Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Защита окон в военное время

Dark FeniX

Рекомендовані повідомлення

52 минуты назад, Dr.Yura сказал:

а зняти той скотч пробували?

я колись обклеював вікно бокове для авто щоб не пошкодити, бо дещо переробляв, то згодом замахався той скотч знімати, залишався клей, і розчинниками і гарячою водою і різними хіміями, важко і довго.

  Кажуть, що краще змивається рослинним маслом

  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, larsenam сказав:

Кажуть, що краще змивається рослинним маслом

А потім розчинником знежирювати вікно. Я вірно Вас зрозумів? Нема проблем з демонтажем скотчу! Що не відклеїлось - зрізали, залишки відповідним розчинником і все. Не вигадуйте велосипед...

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Шановні, який сенс клеїти скло зсередини, якщо в 100% будинків пакети мають 2-3 скла?

Якщо є загроза вибухів, то думати про скотч, що погано змивається, якось дивно.

Я би клеїла геотекстиль або агроволокно на всю поверхню або решіткою. 
Клей? Аби тримав. Можливо, щось з гідроізоляційних плівок. Якщо скло вціліє, то можна й замінити, якщо не змиється.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

30 минут назад, Музей сказал:

Дощем не змиє?

Всередині хати - ні. На мило поклеїли теж 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 Музей, скло не вціліє. Клеять з середини, бо точка руйнації посередині ззовні. перше шкло роздробиться і погасить енергію об друге, котре армоване і розлітатиметься менше і дрібнішими кавалками.Це фізика. Це як у вас жбурнуть жменю дрібного щебня і цеглу. Маса однакова а результат різний.

Усі заходи не панацея, АЛЕ вони ЗменШуютЬ травматизм і ризики. Все...

Змінено користувачем porterlv
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наклеивание на окна не с целью сохранить стекло . а с целью не поранить людей при разлете осколков.

  • Лайк 8
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Если вам легче на душе, то можно поклеить. 

Физика: Если вы стоите перед окном и легкая взрывная волна слегка разбивает стекло, то скотч, естественно, не даст осколком сильно разлететься. 

   Но если взрывная волна такой силы, что вылетают внутренние двери в комнатах, то пофик, чем заклеено стекло, выносит вместе с рамой.

Я, лично, не вижу смысла клеить стекла. Перед окнами стараюсь не стоять. Если сижу за компьютером, то между мной и окном: шторы, сушилка с одеждой, стол, компьютер... Скотч - как мертвому припарка. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Gardenia сказал:

Кто скажет, крест накрест на стеклопакете предотвращает разлетание на мелкие осколки или нет? И что клеили, если клеили. Спс.

Не крест на крест, а полностью внахлест. У брата стекла остались целыми, хотя у соседей повылетали

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Dr.Yura сказал:

а зняти той скотч пробували?

я колись обклеював вікно бокове для авто щоб не пошкодити, бо дещо переробляв, то згодом замахався той скотч знімати, залишався клей, і розчинниками і гарячою водою і різними хіміями, важко і довго.

Квартиру с выбитыми окнами проще будет в порядок привести? А если дождик?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якщо поставити вікно на провітрювання, це якось зменшить дію вибухової хвилі?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 минут назад, Columbina сказал:

Клеить изнутри

Стеклопакеты лучше с двух сторон

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 хвилини тому, Вячеслав63 сказав:

А якщо поставити вікно на провітрювання, це якось зменшить дію вибухової хвилі?

Рекомендують одно відкрити та підперти бутлями з водою

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Писал в профильной теме. Взрывная волна штука странная. У брата в одной комнате внутреннее стекло в пакете осталось целым, а межкомнатные двери просто разворотило 

В 3-х комнатах окна на одну сторону - по каждому свои особенности. Первая комната - стекла целые, но профиль вогнуло. В другой комнате большое стекло разбито, узкие - целые. В третьей, как писал, внутреннее стекло целое, но двери выбило 

  • Лайк 1
  • Сумно 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, OlaR сказал:

Стеклопакеты лучше с двух сторон

Почему? Какое обоснование? 

Хуже бы не сделать. Наклеить дело не хитрое.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, larsenam сказал:

  Кажуть, що краще змивається рослинним маслом

Гемор.

Для наклейки тюля и т.д. кроме крахмала (думаю с этим сейчас проблема) можно использовать обойный клей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

36 минут назад, MaxS сказал:

Писал в профильной теме. Взрывная волна штука странная. У брата в одной комнате внутреннее стекло в пакете осталось целым, а межкомнатные двери просто разворотило 

В 3-х комнатах окна на одну сторону - по каждому свои особенности. Первая комната - стекла целые, но профиль вогнуло. В другой комнате большое стекло разбито, узкие - целые. В третьей, как писал, внутреннее стекло целое, но двери выбило 

Возможно ударная волна шла вдоль стены (или как то так). третья команат дальняя от эпицентра, и пока волна дошла  - в комнате уже уравнялось давление с обеих сторон стекла и стекло осталось целое.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

42 минуты назад, MaxS сказал:

Писал в профильной теме. Взрывная волна штука странная. У брата в одной комнате внутреннее стекло в пакете осталось целым, а межкомнатные двери просто разворотило 

Мне такое знакомая писала. У неё дверь из коридора в дом стеклопакет. В коридоре дома одно окно было на проветривании, второе закрыто, но оба окна остались целыми. А межкомнатная дверь из коридора в дом пострадала, вылетел стеклопакет в комнату. Не заклеено было. Не понятно, как это всё работает... (мне).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, Gardenia сказал:

Мне такое знакомая писала. У неё дверь из коридора в дом стеклопакет. В коридоре дома одно окно было на проветривании, второе закрыто, но оба окна остались целыми. А межкомнатная дверь из коридора в дом пострадала, вылетел стеклопакет в комнату. Не заклеено было. Не понятно, как это всё работает... (мне).

Думаю, закритий простір впливає на цілісність скла. Вибухова хвиля зайшла в коридор через щілиину для провітрювання, а далі "уперлася" в ті двері.

Змінено користувачем Вячеслав63
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Интересно, а модераторы не могли бы перенести все про окна в соответствующую тему?

или это считается обсуждением?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, JFK сказал:

Скотч потім важко відмити, хоча це зараз не виглядає проблемою

Я, коли клеїла прозорий скотч на вікна, на одному кінці заввертала його на 1-1.5 см. Потім зручно брати, щоб відклеїти.

Відклеюю такі наклейки за допомогою фена. Звичайного, для волосся. Лівою рукою берете за "хвостик" скотчу, феном підігріваєте місце приклеювання і потихеньку, акуратно знімаєте всю стрічку.

З коричневим скотчем проблем набагато більше: там без розчинника не знімеш! :-(

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Музей сказал:

Шановні, який сенс клеїти скло зсередини, якщо в 100% будинків пакети мають 2-3 скла?

Щоб хоч одне вціліло. Ми де можна з обох сторін заклеїли. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 минут назад, US7IGN сказал:

то тре залишити зону ураження, а не клеїти скотч? я не лікар, але мені здається що сифіліс не лікується якщо твердий шанкр помазати зеленкою...

Одно другому не мешает. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 хвилин тому, Julla сказав:

Я, коли клеїла прозорий скотч на вікна, на одному кінці заввертала його на 1-1.5 см. Потім зручно брати, щоб відклеїти.

Проблема в іншому. Коли під сонцем цей скотч простоїть 3-4 роки, то він як би деполімеризується і відірвете ви за той кінець ще 0,5 см скотчу і все. Вір розсипається. 

А змити клей можна 646-м розчинником - чудово відмиває клей! І не має стійкого запаху - швидко вивонюється. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дивився на вікна на місці прильоту, не побачив жодного розбитого вікна де буди б залишки скотчу. Може у когось є таке фото?

Радянські дерев'яні вікна розбиваються в більшості випадків, навіть в 500м від місця вибуху є частково розбиті.

Склопакети найчастіше або цілі обидва скла, або обидва розбиті. Випадки де одне скло витримало рідкі але є.

в 50-100м від місця влучання вікна вириває разом з рамою яку розриває по кутах, якщо рама на анкерах рама залишається, але відриває створки, вириває і розбиває глухі склопакети разом зі штахетками навіть перемичку посередині вириває.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Gardenia сказал:

Кто скажет, крест накрест на стеклопакете предотвращает разлетание на мелкие осколки или нет? И что клеили, если клеили. Спс.

Не только крест на крест можно клеить. Чем больше наклеено, тем меньше разлетится осколков стекла.

лучше всего подходит малярный скотч - он не оставляет следов после демонтажа. Обычный скотч трудно отмыть.

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...