Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Стабилизатор гудит при подключении индукционной плиты. Это нормально?

sly

Рекомендовані повідомлення

Имеется стабилизатор Элекс Ампер, 9 кВт. Работает много лет, нареканий нет.

Иногда включаем одноконфорочную индукционную плиту, при этом стабилизатор начинает сильно гудеть (слышно через закрытую дверь в техпомещении).

Насколько это нормально / ненормально?

Планирую установку многоконфорочной индукционной плиты (на три фазы), а также еще дувух стабилизаторов на оставшиеся две фазы, потому задумался - может, стоит подключать в обход стабилизаторов?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Конечно в обход. У вас по сути получается трансформатор с нагрузкой в виде трансформатора. Индуктивный источник с индуктивной нагрузкой. Там будут сильные реактивные токи и нагрев. Ни к чему хорошему не приведет. Схемы с компенсацией реактивки и прочее - не в этом случае. Овчинка выделки не стоит. Так что в обход и не партесь. А блок питания варочной индукционной поверхности имеет свою стабилизацию и весьма широкий диапазон работы. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, sly сказал:

Планирую установку многоконфорочной индукционной плиты (на три фазы)

Яку модель підібрали не секрет?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 годин тому, ЭлектроМеханиК сказав:

получается трансформатор с нагрузкой в виде трансформатора.

Та ну. В індукційній по входу міст і конденсатор. Споживання імпульсне але навантаження ніяк не індуктивне. Скоріше якісь гармоніки гудуть або тупо міняється звук стаба при навантаженні.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, porterlv сказал:

тупо міняється звук стаба при навантаженні.

при повному навантаженні такого звуку немає, тільки кулери можуть запуститись. Я ж написав - стаб працює багато років, вже у другому будинку, тому знаю його режими роботи

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, Asot сказал:

Яку модель підібрали не секрет?

ще конкретики немає, плани трохи підкоригувала війна..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 21.04.2022 в 18:11, porterlv сказал:

Та ну. В індукційній по входу міст і конденсатор. Споживання імпульсне але навантаження ніяк не індуктивне. Скоріше якісь гармоніки гудуть або тупо міняється звук стаба при навантаженні.

165455_2000.gif

Ну да , ну да....... Диодный мост кондер и магнетрон. Делов как в рецепте плова.....
 

 

Змінено користувачем ЭлектроМеханиК
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, ЭлектроМеханиК сказав:

Ну да , ну да.

Ок, механізм появи індуктивного навантаження в точках L і N поясните чи розуму хватить тільки відосікі тупі копіпейстити? 

Свою аргументацію приведу після вас.

Ну і про магнетрон не зрозумів. До чого його сюди приплели?

Змінено користувачем porterlv
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

54 минуты назад, ЭлектроМеханиК сказал:

165455_2000.gif

Ну да , ну да....... Диодный мост кондер и магнетрон. Делов как в рецепте плова.....
 

 

Фуууу (я о плове). Ну нельзя же так.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, porterlv сказал:

Свою аргументацыю приведу пысля вас.

Не буду ничо писать. Соответственно и вы теперь не сможете ))))))

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я таки писатиму. Мені очевидно, що споживання в індукційки є імпульсним (гольчастим), тобто великим але дуже короткотривалим.

А от з реактивністю мені поки не зовсім зрозуміло. Однак відсутність PFCшок чи великих накопичувальних кондюків наводять на думку про відсутність їх потреби. Коливальний контур бачу умовно замкнутим. Вікид ЄДС самоіндукції піде на перезарядку кондюка коливального контура а не в мережу. Але то не точно, поки ще вивчаю той предмет...

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Як на зло під рукою індукційки не маю, щоб поміряти фактичний кофіціент потужності. А в тих мануалах, що нагуглив його взагалі не вказано... 

Шкода, що у вас нема бажання чи знать пояснинити подробиці.

 

* * *

ККД індукційок заявляють в 90 -93% уже виходячи з цього (якщо вірити цим цифрам) можна припускати ко-еф потужності 0,9.

А ще прийшла думка, що не проблема ресурсами проца самої плити організувати щось наподобі APFC. Шунт є, напруга процу відома, частоти достатньо високі, щоб ШИМити під оптимальне споживання на заданій потужності.

То тре міряти/дивитись по факту... Пішов шукати плиту. Далі буде. :)

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ну кому тут будет интересно если мы начнем раскладывать тут виды реактивной энергии, Тем более что по факту у нас нет ни фактической схемы стабилизатора ни фактической схемы варочной поверхности. По тому что производители не указывают косинус Фи на индукционках я так подозреваю что не все там так просто и чисто. В погоне за модняво индукционной приблудой пейзане даже могут не подозревать что фактический КПД их плит может быть к примеру 80%. Потому производитель ни вжисть не напишет фактическое значение косинуса. Модная приблуда есть, посуда пролобированная, алюминиевые каструли и медные тазики для варенья - на мусорку. Счетчик крутит аж гай шумит, бабло капает.  А народ даже не подозревает к примеру то что старые варочные с обыкновенными спиралями нагрева были на 20% экономичнее. 
Ну может такое быть ? - легко !
Чтобы тут не спорили у кого великий интерес - берите измеритель и меряйте активную и реактивную. Помоему даже на современных бытовых счетчиках можно посмотреть текущие значения реактивки.  (Хотя может и нет, не буду утверждать).

Но давайте вернемся к сути вопроса топикстартера - подключение варочной плиты на 7-8 кВА через стабилизаторы. А если завтра в моду снова войдут плиты со спиралями накаливания? Переделывать схему в щите? И собственно сама суть - если представить самого себя стабилизатором и тебе скажут - "Мы тебе счас на горб положим 8кВА нагрузки от плиты" - что вы ему скажете в ответ? Посему лично мое ИМХО - стабилизировать напряжение для нагрева горшка с водой (любым прибором и методом) считаю неуместным и расточительным ! ))))

Ну а видео с пловом - ну это не в плане перехода на личности, это моя любовь к искуству. Я не могу пройти мимо таких вещей и спешу поделиться ими со всеми )))) 
Расстреляйте меня за это )

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та за стаб  - проїхали, тут нема про що спорити (в питаннях доцільності і потужності, то не моя тема).  А от нюанси індукційки таки - цікаво. Спалених зара в продажі нема, мо яку від 1грн викуплю дешево, то спробую ослом глянути як там струм до напруги за3,14здав чи випереджає. 

Ну реально цікаво. Ніколи над тим не задумувався, в гуглі толком по тому питанню нічого від слова зовсім...

Ну і мо хто під рукою має ватметр і зможе оперативно глянути косинус на мін/макс потужностях?

* домашні лічильники реактивну не обліковують. Тому для кінцевого юзера індукційка таки економніша за тен (уже за рахунок меншого нагріву "довкілля") і можливості тримати задану потужність. То імхо.

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ладно. Вмовили. Зроблю замір індукційки. 

Самому ж цікаво, тим паче поки а евакуації є пару штук різних виробників

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Dalet, так прокоментуйте результати, будь ласка. Що  то за прибор??? Якщо правильно розумію, на ХХ "фі" сильно далеко до 1. А при навантаженні 0,9 - 0,8 з ухилом на ємнісний характер навантаження. Ну і мережа у Вас сильно перевантажена судячи по зрізу піків...

В мене скромніше, осла не було як в гості тягнути. Прибор так собі але на кондюку "фі" малює 0,6. На індукційці 1,00 - 0,98 гуляло.

 

індукційка.jpg

індукційка1.jpg

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, porterlv сказал:

Dalet, так прокоментуйте результати, будь ласка. Що  то за прибор??? Якщо правильно розумію, на ХХ "фі" сильно далеко до 1. А при навантаженні 0,9 - 0,8 з ухилом на ємнісний характер навантаження. Ну і мережа у Вас сильно перевантажена судячи по зрізу піків...

В мене скромніше, осла не було як в гості тягнути. Прибор так собі але на кондюку "фі" малює 0,6. На індукційці 1,00 - 0,98 гуляло.

ну шо, ну нічого цікавого, нема про що і посваритися. А може просто пічка попалася гарна. З нормальним PFC. 

На ХХ там він не витягує, ну то і норм, так часто, а от на потужності вже норм тягне, і особливих проблем нема.

А от по моїй мережі.... Да не перевантажена вона зовсім, тут село, крім холодильників в хатах ніч нема, да і серед дня в свято... Хоча верхушка така собі, не файна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

п.с. 
але все не так яскраво. Справа все ж таки може бути кепська, якщо мережа не стабільна і здатна до просадок при навантаженні. Тоді гармоніки струму будуть більш виражені і їх відображення ми побачим на гармоніках напруги. І тут якраз можна буде почути то всьо на автрансформаторі стабілізатора.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А яка модель "буржуйки" була??? Ще ніразу не бачив індукційки з APFC. Не певен, що у Вашій він був... На ХХ контур не в резонансі. По ідеї, без казанка взагалі би не мала стартанути чи в помилку впасти.

 Що цікаво, моя на зменшеній потужності валить на максимум але з паузами.

Ну і сам факт, що девайс індуктивний тєгне в сторону ємнісного навантаження цікавий.

 

Аналізатор Хантек 8333? :)

 

* в перші дні війни, звернув увагу, що трасформатори гудять інакше. Спочатку думав, що то на психічному рівні. Проте, потім стало відомо про зміни в мережі, зупинку блоків, переросподіл потужностей, приєднання до Європейської сітки ітд. Так, що мо і щось почув вухом...

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, porterlv сказал:

Аналізатор Хантек 8333? :)

Chauvin Arnoux С.А 8334

1 минуту назад, porterlv сказал:

По ідеї, без казанка взагалі би не мала стартанути чи в помилку впасти.

в помилці
 

2 минуты назад, porterlv сказал:

А яка модель "буржуйки" була???

гляну. 
взагалі мені вони не подобаються - ступінчате регулювання потужності - фігня повна. Але для дачі норм.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 хвилин тому, Dalet сказав:

в помилці

Отже, ті 0,7А це тупо БЖ без силової жре. Багатенько... Проте моя 0,4 при 230 жерла в дежурці, що поряд. Дивно але факт.

Цитата

ступінчате регулювання потужності - фігня повна

Чи є там сенс заморочуватись з PIDом виробнику? Для макаронів і бульби то мало хто оцінить при зміні кінцевої ціни девайсу. Ну а ШИМом ще дожроще бы було.

Цитата

Chauvin Arnoux С.А 8334

Прикольна у Вас "контролька" :)

Змінено користувачем porterlv
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...