Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Стройка - это просто! 1этажник на базе z24 (122 квм, УШП, D300 375 мм, вальма)

newbee2020

Рекомендовані повідомлення

27 минут назад, newbee2020 сказал:

а літом на охолодження рекуператор ефективний? вночі думаю норм, а вдень? ми ж забираємо з під стелі найтепліше повітря. 

він працює на охолодження, в мене десь з кпд 40-50%, тобто, наприклад, в домі +24, на вулиці +30, подача в дом буде після рекуператора буде +27. Вночі аналогічний процес (в мінус з точки зору озолодження), але підключається байпас, да й просто відчиняются вікна.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, newbee2020 сказал:

а літом на охолодження рекуператор ефективний? 

Залежить від характеристик Вашого теплообмінника. Ось мій графік. Піки спеки він добре зрізає. Коли на вулиці +33С в будинок подається +24.5. 

rec2.thumb.jpg.242f6244ff4846bd881fcb4aca35f4b3.jpg

 

2 часа назад, newbee2020 сказал:

вночі думаю норм 

Вночі варто відкривати байбас і подавати повітря напряму. Я байпаса ще не зробив тому нічне охолодження поки втрачаю.

Змінено користувачем Dmode
Поправив графік показавши всі 4 напрямки.
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 3 тижні потому...

Всім вітання. Запустив ПВУ, начебто все працює окей, трохи шарудять повітроводи (тобто саме повітря), але не напряжно. на макс швидкості гуде як літак, чуть руку не всосало коли перевіряв 😁  установка Chandelle 200 С , купив у форумчанина за недорого. алюмінієвий теплообмінник, два вентилятори сіменс ebmpapst. вхідний канал 150 гнучкий утеплений, забір зробив із стелі тераси, так виявилося зручніше, ніж у піддашок всунути, треба ж і доступ до вхідного фільтру (купив додатковий вентс фб 150 ) мати. вихід на дах через аналог вільпе. пришлось його трохи допрацювати (збільшити прохід). 

пізніше зроблю не плавне, а чотириканальне керування через Mi Home, треба тільки опір підібрати. ну а зараз просто через вумну розетку, зручно дивитись поточну потужність, зараз в робочому режимі (не голосно) показує 19 Вт, на максимумі десь 60вт). зробив байпас із двух герметичних заслонок із алі, сподіваюсь правильно :)  тепер буду тестувати сон в маленькій кімнаті та рівень СО2 (датчик із  майбутньою інтеграцією в Mi home). також в планах утеплити приточний вентилятор і трубу від нього. ще проблемка вилізла - сильно дує із зливного штуцеру для конденсату в теплообміннику. поки що закрив краном, але як це питання вирішити невідомо. може хай собі дує в каналізацію? трубку завузити і все.

прибився бродячий блоховоз, я йому відкрив світ вологого собачого корму і залишків шашлику, і тепер цей вонючий хлопчина по пів дня дежурить на терасі. на ніч бігає спати в свої кущі :) смішно "відпрацьовує" харчі - іноді гавкає на кур'єра, робить вид (коли я дивлюсь), що шукає кротів.

IMG_20220813_124055.jpg

IMG_20220812_204735.jpg

IMG_20220813_121331.jpg

Змінено користувачем newbee2020
  • Лайк 12
  • Хаха 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

байпас класна штука, особливо зараз, коли вночі прохолода. є надія обійтись без кондиціонування взагалі. сидячи у вітальні (далеко від повітроводів) відчувається потік повітря ніби трохи сквозить, приємно :)

питання зараз стоїть кухонної витяжки. так, із району кухні є забір (далеко від плитки) у ПВВ, але питання жиру і запахів від готування воно не вирішує.

варіанти два
 

1. потолочна витяжка із виведенням у дах через вихід вільпе

плюси - красиво, богато. мінуси - дорого (тищ 20), невідомо що з конденсатом буде при роботі, складно связати роботу із ПВВ

2. вент решітки в стелі і два канальні вентилятори  і виведення у дах (можу два канали виділити для цього, так як ПВВ трохи зєкономила на проходках

плюси = маю пару куплених канальників вентс, докупити до них канальні антижирові касетні фільтри. економія не тільки на витяжці, але і на можливості не робити верхні шкафи у кухні а просто залити стіну в плитку. якщо ставити приховану в шкаф витяжку, треба кухню тягнути до стелі по всій довжині інакше дизайн буде паршивий. дорого! в теорії можна вмикати розумним перемикачем із інтеграцією в  Mi home.

мінуси - незрозуміло шо с конденсатом зимою в касетному фільтрі і вентиляторі на холодному горищі. і чи буде вистачати потолочного виходу для втягування жиру (відстань до плити)

шо робить?

 

Змінено користувачем newbee2020
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що робить не відповім, але стосовно конденсату з виводом через вільпе відповім - його не буде. Принаймні у помітной кількості. Єдине що в мене даховий вентілятор вільпе, а не зв'язка витяжка на стелі+вентвихід.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 13.08.2022 в 12:48, newbee2020 сказал:

сильно дує із зливного штуцеру для конденсату в теплообміннику. поки що закрив краном, але як це питання вирішити невідомо. може хай собі дує в каналізацію? трубку завузити і все.

Дивіться по місцю, якщо запах каналізації з витяжного дифузору нема як почути, бо він далеко/високо і т.д, то пофіг, довгого завуження буде достатньо для високого опору.

Я побоювався що в моменти простою (відключений девайс при відстуності заслонок) через дренажну трубу може виникнути природня тяга, і аромат каналізації буде виходити з витяжного дифузору, і його можна буде відчути, бо він в мене на першому поверсі. Тому поставив подібний сифон для конденсату, де навіть на суху кулька не дає можливості зворотнього протоку.

898376789_1750267511.jpg.e7bf7d0dc87b2aa97b86adf2aba0fc32.jpg

І ще залежить де ваш витяжний вентилятор знаходиться. Якщо між теплообмінником і вулицею, то між теплообмінником і вентилятором буде виникати розрідження, тобто повітря буде витягувати з каналізації, а не "дути" в неї.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

26.07.2022 в 16:10, newbee2020 сказав:

а літом на охолодження рекуператор ефективний? вночі думаю норм, а вдень? ми ж забираємо з під стелі найтепліше повітря. 

Якщо в ПВУ є байпасні заслонки, логічно рекуператор на ніч відключати.

В моїй Вентс ВУT 270 В5Б ЕС вони були і я їх задіяв в автоматизаціях HA: якщо на вулиці прохолодно і нам треба остудити будинок, вони відкриваються.

В цій ПВУ фільтри працюють тільки на рекуператор, тому довелось ставити сітки на зовнішні грибки, від мух і комарів. Але прохолодне повітря вночі і окремий режим нічного провітрювання того вартий.

Screenshot_20220823-134609.png

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, yur43 сказал:

Якщо в ПВУ є байпасні заслонки, логічно рекуператор на ніч відключати.

В моїй Вентс ВУT 270 В5Б ЕС вони були і я їх задіяв в автоматизаціях HA: якщо на вулиці прохолодно і нам треба остудити будинок, вони відкриваються.

В цій ПВУ фільтри працюють тільки на рекуператор, тому довелось ставити сітки на зовнішні грибки, від мух і комарів. Але прохолодне повітря вночі і окремий режим нічного провітрювання того вартий.

є заслонки, але ручні і під стелею. кожно дня не посмикаєш. по суті це перемикач літо/зима.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, Dmode сказал:

Дивіться по місцю, якщо запах каналізації з витяжного дифузору нема як почути, бо він далеко/високо і т.д, то пофіг, довгого завуження буде достатньо для високого опору.

Я побоювався що в моменти простою (відключений девайс при відстуності заслонок) через дренажну трубу може виникнути природня тяга, і аромат каналізації буде виходити з витяжного дифузору, і його можна буде відчути. Тому поставив подібний сифон для конденсату, де навіть на суху кулька не дає можливості зворотнього протоку.

898376789_1750267511.jpg.e7bf7d0dc87b2aa97b86adf2aba0fc32.jpg

І ще залежить де ваш витяжний вентилятор знаходиться. Якщо між теплообмінником і вулицею, то між теплообмінником і вентилятором буде виникати розрідження, тобто повітря буде витягувати з каналізації, а не "дути" в неї.

витяжний дує в рекуператор, притяжний - теж. обидва в теплому приміщенні. зроблю прозору трубку вузьку, петлю і буду спостерігати

Змінено користувачем newbee2020
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, newbee2020 сказал:

є заслонки, але ручні і під стелею. кожно дня не посмикаєш. по суті це перемикач літо/зима.

А може поставтити на них приводи і перемикати Вашою автоматикою?

Літом якраз той час коли вдень має працювати теплообмінник, а вночі байпас.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Dmode сказал:

А може поставтити на них приводи і перемикати Вашою автоматикою?

Літом якраз той час коли вдень має працювати теплообмінник, а вночі байпас.

а чим погано і вдень брати через байпас? різниця температур вулиця/стеля в домі буде невелика.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, newbee2020 сказав:

є заслонки, але ручні і під стелею. кожно дня не посмикаєш. по суті це перемикач літо/зима.

Так не піде - вдень на вулиці під +40С, вночі +13С буває. Заганяти гаряче повітря в будинок...

Я замінив той канделе на нормальну ПВУ і Вам раджу. З морозами все стане мокре, тоді і зрозумієте мене.

З цього вентса я викинув всю автоматику і зовнішніми реле і ЦАПом керую як хочу. Це не інструкція до виконання, кожний вибирає своє.

Спочатку я переплутав положення байпаса в автоматизації і вдень заганяв гаряче повітря у будинок, вночі прохолода ліквідувалась рекуператором. Через днів 5 почав здогадуватися про помилку, але будинок вже став гарячим (+27С), довелось поставити кондиціонер. Дружині розказав, мало не побила мене :)

  • Лайк 1
  • Дякую 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, newbee2020 сказал:

витяжний дує в рекуператор,

Значить буде дути в каналізацію. Тоді зверніть увагу чи є фанова труба, бо якщо каналізація немає фанової труби, то підвищення тиску в ній призведе до виходу повітря разом з ароматами десь в районі каналізаційних люків.

Змінено користувачем Dmode
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, Dmode сказал:

Значить буди дути в каналізацію. Тоді зверніть увагу чи є фанова труба, бо якщо каналізація немає фанової труби, то підвищення тиску в ній призведе до виходу повітря разом з ароматами десь в районі каналізаційних люків.

так, звичайно. під"єднана до вільпе

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, newbee2020 сказал:

а чим погано і вдень брати через байпас? різниця температур вулиця/стеля в домі буде невелика.

Та не так щоб погано, але не зовсім ефективно. Для чого Вам вдень подавати в приміщення температуру вищу ніж потрібно? Рекуператор її може понизити. В цьому повідомленні показував графік як мій рекуператор зрізає піки спеки.

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, yur43 сказал:

Так не піде - вдень на вулиці під +40С, вночі +13С буває. Заганяти гаряче повітря в будинок...

Я замінив той канделе на нормальну ПВУ і Вам раджу. З морозами все стане мокре, тоді і зрозумієте мене.

З цього вентса я викинув всю автоматику і зовнішніми реле і ЦАПом керую як хочу. Це не інструкція до виконання, кожний вибирає своє.

Спочатку я переплутав положення байпаса в автоматизації і вдень заганяв гаряче повітря у будинок, вночі прохолода ліквідувалась рекуператором. Через днів 5 почав здогадуватися про помилку, але будинок вже став гарячим (+27С), довелось поставити кондиціонер. Дружині розказав, мало не побила мене :)

ну то ви трохи перебільшуєте з таким перепадом :) в мене забір із півночі і тіні, постійно вітри. в саму спеку - при комфортних в домі 23 -24, під стелею буде 27. на вулиці - нехай 31-32. рекуператор все рівно не видасть нижче 29 я так думаю. тому в сильну спеку просто відключаємо все і чкаємо зниження вуличної, тоді вмикаємо знову, весь час на байпасі. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, yur43 сказал:

Через днів 5 почав здогадуватися про помилку, але будинок вже став гарячим (+27С), довелось поставити кондиціонер.

Цього літа теж прийшов до висновку що від кондиціонера не втечеш. І справа не в охолодженні, бо його я можу отримати через ТН. А в тому, що вологість в будинку в спеку почала рости вище 70% що мені не сподобалось. Тому для пониження вологості часом включаю кондиціонери.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, yur43 сказал:

Я замінив той канделе на нормальну ПВУ і Вам раджу. З морозами все стане мокре, тоді і зрозумієте мене.

 

притяжний вентилятор трохи турбує, але в крайньому випадку думаю організую збір конденсату якимсь чином. витяжний канал по ідеї буде зливатись в рекуператор

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В мене, до речі, витяжка на кухні відсутня, повітря забирається над плитою через просту невелику решітку з сіткою. За пів-року сітка чиста, решітка трохи слизька від жиру. Для гарного провітрювання кухонної зони максимальної потужності вентиляції недостатньо і запах жареної риби є годину після жарки. Але ставити витяжку все рівно не будемо. Рибу будемо жарити на вулиці, у фритюрниці.

Ще забирається повітря з санвузла. Тут взагалі, запахи відсутні. Вентиляцією дуже задоволений.

Плавне регулювання потужності вентиляторів дає максимальний КПД рекуператора на мінімальних обертах. 

Різниця температур підлоги і стелі в мене 0,2-0,8 градуса, може через додаткове охолодження трубами ХВС в стелі. Після рекуператора зараз в кімнату дує всього +1С від кімнатної +24С, на вулиці +27С.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, Dmode сказав:

Цього літа теж прийшов до висновку що від кондиціонера не втечеш. І справа не в охолодженні, бо його я можу отримати через ТН. А в тому, що вологість в будинку в спеку почала рости вище 70% що мені не сподобалось. Тому для пониження вологості часом включаю кондиціонери.

В будинку багато джерел тепла, плита, духовка, чайник, кавоварка, кіт :)

Для компенсації його влітку треба джерело холода.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, yur43 сказал:

Різниця температур підлоги і стелі в мене 0,2-0,8 градуса, може через додаткове охолодження трубами ХВС в стелі. 

такий секас навіть для мене вже трохи перебільшення :) хотя є думка вліпити водонагрівач канальний і до теплоаккума присобачить :) зробить забір "літо" знизу, де холодна вода і "зима" - із самого верху. но йопта, ще пара двигунів в котельній і я завию 

Змінено користувачем newbee2020
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, yur43 сказал:

В будинку багато джерел тепла, плита, духовка, чайник, кавоварка, кіт :)

Для компенсації його влітку треба джерело холода.

не так вже і багато тих джерел, інакше зимою би опаленням не користувались :) ну або духовку двічі на день ганяти. найбільша проблема - це пряме сонце у вікно. якщо знизити ці надходження до мінімуму, то можна жить. я друге літо вже бачу, що можна обійтись поки без кондея. хоча в мене тут вечорами холод із лісу. в києві квартира із повнотілої червоної цегли і 10 см пінопласт - паршиво, постійно хочеться ввімкнути вентилятор чи кондей. а в будинку ніштячок

Змінено користувачем newbee2020
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, newbee2020 сказав:

такий секас навіть для мене вже трохи перебільшення :) 

Ще полотенцесушарка у ванній вмикається по відвідуванню довше 2 хвилин, аналізує попередні вмикання, сама відключається :)

 

Змінено користувачем yur43
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, yur43 сказал:

Ще полотенцесушарка у ванній вмикається по відвідуванню довше 2 хвилин :)

 

люблю такоє :) бідний сяомі хаб тяне під 40 девайсів уже, і буде ще..

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...