Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

правильная компоновка основного щита в доме

NBB

Рекомендовані повідомлення

Только что, standov сказал:

Какая связь?

Получите профильное образование и поймёте.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Также крайне Нужно, кроме реле напряжения в основном щите и в каждом последовательном - возле каждого электроприбора ставить индивидуальное реле напряжения!!!

Это если два профильных образования получить. 

  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Dendnepr сказав:

Также крайне Нужно, кроме реле напряжения в основном щите и в каждом последовательном - возле каждого электроприбора ставить индивидуальное реле напряжения!!!

Это если два профильных образования получить. 

Выше берите 😆

Прихований текст

 

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 01.12.2021 в 17:15, standov сказал:

чет не понятно, а в чем проблема 1 комплекта в основном щите и второстепенные щиты разводить из главного? Как минимум коммутация всех щитов где-то должна происходить

Скорее всего предполагается проблй кабеля или еще какая аварийная ситуация, из- за которого можно получить во втором щите 380 на 1 фазе

Змінено користувачем Narval
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Narval сказал:

Скорее всего предполагается проблй кабеля или еще какая аварийная ситуация, из- за которого можно получить во втором щите 380 на 1 фазе

А разве УЗО в основном щите не отработает такую ситуацию? Вообще не представляю, как можно получить во второстепенном щите 380 В

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, shneider_vova сказал:

А разве УЗО в основном щите не отработает такую ситуацию? Вообще не представляю, как можно получить во второстепенном щите 380 В

Я тоже, профильного у меня нет, однако это единсвенное мое предположение целесообразности установить в каждом щите барьеры

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, anabioz сказал:

Выше берите 😆

Ну во первых - это красиво)
Во вторых, найти такого заказчика, который считает, что вот все это ему нужно и готов платить - очень хорошо, но очень редко)
 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, aleksey02 сказал:

Получите профильное образование и поймёте.

Так а все-же? Или это тайный секрет каждого электрика который вместе с корочкой передают?

Я правда не понимаю какой смысл в этом, если это фантастическая идея про ноль между щитами то более дебильного решения чем добавить лишнее соединение для того чтобы контролировать монолитный провод я не слышал. Тогда надо ещё в центре щита парочку воткнуть, а то вдруг гайка ослабнет на первом 

 

Пс, у меня на каждом второстепенном (3ф) стоит на входе рубильник (не автомат) и 3 светодиода индикаторных. Чисто шоб удобнее и безопаснее ковыряться. Все

Змінено користувачем standov
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, shneider_vova сказав:

А разве УЗО в основном щите не отработает такую ситуацию? Вообще не представляю, как можно получить во второстепенном щите 380 В

Може бути, якщо є обрив нуля між щитами, тоді споживачі будуть підключені послідовно між фазами. Якщо в той момент на одній фазі є низькоомне навантаження (наприклад духовка), а на іншій — вискоомне (наприклад телевізор), то основний спад напруги буде на високоомному і телевізор теоретично може згоріти. Але це теоретично, бо ПЗВ в такій ситуації відразу виб'є, а стрибок напруги візьмуть на себе варистори/конденсатори/запобіжники у вхідних колах блоків живлення. Низькоомним приладам буде пофіг.

Ну і обрив нуля в стаціонарній проводці — це ще треба постаратися. Хоча наші електрики стараються, ставлячи чотириполюсний вимикач, який в тому ж числі розмикає і нуль там, де нуль має йти нерозривно від нульової шини одного щита до нульової шини іншого.

Змінено користувачем volomoto
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

Може бути, якщо є обрив нуля між щитами, тоді споживачі будуть підключені послідовно між фазами. Якщо в той момент на одній фазі є низькоомне навантаження (наприклад духовка), а на іншій — вискоомне (наприклад телевізор), то основний спад напруги буде на високоомному і телевізор теоретично може згоріти. Але це теоретично, бо ПЗВ в такій ситуації відразу виб'є, а стрибок напруги візьмуть на себе варистори/конденсатори/запобіжники у вхідних колах блоків живлення. Низькоомним приладам буде пофіг.

Ну і обрив нуля в стаціонарній проводці — це ще треба постаратися. Хоча наші електрики стараються, ставлячи чотириполюсний вимикач, який в тому ж числі розмикає і нуль там, де нуль має йти нерозривно від нульової шини одного щита до нульової шини іншого.

Обрыв нуля между щитами тем вероятнее чем больше устройств между ними, которые этот ноль разрывают на своих контактах, так думаю)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, volomoto сказал:

 чотириполюсний вимикач, який в тому ж числі розмикає і нуль там, де нуль має йти нерозривно від нульової шини одного щита до нульової шини іншого.

А что говорят нормы по этому поводу, стесняюсь спросить? И как быть с 3-х фазным УЗО, нуль же размыкается....

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, Nickdecker сказав:

И как быть с 3-х фазным УЗО, нуль же размыкается....

В головному щиті ПЗВ стоїть на вході, а після ПЗВ нуль заводиться на шину і звідти нулі розводяться неперевними проводами до інших щитів. Розривати ті нулі можна тільки у випадку проміжних ПЗВ або дифавтоматів, номінал диференційного струму яких є менший ніж головного ПЗВ. ПЗВ — це якраз той пристрій, якому можна розривати нуль, бо робить він це завжди разом з розривом фаз.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

34 минуты назад, volomoto сказал:

він це завжди разом з розривом фаз

простите-извините а 4-х полюсный автомат/рубильник, с которого все началось, делает без разрыва фаз?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

49 минут назад, volomoto сказал:

В головному щиті ПЗВ стоїть на вході, а після ПЗВ нуль заводиться на шину і звідти нулі розводяться неперевними проводами до інших щитів. Розривати ті нулі можна тільки у випадку проміжних ПЗВ або дифавтоматів, номінал диференційного струму яких є менший ніж головного ПЗВ. ПЗВ — це якраз той пристрій, якому можна розривати нуль, бо робить він це завжди разом з розривом фаз.

 

Так 4п вимикач навантаження, теж нуль розриває разом з фазними. В чому відмінність?)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, standov сказав:

ростите-извините а 4-х полюсный автомат/рубильник, с которого все началось, делает без разрыва фаз?

Робить, звичайно, але нафіга дублювати той функціонал, який вже робить ПЗВ. Мало того що дублює, так ще й створює потенційне місце пропадання контакту. Якщо на ПЗВ відгорів чи відламався нуль, то ПЗВ виб'є, якщо ж це станеться на АВ чи рубульнику, то той і далі буде в замкнутому стані — то нафіга той нуль взагалі розмикати будь-де крім ПЗВ? Щоб більше місця займати в щитку і щоб збільшувати ймовірність обриву нуля?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Energon сказав:

Так 4п вимикач навантаження, теж нуль розриває разом з фазними. В чому відмінність?)

Я вище відповів

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

39 минут назад, volomoto сказал:

Робить, звичайно, але нафіга дублювати той функціонал, який вже робить ПЗВ. Мало того що дублює, так ще й створює потенційне місце пропадання контакту. Якщо на ПЗВ відгорів чи відламався нуль, то ПЗВ виб'є, якщо ж це станеться на АВ чи рубульнику, то той і далі буде в замкнутому стані — то нафіга той нуль взагалі розмикати будь-де крім ПЗВ? Щоб більше місця займати в щитку і щоб збільшувати ймовірність обриву нуля?

А зачем пзв на каждом щите на входе? Оно конечно лишним с ТЗ безопасности не будет но селективность как обеспечить? Смысл рубильника в том что он все выключает для обслуживания но при этом пока включен вообще ничего не делает, и с-но никак не влияет на селективность 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, standov сказав:

А зачем пзв на каждом щите на входе?

Не в кожному, а тільки в головному, де є ввід електрики в будинок чи квартиру. В інших щитах може бути ПЗВ меншого номіналу для певних споживачів або груп споживачів, але це опція. В типовому будинку з 3-ф підключенням вхідного ПЗВ на 40 мА повністю вистачає для всього.

2 години тому, standov сказав:

Смысл рубильника в том что он все выключает для обслуживания но при этом пока включен вообще ничего не делает, и с-но никак не влияет на селективность 

Я зовсім не проти рубильників і якихось проміжних вимикачів, якщо це зручно, то ставте скільки треба. Я просто говорю про те, що нема ніякого змісту розривати нуль після вхідного ПЗВ, бо це зовсім не підвищує безпеку, але коштує більше, забирає більше місця в щитку і додає більше місць, де нуль може відвалитися.

От що підвищує безпеку, але в укр. нормах не прописано, це з'єднання нуля з контуром заземлення перед вхідним ПЗВ.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, volomoto сказал:

Не в кожному, а тільки в головному

я немного потерялся, то в каждом то не в каждом ) но если не в каждом то и ладно.

А речь была про рубильник в каждом, а еще есть у хагера (а может и не только у хагера) рубильными 4п но 36мм(двухместовые), да фиг найдеш, но доказано что можно найти. Функция рубильника отрубить щит целиком и спокойно ковыряться если надо, "отрублять" как-то хочется все, но то уже такое - личные тараканы. А вот про ноль и землю я не понял, на сколько я помню у нас не то что не прописано у нас вроде как был прямой запрет на такое, может я конечно что путаю, старшие товарищи "с корочками" поправят

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, standov сказав:

я немного потерялся, то в каждом то не в каждом ) но если не в каждом то и ладно.

Та без малювання схем то трохи лірика виходить, але трохи нема настрою і часу малювати :)

7 хвилин тому, standov сказав:

Функция рубильника отрубить щит целиком и спокойно ковыряться если надо, "отрублять" как-то хочется все, но то уже такое - личные тараканы.

Це слушний момент і тут головне розуміти, що відрубати все в головному щиті і в підрядному — це трохи різні речі. В головному краще дійсно відключити всі чотири дроти і найкраше це зробити з допомогою ПЗВ, а в підрядному достатньо відключити тільки фазні, але це при умові, що головний правильно зібраний.

19 хвилин тому, standov сказав:

А вот про ноль и землю я не понял, на сколько я помню у нас не то что не прописано у нас вроде как был прямой запрет на такое, может я конечно что путаю, старшие товарищи "с корочками" поправят

Залежить який тип підключення. Якщо говорити про житлові будинки, то там підключення типу TN-C:

image.png.e3e7e006c674401065b6ea75df6138f5.png

Центральна точка обмоток трансформатора відразу заземляється і вона ж подається як нуль до споживачів. Крім того, на кожній опорі є свій контур заземлення, але він зазвичай дохленький, бо там всього лиш один дріт 6-8мм який йде до основи опори. В щит обліку приходять три фази і комбінований нуль-земля, тому РЕМ ставить завжди тільки 3-полюсний вхідний автомат для обмеження потужності. До вхідного ПЗВ в головному щиті спокійно можна з'єднувати нуль з мережі з будинковим контуром заземлення, а от в підрядних щитах в споживачах це робити заборонено, щоб можна було чітко визначити обрив нуля чи землі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...