конфлікт то незалежно від того хто де стоїть, по словам корифеїв, напевне прийде час коли хтось когось обовʼязково «переможе».

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

58 хвилин тому, Фрай сказав:

Так, я розумію які переваги у більшому полі, але ж вже сказав, що мені вистачає, більше вклався у «резерв», а не саму СЕС

це вас задовольняє лише на даний момент.
але взимку з двома днями без мережі вашого маленького поля все одно буде недостатньо, щоб зарядити вашу збільшену резервну потужність.
 

58 хвилин тому, Фрай сказав:

От тут спірне питання! 

я відповів у вашій темі Axioma свої думки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 минут назад, vbb сказал:

це вас задовольняє лише на даний момент.
але взимку з двома днями без мережі вашого маленького поля все одно буде недостатньо, щоб зарядити вашу збільшену резервну потужність.

Так на акб можно будет и просидеть эти два дня, возможно у меня угол не тот но как по мне когда панели под снегом то под снегом хоть 3 хоть 6 кВт

Ну и эти 1-2 кВт*ч не спасут их условно за пол часа от генератора можно натарахтеть

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гаразд, людина сама визначає, що для неї краще.
Я просто раджу, як систему можна використовувати ефективніше з відносно невеликими інвестиціями

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, vbb сказал:

Гаразд, людина сама визначає, що для неї краще.
Я просто раджу, як систему можна використовувати ефективніше з відносно невеликими інвестиціями

Я не спорю просто солнце в Одессе и под Киевом очень разное

Так то на месте Фрая я бы тоже добавил панелей, но именно так как он сказал, когда уйдет ажиотаж

Но зимой в моем случае это не спасет, а летом да можно чувствовать себя более расковано, хотя как я понимаю Фрай и сейчас в ночь уходит со 100% заряда акб, да и я тоже

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

и при этом весь день что-то делаю електроинструментом, вчера даже покосил траву от солнца и батарейки были полными.

Сегодня тоже пилил, шлифовал, а потом еще и бойлер нагрел. Вобщем, терпимо.

31 хвилину тому, vbb сказав:

Я просто раджу, як систему можна використовувати ефективніше з відносно невеликими інвестиціями

От саме тому, що це зараз буде дорого і не маю бажання.

Тобто, мені вистачить 3-4 панелі, але для них вже потрібно зклепати окремий каркас на землі, не будеш же його на 4 штуки варити?

Значить треба робити з думкою про майбутнє і так аби він ще й «вписався», тож це потягне копійку, а на сьогодні трохи важкувато у цьому плані.

Якщо дасть бог ще пожити то доведеться таки міняти на більш потужну модель інвертора і відповідно потужність самого поля.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...