Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Экологический уход за садом и огородом.

Габузино

Рекомендовані повідомлення

В наш час прогресу та повної автоматизації людство багато уваги приділяє натуральним продуктам, та покращенню якості життя.

Австралія вийшла на світовий ринок виробництва вина саме завдяки вирощуванню экологічно чистого винограду.

В природі все пов"язано і на кожного шкідника є кілька його пожирателів.

Їжачок такий собі герой дитячих казок.

Це всеядна істота, але головний раціон - комахи, жуки, слимаки.

Живе він під верандою, в купі хмизу - де попало - аби не заважали.

Якщо з Вашого столу щось перепаде - не відмовиться.

Хлопчики й дівчатка живуть окремо. Мама сама вирощує діток.

[ATTACH]552462[/ATTACH]

 

Добавлено через 11 минут

Сонечка харчуються попелицями, щитівками та несправжніми щитівками. Доросла комаха протягом життя знищує до 5 000 попелиць, а кожна личинка за 8 днів розвитку – до 350 комах.

 

 

Попелиці це справжній жах.

 

 

[ATTACH]552470[/ATTACH]

 

Добавлено через 6 минут

Сонечко їсть попелицю - тлю.

 

[ATTACH]552471[/ATTACH]

 

Добавлено через 6 минут

Златоглазки споживають нектар квітів, пилок, цукристі виділення попелиць або попелиць та кліщів. Личинки за 60 днів розвитку з’їдають близько 4 000 попелиць, щитівок, павутинних кліщів та інших шкідників.

 

 

 

 

ЗЛАТОГЛАЗКИ.

 

Имаго активны в сумерках или в ночное время. Большинство видов питаются исключительно пыльцой, нектаром или падью, однако род Chrysopa, как почти все личинки, промышляет хищничеством и охотится на мелких насекомых (особенно тлей и червецов), также на клещей. Из-за большого количества пожираемых вредителей личинки златоглазок являются полезными насекомыми в сельском и лесном хозяйстве и искусственно разводятся. В среднем, личинка златоглазки уничтожает от 100 до 150 тлей в день. При нехватке пищи она нападает также на личинки других полезных насекомых, таких как божьи коровки, или на собственных сородичей. Самки откладывает от 100 до 900 яиц на длинных тонких ножках, как правило, вблизи скоплений тлей. Сразу после появления на свет личинки проходят процесс линьки и начинают ползать по растению в поисках пищи, качая при этом головой, пока серпообразные челюсти не коснутся добычи. Касание является импульсом для захватывания. Жертва поднимается в воздух и ей впрыскивается специальный секрет, который растворяет её изнутри в течение 90 секунд. Благодаря этому златоглазка может высосать добычу, переваренную, по сути, вне её желудка.

 

 

 

[ATTACH]552473[/ATTACH]

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сонечко гроза попелиць та кліщів зимує у листі - якось намагайтесь менше палити його - менше буде клопоту з шкідниками в садочку.

782784276_.thumb.jpg.46120e64063f125bcbc7c2c9492e6f4f.jpg

Змінено користувачем Габузино
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Синиця їсть багато шкідників і варто побільше зберегти цих помічників - не лише підгодовувати взимку, а навіть створити безпечне житло.

 

184424122_.thumb.jpg.c8c568f6ec994355ca00c82325115dfa.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цей милий пухнастий комочок перетвориться на справжнього лицаря - захисника Вашого саду.

Йому необхідно лише створити куточок затишний у садку - купу хмизу, він іноді селиться під верандою, аби його ніхто не турбував.

Не відмовиться від залишків з Вашого столу.

Але головна їжа - це комахи, жуки - все що не дає Вам спокійно спати.

Делікатес - це хрущі - він їсть цих шкідників, як Ви арахіс. Слимаки ідуть на сніданок.

Живуть дівчатка окремо. Мама сама вигодовує діток. Це прекрасне доповнення для Ваших домашніх улюбленців - котиків, собачок.

 

2132748735_.thumb.jpg.164a5cbac3bb5e3c32bc5e02434e5495.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Жила в мене сім'я їжаків під купою дошок, вкритих старою клейонкою. Роки зо три, потім купу розібрав, довелось їм піти.

Але хочу зазначити, що аж три тваринки навіть на маленькій ділянці (5 соток) не здатні суттєво вплинути на кількість слимаків. Так, напевно, щось вони поїдатють, але більше їх приваблюють залишки корму кота та собаки, черв'яки, тощо. У "врожайні" роки слимаків все одно труїв Грозою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подтверждаю. В самый слизневый 2015-й свое семейство ежиков встречал по ночам у кошачьей миски на улице. Отнюдь не в огороде, где слимаки-улиточки хряпали перцы до последнего листа.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это все о том, что увы, одни лишь экологические способы борьбы с нынешними вредителями дают лишь частичный эффект. Те же птички - да, люблю я их, и зла никому не желаю, но группка из 5-10 синиц или, того хуже, соек, способна полностью лишить меня урожая черешни, к примеру. У меня ведь не 10Га и 100 деревьев, а всего одно дерево, а хитрые бестии не столько червяков собирают, сколько пробуют ягоды на спелость, и все, что поспевает, или расклевывается и портится, или объедается. И у меня в саду нет скворечников и синичников, деревья приходится поливать отравой и укрывать сеткой, иначе урожая не видать.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Гроза шкідників златоглазка знищує злодюг, котрі в багато разів більше за неї.

 

654692655_.jpg.896b91b77260442ee5df4d82e0086420.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Проти слимаків прекрасно діє яка завгодно сода - щолочь.

Перше, що під рукою - харчова сода, настій з деревного попелу з господарським милом.

Під корінь обов"язково подрібнене лушпиння з яєць, лушпиння цибулі і навіть курячого пір"я.

Будете сміятися, але навіть пиво не дає жити слимакам.

Хто дуже хазяйновитий той пускає іноді в город водоплаваючу свійську птицю, але це не кожному доступно, та і при сьогодняшній хімізації чи навряд хтось погодиться ризикувати делікатесним м"ясом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хищные клещи

 

Встречающиеся на винограднике виды хищных клещей питаются различными вредными клещиками на различных стадиях их развития, отдавая предпочтение паутинным клещам. Полезное насекомое, не повреждает растения или урожай. Практически не встречается на виноградниках регулярно обрабатываемыми от болезней и вредителей. Кроме акарицидов хищным клещам наносят различную степень вреда фунгициды, инсектициды и некоторые гербициды, в форме непосредственного пищевого отравления, овицидного действия и вторичного отравления от поедания отравленной добычи.

 

Amblyseius fallacies несколько меньше плодового красного клеща, от соломенного до почти белого цвета, в зависимости от возраста и недавно съеденного, но более плоский и имеет меньше волосков на теле чем паутинный клещ. Встревоженные хищные клещи более подвижны чем клещи-вредители. Исследования в Массачусетс, США показали, что Amblyseius используют при охоте химические сигналы паутины и экскрементов добычи, а также помечают собственными феромонами уже исследованные области.

 

Хищные клещи зимуют в напочвенном покрове виноградника (или сада) и реже в коре, где после перезимовки питаются выжившими вредными клещами. Для нормальной перезимовки хищных клещей необходимо хотя бы частичное травяное покрытие междурядий. Весенние морозы или холодные осадки могут существенно повлиять на популяцию хищных клещей, пока те еще находятся на поверхности земли. Весной - в начале лета хищные клещи рассеиваются по кустам винограда (деревьям), где обеспечивают биологический контроль плодового красного клеща. Отношение одного хищника к 10 клещам-вредителям достаточно для эффективного биологического контроля.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та плювати він хотів на тих хрущів. А слимаків якщо пару штук з'їсть, то добре, дохарчує у мисці собаки або кота. Якщо графоманія не дає спокою - напишіть, краще, що хрущів зовсім немає у місцях, де гніздяться звичайні галки. Для них ці тварюки на кшалт наркотику - будуть копати доки всіх на виведуть.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Теперь я понял, почему возле будки моей собаки (собака на привязи) каждый сезон до пяти разорваных ёжика валяется. Это они ходили ужинать... неудачно.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не хвилюйтесь панове - добре, що Ваші яблуньки не постраждали.

А то в нашому дворі собачки щоденно мітили яблуньки і декілька штук усохли від такого щедрого удобрювання.

А екосистема ісуквала багато мільонів років. І наші пращури створили завдяки використанню природних законів 4 м чорнозему.

Деякі диктатори намагались вивезти це багатство, але нічого не вийшло - вода, дощі знищують те, що не створено по законам природи.

Лише використання природних законів дало можливість вижити садку Зеппа Хольцнера в сурових Альпах.

Австралія постачає зерно всьому світу, також елітні вина, вирощуючи це на мізерній площі ,на якій можливе існування людей, лише завдяки дотримування природних законів.

 

Добавлено через 4 минуты

Одна поважна пані Альона пропонує декотрі поради по догляду за землею

 

Відновлення родючості землі

 

Доброго дня! Так-як на дворі зима, хочу заохотити до роздумів на тему родючості землі. Для початку висвітлю трохи нову думку з цього приводу. Основною властивістю грунту являється - родючисть, яка потрібна для забеспечення рослини елементами харчування, води, повітря. Що стосується мене, то я не ораю землю на більшості своєї площі,чому:

1) щоб забеспечити розмноження дощового черв'яка, та анаеробної мікрофлори,які в свою чергу забеспечують землю повітрям і повністю знищують поганих бактерій які викликають хвороби рослин,але щоб їм добре жилося вся площа вкрита соломою(зкошеною любою травою, тирсою...)

2) Але завжди є оте "але". Перед процедурою укриття потрібно визначити кислотність грунту і якщо вона зашкалює, вирівняти гашеним вапном, що відбувається: проходить глибоке рихлення грунту, вода під час дощу проходить каналами в глиб землі, а на поверхню виходить поступово,що є дуже важливим із зміною клімату дуже посушливим літом,але якщо на глинистих чи чорноземних грунтах, то не буде вимокання під час великих злив навіть якщо йде високе залягання грунтових вод.

3)ще дуже важливим для відновлення родючості є сівозміна,тому після вирощування всих культур висіваємо в змішаному вигляді: горчиця, кукуруза, соняшник, любі боби і залишаємо їх на зиму в тому стані як є.Восени все перепріває,висихає і тому добре культивується- цим прийомом ми виграємо двічі: 1-земля вкрита,а значить працюють всі нам корисні мікроби,та затримується сніговий покрив.

2-працює дощовий черв'як,який сприймає зелену масу як харчі і пропускаючи всю масу через себе утворює гумус, який в свою чергу має всі поживні речовини для рослин.

Для обробки землі використовую плоскорізну технологію обробки землі- це швидко ,легко і зручно, та й менше шкоди землі.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Рецепт проти колорадів від незрівняної пані Альони.

Ну тоді вже вас повністю шокую! Тримайтесь!

Засіб від колорада:

Всю зиму збираємо шкурки цитрусових: це апельсини, мандарини, памело, грейфрукт іт.д.

Висушуємо і як тільки починають лупитись готовимо чар - зілля:

На 3 літри води щедра жменя шкурок, жменя полину ( така рослина - нею травлять бліх у тварин) і проварюємо доки шкурки не змінять колір. Це приблизно 2-3 хв. Накривши кришкою чекаємо доки розчин охолоне і проціджуємо добавивши 5 літрів води 5 крапель оливи вербени ( ефірне), якщо бажаємо зробити ще й підживлення картопельці і фітофтору поганяти добавляємо розчин фітоспорину 2 літри. Так у нас вийде 10 літрів розчину, яких вистачить на 6-8 соток картоплі . Я цей розчин роблю на автоматі не запарюючись, бризкаю часто бо діє 3 дні, старі жуки забігають до сусідки, а молодняк за добу дохнуть. Ця процедура звичайно для малих площ картоплі, а в полі фітоверм виручає. Бризкати цим розчином можна до цвітіння. Смак картоплі ні з чим не зрівняти - дуже смачна.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оса одинак не жалить, не краде мед, харчується нектаром і пилком, але її дітки молотять всяку погану комаху у городі та саду.

 

370954394_.jpg.94ac7371cfb8e2ec3dac14bb174a15d8.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оса галльская (( Polistes gallicus) тоже относится к бумажным осам; она имеет очень тонкую «талию» и достигает в длину 1-1,6 см. Галльская оса строит гнездо без наружной оболочки (только соты) и размещает его в укромном месте: в стенной нише, под камнем, в кроне куста и т.п. Оса галльская охотно посещает цветы в саду и опыляет растения.

Полезна для сада роющая оса аммофила песчаная ((Ammophila sabulosa), длиной до 2 см. Гнездо в виде норки аммофила выкапывает в песке. Оса затаскивает в гнездо парализованную гусеницу для будущего потомства, откладывает в гусеницу яйцо и закупоривает вход в норку.

 

Добавлено через 12 минут

Пані Альона пропонує варіант відновлення грунту.

Дуже часто задають питання: чи потрібно закопувати( гній, сидерат і ті.) Давайте поміркуємо разом. Ідея прикопати непогана - в землю щось попало. А хто в природі відповідає за доставку харчування? В основному це 4 бійці невидимого фронту: аеробні бактерії, прості гриби( з мощними ферментами), земляні черви( переробка залишків від перших), анаеробні бактерії( переробка підземної частини органіки - коріння рослин без доступу повітря). Перші можуть працювати тільки на поверхні землі в присутності кисню, а ось останньому кисень вредний . Саме цим трудівникам ми дякуємо за те що досі не погрязли в болоті, гної, листі, траві. Вони робили це до нас і будуть робити і після нас. В природі ніхто нічого не закопує в землю крім котів. Після попадання на поверхню землі ( органіки) в роботу включаються аеробні бактерії і гриби, які перетворюють органіку зручну для поїдання черв'яками масу, яку вони заковтують разом з землею, бактеріями і грибами і пропускають через себе - на виході з'являється виправлена земля. Це приблизний процес, вся ця процедура відбувається не більше як на 15 см в землі, яка працює при умовах вологості. Органіка попадаючи на поверхню прикриває землю і зберігає вологу, дощ чи роса попадаючи на органіку вільно проходить, а от вийти вологі складно, знизу йде волога по ходам черв'яка. Перероблена маса перетворюється в чорну землю, накривається новою партією органіки і процес повторюється. А що буде, якщо ми перекопаємо - порушується весь процес, це як нас кинути додому після урагану, тому і черв'яку приходиться вилазити на поверхню в пошуках їжі, бо органіка закопана, а він зна що їжа то на поверхні, а її нема, а та, що внизу йому не підготовлена для нього - бо бактерії і гриби внизу, а їм потрібен кисень, можна булоб скористатися киснем з ходів черв'яка - так вони зруйновані. В кінці - кінців органіка буде пероблена бактеріями у яких нема відповідних ферментів, вони то її пероблять тільки робота піде з порушенням технології. Висновок - на городі ми повинні бачити не голу землю, а землю вкриту органікою.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Медведка любит, чтобы было тепло и пахло навозом. Да, вот такая особенность. Я, когда купил участок под строительство, даже не понял, что она на нём есть. По осени, когда урожай выкопали, стало всё ясно. После сбора урожая выкопал яму, накидал навоза. Яма глубиной сантиметров 60. Большинство медведок, не веря своему счастью, собрались там на зимовку. А когда стукнуло 20 градусов мороза, я эту кучу всю разворошил. В летний период они снова начали пакостить на участке. тогда я брал мыльную воду и заливал в ходы, которые проделывали в земле медведки. Раствор делается крепкий с хозяйственным мылом.

До 12 июля медведок можно увидеть на поверхности, потом они уходят вглубь. до этого времени нужно максимально, насколько это возможно, очистить от них участок, иначе урожая точно не видать.

Ставил ловушки. Выкапывал яму, туда 5-литровую пластиковую бутыль с обрезанным горлышком. Срез должен быть вровень с верхним слоем земли, не выступать. Наливал пиво на дно так, чтобы медведки, попав в эту ловушку, не смогли уже выбраться и утонули.

На осень снова вырыл ямы с навозом. Опять прилично ведь наползло, откуда только берутся! Всю зиму копил яичную скорлупу, чтобы испробовать ещё одно народное средство.

Потом корову завёл. И последовал совету соседа. В начале мая выложил приманки из свежего навоза. Через три недели пошёл смотреть свои "кучки". почти в каждой медведка отложила яйца, которые я благополучно уничтожил.

Для чего я скорлупу собирал? Перемолол скорлупу блендером в пыль, и когда рыхлил грядки перед посадкой, просто посыпал этой скорлупой. Потом засадил. Третий год медведки нет, но навозные ямки на очень делаю уже по привычке.

 

Добавлено через 3 минуты

Озимая совка

 

Гусеницы озимой совки могут довести морковь до гибели, подгрызая листья у самого основания, кроме того, они грызут и корнеплоды, ухудшая их вкусовые качества. Белые гусеницы длиной до 50 мм зимуют на глубине 25 см под землей, к середине весны они окукливаются и уже к началу лета появляются серые бабочки, размах крыльев которых достигает 45 мм. От каждой самки озимой совки за сезон может появиться до 2000 гусениц.

 

Предотвратить появление озимой совки можно благодаря своевременному уничтожению сорняков. Вредителя отпугивает опрыскивание моркови отваром листьев лопуха, настоем тысячелистника или ромашки

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для уничтожения тлей применяют настои и отвары одуванчика, тысячелистника, табака, конского щавеля, бархатцев, ботвы картофеля и томатов. Опрыскивание надо проводить при первом же появлении признаков повреждения. Опрыскивают в вечерние часы и в тихую погоду. При обработке важно, чтобы хорошо смачивались места скопления тли: молодые побеги и особенно нижняя сторона листа, где находятся тли. При необходимости настоями и отварами растений в течение лета можно обрабатывать до 3-4 раз с промежутком в 7-15 дней. Обработку нельзя проводить во время цветения растений. Последний срок обработки - за 5 дней до сбора урожая.

100 г свежих нарезанных стручков жгучего перца прокипятить в 1 л воды на медленном огне в течение часа. Охладить, перелить в стеклянную посуду и настаивать двое суток. Для опрыскивания на 10 л воды взять 50 г отвара (против мелких гусениц и личинок тлей, медяниц).

2 кг иголок однолетнего прироста сосны или ели залить 8 л речной или дождевой воды и настаивать 5-7 дней в тени, ежедневно перемешивая. Для опрыскивания взять 1 л настоя на 10 л воды (против тлей, медяниц).

100 г сухой горчицы залить 10 л горячей воды, настоять 2 суток, разбавить холодной водой (1:1) и процедить. Или 60 г сухой горчицы заварить в 1 л воды, настоять трое суток в закрытой посуде. Для опрыскивания настой развести в 20 л воды (против огневки, тлей, красного яблоневого клеща).

1,2 кг зеленой ботвы картофеля или 600-800 г высушенной ботвы настоять в течение 3-4 часов в 10 л теплой воды. Настой процедить, добавить 40 г мыла и опрыскать им плодовые деревья (против тлей, паутинных клещей). Превышение дозы ботвы может вызвать ожоги листьев деревьев.

4 кг зеленой ботвы помидоров залить водой и прокипятить на медленном огне 30 минут. Перед опрыскиванием раствор разбавить тремя частями воды (против плодожорки, огневки, листогрызущих вредителей).

800 г сухого тысячелистника запарить в кипятке 30-40 минут, долить водой до 10 л и настаивать 1,5-2 суток. Для отвара сухую массу залить водой и кипятить

30 минут (против тлей, гусениц яблонной моли и других листогрызущих).

1 кг провяленной массы горькой полыни кипятить 10-15 минут в небольшом количестве воды, охладить, процедить и добавить воды до 10 л (против листогрызущих гусениц).

3 больших растения чистотела срезать под корень и нарезать. Залить ведром холодной воды и настоять 3 часа. Налить в глубокую миску и осторожно окунуть туда верхушки веточек, на которых поселилась тля. Особенно хороший эффект получается на смородине.

Настой лопуха уничтожает гусениц белянок, совок. Его готовят из мелко нарубленных листьев, которые укладывают в посуду, заполняя ее наполовину. Затем заливают до краев водой, настаивают в течение трех дней и после процеживания опрыскивают растения.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Останнім часом серед населення дедалі більше поширюється епідемія нищення навколишнього середовища. Однією із складових частин такого явища є спалювання довкілля.

Як тільки зійде сніг і ледь просохне земля, починаються весняні жнива: усі господарі намагаються якомога швидше обсіятись, обсадитись, а все, що знаходиться за межами своїх ділянок – спалити. Спалюють буквально все: межі, узбіччя доріг, лісосмуги, лозняки, береги водоймищ, пагорби … Заспокоюються тільки тоді, коли навколо все стає чорним.

Люди добрі! Невже ви не розумієте, що спалюєте?!

Під час щорічного спалювання зменшується товщина дернового шару грунту, згорає найцінніша його складова – гумус, на утворення якого затрачається кілька років, а то й десятиріч. Разом з тим знищуються й ті організми, що беруть участь у створенні родючого шару грунту. Спалюючи прибережні смуги, ми тим самим сприяємо замуленню та заростанню водоймищ. Врешті-решт угіддя згодом перетворюються на малопродуктивні, непридатні для сільськогосподарського використання землі, а ставки й річки – у болота.

Полум’я також знищує і рослинний світ. Значна частина квітучих рослин, в тому числі лікарських та рідкісних, згорає, оскільки вони мають неглибоке або ж поверхневе залягання кореневої системи. Внаслідок чого квітучі луки змінюються на збіднілі суцільні зарослі злакових та осокових (адже в цих рослин коренева система знаходиться досить глибоко в земної). При цьому відбувається ще сильніше заростання луків, здебільшого малоцінними, у якості кормів для худоби, травами.

Спалюючи лісосмуги та інші деревостани. Ми тим самим знищуємо працю своїх батьків та дідів, що садили ці дерева. Значна частина дерев при цьому отримує опіки стовбура, вони здебільшого низькорослі й слабкі або ж вкриваються поросллю.

Квітучі верболози – це чи не єдина окраса нашого району у ранньовесняний період. Також це чи не єдине джерело кормів у цю пору року для комах-запилювачів, зокрема для бджіл. Аж душа радіє, коли довкола безліч квітучих жовтих «котиків», від яких поширюється духмяний аромат. А навколо квітів метушаться бджоли, джмелі і інші комахи, ласуючи нектаром та пилком. А через кілька днів там уже суцільне згарище, і стоять чорні обгорілі лози серед мертвої тиші.

Часто можна почути – цвіту багато, а ягід майже немає. Це тому, що завжди найкращими запилювачами рослин були джмелі та дикі одинокі бджоли. Наприклад, джмелі із-за своєї великої маси тіла здатні вилітати на збір нектару, а отже й запилення рослин, при досить низьких температурах, коли бджоли не можуть це зробити. Це досить виручає при затяжних похолоданнях. Також відомо, що дикі бджоли та джмелі є основними запилювачами таких сільськогосподарських культур як люцерна та конюшина червона. Всі ці комахи будують свої гнізда в сухій траві або ж у поверхневому шарі грунту, де й гинуть під час спалювання.

Велике значення мають комахи-хижаки, їжаки, ящірки, птахи й ін., які живляться шкідниками сільськогосподарських культур. Спалюючи невгіддя ви тим самим знищуєте цих тварин, внаслідок чого щороку спалахують вогнища збудників хвороб та шкідників сільськогосподарських культур.

Не слід усе бездумно палити – природа сама здатна навести лад на землі. Якщо не палити, то щорічно утворюватиметься нашарування органічних решток, а відповідно утворюватиметься гумус. Поліпшуватиметься родючість грунту. Згодом з’являтимуться і завойовуватимуть ці місця квітучі рослини, серед яких чимало є кормових рослин. Поселятимуться тварини, які ж і будуть захищати культури від шкідників.

Особливістю нашого району, як і зони Полісся взагалі, є закономірний природній процес заліснення угідь, які не обробляються. Тому спалювання – це не спосіб вирішення цієї проблеми, адже спалюючи траву ви тим самим покращуєте умови для проростання насіння берези, вільхи й інших дерев.

Шановні вчителі, голови сільських рад, керівники сільськогосподарських підприємств, фермери, пояснюйте населенню про згубність такого явища, як спалювання, доводьте до їхньої свідомості, що потрібно берегти й без того понівечену природу, а не знищувати її, свідомо забруднюючи навколишнє середовище, обкрадаючи цим себе, а головне – своїх нащадків.

Отож задумайтесь, перед тим, як занести палаючий сірник над сухою травою, де ви маєте жити: чи на квітучій багатій землі, чи на смітнику серед суцільного згарища!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У розпалі літнього сезону дачники особливо стурбовані тим, як після кількох місяців клопіткої праці отримати гарний урожай: зберегти рослини від палючого сонця та армії шкідників. Незважаючи на запропонований на ринку потужний арсенал різноманітної агрохімії, це завдання не вирішується. З часом шкідники лише пристосовуються до хімії, збільшуючи свою кількість.

 

 

173

 

До того ж такі препарати забруднюють навколишнє середовище та отруюють наш організм. На допомогу прийдуть перевірені часом секрети самої природи.

 

 

 

КОМАХИ ТА ЖУКИ

 

Систематично і довготривало скорочувати чисельність комах шкідників у середньому на 40% здатні хижі комахи: златоглазки, сонечка, хижі клопи, туруни, павуки, метелики, паразитичні нематоди, кліщі, багатоніжки та багато інших. Вони забезпечують довготривалий, стабілізуючий і безпечний для людини ефект.

 

 

 

Сонечка харчуються попелицями, щитівками та несправжніми щитівками. Доросла комаха протягом життя знищує до 5 000 попелиць, а кожна личинка за 8 днів розвитку – до 350 комах.

 

Златоглазки споживають нектар квітів, пилок, цукристі виділення попелиць або попелиць та кліщів. Личинки за 60 днів розвитку з’їдають близько 4 000 попелиць, щитівок, павутинних кліщів та інших шкідників.

 

Туруни вживають дрібних гусениць шкідливих метеликів, личинок жуків, галиць та інших шкідників. Разом з личинками за добу з’їдають понад 100 личинок галиць, до 5 дорослих гусениць аґрусової вогнівки, 5-6 личинок довгоносиків.

 

Мухи-дзюрчалки харчуються солодким нектаром квіток, а їхні личинки – павутинними кліщами, попелицями. За час розвитку одна личинка знищує понад 2 000 попелиць.

 

Мухи-тахіни їдять нектар квіток; користь саду і городу приносять їхні личинки, які паразитують на гусеницях і личинках багатьох шкідників.

 

Трихограма (яйцеїд) – комаха, яка відкладає свої яйця в яйця совок та інших видів шкідливих метеликів, викликаючи їх загибель. Трихограма настільки активна і корисна, що її спеціально розмножують у лабораторіях і випускають у сади і на городи.

 

Фітосейулюс – хижий кліщ, який знищує павутинного кліща. Комаха особливо ефективна при високій вологості повітря і помірних температурах.

 

Жук-«пожежник» допомагає позбутися листогризучих шкідників, гусениць і попелиць у плодових садах.

 

Лісовий клопик знищує величезну кількість зимуючих яєць павутинних кліщів. Хіацерус, найбільший із клопів, за годину знищує 5-8 гусениць.

 

 

 

ЯК ПРИВАБИТИ КОРИСНИХ КОМАХ

 

Щоб мати довготривалий позитивний результат, корисні комахи мають прижитися у вас у саду чи на городі. Для цього необхідно створити для них сприятливі умови: кормову базу, місця для розмноження та укриття від негоди.

 

Для розширення видового складу і розмноження хижих комах слід висівати їх кормові рослини-нектароноси. Прилітаючи на квіти цих рослин, корисні комахи розподіляються по всій ділянці та знищують шкідників.

 

Щоб забезпечити наявність привабливих для корисних комах квітучих рослин на весь сезон, потрібно починати з тих, які раніше зацвітають, наприклад з гречки, на зміну якій прийде кріп пахучий.

 

 

 

РОСЛИНИ, ЩО ПРИВАБЛЮЮТЬ КОРИСНИХ КОМАХ

 

Пижмо приваблює сонечок, клопів хитрих, дрібних ос, златоглазок і мух. Настій з листя пижма відлякує колорадського жука.

 

 

1665508919_.thumb.jpg.36c12d5a044c8a295b831625392b2991.jpg

 

Пупавка – багаторічна рослина з великою кількістю жовтих квітів, приваблива для ос та мух.

 

Чорнобривці приваблюють дрібних ос та павуків, відлякують колорадських жуків.

 

 

 

 

 

Кмин у період цвітіння манить до себе клопів хитрих, павуків, ос, дзюрчалок і златоглазок.

 

Кріп приваблює сонечок, дзюрчалок, дрібних ос і павуків.

 

Гречка привертає увагу не лише бджіл, але і мух, сонечок, дзюрчалок, клопів-хижаків.

 

М’ята приваблива для мух і павуків.

 

 

 

172РОСЛИНИ, ЩО ВІДЛЯКУЮТЬ ШКІДНИКІВ

 

Настурція, м’ята, чебрець, полин відлякують білокрилку.

 

М’ята, полин, тютюн, пижмо – блішок земляних.

 

Кріп, часник, герань, м’ята, квасоля, цибуля, шавлія, пижмо, чебрець, полин, коріандр, хрін – капустяну білянку.

 

Коріандр, настурція, пижмо, хрін – жука колорадського.

 

М’ята, пижмо, полин, лаванда, валер’яна – мурах.

 

Чорнобривці, календула – нематод.

 

Часник, полин – яблуневу плодожерку.

 

Фенхель, часник, розмарин – слизняків, равликів.

 

Коріандр, чорнобривці, фенхель, м’ята, часник, жимолость, гірчиця, настурція – попелицю.

 

Часник, молочай, буркун, соняшник, нарцис – мишей.

 

Рицина, нарциси – кротів.

 

Часник, цибуля, чорнобривці – зайців.

 

 

 

ПТАХИ

 

Птахи з’їдають більше 50% популяції багатьох шкідників. Особливо корисні в боротьбі зі шкідниками кури. Одна курка за день може з’їсти більше 1 000 дротяників, клопів, довгоносиків та інших дорослих комах, личинок і лялечок. Тому восени або ранньою весною випускайте на город курей. А в періоди масової появи гусениць, капустяної білянки і совки, слимаків та равликів випускайте на город під наглядом каченят, які за лічені хвилини з’їдять усіх шкідників.

 

Боротися зі шкідливими комахами допомагають і пернаті друзі: горобці, граки, ворони, галки, мухоловки, синиці, ластівки та інші птахи є санітарами багаторічних насаджень. Денні хижаки (канюк, боривітер, лунь тощо) і сови (сич, вухата сова, сіра сова, сипуха) знищують велику кількість гризунів.

 

Приваблюйте птахів на город і в сади, розвішуючи на гілках дерев пташині будиночки, підгодовуючи в зимовий період. Залучайте до такої роботи дітей – так ви пробудите в них любов до природи та інтерес до роботи на городі.

 

 

 

ДРІБНІ ТВАРИНИ

 

Дрібні тварини, зокрема їжаки, землерийки, ящірки, жаби, приносять саду користь, знищуючи велику кількість шкідників. Навіть кроти (вкрай не бажані на городі) не шкодять саду, де поїдають значну кількість шкідників. Головне – слідкувати, щоб їхня кількість не порушувала екологічну рівновагу в саду та на городі.

 

Серед дрібних тварин особливо корисні жаби. Вони полюють уночі, коли комахи та птахи сплять. Їхньою основною їжею є комахи, найчастіше шкідники. Гостроморда жаба найбільше полюбляє павуків, трав’яна жаба – слимаків і коників, сіра жаба – жуків і мурашок, зелена жаба – клопів. Знищують вони також і вовчків, довгоносиків, дротяників, личинок колорадського жука, гусінь тощо. Молоді жабенята харчуються попелицями, комарами, довгоносиками.

 

Для жаб бажано створити хороші умови: облаштуйте невелике водоймище чи поставте неглибоку посудину з водою.

 

 

 

Завдання щодо використання корисних комах полягає не в повному знищенні шкідників, а в контролі за їх чисельністю. При створенні умов, які поєднували би сприятливе середовище для корисних комах та декоративність, можна досягти природного балансу між чисельністю шкідливих і корисних комах.

 

Після всього сказаного вище навряд чи варто переконувати садівників відмовитися від застосування отрутохімікатів, які руйнують живий ланцюг і створюють усі умови для безконтрольного розмноження шкідників. Застосовуючи хімічні препарати, ви потрапляєте до них у полон, оскільки знищуєте своїх союзників і залишаєтеся з проблемою захисту свого саду віч-на-віч.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Циста нематоди виглядає, як грунт на бульбі, що погано відмивається, наче бруд приклеїли.

У Шацькому районі Волині на окремих присадибних ділянках, а саме в селах Ростань, Хрипськ, Піща спеціалістами Державної фітосанітарної інспекції Волинської області було виявлено карантинний організм – золотисту картопляну нематоду, яка паразитує на коренях картоплі та належить до обмежено поширених карантинних організмів на території України.

Основною рослиною-живителем золотистої картопляної нематоди є картопля, менше уражуються томати, баклажани, інші види та гібриди родини пасльонових. Особливо великої шкоди хвороба завдає на присадибних ділянках та на полях, де картопля вирощується з порушенням сівозмін і повертається на попереднє місце вже на другий-третій рік. Крім зазначених прямих втрат, є й опосередковані, обумовлені забороною або обмеженням перевезення продукції із зон зараження.

У хворих рослин на початку літа (фаза бутонізації – цвітіння) в’януть нижні листки, потім верхні, здебільшого рослини не цвітуть, зав’язуються лише дрібні бульби, за сильного ступеня ураження рослини мають пригнічений вигляд, передчасно жовтіють, відстають у рості та розвитку, їхня коренева система набуває «бородатого» вигляду. На коренях рослин-живителів навіть неозброєним оком можна побачити маленькі білі або золотисті кульки – цисти нематод. Для більш кращого виявлення можна кореневу систему викопаного куща картоплі легенько промити у відрі з чистою водою, де на корінцях чітко буде видно цисти нематоди у вигляді приклеєного «проса».

Для боротьби з картопляною нематодою в дослідженнях Волинського інституту АПВ ефективним було внесення 200 г/м препарату перкальцид, який застосовують для очистки води, в хлібопекарській, цукровій промисловості. Перкальцид вноситься у переддень оранки. Другим нетрадиційним нематодицидом було виявлено курячий послід. Для застосування 1 кг курячого посліду потрібно розвести в 10 л води і вносити з розрахунку 4,5 л суміші на 1 м2 перед оранкою. До основних винищувальних заходів відносять також дотримання агротехніки, використання в сівозміні культур, які не уражуються картопляними нематодами (бобові, зернові, технічні культури, багаторічні трави, всі овочі, крім помідорів, перцю), внесення добрив, знищення бур’янів, вирощування нематодостійких сортів картоплі (сорти Мололіжна, Альвара, Чернігівська, Беллароза, Бонус, Левада, Вінета, Ероу, Каратоп, Колета, Рів’єра, Розалінд, Селянська, Фантазія, Верді, Санте, Солара, Слов’янка, Лілея, Кураж, Леді Розетта, Пікассо, Сатурна, Водограй, Дніпрянка, Лаура, Повінь, Тирас, Обрій, Аноста).

Оскільки золотиста нематода не здатна самостійно пересуватись на значні відстані, основним шляхом її розповсюдження є грунт із цистами, які обсипались із заражених рослин, а також бульби картоплі, коренеплоди, цибулини, укорінений садивний матеріал, декоративні й інші рослини із заражених полів. Цисти можуть механічно переноситися тарою, знаряддям, дощовими водами, вітром, тваринами й птахами.

З метою локалізації та ліквідації вогнищ золотистої картопляної нематоди фітосанітарною службою розроблено та затверджено рішенням обласної ради «Програму впровадження насіннєвого матеріалу нематодоракових та фітофторозостійких сортів картоплі на 2008-2017 роки». Відповідно до цієї програми щороку закуповуються за кошти спеціального фонду державного бюджету нематодостійкі сорти картоплі та безкоштовно передаються власникам присадибних ділянок, де виявлено збудник золотистої картопляної нематоди.

Забороняється ввезення ураженого садивного матеріалу й ґрунту із зон зараження країн поширення захворювання. Карантинне інспектування посадок картоплі проводять в період вегетації рослин. Для подальшого нематологічного аналізу відбирають зразки ґрунту. Вивезення продукції рослинного походження із цієї зони проводиться за дотримання встановлених вимог (із господарств, які перебувають під карантином, заборонено вивезення садивного матеріалу).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дивна порада 100 г пресованих дріжджів розвести в 10 літрах холодної води - цим розчином полити помідори і огірки, намагаючись не наливати воду на листки.

 

Для цукристості помідорів 1 ст ложку кухарської солі та стакан деревного попелу - золи розвести в 10 л води і по пів літри розчину під час поливання добавити під кожен кущ томату.

 

Добавлено через 27 минут

Сидерати не лише дають багато зеленої маси для мульчування та зеленого добрива, а і відлякують шкідників.

Біла гірчиця маючи сильно розвинену кореневу систему знищує пирій і не дає життя дротянику. Також ефірні масла, що вона має добре діють проти нематоди, та капустянки - можна сіяти під час посадки картоплі, потім заборонувати, та під час підгортання вся зелень піде на мульчу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Рослини, що відлякують шкідників

 

Існують рослини, які активно сприяють поширенню хвороб або їх гальмуванню : лобода і щавель сприяють розвитку фитофтороза на томатах і картоплі, а фітонциди, що виділяються луком, часником і редькою, навпаки, згубно діють на збудників фитофтороза, аскохітозу і судинного бактеріозу капусти. Буряк, морква, кріп, петрушка, капуста, салат також перешкоджають прояву фитофтороза.

 

Деякі рослини виділяють речовини, згубні для комах-шкідників. Наприклад, цибуля негативно діє на павутинового кліща, махорка і селера - на капустяну муху, часник і полин - на хрестоцвітних блішок, томат - на медяницю, попелицю, пилильщика, вогнівку. Якщо між грядками капусти посадити квіти(чорнобривці, нагідки або настурцію красолю), то багато метеликів облітатимуть їх стороною. Посадка чорнобривців, або нагідків поряд з суницею відлякує нематод. Добрий результат дає вирощування суниці і часнику на одній грядці, оскільки часник відлякує суничного довгоносика. Колорадського жука відлякують боби, квасоля, коноплі, нагідки, висаджені навколо картоплі, або в міжряддях.

 

Бузина відлякує, окрім комах, щурів, мишей і брунькового смородинового кліща(у листі бузини міститься отруйна синільна кислота).

 

Добрий результат у боротьбі з вогнівкою дає посадка навколо кущів агрусу помідорів. Після збирання урожаю помідорне бадилля можна дрібно порубати на шматочки завдовжки до 5 см і розкидати під кущами агрусу, заздалегідь розпушивши грунт. При почерговій посадці рядків цибулі і моркви вважається, що цибуля відлякує морквяну муху, а морква - цибульну. Але при цьому слід пам'ятати, що даний захід дає бажаний ефект лише на добре провітрюваних, незатінених грядках. Капустянку відлякує запах вільхи. Її зелені гілки встромляють в грядки, час від часу замінюючи їх на свіжі.

Відвіку проти шкідників і хвороб садових і городних рослин використовують настої і відвари трав. Відвари з рослин отримують кип'яченням на невеликому вогні. Гарячу рідину вливають в посуд, що щільно закривається, і зберігають в прохолодному місці. Відвари зберігають токсичність 1-2 місяці і більш.

Полин гіркий. Використовують проти гусіні яблуневої плодожерки і листогризних гусениць (бояришніци, листокруток і ін.). Для приготування відвару піввідра дрібно нарубаної сирої трави або 700-800 г сушеної зібраною в період цвітіння, заливають холодною водою і настоюють 1 добу, потім кип'ятять 30 хвилин. Перед обприскуванням розбавляють водою в 2 рази.

Яблуні проти плодожерки обприскують відразу після цвітіння в перший теплий вечір при температурі не нижче +15 °C. Повторюють обприскування через тижневий інтервал на протязі місяця, поки літає метелик плодожерки.

З пров'яленого полину можна виготовити і інший відвар: 1 кг подрібненої надземної маси кип'ятять 10-15 хвилин в невеликій кількості води, після охолоджування і проціджування розбавляють водою до 1 л. Щоб розчин діяв сильніше, в непроціджений відвар полину додають настій курячого посліду: 1 кг сухого посліду настоюють 1-2 доби в невеликій кількості води. Суміш проціджують і доливають водою до 10 л. Корисно додати в отриманий розчин 40 г мила.

Пижмо звичайне. Використовують проти плодожерки, медяниці і квіткоїда на яблуні. 700-800 г висушених або 2-2,5 кг свіжих квітучих рослин поміщають у відро, заливають по самі вінця водою і настоюють 1-2 доби. Потім настій кип'ятять 25-30 хвилин, проціджують і розбавляють наполовину холодною водою. Після охолодження проводять обприскування вечірньої пори.

Кульбаба лікарська. Застосовується проти попелиці, медяниць, кліщів. Для приготування настою беруть 200-300 г подрібненого коріння або 400-500 г свіжого листя і настоюють 2-3 години в 10 л теплої води (не вище +40 °C). Використовують відразу після проціджування. Першу обробку проводять по бруньках, що розпускаються, другу відразу після цвітіння плодових дерев і чагарників, а подальші через 10-15 днів (при необхідності).

Цибуля ріпчаста. Використовують проти попелиці тлі, лугових клопів, павутинових кліщів, медяниць, плодожерок. Для приготування настою 200 г цибульного лушпиння заливають 10 л теплої води, настоюють 4-5 діб, потім проціджують і обприскують рослини проти шкідників, що смокчуть.

Медяниць пригнічує наступний настій: 200-300 г подрібнених цибулин розбовтують в 10 л води, настоюють 1-2 діб і обприскують свіжим розчином.

Для захисту яблуні від плодожерок обприскують одним з названих настоїв після цвітіння, в перший же теплий вечір при температурі повітря не нижче +16 °C. Обробку повторюють через кожних 7 днів близько місяця, протягом всього періоду льоту метеликів.

Гірчиця біла. Використовують порошок фабричного виготовлення проти попелиць - тлі, гусениць совок, пілільщиків, білянок, червоного яблуневого кліща і інших шкідників. У 1 л води настоюють 10 г порошку протягом 2 діб в щільно закритому посуді, потім фільтрують. Перед обприскуванням 150-200 мл концентрату доводять до 1 л додаванням води і отриманим настоєм обприскують рослини. Проти слимаків обприскують грунт суспензією: 100 г порошку в 10 л води.

Тютюн, махорка. Застосовують проти тлі попелиць, медяниць, тріпсов, молодих гусениць листокруток, капустяної молі, цибульної мухи, зимового п'ядуна, кільчастого шовкопряда, хрестоцвітних блішок, павутинового кліща, білокрилок, слимаків і інших шкідників.

Томат. Застосовують проти тлі попелиць, кліщів, клопів, гусені капустяної білянки, молі, яблуневої плодожерки, хрестоцвітних блішок. Використовують здорові надземні частини і коріння в свіжому і сухому вигляді, яке заготовлюється при пасинкуванні і збиранні врожаю. Для приготування відвару 4 кг свіжої зеленої сировини, або 0,5 кг сухого кип'ятять в 10 л води на слабкому вогні 30 хвилин, охолоджують і проціджують. Перед обприскуванням розбавляють водою в 3 рази і додають на 10 л 40 г мила.

Посадка томатів в міжряддях агрусу відлякує пилільщиків і огнівку.

Картопля. Використовують проти тлі попелиць, кліщів, совки. Для приготування настою 1,2 кг зеленого, або 0,6-0,8 кг сухого бадилля без ознак хвороб заливають 10 л теплої води і настоюють 3-4 години, потім проціджують. Обприскують свіжоприготованим настоєм вечірньої пори з додаванням 40 г мила на 10 л.

Для вилову дротяників шматочки сирої картоплі закріплюють на прутиках і закопують в грунт на глибину 5-15 див. Через 5-6 діб картоплю витягують, а шкідників знищують

Перець стручковий гострий. Застосовують проти тлі попелиць, медяниць, гусениць капустяної совки і молі, трипсів, слимаків. Настоюють 1 кг стручкового перцю, розрізаного навпіл, або 0,5 кг сухих подрібнених плодів заливають 10 л води, закривають кришкою і настоюють 2 доби, потім кип'ятять 1 годину і ще настоюють 2 доби. Потім перець ретельно розтирають товкачем, віджимають і проціджують. Отриманий концентрат використовують відразу, або розливають в літрові пляшки, щільно закупорюють і зберігають в темному, прохолодному місці. Для обприскування готують розчин: на 10 л води додають 125 г концентрату і 40 г господарського мила, заздалегідь розведеного в гарячій воді. Обприскують проти тлі попелиць, медяниць, слимаків і гусениць метеликів кілька разів з інтервалом 10-15 днів.

Для боротьби з яблуневою плодожеркою і міллю роблять розчин вищої концетрациі: на 10 л води беруть 500 г концентрату і 50 г мила.

Деревій. Використовують проти тлі попелиць, медяниць, трипсів, павутинових кліщів, клопів, дрібних гусениць, що відкрито живуть. Для приготування настою 800 г добре висушених рослин, зібраних на початку цвітіння, подрібнюють і запарюють окропом (кип”ятком) 30-40 хвилин, потім доливають воду до 10 л і настоюють 1,5-2 доби. Перед використанням додають мило.

Відвари готують в тому ж співвідношенні, але суміш кип'ятять 30 хвилин; їх можна готувати заздалегідь, процідивши гарячими і відразу зливаючи в посуд, що щільно закривається.

Витрата робочої рідини при обприскуванні: молоді дерева - 2 л на 1 дерево, плодоносні, - 10 л/дерево, смородина, агрус - 1,5 л/кущ, малина - 2 л/10 кущів.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Рослини, що не відлякують шкідників

 

Існують рослини, які активно сприяють поширенню хвороб або їх гальмуванню : лобода і щавель сприяють розвитку фитофтороза на томатах і картоплі, а фітонциди, що виділяються луком, часником і редькою, навпаки, згубно діють на збудників фитофтороза, аскохітозу і судинного бактеріозу капусти. Буряк, морква, кріп, петрушка, капуста, салат також перешкоджають прояву фитофтороза.

 

Деякі рослини виділяють речовини, згубні для комах-шкідників. Наприклад, цибуля негативно діє на павутинового кліща, махорка і селера - на капустяну муху, часник і полин - на хрестоцвітних блішок, томат - на медяницю, попелицю, пилильщика, вогнівку. Якщо між грядками капусти посадити квіти(чорнобривці, нагідки або настурцію красолю), то багато метеликів облітатимуть їх стороною. Посадка чорнобривців, або нагідків поряд з суницею відлякує нематод. Добрий результат дає вирощування суниці і часнику на одній грядці, оскільки часник відлякує суничного довгоносика. Колорадського жука відлякують боби, квасоля, коноплі, нагідки, висаджені навколо картоплі, або в міжряддях.

 

Бузина відлякує, окрім комах, щурів, мишей і брунькового смородинового кліща(у листі бузини міститься отруйна синільна кислота).

 

Добрий результат у боротьбі з вогнівкою дає посадка навколо кущів агрусу помідорів. Після збирання урожаю помідорне бадилля можна дрібно порубати на шматочки завдовжки до 5 см і розкидати під кущами агрусу, заздалегідь розпушивши грунт. При почерговій посадці рядків цибулі і моркви вважається, що цибуля відлякує морквяну муху, а морква - цибульну. Але при цьому слід пам'ятати, що даний захід дає бажаний ефект лише на добре провітрюваних, незатінених грядках. Капустянку відлякує запах вільхи. Її зелені гілки встромляють в грядки, час від часу замінюючи їх на свіжі.

Відвіку проти шкідників і хвороб садових і городних рослин використовують настої і відвари трав. Відвари з рослин отримують кип'яченням на невеликому вогні. Гарячу рідину вливають в посуд, що щільно закривається, і зберігають в прохолодному місці. Відвари зберігають токсичність 1-2 місяці і більш.

Полин гіркий. Використовують проти гусіні яблуневої плодожерки і листогризних гусениць (бояришніци, листокруток і ін.). Для приготування відвару піввідра дрібно нарубаної сирої трави або 700-800 г сушеної зібраною в період цвітіння, заливають холодною водою і настоюють 1 добу, потім кип'ятять 30 хвилин. Перед обприскуванням розбавляють водою в 2 рази.

Яблуні проти плодожерки обприскують відразу після цвітіння в перший теплий вечір при температурі не нижче +15 °C. Повторюють обприскування через тижневий інтервал на протязі місяця, поки літає метелик плодожерки.

З пров'яленого полину можна виготовити і інший відвар: 1 кг подрібненої надземної маси кип'ятять 10-15 хвилин в невеликій кількості води, після охолоджування і проціджування розбавляють водою до 1 л. Щоб розчин діяв сильніше, в непроціджений відвар полину додають настій курячого посліду: 1 кг сухого посліду настоюють 1-2 доби в невеликій кількості води. Суміш проціджують і доливають водою до 10 л. Корисно додати в отриманий розчин 40 г мила.

Пижмо звичайне. Використовують проти плодожерки, медяниці і квіткоїда на яблуні. 700-800 г висушених або 2-2,5 кг свіжих квітучих рослин поміщають у відро, заливають по самі вінця водою і настоюють 1-2 доби. Потім настій кип'ятять 25-30 хвилин, проціджують і розбавляють наполовину холодною водою. Після охолодження проводять обприскування вечірньої пори.

Кульбаба лікарська. Застосовується проти попелиці, медяниць, кліщів. Для приготування настою беруть 200-300 г подрібненого коріння або 400-500 г свіжого листя і настоюють 2-3 години в 10 л теплої води (не вище +40 °C). Використовують відразу після проціджування. Першу обробку проводять по бруньках, що розпускаються, другу відразу після цвітіння плодових дерев і чагарників, а подальші через 10-15 днів (при необхідності).

Цибуля ріпчаста. Використовують проти попелиці тлі, лугових клопів, павутинових кліщів, медяниць, плодожерок. Для приготування настою 200 г цибульного лушпиння заливають 10 л теплої води, настоюють 4-5 діб, потім проціджують і обприскують рослини проти шкідників, що смокчуть.

Медяниць пригнічує наступний настій: 200-300 г подрібнених цибулин розбовтують в 10 л води, настоюють 1-2 діб і обприскують свіжим розчином.

Для захисту яблуні від плодожерок обприскують одним з названих настоїв після цвітіння, в перший же теплий вечір при температурі повітря не нижче +16 °C. Обробку повторюють через кожних 7 днів близько місяця, протягом всього періоду льоту метеликів.

Гірчиця біла. Використовують порошок фабричного виготовлення проти попелиць - тлі, гусениць совок, пілільщиків, білянок, червоного яблуневого кліща і інших шкідників. У 1 л води настоюють 10 г порошку протягом 2 діб в щільно закритому посуді, потім фільтрують. Перед обприскуванням 150-200 мл концентрату доводять до 1 л додаванням води і отриманим настоєм обприскують рослини. Проти слимаків обприскують грунт суспензією: 100 г порошку в 10 л води.

Тютюн, махорка. Застосовують проти тлі попелиць, медяниць, тріпсов, молодих гусениць листокруток, капустяної молі, цибульної мухи, зимового п'ядуна, кільчастого шовкопряда, хрестоцвітних блішок, павутинового кліща, білокрилок, слимаків і інших шкідників.

Томат. Застосовують проти тлі попелиць, кліщів, клопів, гусені капустяної білянки, молі, яблуневої плодожерки, хрестоцвітних блішок. Використовують здорові надземні частини і коріння в свіжому і сухому вигляді, яке заготовлюється при пасинкуванні і збиранні врожаю. Для приготування відвару 4 кг свіжої зеленої сировини, або 0,5 кг сухого кип'ятять в 10 л води на слабкому вогні 30 хвилин, охолоджують і проціджують. Перед обприскуванням розбавляють водою в 3 рази і додають на 10 л 40 г мила.

Посадка томатів в міжряддях агрусу відлякує пилільщиків і огнівку.

Картопля. Використовують проти тлі попелиць, кліщів, совки. Для приготування настою 1,2 кг зеленого, або 0,6-0,8 кг сухого бадилля без ознак хвороб заливають 10 л теплої води і настоюють 3-4 години, потім проціджують. Обприскують свіжоприготованим настоєм вечірньої пори з додаванням 40 г мила на 10 л.

Для вилову дротяників шматочки сирої картоплі закріплюють на прутиках і закопують в грунт на глибину 5-15 див. Через 5-6 діб картоплю витягують, а шкідників знищують

Перець стручковий гострий. Застосовують проти тлі попелиць, медяниць, гусениць капустяної совки і молі, трипсів, слимаків. Настоюють 1 кг стручкового перцю, розрізаного навпіл, або 0,5 кг сухих подрібнених плодів заливають 10 л води, закривають кришкою і настоюють 2 доби, потім кип'ятять 1 годину і ще настоюють 2 доби. Потім перець ретельно розтирають товкачем, віджимають і проціджують. Отриманий концентрат використовують відразу, або розливають в літрові пляшки, щільно закупорюють і зберігають в темному, прохолодному місці. Для обприскування готують розчин: на 10 л води додають 125 г концентрату і 40 г господарського мила, заздалегідь розведеного в гарячій воді. Обприскують проти тлі попелиць, медяниць, слимаків і гусениць метеликів кілька разів з інтервалом 10-15 днів.

Для боротьби з яблуневою плодожеркою і міллю роблять розчин вищої концетрациі: на 10 л води беруть 500 г концентрату і 50 г мила.

Деревій. Використовують проти тлі попелиць, медяниць, трипсів, павутинових кліщів, клопів, дрібних гусениць, що відкрито живуть. Для приготування настою 800 г добре висушених рослин, зібраних на початку цвітіння, подрібнюють і запарюють окропом (кип”ятком) 30-40 хвилин, потім доливають воду до 10 л і настоюють 1,5-2 доби. Перед використанням додають мило.

Відвари готують в тому ж співвідношенні, але суміш кип'ятять 30 хвилин; їх можна готувати заздалегідь, процідивши гарячими і відразу зливаючи в посуд, що щільно закривається.

Витрата робочої рідини при обприскуванні: молоді дерева - 2 л на 1 дерево, плодоносні, - 10 л/дерево, смородина, агрус - 1,5 л/кущ, малина - 2 л/10 кущів.

Всем кто дошел до конца-спасибо за внимание!!!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...