Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Напряжение в сети 280В

gaset

Рекомендовані повідомлення

Добрый день!

 

Подскажите по такому вопросу. В районе выключили свет. Я в доме в щитке выключил все на входе. Потом свет включили. Я не знал, какое было напряжение и включил у себя на входе. Потом соседи сказали, что в сети 270-280. Я сразу выключил опять. Проработало минут 5 все. Не знаю пока, погорело ли что. Сейчас хочу уточнить, на сколько это плохо для бытовой техники? Если она вся нормально работает, то скажется ли такое высокое напряжение на сроке эксплуатации?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, MaksymS сказав:

Если ничего не сгорело то все будет ОК. 

Ой не факт... Якщо банки "потекли" - наслідки будуть від кількох днів до тижня. Як не від падіння ємності то від залиття плати електролітом.

Усе залежить від якості компонентів техніки і часу перенапруги. Проте 5 хв, скоріше, минуть без наслідків.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Чому б це вони потекли? 276 В техніка повинна витримувати протягом 0,5 секунди без будь-яких негативних наслідків. Та й при перенапрузі навряд чи вони б потекли по тихому - був би невеличкий ба-бах. Та й сусіди могли бути на іншій фазі, у ТС навпаки 170 В.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

28 минут назад, MaksymS сказал:

Чому б це вони потекли? 276 В техніка повинна витримувати протягом 0,5 секунди без будь-яких негативних наслідків. Та й при перенапрузі навряд чи вони б потекли по тихому - був би невеличкий ба-бах. Та й сусіди могли бути на іншій фазі, у ТС навпаки 170 В.

0.5 сек ?  Даже МАМА не успеешь сказать и белый дым выйдет.

Навряд ли ...может быть - прям обнадёживающе 😁

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, MaksymS сказал:

Чому б це вони потекли? 276 В техніка повинна витримувати протягом 0,5 секунди без будь-яких негативних наслідків. Та й при перенапрузі навряд чи вони б потекли по тихому - був би невеличкий ба-бах. Та й сусіди могли бути на іншій фазі, у ТС навпаки 170 В.

Фаза та же. Не 170, а 270-280. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 часов назад, porterlv сказал:

Ой не факт... Якщо банки "потекли" - наслідки будуть від кількох днів до тижня. Як не від падіння ємності то від залиття плати електролітом.

Усе залежить від якості компонентів техніки і часу перенапруги. Проте 5 хв, скоріше, минуть без наслідків.

Тобто якщо щось трапилось, то найближчим часом воно має виявитися в той чи інший спосіб?

Змінено користувачем gaset
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, gaset сказал:

Добрый день!

 

Подскажите по такому вопросу. В районе выключили свет. Я в доме в щитке выключил все на входе. Потом свет включили. Я не знал, какое было напряжение и включил у себя на входе. Потом соседи сказали, что в сети 270-280. Я сразу выключил опять. Проработало минут 5 все. Не знаю пока, погорело ли что. Сейчас хочу уточнить, на сколько это плохо для бытовой техники? Если она вся нормально работает, то скажется ли такое высокое напряжение на сроке эксплуатации?

Все будет нормально, и на дальнейшей работе не отразится. У многих приборов есть свои блоки питания с защитой. Если доджно было что то сгореть, то уже давно бы сгорело. 

ЗЫ

А о каком потекшем электролите шла речь?  Что то я от ТС ничего не прочел об ИБП. Или, как обычно,  фантазии разгораются в процессе обсуждения? 

Змінено користувачем igorjk
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, igorjk сказал:

Все будет нормально, и на дальнейшей работе не отразится. У многих приборов есть свои блоки питания с защитой. Если доджно было что то сгореть, то уже давно бы сгорело. 

ЗЫ

А о каком потекшем электролите шла речь?  Что то я от ТС ничего не прочел об ИБП. Или, как обычно,  фантазии разгораются в процессе обсуждения? 

Сегодня нас переключили обратно на стабильную фазу. Все включил. Пока работает без изменений. Горелым не воняет. Посмотрим, как неделя пройдет.

ИБП у меня нет.

Холодильник Либхер, стиральная Сименс. У них из того, что я читал, нет защиты. Но на них написано 180-240. А, ну, еще и котел с фильтром.

У меня стоит стабилизатор на входе. Но он был выключен из-за того, что прораб не понятно, как под него провода подвел. Но электрики его как-то подключили. Я его сегодня включил. Не знаю, на какой фазе он сейчас (в доме три фазы). Вижу, что напряжение нормальное сейчас. Буду разбираться со стабилизатором, чтобы такого больше не было.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 годин тому, MaksymS сказав:

Чому б це вони потекли? 276 В техніка повинна витримувати протягом 0,5 секунди без будь-яких негативних наслідків. Та й при перенапрузі навряд чи вони б потекли по тихому - був би невеличкий ба-бах.

При перенапрузі електроліт в гарячій частині ІБП нагрівається. В залежності від напруги, часу дії, його якості/запасу міцності. Раз витримає, раз трохи спустить "пару" і працює чи щикне відразу. Працює поки краплини витекшого електроліту не покоротять плату або поки не пересохне, від чого (пульсацій) ШИМу зірве "дах" в прямому смислі :) Регулярно бачу таке в ремонтах. Відповідно, проявитись може з затримкою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

24 минуты назад, gaset сказал:

Сегодня нас переключили обратно на стабильную фазу. Все включил. Пока работает без изменений. Горелым не воняет. Посмотрим, как неделя пройдет.

ИБП у меня нет.

Холодильник Либхер, стиральная Сименс. У них из того, что я читал, нет защиты. Но на них написано 180-240. А, ну, еще и котел с фильтром.

У меня стоит стабилизатор на входе. Но он был выключен из-за того, что прораб не понятно, как под него провода подвел. Но электрики его как-то подключили. Я его сегодня включил. Не знаю, на какой фазе он сейчас (в доме три фазы). Вижу, что напряжение нормальное сейчас. Буду разбираться со стабилизатором, чтобы такого больше не было.

А стабилизатор у Вас что, только на одну фазу? Никогда не понимал логики подобных решений. То ли глупость, то ли жадность. Если рассматривать жадность, так есть же более дешевые решения - реле напряжения., к примеру. А включать требовательные к стабильной сети потребители в одну (стабилизированую) фазу, считаю не разумным. Ваш случай тому пример. 

Сорри, ничего личного, это чисто мое мнение. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, porterlv сказал:

При перенапрузі електроліт в гарячій частині ІБП нагрівається. В залежності від напруги, часу дії, його якості/запасу міцності. Раз витримає, раз трохи спустить "пару" і працює чи щикне відразу. Працює поки краплини витекшого електроліту не покоротять плату або поки не пересохне, від чого (пульсацій) ШИМу зірве "дах" в прямому смислі :) Регулярно бачу таке в ремонтах. Відповідно, проявитись може з затримкою.

Прекращайте фантазировать, у ТС нет никаких ИБП.  К тому же, на украинском, ИБП будет звучать "джерело безперебійного живлення" 

Змінено користувачем igorjk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, igorjk сказав:

А стабилизатор у Вас что, только на одну фазу? Никогда не понимал логики подобных решений.

Логіка проста. Брав потужність скільки давали в ті самі гроші. А воно по факту вийшло 3 фази і 1/3 потужності на кожну.

Так от 1/3 на загальні потреби вистачає а уже силу окремо на інші фази при потребі. У мене так вийшло. І я не бачу логіки у розведенні різних фаз для загальних дрібних споживачів та установці трьох стабілізаторів.

5 хвилин тому, igorjk сказав:

у ТС нет никаких ИБП. 

Правда? Ви певні? :) роутер, компи, ТВ у нього на трансформаторних? Я описав із реального досвіду що і як буває і не претендую на істину у конкретному випадку. Ви ж, схоже, хочете заперечити мій досвід, як такий, що хибний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 минут назад, porterlv сказал:

Логіка проста...

Правда? Ви певні?

Да я просто читать умею, вот и прочел от ТС.  Ладно, не напрягайтесь лишним чтением. Да и у меня  разбрасывать бисер нет желания. 

Змінено користувачем igorjk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 годин тому, gaset сказав:

Сейчас хочу уточнить, на сколько это плохо для бытовой техники?

igorjk ми читаємо не те саме але розуміємо по різному. Бо Тв ітд теж побутова. А у пралках, холодосах, ба навіть духовках тепер тез часто семе ІБП.

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 хвилини тому, porterlv сказав:

При перенапрузі електроліт в гарячій частині ІБП нагрівається.

Якщо електроліт нагрівається від перенапруги - це відбувається досить швидко з подальшим вибухом конденсатора, що складно не почути. 

32 хвилини тому, igorjk сказав:

ИБП будет звучать "джерело безперебійного живлення" 

Точніше ІБЖ - імпульсний блок живлення. 

26 хвилин тому, porterlv сказав:

Я описав із реального досвіду що і як буває

І ви відкривали ІБЖ до перенапруги й після, щоб впевнитися, що потекли конденсатори не від економії виробника ще пів року тому, а саме від підвищеної напруги минулої ночі? 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, MaksymS сказав:

І ви відкривали ІБЖ до перенапруги й після

Звісно ні, як і нагрів конденсанора не миттєвий. Коли приходить в ремонт ящик техніки з одного будинку після перенапруги, різних років і виробників з однаковими симптомами - дозволяю собі робити висновки. Конденсатори не вибухають а,скоріше, шиплять. Така у них конструкція і задумка. Почути/зрозуміти подібне можемо я, Ви, Іголкін :) але не пересічний користувач з іншої кімнати :) Він не на то вчився.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 минут назад, MaksymS сказал:

Точніше ІБЖ - імпульсний блок живлення. 

 

Вот оно че, Михалыч, а я под ИБП подразумевал источник безперебойного питания. 

А электролиты (конденсаторы) видел раздутые и разорванные, а потекших не доводилось видеть. 

Змінено користувачем igorjk
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, igorjk сказав:

А электролиты (конденсаторы) видел раздутые и разорванные, а потекших не доводилось видеть. 

Я и потекшие видел. Но не от перенапряжения, а от жадности. Все как описывают выше - с залитием платы электролитом. 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 хвилин тому, igorjk сказав:

Вот оно че, Михалыч, а я под ИБП подразумевал источник безперебойного питания

Тутка я пардоню, бо спілкуватись приходиться паралельно на різних форумах різними мовами ы виходить щось середнє...

ИБП -ІБЖ, ББП(ИБП) - ББЖ ітп Крім того, ИБП може бути як "импульсный блок питания" так і "источник бесперебойного питания"

10 хвилин тому, MaksymS сказав:

с залитием платы электролитом

Так от, якщо плату не залиє (в Тв часто засрає кришку і стікає по ній) - ТВ нормально працює навіть більше місяця. Далі глючить, і коли кондюк остаточно пересихає (ростуть пільсації) - БЖ стреляє запобіжником і кришкою ШИМа :)

Від жадності дуються низьковольтні, навіть нові в коробці :( Це класика. От за вхідними такого не спостерігав.

 

Змінено користувачем porterlv
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, dneprstab сказал:

Даже МАМА не успеешь сказать и белый дым выйдет.

Зачем так категорично? У меня полдня 300В было, пока не заметил, что КЛЛ светит подозрительно ярко. Из потерь: две КЛЛ, одна СД и одна зарядка.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В гімняних конденсаторів напруга пробою близька до макс. робочої, тому можуть і плюватись електролітом. В нормальних блоках і конденсатори кращі, і на вході варистори стоять.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, igorjk сказал:

А стабилизатор у Вас что, только на одну фазу? Никогда не понимал логики подобных решений. То ли глупость, то ли жадность. Если рассматривать жадность, так есть же более дешевые решения - реле напряжения., к примеру. А включать требовательные к стабильной сети потребители в одну (стабилизированую) фазу, считаю не разумным. Ваш случай тому пример. 

Сорри, ничего личного, это чисто мое мнение. 

Стабилизатора три планировалось. Пока поставил один. По идее его должны были подключить на весь дом. Две другие фазы идут в гараж и они не задействованы сейчас. Это, если я правильно все понимаю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26 минут назад, porterlv сказал:

Звісно ні, як і нагрів конденсанора не миттєвий. Коли приходить в ремонт ящик техніки з одного будинку після перенапруги, різних років і виробників з однаковими симптомами - дозволяю собі робити висновки. Конденсатори не вибухають а,скоріше, шиплять. Така у них конструкція і задумка. Почути/зрозуміти подібне можемо я, Ви, Іголкін :) але не пересічний користувач з іншої кімнати :) Він не на то вчився.

Якщо зараз працює все нормально, то через який час воно може виявитися? І через який можна сказати, що «пронесло», якщо і буде нормально працювати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, gaset сказал:

Стабилизатора три планировалось. Пока поставил один. По идее его должны были подключить на весь дом. Две другие фазы идут в гараж и они не задействованы сейчас. Это, если я правильно все понимаю.

Поняли правильно, а вот техническое решение, как по мне, совсем не правильное. В Вашем варианте загружена будет только одна фаза, та что на дом, две остальных будут болтаться без дела.  Логики в подобных решениях не вижу никакой. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...