Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Енергонезалежна вентиляція підвалу.

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

Таке питання з'явилося, чи можна якось організувати вентиляцію підвалу так, щоб тепле повітря ззовні заходило в підвал, а холодне - витягувалося звідти? По холодному наче зрозуміло, звичайна витяжка, а от чи можна загнати тепле повітря, не використовуючи вентилятор?

Хоча сам здогадуюся про відповідь, але про всяк випадок вирішив спитати :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Физику обойти крайне сложно. Без принудиловки врядли получиться.

 

ЗЫ Отпишите в лс по армии.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можна і холодне витягти без електрики.

Якщо зробити досить довгу трубу, що буде нагріватись на сонці, то вона буде забирати те повітря, що є навколо нижнього кінця, створюючи розрідження.

 

Якщо витягнете холодне, то тепле повітря зайде само.

Змінено користувачем Слободарий
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

ну само тоже не зайдет, в теплое помещение должны быть и приточка, и при этом вытяжка только в подвале, если достаточно длинная вытяжка то и без солнца будет работать, просто на перепаде давления
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Якщо витягнете холодне, то тепле повітря зайде само.

Я так десь і сподівався. Якщо поставити труби 50 мм, в підвалі опустити їх до підлоги, а ззовні підняти на пару метрів над рівнем стелі підвалу - нормально буде? Чи затягне в такому випадку повітря з труби, що буде розміщена на висоті 1 метра від рівня стелі підвалу, а в підвалі опущена до половини висоти стіни?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто, тільки закачувати тепле повітря?

Или удалять холодное. :)

Трубы Ф 50 мм это ни о чем, начните от 125-150. Если стоит задача чуть согреть подвал в летнее время, то объемы прокачиваемого воздуха будут немаленькими, что соотв. потянет еще больший диаметр труб.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я так десь і сподівався. Якщо поставити труби 50 мм, в підвалі опустити їх до підлоги, а ззовні підняти на пару метрів над рівнем стелі підвалу - нормально буде? Чи затягне в такому випадку повітря з труби, що буде розміщена на висоті 1 метра від рівня стелі підвалу, а в підвалі опущена до половини висоти стіни?

 

50 може бути малувато (без розрахунків).

Якщо потрібно забирати холодне повітря, то опускати потрібно донизу, де холодніше.

2м не вистачить, потрібно щоб довжини зовнішньої труби вистачало на нагрів повітря, та на подолання стовпа холодного повітря, і на забезпечення тяги.

Здається, не менше 5 м має бути.

Мабудь у СОНа у книжці це має бути.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Или удалять холодное.

Трубы Ф 50 мм это ни о чем, начните от 125-150.

А якщо зробити їх штук 10, а вхід теплого повітря з протилежного боку через відкриті двері (підвал наполовину нижче рівня землі, а ще півтора метра - засипка піском) - спрацює? Об'єм підвалу 150 кубів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Две двери на противоположных сторонах подвала выходящих на улицу. Тогда за счет ветра чего-нить и получится. :)

Без вентиляторов теплый воздух в холодный подвал не загоните.

Задача вентилировать подвал или согреть?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зігріти. Дві двері не вийде, тільки одна є, а пробивати іншу - то воно там і репне все нафіг.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зігріти.

Нагреть подвал у которого пол и стены имеют тепловую связь с грунтом одним летним воздухом практически невозможно. Даж если и нагоните температуру воздуха до 18, все равно по ощущениям в подвале будет дубарь. Стены выше +12-14 не нагреете. Т.е. сидеть там и чего делать можно будет тока в свитере или куртке.

Если стены теплоизолированы от грунта, то задача намного упрощается.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Мені треба для технічних потреб, щоб там була температура мінімум +15С. Сидіти там не буду, там в мене "пожильці" будуть жити.

В мене підвал тільки частково в землі, а іншу частину свого часу засипав піском, бо думав, що доведеться там відстрілюватися в разі чого :) Ну Ви мене зрозуміли :)

То минулого літа там не такий вже і дубак був.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...