Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Порадьте правильну схему розводки освітлення

xaratt

Рекомендовані повідомлення

Дано: дерев'яні перекриття, гіпсокартонові підвісні стелі, кабель ВВГнгд 3*1.5 в металевому коробі. В кожній кімнаті буде 2-3 зони освітлення точковими світильниками по N світильників в групі.

 

Як правильно розвести проводку в цій ситуації? Бачу два варіанти:

 

1) Від щита кабель іде до вимикача, далі піднімається за г/к і шлейфом підключаються всі світильники в групі. Мабуть так роблять більшість електриків, але мені не подобається, що з'єднання проводів в шлейфі (опресовка чи ваго) просто лежатиме на г/к під дерев'яними балками.

 

2) від щита кабель іде до вимикача, далі до металевої розподільчої коробки за г/к, де опресовкою розділяється на N шт., від коробки ідуть окремі кабелі до кожного світильника в групі.

 

Може є якийсь правильний третій варіант, якого я не бачу? :Search:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я делал по 1 варианту (т.к. коробка и звезда это лишние соединения), т.е. от щитка к выключателю, там земля и ноль через ваго, затем над ГК земля опять через ваго, а фаза и ноль шлейфуются через клеммы точечного. Есть точечные которые и землю "шлейфуют" (philips), но уступают по другим параметрам (ergo), т.ч. все зависит от их цены, в дешевых точечных ЯТД надо менять все - даже патрон на керамический и напрямую ВВГ в него подключать. В общем есть и трехполюсные выключатели света и трехполюсные точечные, что позволяет обойтись и без коробок и ваго полностью, но нету трехполюсных патронов

1.thumb.jpg.9555f3bb7a5b429d13c05d481e6215cd.jpg

2.thumb.jpg.5f4c18e89e1358702e95b3280b3010ff.jpg

3.thumb.jpg.e21468d8a91f6fdd7cd1735afbb9ca86.jpg

4.thumb.jpg.ac6eae500bd42db96629242c4eb24bcb.jpg

Змінено користувачем normal
  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так зрозумів, питання по зєднанням за ГК стелею коли підключається врізний точковий світильник? Прокладіть по трасі лист оцинковки або ГК листом той що не підтримує горіння.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Прокладіть по трасі лист оцинковки або ГК листом той що не підтримує горіння.

 

Не неподдерживающий горение, а негорючий! Группа НГ.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за відповідь.

 

фаза и ноль шлейфуются через клеммы точечного

 

Правильно я розумію, що краще знайти світильники з клемами на корпусі і уникати подібних моделей?

 

hotline.ua/img/tx/219/2196002165.jpg

 

Добавлено через 8 минут

Я так зрозумів, питання по зєднанням за ГК стелею коли підключається врізний точковий світильник? Прокладіть по трасі лист оцинковки або ГК листом той що не підтримує горіння.

 

Так, питання в цьому. Трасу від дерев'яного перекриття я відділяю негорючими матеріалами в будь-якому разі, але мені все одно не дуже подобається, що з'єднання шлейфа лежать на г/к відносно недалеко від дерева. Вище порадили шлейфуватися на самих клемах світильника, якщо знайду такі моделі, мабуть так і зроблю.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вище порадили шлейфуватися на самих клемах світильника, якщо знайду такі моделі, мабуть так і зроблю.

 

Тільки не на полиетиленових клемах світильника. Викидайте їх, і міняйте на Ваго. В любому випадку надійніше.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

краще знайти світильники з клемами на корпусі і уникати подібних моделей?

Я выбирал точечные на светодиодных лампах (а не встроенные), потому как куда проще каждые 2 года менять только лампу, чем весь светильник и не факт, что ещё удастся найти того-же размера. Самый большой выбор таких точечных в формате GU10: можно взять только корпус, а можно и с готовым патроном и клеммами. В моем случае в клемму уже заходили по несколько обжатых проводов и трубочка была короткой (в ваго не доставала до зажима), сами же провода тоже шли без запаса, думаю лучше было брать только корпус, а кабель шлейфовать уже в патроне (без всяких клемм и ваго), но не уверен возможно ли с GU10 патроном такое и жесткость ВВГнг может немного мешать для поворотных точечных, ну и для лампы с патроном должно быть около 10 см высоты за потолком.

  • Лайк 1
  • Дізлайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...