Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Процесс жизни в частном доме.

Nic-олаевна

Рекомендовані повідомлення

2 години тому, allanek сказав:

 

 

Оля, посійте насіння ( не цибулинки) шніт-цибулі. Якраз навесні і посійте в землю. Вона в мене для цього і росте, щоб милуватись квіточками бузкового кольору, квітне все літо. Сама цибуля виглядає акуратними кущиками з тонким пір'ячком і, крім того, що квітне від снігу до снігу, ще і зелений лук маєте завжди. Посіяла один раз з цікавості і вона сама собі розсівається та розмножується. Якщо кущ став великим, то можна ділити і відсаджувати. Ця цибуля дуже невибаглива, розсівається і росте на голому піску, без добрив. Насіння завжди було і в Епікє з Леруа, і в інет-магазинах, це не щось екзотичне, то завжди є в продажу.

 Аня, чому і те, і друге, не щось одне? Я дуже поганий хімик, ненавиділа в школі, але, коли зайнялась садом, то в мене закарбувалось, що зола та вапно роблять одне і теж- знижують кислотність. Приділяла увагу цьому питанню, бо в мене кислий грунт.

Аня, а що за сорт полуниці?  В мене все, плодові, ягодні, город, наче з біблуйського потопу_ все під водою. І треба починати все спочатку. В роздумах над полуницею. Пробовала багато сортів, прийшла до висновку, що НСД не хочу, мені краще посадити по сорту від раннього дозрівання до пізнього. На експерименти часу не маю, тому вибирати сорти треба виважено.

Вапно має свою формулу, як и доломитовая мука . Вона в мене е, ( потрібна для озера как каогулянт) муки нема.

Зола одночасно и вносит микроєлементи и трохи раскисляет. Але норми внесення домішок на грядки Митлайдера меня вражают. Я ще не готова к тому морально:). 
Известь вношу вже тільки под ґрунт , що достали из копки озера и він абсолютно не плодородний. Смесь піска, глини и на 70% кислий торф. Через то, в вузькі грядки вношу и и то и другое и це єдина ділянка , на которой вообще нет слоя плодородной почви, вин с часом образуется, але покі що мене треба все вносить. Ізвесть вносила в пролому році, але зараз грядки здвинутся с условного места и окажуться там, де раніше в мене були 90 см проходи, що позволит мене вновь на ділянке висадіть томати(солнечна ділянка с постійнім обдувом ветра, другого такокого шикарного места в мене нема

Змінено користувачем Сарочка
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Сарочка сказав:

Известь має свою формулу, як и доломитовая мука

Коли закладали сад, то вапна багато використовували, тому що на піску копали великі ями і добре заправляли їх грунтом, компостом і змішували з вапном. Те, що на піску з часом поживний грунт кудись дівається, то вигадки. Все на місті, включаючи вапно. Колись пересаджували яблоні, що росли років 5-6, то все, що поклали в ту яму так там і було. Що до вапна, якщо його погано змішати з грунтом, то так і буде лежати пластом, наче поклади руди. Тому, хто бавиться вапном, то ретельно перемішуйте його з грунтом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Аня, мабуть пропустила моє питання про сорт полуниці, що на фото. Які сорта вирощуваєте і що подобається. В мене опитування по полуниці:oops:

То питання не тільки до Ані. Буду вдячна почути від усіх, кто поділиться своїми вподобаннями по полуниці.

Змінено користувачем allanek
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, allanek сказав:

Коли закладали сад, то вапна багато використовували, тому що на піску копали великі ями і добре заправляли їх грунтом, компостом і змішували з вапном. Те, що на піску з часом поживний грунт кудись дівається, то вигадки. Все на місті, включаючи вапно. Колись пересаджували яблоні, що росли років 5-6, то все, що поклали в ту яму так там і було. Що до вапна, якщо його погано змішати з грунтом, то так і буде лежати пластом, наче поклади руди. Тому, хто бавиться вапном, то ретельно перемішуйте його з грунтом.

Так, краще під осінню перекопку. Спочатку раскидать по поверхні, потім перекопатьна лопату. Весною можно вже обійтись боронованием, або как я - пользую єлектричний культиватор , він чудово перемешивает ґрунт , руці так не могут. Та и швиденько 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 хвилин тому, Сарочка сказав:

Смесь піска, глини и на 70% кислий торф.

Аня, то дуже цінний грунт для вирощування лохини

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, allanek сказав:

Аня, мабуть пропустила моє питання про сорт полуниці, що на фото. Які сорта вирощуваєте і що подобається. В мене опитування по полуниці:oops:

Азія -Ягоды большого размера, имеют форму удлиненного конуса, ярко-красного цвета с глянцевым покрытием, одномерные. Мякоть нежно-красного цвета, сладкая, без внутренних пустот, имеет выраженный земляничный аромат. Плодоножка от ягоды отрывается легко. Согласно своим техническим характеристикам Азия пригодна для длительной транспортировки за счет средней плотности мякоти, а также длительного сорта хранения в условиях умеренных температур. Клубника "Азия" (Asia) - это сорт среднераннего срока созревания, для которого свойственны продолжительный период плодоношения и средний уровень урожайности в размере около 1-1.2кг с куста. Ягода относится к универсальным сортам клубники, поскольку подходит для употребления в свежем виде, замораживания, а также приготовления заготовок на зиму. Садовая земляника Азия демонстрирует средние показатели зимостойкости и засухоустойчивости, на уровне сорта Мармелада. Она устойчива ко многим заболеваниям корневой системы, грибковым заболеваниям, но восприимчива к хлорозу, мучнистой росе и антрактозу.

дуже добре переносит заморозку, для идеала не выстачае трохи больше сахара в ягоде

вперемешку клубники «Мисс Вселенная» - это  новый крупноплодный сорт голландской селекции. Красавица «Мисс Вселенная» относится к сортам с поздним сроком созревания. Ягоды созревают в середине июня. Сорт «Мисс Вселенная» формирует салатово-зеленый мощный куст. Листья большие, цветоносы жесткие, прочные, хорошо выдерживают вес ягод. «Мисс Вселенная» может похвастаться удивительно большими ягодами, которые могут достигать 6 см в диаметре и массу до 100 г и иногда больше. На вкус ароматная клубника «Мисс Вселенная» невероятно сладкая, насыщенно-красная мякоть имеет плотную, сочную структуру. Удивительно большая, ароматная, сладкая «Мисс Вселенная» употребляется в свежем виде, для приготовления открытых десертов, фруктовых салатов.
Клубника как клубника, ничего выдающегося


 

  • Лайк 3
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Сарочка сказал:

Ні, покі ще не все. 
Что использую

Вузьки 45 см грядки и схему посадки.Але в ґрунти в мене, стаціонарних не робила , бо кожен рік в мене все меняется 

широкие междурядья(90см). Якщо роблю 70, то свешивающиеся листя культур по ітогу зроблять проход 30 см и тоді вже починаються неудобності( тачкой не просунуться, шланг чіпляється )

междурядья закриваю картоном( думаю таки расстелить агроткань в цьому році)

поливаю по спецбороздам , тоді полив бистріше 

не использую

План подкормок смесями и при посадке в мене свій . Замість смесі 1 роблю закладку зимою навоз+ сидерати+ листіва, мелкие веткі под перекопку лопатою коміки не розбиваю.

На весні вношу компост+золу +известь в некоторих місцях, + фосфор( кому бор или молібден нужденних из культур то теж закладаю) смешиваю культиватором єлектричним .

подкормок більше не роблю, тільки додаю калия по листу кому треба. Але в мене растюхі більш заявлених розміром виростають и кусти( заявлен перец в тому році був по сорту 1 метр, вирос 160 см. Перци нижній був 480 гр кожний, а по сорту шли 250 макс. Через то, я більше и не роблю ніяких подкормок ни чаями, ні навозом. Бурячки були в середньому по 700-1300 гр. Це було неудобно. Приходилося їх пекти в фольги в духовці, бо в каструлю не влезали, а якщо влезали , то довго варити треба.

 В цілому, у всіх моїх растюх розміри явно більше ніж звичайни.Окрім лука, з нім не получілось нічого путнього , якась дрібна була.

В мене води богато , а це основна складова успіху вузьких грядок. Простір , їжа и вода щоб була в достатку.
Митлайдер робіт упор на то що пользуя его формули добрива можливо ростить на будь яких ґрунтах и даже на каменях. Але в мене добра земля, и якщо я накидаю ще к моей закладку ще и добрива будет явно пе

От і у мене приблизно ваш спосіб, тому і спитала, бо теж вважаю що добрива по рецептам Мітлайдера то явно перебор. У мене теж город дуже маленький, може 1,5-2 сотки і теж нема регулярних грядок, чи грядок-коробів, хоча дуже б хотілось. Але тоді треба в корні багато чого міняти.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Dendnepr сказал:

По срокам высева рассады один агроютубер сказал так: лучше посеять на рассаду позже. Потому что рассада "недоросток" намного меньше болеет при пересадке в грунт/парник, чем рассада переросток. И по итогу раньше урожай будет у "недоростка", чем у переростка.

Вот его новый канал, после переселения в 2022 году с луганской области куда-то под Киев youtube.com/@nasha-dacha01

А вот старый канал. Тут инфы больше youtube.com/@sad-ogorod-svoimi-rukam

Видео недлинные, довольно информативные. 

 

 

Валєра - то мій улюблений блогер на всі часи. За його методом багато чого роблю, особливо у мене прижився метод висадки в теплицю в пакети. Офігенний метод!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 хвилин тому, allanek сказав:

Аня, то дуже цінний грунт для вирощування лохини

Так, дийсно. На нем она дала шаленый прирост и из 10 см черенков за сезон мощно три ветки  прироста с карандаш и высотою 60-70 см

в цому році граю вот в таку полуницю. 10 семян 10 всходов.9 растеній( 1 сломала при поліве)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Сарочка сказав:

для идеала не выстачае трохи больше сахара в ягоде

 

3 хвилини тому, Сарочка сказав:

Клубника как клубника, ничего выдающегося

Так, а що , тоді, саджати?

Азії та Місс Вселеної не було, але гралась з багатьма і італійськими сортами, і голандськими. Спочатку в захваті, на другий-третій рік починаєш згадувати смак полуниці, що їв в дитинстві. Тому зараз дуже прискіпливо буду вибирати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 хвилини тому, Сарочка сказав:

в цому році граю вот в таку полуницю. 10 семян 10 всходов.9 растеній( 1 сломала при поліве)

В яку, нема фото чи опису.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Сарочка сказав:

Так, дийсно. На нем она дала шаленый прирост и из 10 см черенков за сезон мощно три ветки  прироста с карандаш и высотою 60-70 см

Для тих, хто вибирає сорти лохини, не раджу  сорт Дениз Блю. Він смачний, не вибагливий до умов, але ягоду треба зубами знімати з плодоніжки, дуже погано знімається. І це не той випадок, коли можна сказати, що це добре, бо не осипається, коли дозріє. І коли дозріла, то зубами треба:shock:

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, allanek сказав:

 

Так, а що , тоді, саджати?

Азії та Місс Вселеної не було, але гралась з багатьма і італійськими сортами, і голандськими. Спочатку в захваті, на другий-третій рік починаєш згадувати смак полуниці, що їв в дитинстві. Тому зараз дуже прискіпливо буду вибирати.

Для себе так поясняю- мені потрібно заморозки, ягоди мают бути одного розміру не велики и не дрибни, щоб тримали форму при термической обробки . Але мене дуже не подобається що вона родіт лиш 1 раз на рик. Через то в осені придбала 10 корінчіков ( 2 різних сорта Франція селекція и Голандія) ремонтантной, 9 прижилось, мают по сигнальний ягоди дать, отпишусь потім .

пс. 

Змінено користувачем Сарочка
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Сарочка сказав:

Для себе так поясняю- мені потрібно заморозки, ягоди мают бути одного розміру не велики и не дрибни, щоб тримали форму при термической обробки . Але мене дуже не подобається що вона робіт лиш 1 раз на рик. Через то в осені придбала 10 корінчіков ( 2 різних сорта Франція селекція и Голандія) ремонтантной, 9 прижилось, мают по сигнальний ягоди дать, отпишусь потім .

Я замовляла багато сортів з цього сайту. Дуже задоволена тим, що вони присилали. Завжди замовляла з закритою кореневою, одного разу вони переплутали і прислали з відкритою. Вибачались, гроші повернули (різницю) . То все добре, звісно, але саджанці полуниці з відкритою кореневою були дуже гарні, я була здивована такою гарною якістю.

Чи щось змінилось зараз, коли війна, не знаю. і чи працюють вони зараз?

Прихований текст

zemlyanika.com.ua/klubnika

 

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

44 хвилини тому, Сарочка сказав:

А ніхто не использует Микоризу? Поділитесь досвідом. 

я гулялась з хвойними та трояндами, для троянд була якась дуже крутезна від Austin, для хвої якась польська...різниці та ефекту не побачила:cry:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Сарочка сказал:

Ще простіше пользоваться формулою висадкі. Якщо посадка планується в теплиці в апреле скажемо 10-15 числа.

То робимо так- шукаємо вік рослини в момент пересадки. Хай умовно буде 50 днів, ( це а переводе означають що рослина к моменту пересадки має на стовбуре 6 листьев не счітая семядольних) додаєм к 50 дням 7-10 на пророщування+ 7 дней затримки на адаптацію після пикировок. Складаєм (67 днів), считаем назад. Виходит, якщо треба посадить 15 апреля в теплице потрібно замочить Семена 6 лютого. Якщо висадка 15 травня в грунт то растюхи будут перерошими, будут мать на 4 листа більше ніж потрібно , а це означає , що після 5 листа их треба було перевалить в горшок с розміром 0,5 або більше. И саджать переростка  вже будет потрібно трохи по іншому. И те клопоти не будут оправдани. Урожай буде або рівним, ніж нормальна посадка , або всего на неділю раніше, але заморачиваться весь февраль с досветкою и обогревом не на 30 растениях, то ще удовольствие.

Все верно, у каждой культуры свой срок для высадки из рассадников. 

НО!

В случае, если в запланированные даты посадки (15 апреля) будет холодно, и прийдется сажать 20-25 апреля, то рассада уже перерастет. И с ней больше возни и она сильнее болеет. При этом если рассаду посеять чуть позже. Допустим не 06 февраля, а 10 или 15, то к моменту высадки 15 апреля (если таки погода хорошая) - она хоть и будет "молодой" но признается лучше, чем перерощенная.  А если погода подведёт, то вообще будет в самый раз. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Валєра - то мій улюблений блогер на всі часи. За його методом багато чого роблю, особливо у мене прижився метод висадки в теплицю в пакети. Офігенний метод!

Я теж, пол тетради конспектов по удобрениям.

  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 хвилин тому, irina1969 сказав:

для хвої якась польська...різниці та ефекту не побачила:cry:

1. який ефект ти очікувала?

2. ти живеш в лісі і мікориза для хвойних в тебе під ногами. В лісі відгрібаєш свіжий опад, під ним буде шар пресованого опаду минулих років, граблями знімає той шар, землю не гребеш, потім загрібаєш свіжий опад на місце, щоб не залишилось лисого. В посадкову яму додаєш від душі того, що нагребла в лісі. Воно легке та пухке, але не поживне,  то і є та мікориза, що люблять хвойні. Може тому в мене з легкістю переносять пересадки всі хвойні, коли завгодно- і літом в спеку буває, ще і по кілька разів.

  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Dendnepr сказав:

Все верно, у каждой культуры свой срок для высадки из рассадников. 

НО!

В случае, если в запланированные даты посадки (15 апреля) будет холодно, и прийдется сажать 20-25 апреля, то рассада уже перерастет. И с ней больше возни и она сильнее болеет. При этом если рассаду посеять чуть позже. Допустим не 06 февраля, а 10 или 15, то к моменту высадки 15 апреля (если таки погода хорошая) - она хоть и будет "молодой" но признается лучше, чем перерощенная.  А если погода подведёт, то вообще будет в самый раз. 

Я настойчиво пишу- для теплицы. Там все прогнозировано. 15 так 15 , подогреть там не проблема. Раздвинуть можно  горшок и пролить монофосфатом калия( это затормозит рост) ту рассаду, которая планируется на высадку в грунт. 
Но я согласна, лучше посадить на наделю позже Для грунта! Чем танцевать вокруг горшков. Самосейки томатов всходят сильно позже, но к июлю почти равны с горшками с разницей всходов в месяц. Правда самосейки по наблюдению не дают таких обильных завязей и плодов значительно меньше, а сами растюхи мощнее по листовому аппарату.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 хвилину тому, allanek сказав:

1. який ефект ти очікувала?

2. ти живеш в лісі і мікориза для хвойних в тебе під ногами. В лісі відгрібаєш свіжий опад, під ним буде шар пресованого опаду минулих років, граблями знімає той шар, землю не гребеш, потім загрібаєш свіжий опад на місце, щоб не залишилось лисого. В посадкову яму додаєш від душі того, що нагребла в лісі. Воно легке та пухке, але не поживне,  то і є та мікориза, що люблять хвойні. Може тому в мене з легкістю переносять пересадки всі хвойні, коли завгодно- і літом в спеку буває, ще і по кілька разів.

це було ще на дачі, а там лісу нема....зараз я роблю так як ти, тому і написала що ефекту не побачила

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Сарочка сказал:

А ніхто не использует Микоризу? Поділитесь досвідом. 

Я в цьому році теж планую погратися. Купила уже коробочку. Хочу внести під всі хвойні. Думаю "на око" нічого зрозумілого ми не побачимо, але є сподівання що кореневій системі рослини буде простіше адаптуватися.

Якщо будете застосовувати і ви, поділіться потім враженнями.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Сарочка сказал:

Я теж, пол тетради конспектов по удобрениям.

Я уже пів сайту їхнього скупила по насінню🙃 Тільки Валера розкаже про якісь томати чи огірки, я уже їх шукаю в інтернет магазині (в тому, що він рекламує). Брала там і підвісні горщики для квітів і розсадні рукави, і тепличний скотч. Короче, Валера вміє і порадити і продати)))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дівчата, ви так смачно розповідаєте про полуницю... А у мене вона щось "не зайшла". Насінням правда не висівала, купляла розсадою, різні сорти, але... У нас її їсть личинка майського жука (хруща) швидше, ніж вона росте. Поливала Антихрущем, вкривала землю агроволркном і висаджувала полуницю в отвори, не сподобалося. Натомість, отримала на місці полуничника розсадник з хрущем на декілька років. Да і урожаю від неї було пів тарілки раз на 3 дні. Одним словом, мені простіше купити кілограм тої ягоди, ніж цілий рік її доглядати.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...