Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Многолетники под домом

Nic-олаевна

Рекомендовані повідомлення

1 година тому, Nic-олаевна сказав:

Ірина, вейгеллу не Алла вирішила посадити, а я. Нажаль я її вже придбала, то буду садити. Оскільки по ній такі неоднозначні відгуки, поки що посаджу на сонці. Якщо буду бачити що їй погано, пересажду в тінь. Да і у мене всього одна рослина, то думаю багато клопоту з нею не буде.

А чому ви кажете про затишне місце? Ломається на вітру чи хворіє?

Я зрозуміла що ви)) обмерзає вона

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я на цьому сайті її і побачила, стала рити тому і назву запам'ятала

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, irina1969 сказал:

на цьому сайті її і побачила, стала

Щось я заплуталась. Якщо мова про ж вейгелу , що на твоєму фото, як на мене, в тебе якийсь варієгатний сорт,  але не Карикатура.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 хвилин тому, allanek сказав:

Щось я заплуталась. Якщо мова про ж вейгелу , що на твоєму фото, як на мене, в тебе якийсь варієгатний сорт,  але не Карикатура.

то я мабудь путано написала...у мене на фото Вейгела Nana Variegata,яку мені прислали замість  дерну білого "Єлегантиссіма"...а про Карикатуру я згадала, бо також побачила її на заставці у куровських і коли та згадала чи то крокодила, чи то каракатицю я зрозуміла що ти мала на увазі🙃

 ще напишу щодо дейції ( може хтось планує)...мала 2 сорти на дачі, якщо перший ( з білими квітами) якось жив на навіть квітнув, то сортовий з рожевими я цього року не знайшла((

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, irina1969 сказал:

мабудь путано написала...у мене на фото Вейгела Nana Variegata,яку мені прислали замість  дерну білого "Єлегантиссіма".

Ну ничого собі переплутали. Це очі треба було мати на сідницях, щоб вейгеоу спуттати з дереном. Ще і 25 кущів.  Приємне те, що безкоштовно залишили. А дерен прислали? Бо мені колись так з туями було. Переплутали,  безкоштовно залишили те, що прислали і відправили те, що я замовляла. 

  • Лайк 1
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, allanek сказал:

 😆Цімєс дерена, що він росте в тіні і не втрачає свою варієгатність.  Йому начхати, скільки він бачить сонця, завжди гарне біле-зелене листя.

Ну от я і визначилася так, що Дерен буде у затінку а Вейгелла на сонці

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, allanek сказав:

Ну ничого собі переплутали. Це очі треба було мати на сідницях, щоб вейгеоу спуттати з дереном. Ще і 25 кущів.  Приємне те, що безкоштовно залишили. А дерен прислали? Бо мені колись так з туями було. Переплутали,  безкоштовно залишили те, що прислали і відправили те, що я замовляла. 

то взагалі кіно було, прислали замовлення, але я брала рослини на дорощування вісота 10-15 см ( мазохістка) ну ростуть мої "дерни" собі і тут кущ починає квітнути і я зрозуміла, що то зовсім не дерен🤣дерен потім також прислали безкоштовно, але і вейгеллу залишили...ну якщо дерен я самого початку планувала в сад, то вейгела як чемодан без ручки...хай поки росте

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Іро, а хіба дерен росте повільно, так щоб прям аж треба було його дорощувати? Я думала що його одразу треба садити на постійне місце, він вкорінеться і почне гарно рости

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, Nic-олаевна сказав:

Іро, а хіба дерен росте повільно, так щоб прям аж треба було його дорощувати? Я думала що його одразу треба садити на постійне місце, він вкорінеться і почне гарно рости

Я брала дуууже маленькі рослини на дорощування тому іх треба було доростити до висадки на постійне місце....так, він гарно приживається і росте  швидко

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Феї, порадьте будьласка грунтопокривну рослину з такими параметрами:

Сонце вона буде бачити одну годину з ранку і одну ввечері (північна сторона будинку), важкий вологий грунт. Бажано щоб рослина була саме як килимок, морозостійка.

Для чого? Закрити цією рослиною пустий грунт між туями і розами (тобто посадити їм під ноги)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

 лізімахія монетчата  , будра плющолиста...будру краще брати варьегатну, вона не така агресивна...ці дв ірослини дуже швидко закриють грунт

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Феї, порадьте будьласка грунтопокривну рослину з такими параметрами:

Сонце вона буде бачити одну годину з ранку і одну ввечері (північна сторона будинку), важкий вологий грунт. Бажано щоб рослина була саме як килимок, морозостійка.

Для чого? Закрити цією рослиною пустий грунт між туями і розами (тобто посадити їм під ноги)

Наташа, можна докладніше? А ще краще з фото з тими посадками, щоб розуміти які там троянди і як густо вони посаджені.

В тих умовах, що описано, навіть лишайники не ростимуть. Хіба що азалії. Я таке маю. Майже повна тінь. Лише опівдні не більше ніж на годину вони бачать сонце.

Крім того, туї необхідно іноді чистити і під трояндами прибирати. Як прибрати той опад з грунтопкривних рослин,  я не уявляю.

В моєму саду, цей рік троянди так розрослися, що під ними не живуть навіть бур'яни. Можливо, грунтопокривні будуть зайві?

Повертаючись до азалій, про які я написала. Азалії вічнозелені і можуть бути грунтопокривними. В моєму випадку над ними туї, і я дійсно не маю можливості там нормально прибрати, тому що ранньою весною азалії в бутонах, потім квітнуть, потім вони закладють нові бутони і їх краще не колошкати. Я колошкаю, але лише феном. В принципі, можна й не прибирати. Я цей рік так і зробила.

Завтра в світлу годину зфоткаю.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Музей сказал:

Наташа, можна докладніше? А ще краще з фото з тими посадками, щоб розуміти які там троянди і як густо вони посаджені.

Наташа, ви бачили цю клумбу і були моєю натхненницею, пригадуєте? Троянди Ангели і низькі туї. Відстань між рослинами 1 метр. Поки рослини всі малі і гола земля виглядає не дуже

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, irina1969 сказал:

 лізімахія монетчата  , будра плющолиста...будру краще брати варьегатну, вона не така агресивна...ці дв ірослини дуже швидко закриють грунт

Подивилась в гуглі картинки. Щось бурда мені не сподобалась, особливо цвітіння, а от лізімахія (вона ж вербейник) на фото виглядає як ампель. Мабуть її пагони лягатимуть на землю і додатково вкорінюватись, чи стирчатимуть до гори і мені треба буде їх постійно прикопувати по мірі відростання?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Наташа, ви бачили цю клумбу і були моєю натхненницею, пригадуєте? Троянди Ангели і низькі туї. Відстань між рослинами 1 метр. Поки рослини всі малі і гола земля виглядає не дуже

 

Якщо пані мають час та натхнення, але чи варто...

На першому фото Анжели з туями. Були посаджені осінню 2016-го. Квітують вперше 2017-й. Замульчовані, тому що я так само розмірковувала. А на другому фото 2018-й рік. Жодної необхідності в мульчі вже немає. 

Якщо ця ділянка буде на очах в міжсезоння, то має сенс покласти мульчу. Якщо ні, то не варто.

Це я пишу з точки зору прибирання. Якщо грунтопкривні будуть присипані опадом троянд, то краси теж не буде.

 

DSC00006.JPG

DSC01284.JPG

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тільки що, Nic-олаевна сказав:

Подивилась в гуглі картинки. Щось бурда мені не сподобалась, особливо цвітіння, а от лізімахія (вона ж вербейник) на фото виглядає як ампель. Мабуть її пагони лягатимуть на землю і додатково вкорінюватись, чи стирчатимуть до гори і мені треба буде їх постійно прикопувати по мірі відростання?

лізімахія стелется дуже гарно, просто її доволі часто використовують як ампель в горщиках...подивіться ще яснотку крапчату, є сорта з гарним срібним листтям Beacon Silver наприклад

 

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене є невеличка куртинка рослини - помісь чебрецю і материнки. Ажурне, дрібнесеньке листячко, довго зелене, квітне раз на весні (квіти можна збирати в чай, дуже смачно). Подобається ця рослина мені на вигляд. Але росте на повному сонці. Що, якщо пересадити її у той тінистий куток?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 минуты назад, Музей сказал:

Якщо пані мають час та натхнення, але чи варто...

На першому фото Анжели з туями. Були посаджені осінню 2016-го. Квітують вперше 2017-й. Замульчовані, тому що я так само розмірковувала. А на другому фото 2018-й рік. Жодної необхідності в мульчі вже немає. 

Якщо ця ділянка буде на очах в міжсезоння, то має сенс покласти мульчу. Якщо ні, то не варто.

Це я пишу з точки зору прибирання. Якщо грунтопкривні будуть присипані опадом троянд, то краси теж не буде.

 

DSC00006.JPG

DSC01284.JPG

От правду каже приказка: краще один раз побачити ніж сто разів почути. Коли ми обговорювали Анжелу, то я не думала, що вона аж так швидко росте....Тепер я уже думаю, що можна тимчасово замульчувати щоб не росла трава, а потім доведеться мульчу прибирати. Дякую, дуже наглядно 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, irina1969 сказал:

лізімахія стелется дуже гарно, просто її доволі часто використовують як ампель в горщиках...подивіться ще яснотку крапчату, є сорта з гарним срібним листтям Beacon Silver наприклад

 

Подивилась яснотку, цікавенька. Але після фото Музей щось я уже маю сумніви, чи справді треба щось садити, бо картина у мене саме як на тих фото. Анжели, а між ними туї, і розмір клумби теж не широкий

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 хвилини тому, Nic-олаевна сказав:

От правду каже приказка: краще один раз побачити ніж сто разів почути. Коли ми обговорювали Анжелу, то я не думала, що вона аж так швидко росте....Тепер я уже думаю, що можна тимчасово замульчувати щоб не росла трава, а потім доведеться мульчу прибирати. Дякую, дуже наглядно 

Мульчу можна залишити, щоб восени виглядало гарно. Опад можна видути феном, в гіршому разі він швидко пресується опадами і опиняється в щілинах, стаючи майже непомітним.

Змінено користувачем Музей
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, Nic-олаевна сказав:

Подивилась яснотку, цікавенька. Але після фото Музей щось я уже маю сумніви, чи справді треба щось садити, бо картина у мене саме як на тих фото. Анжели, а між ними туї, і розмір клумби теж не широкий

так, треба подумати...ці рослини доволі агресивни і коли треба затягнули велику ділянку саме воно, а в вашому випадку рік перетерпіти і буде все гарно

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, Nic-олаевна сказал:

Коли ми обговорювали Анжелу, то я не думала, що вона аж так швидко росте....Тепер я уже думаю, що можна тимчасово замульчувати щоб не росла трава, а потім доведеться мульчу прибирати. Дякую, дуже наглядно 

Вітаю. Все пропустила, але вкину і свою "копійчину". Наташа, це сіндром садовода-початківця, затикати рослинами кожний голий шматок грунту. Ви ж, як на мене, вже не початківець:classic_smile: і повинні позбутися цього сіндрому. А що це за сорт такий у туй- "низька"?

 

10 часов назад, Nic-олаевна сказал:

Але після фото Музей щось я уже маю сумніви, чи справді треба щось садити, бо картина у мене саме як на тих фото.

Це розумне рішення. Застеліть агроволокном, замульчуйте цей квітник і будете мати гарну картинку весь рік.

В чому сенс грунтопокривної рослинки під грунтопокривною розою? Особливо, якщо це багаторічник, а не вічнозелене? Я проходила все це, в більшості випадків, завжди є "але", яке додає вам роботи і незручностей. До того ж, через рік-два рози з туями заповнять весь простір і закриють грунт. Агроволокно буде вам в помічь від сорняка і про те, що з нього легко прибирати опад Наташа Музей вже казала.

З вічнозелених добре переносять відсутність сонця бересклети Емеральд енд Голд та Емеральд Гаєті і зберігають свою варіегатність.  Але, якщо хочете низький коврик, треба стригти. Низько і щільно до грунту росте бересклет Арлекін, але росте повільно, тендітний і чутливий до зимових температур.

Додала б і барвинок до списка, але в багатьох він асоціюється з цвинтарем.  Мені барвинок подобається, його в мене багато і різного.  В затінку добре росте звичний нам, малий, але на вашому грунті буде дуже агресивним.

Якщо ж, таки, хочеться щось ткнути в землю, то мшанка росте гарним низьким килимком, любить тінь і вологий грунт. 

Але, в вашому випадку, я згодна з Наташею Музей- агроволокно і мульча.

 

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наташа, оскільки йдеться про ділянку в затінку, то Анжели в затінку виглядатимуть трохи інакше ніж ті, що я показала. На фото Анжели, що в затінку. Вони не будуть такою щільною кульою. В затінку пагони будуть довшими. 
Мульча під ноги буде хорошим вибором і значним полегшенням в догляді.

Я дуже люблю мшанку, але так і не знайшла на ділянці місце, яке їй ідеально пасує. В затінку вона бліда і розпатлана, а на сонці всихає, як тільки стає посушливо. Вона любить сонце на голову та вологу під ноги. 
Я навіть виділяла їй окремий контейнер, але період бездоганного вигляду в моїх умовах нетривалий.

Як говорять на форумі «плюс пІЦЦот» до Алиних слів, про синдром страху перед голою землею.

Через 3 роки буде інший сирдром -  як приборкати сельву і хтоб викопав для себе зайві рослини.

393EB1C0-0C6B-4BEC-8C29-51FC45F10D84.jpeg

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, Музей сказал:

Я дуже люблю мшанку, але так і не знайшла на ділянці місце, яке їй ідеально пасує. В затінку вона бліда і розпатлана, а на сонці всихає, як тільки стає посушливо. Вона любить сонце на голову та вологу під ноги. 
Я навіть виділяла їй окремий контейнер, але період бездоганного вигляду в моїх умовах нетривалий.

В мене вона росла в різних умовах. І найкраще себе почувала там, де сонця зовсім мало і багато поливу. Зробила висновок, що мшанка любить насичений грунт і зовсім не любить сухе жарке повітря. Вона в мене розселилась по участку. Там, де була ближче до води ( болота)  і не на піску, то розросталась швидко і пухнастим килимом. Квітник, де було зовсім мало сонця і багато поливу, теж їй подобався. Мшанка Аурея і та не дуже любить пряме сонце і сухе повітря, за відсутністю полива всі мшанки сохнуть.

Меня подобається снить. Кажуть, що вона не любить пісок і сонце. В мене росте на голому піску і прямому сонці. Це жуткий агрессор в любих умовах. До речі, це теньова рослина, що не втрачає варіегатності в твнв. На кшалт дерена, тільки знизу :grin:. Про дерен. Кажуть, що не любить пісок і сонце. Росте на піску, не завжди має воду, мовчу про добриво, зараз кусти заввишки більш 3-х метрів.

Приклад з тсугами. Пишуть- тінь, волога. Тсуги Пендули, так сталось, що ростуть на повному сонці. Ім дуже подобається, пишні, густі.  Багато чого з поведінки рослин зрозуміла тільки через свій досвід.

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...