Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Акумулятор. Питання по циклам зарядки-розрядки

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

Є літій іонний акумулятор на 6000 циклів. Тепер така ситуація:
акумулятор розрядився зі 100% до 30, потім зарядився до 70, потім розрядився до 50 і знову зарядився до 85%. Скільки циклів зарядки-розрядки відбулося?

  • Конфуз 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Вомбат сказал:

Є літій іонний акумулятор на 6000 циклів. Тепер така ситуація:
акумулятор розрядився зі 100% до 30, потім зарядився до 70, потім розрядився до 50 і знову зарядився до 85%. Скільки циклів зарядки-розрядки відбулося?

Одна мадам звертається до психолога, а як зараховується, якщо я тільки на пів-шишечки дала? І то, не зовсім, бо була в панчохах!))))

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Firetuf сказал:

Одна мадам звертається до психолога, а як зараховується, якщо я тільки на пів-шишечки дала? І то, не зовсім, бо була в панчохах!))))

- якби я знав що ти незаймана я б не так поспішав

- якби я знала що ти будеш так поспішати, то панчохи б одразу зняла...

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 4 тижні потому...

Щось мені підказує, що цифра 6000 містить зайвий "0", бо з 4-х різновидів літій-іонних акумуляторів, які сьогодні виробляються, найбільш розповсюджені та недорогі NCR (кобальт) та IMR (марганець) мають від 500 до 900 циклів всього. LiFePO4 проживе як мінімум вдвічі довше марганцевого, тітанат літію легко подолає позначку у 15000 циклів, але його вартість дуже охолоджує ейфорію. Підрахування циклів то є питання до особливостей конструкції та якості матеріалів кожного конкретного виробника, адже навіть конструктивно схожі вироби різних фабрик можуть мати вдвічі відмінний ресурс.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 години тому, Vladdi сказав:

Щось мені підказує, що цифра 6000 містить зайвий "0

Pylon US2000C - ось такий в мене. Але правильно я розумію, що не варто його експлуатувати в щоденному режимі, якщо задачею є максимально продовжити йому термін життя?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

"Довічних" речей, на жаль (або на щастя?) не існує, а особливо у світі АКБ. Відсутність інформації щодо типу застосованих елементів, зарядно-розрядних характеристик, тощо, мене особисто одразу напружує, бо написати 2,4 КВтГод 48В це одне, а підписатись під конкретними таблицями характеристик то вже трохи інше. В будь-якому випадку існує граничний розрахунковий час гарантованої працездатності. До того ж, перевірені постачальники дають дещо інші реальні цифри, приклад технічної картки батареї достатньо високої якості наведений у прикладі. Щодо кількості циклів, то вважаю, що слід орієнтуватись на цифри з картки. Безумовно, там вказаний найважчий режим, 100%DOD, це повний розряд. Часткові цикли зменшують спрацювання елементів, але все одно, на заявлений рівень розраховувати точно не слід.

 

HSDLFP-48100A datasheet.pdf

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, Vladdi сказав:

Часткові цикли зменшують спрацювання елементів, але все одно, на заявлений рівень розраховувати точно не слід.

Але питання наступне: чи буде відбуватися деградація акума швидше, якщо я буду кожен день його використовувати, порівняно з варіантом, якщо я буду використовувати його раз на тиждень? Чи однаково?

Змінено користувачем Вомбат
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так, рідше використання продовжить строк життя елементам, але слід пам'ятати, що хімічні процеси у "твердому електролиті" все одно ідуть, елементи старіють, і можливе збільшення часу використання точно не буде пропорційне сумі проміжків простою. Взагалі, будь-який акумулятор то така річ, що має достатньо чітко визначені часові межі експлуатації. Тому для кожного режиму та галузі застосування підбираються оптимальні за конструкцією-ціною вироби. Про це наглядно свідчить масове використання свинцевих акумуляторів "класичної" хімічної схеми, хоч і конструктивно трохи різних, у порівнянні до, наприклад, останніх розробок на основі титанату літію. Останні перекривають параметри будь-яких інших багаторазово та по всіх напрямках, але їх вартість настільки висока, що це одразу створює нездоланні перешкоди. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...