Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

ПУЕ забороняє використовувати ПВС для стаціонарної проводки?

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

Панове, підкажіть, будь ласка, пункт ПУЕ, який забороняє чи не рекомендує улаштування стаціонарної проводки з ПВС чи ПВЗ. Бо мені дротокрути запропонувалипрокласти силову лінію на 5 квт ПВСом, ще й перерізом 2,5 квт. І я трошки цій ідеї здивувався, чесно кажучи.
Дякую!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

в пуе ви не знайдете прямої заборони на використання ПВС. В ПУЕ написано, що кабелі повинні використовуватись згідно їх призначення, а призначення ПВС це переноски, а не стаціонарна прокладка. На рахунок ПВ3, то цей варіант можливий, але обов'язковим є використання захисної оболонки, наприклад гофри по всій довжині

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, Вомбат сказал:

силову лінію на 5 квт

мається на увазі трифазну лінію? Яким автоматом планується захищати дану лінію?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Вомбат сказал:

Панове, підкажіть, будь ласка, пункт ПУЕ, який забороняє чи не рекомендує улаштування стаціонарної проводки з ПВС чи ПВЗ. Бо мені дротокрути запропонувалипрокласти силову лінію на 5 квт ПВСом, ще й перерізом 2,5 квт. І я трошки цій ідеї здивувався, чесно кажучи.
Дякую!

Вам простіше дати їм кабель ВВГ і в то все не влазити. Бо шукати і викладати ті посилання в 1001 раз не хочеться, якщо чесно))

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 часов назад, Вомбат сказал:

Панове, підкажіть, будь ласка, пункт ПУЕ, який забороняє чи не рекомендує улаштування стаціонарної проводки з ПВС чи ПВЗ. Бо мені дротокрути запропонувалипрокласти силову лінію на 5 квт ПВСом, ще й перерізом 2,5 квт. І я трошки цій ідеї здивувався, чесно кажучи.
Дякую!

По-перше, ПВС і ПВ3 - різні різниці. Один з них провід з'єднувальний, другий провід установочний.

По-друге, в нормативних документах чітко прописано, використовувати в стаціонарних електромережах кабель або провід установочний. Ні ШВВП, ні ПВС тут не згадуються.

Окремий електроприймач, якщо є на це необхідність, може бути підключений до стаціонарної електропроводки проводом типу ПВС, звичайно, при дотриманні усіх вимог щодо пожежної та електричної безпеки.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

25 хвилин тому, Firetuf сказав:

По-друге, в нормативних документах чітко прописано, використовувати в стаціонарних електромережах кабель або провід установочний. Ні ШВВП, ні ПВС тут не згадуються.

Можна лінію від постачальника потужністю 5 квт реалізувати проводом ПВ-З 2,5 чи ПВ-3 6мм? Чи ВВГнг 6 мм2 буде доречнішим?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

57 минут назад, Вомбат сказал:

Можна лінію від постачальника потужністю 5 квт реалізувати проводом ПВ-З 2,5 чи ПВ-3 6мм? Чи ВВГнг 6 мм2 буде доречнішим?

А чому тільки 2,5 або 6. Можливо вам 4 сподобається?

Якщо ви хочете отримати конструктивну відповідь, ставте, будьласка, відповідні питання та надавайте необхідні дані. Це називається, сформулювати ТЗ. А поки що, або пальцем в небо, або "создаем движняк в теме" . Соррі.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 годин тому, Firetuf сказав:
19 годин тому, Вомбат сказав:

 

А чому тільки 2,5 або 6. Можливо вам 4 сподобається?

Так, ТЗ сформулював дико некоректно, вибачайте.
Суть в тому, що треба прокласти силову лінію від інвертора сонячної станції до щитка. Потужність інвертора - 5 квт.

 

18 годин тому, Shturman1 сказав:

так одна фаза чи три?

Одна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Вомбат сказал:

Так, ТЗ сформулював дико некоректно, вибачайте.
Суть в тому, що треба прокласти силову лінію від інвертора сонячної станції до щитка. Потужність інвертора - 5 квт.

 

Одна.

Перше. Перетин токоведучої жили залежить від навантаження та довжини лінії. Є електричний калькулятор, для спрощення розрахунків.

Друге. Або кабель, або установочний провід. Якщо залишились одножильні кабелі Solar - це ще краще, ніж ПВ3. Механічний захист лінії залежить від умов прокладання та ТТХ кабеля/провода, що там планується прокладати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Firetuf сказав:

Перетин токоведучої жили залежить від навантаження та довжини лінії. Є електричний калькулятор, для спрощення розрахунків.

Навантаження - 5 квт, довжина 16 метрів. Скільки я читаю форум, то наче моножила вважається кращою і безпечнішою, порівняно з жилою з багатьох проволочок? Та і нормативний час служби ПВЗ -15 років явно програє 30 рокам ВВГ, який сенс за ті ж гроші ставити менш довговічне?
Чи я не правий? Підкажіть, як профі, може я щось не так розумію? Може є ще якісь нюанси? Я ж не для срачу чи тролінгу, мені треба зрозуміти, як краще, надійніше, безпечніше та довговічніше буде.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.11.2021 в 13:05, Вомбат сказал:

Навантаження - 5 квт, довжина 16 метрів.

ВВГ сечением 4-6 мм2

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.11.2021 в 13:05, Вомбат сказал:

Скільки я читаю форум, то наче моножила вважається кращою і безпечнішою, порівняно з жилою з багатьох проволочок?

Не зовсім так. Існують і багатопроволочні кабелі для стаціонарної проводки. Більш того, всі кабелі великих перерізів багатопроволочні. Але, якщо Вам не впало в око, то серед 100500 постів срачу цього форуму на тему ВВГ/ШВВП, кваліфіковані колеги неодноразово звертали увагу любителів "гнучких", "зручних", "недорогих та достатньо надійних" проводів для під'єднання нестаціонарних струмоприймачів, на принципову різницю між "проводом" та "кабелем". Перший може на певній ділянці взагалі не мати жодної безперервної "жилки", другий це гарантує в межах мірних заводських довжин. 

У Вашому випадку кабель, наприклад, ВВГнг перерізом 4 кв.мм. на такій відстані дозволить вкластись у десь 3% втрат на нагрів. Хоч, якщо гроші знайдуться, то я б собі прокладав 6 кв.мм. Надійність буде вище, та й втрати майже вполовину менші. Ще важлива деталь - ізоляція ВВГ не дуже стійка до ультрафіолету, через певний час може і потріскатись. Тому вище було слушне запитання щодо кабелю, стійкого до УФ. Якщо такого немає, то відкриту частину бажано захистити будь-якою гофрою, стійкою до УФ (не ПВХ). 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 хвилини тому, Vladdi сказав:

Ще важлива деталь - ізоляція ВВГ не дуже стійка до ультрафіолету, через певний час може і потріскатись.

Я планував класти його під шар цементно-піщаного розчину в 5 см, щоб мінімізувати можливість пошкодження гизунами і поширення горіння в разі чого.

 

35 хвилин тому, Vladdi сказав:

Хоч, якщо гроші знайдуться, то я б собі прокладав 6 кв.мм.

Та так і буду, вже домовився з нащим форумчанином, продасть мені з залишків шматок за ціною закупки.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...