Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Заміна землі на пісок для більшої водопроникності

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

В мене земля якась така дивна: вона як дрібний пил, коли висохне і коли на неї попадає вода, то вона поганенько її поглинає. Вода по сухій землі тече, як капельки ртуті. І я стикнувся з тим, що навіть при поливі водою з копанки, вода дуже довго стоїть в приствольному колі дерева, не поглинається. Враховуючи те, що в мене землі - на штик лопати, а потім пісок, то я почав копати великі ями під посадку дерев, розміром 1,20 на 1,50. Витягую пісок, на низ кладу шифер, каміння, залишки плитки, скла і т.д., щоб коріння глибше не йшло - близько грунтові води. Потім засипаю землю з верхнього шару грунту, який погано поглинає воду. Потім засипаю садове сміття впереміш з землею та торфом.

І в мене з'явилася ідея - а якщо останні, верхні 15-20 см засипати піском? Він чудово пропускає воду, не має капілярного підсосу води, менше ніж земля нагрівається під сонцем влітку. А коріння росте нижче цього горизонту.

Що підкажете, є сенс в цій ідеї?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І в мене з'явилася ідея - а якщо останні, верхні 15-20 см засипати піском? Він чудово пропускає воду, не має капілярного підсосу води, менше ніж земля нагрівається під сонцем влітку. А коріння росте нижче цього горизонту.

Що підкажете, є сенс в цій ідеї?

 

У меня аналогичная история. Но я пошла другим путем, на протяжении нескольких лет укладывала в приствольные круги скошеную траву. Сейчас там и червей развелось, и сама земля как-то попушистела, воду пропускает хорошо. Мне кажется, садовый мусор и торф - это более правильное решение. Когда земля стуктурирована (это делает почвенная живность), у нее с водопоглощением все ок.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я теж так роблю, але в тих місцях не можу - там курочки живуть і мульчу розгрібають моментально.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я теж так роблю, але в тих місцях не можу - там курочки живуть і мульчу розгрібають моментально.

 

А. Тогда понятно. Они и червей всех едят... Но песок у них тоже в любимцах, будут и лопать его (а потом какать пасочками), и грестись, и ванны там устраивать. Может, стружку и скошенную газонокосилкой траву туда прямо с землей смешать? Должно улучшить водопроницаемость, а курам это меньше нравится, чем мульча

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так в мене там і так садове сміття впереміш з землею. Питання фінішного шару :)

 

Да вреда то не будет. Нормально. Корни то не в песке. И курям песочница :D Делайте смело.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ото ж і я з тої точки зору розглядав те питання. Через пару-трійку років відпишуся про проведений експеримент :)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ото ж і я з тої точки зору розглядав те питання. Через пару-трійку років відпишуся про проведений експеримент :)

 

Не. Не пропадайте. :beer:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...