Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Как официально сдать в аренду квартиру

vv..

Рекомендовані повідомлення

Кто мешает писать в договоре слово * эквивалент*?

...

Всё верно. В моём договоре (образец которого, если не ошибаюсь, я и Вам отсылал) относительно арендной платы фигурирует слово "эквивалент" (см п.3.1.1). Просто насчёт залога у меня была устаревшая информация. Раньше (когда я ещё регистрировал СПД) в качестве залога можно было брать что угодно, включая и валюту. Поэтому я вовремя и не отследил эти изменения.

Кстати, в той версии договора, что я Вам высылал, нет и пункта о залоге. Он появился в более поздних версиях.

 

В текущей версии своего договора я уже исправил пункт о залоге. Теперь он звучит так:

3.3. Наниматель вносит залоговую сумму в размере _____ грн, (что эквивалентно одной тысяче долларов США), предназначенную в качестве покрытия возможного ущерба имуществу Наймодателя, переданному Нанимателю на период пользования Объектом недвижимости. При условии целостности имущества на момент подписания Акта сдачи жилого помещения, залоговая сумма возвращается Нанимателю в полном размере. В противном случае из залоговой суммы высчитывается стоимость ремонта или восстановления поврежденного имущества.

Можете использовать этот пункт и в своём договоре, если посчитаете это целесообразным.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... Просто насчёт залога у меня была устаревшая информация. Раньше (когда я ещё регистрировал СПД) в качестве залога можно было брать что угодно, включая и валюту. Поэтому я вовремя и не отследил эти изменения.

 

А Вы их отслеживали? Про систему валютного регулювання і валютного контролю ( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 17 Декрет действует с 1993 года , а сейчас 2017, и как было так и остаётся

Стаття 3. Статус валюти України

 

1. Валюта України є єдиним законним засобом платежу на території України, який приймається без обмежень для оплати будь-яких вимог та зобов'язань, якщо інше не передбачено цим Декретом, іншими актами валютного законодавства України.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Права и обязанности сторон

 

Во всех типовых договорах, которые я видел и которые лично использовал, есть раздел "Права и обязанности сторон". На мой взгляд главным недостатком этого раздела является то, что в нём не прописаны штрафные санкции, которые должны применяться к каждой из сторон в случае нарушения своих обязанностей. В свои будущие договора аренды я планирую внести раздел "Штрафные санкции", где будут прописаны конкретные денежные штрафы и сроки. Думаю так будет проще доказывать свою правоту, если дело дойдёт до суда.

 

Например, в договоре обычно указаны условия досрочного расторжения контракта. Но для этого каждая из сторон должна письменно за определённый срок предупредить другую сторону о своих намерениях. Доказательством того, что другая сторона проинформирована может быть уведомление о вручении такого письма. Жулик, который преднамеренно перестал вносить арендную плату, такое уведомление не подпишет (т.е. формально не будет предупреждён). Для таких случаев я бы в штрафных санкциях прописал право владельца квартиры перекрыть арендатору доступ в квартиру в случае просрочки арендной платы за период, указанный в соответствующем разделе.

Аналогичные штрафные санкции я бы прописал в договоре и для арендодателя.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 місяці потому...

Подскажите по сумме , с которой арендодатель уплачивает налог.

Например , согласно договору арендатор самостоятельно оплачивает коммунальные платежи + некую сумму за аренду владельцу. С какой суммы арендодатель обязан уплатить налог - с полной, включая коммуналку или только с прибыли ?

И , как вариант если арендодатель оплачивает в т.ч. коммуналку сам из прибыли ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Подскажите по сумме , с которой арендодатель уплачивает налог.

Например , согласно договору арендатор самостоятельно оплачивает коммунальные платежи + некую сумму за аренду владельцу. С какой суммы арендодатель обязан уплатить налог - с полной, включая коммуналку или только с прибыли ?

И , как вариант если арендодатель оплачивает в т.ч. коммуналку сам из прибыли ?

 

Порядок налогообложения сдачи жилья регламентирует ПКУ zakon2.rada.gov.ua/laws/show/2755-17/page22

 

Стаття 170. Особливості нарахування (виплати) та оподаткування окремих видів доходів

 

170.1. Оподаткування доходу від надання нерухомості в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм).

 

170.1.1. Податковим агентом платника податку - орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар.

 

При цьому об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі.

 

170.1.2. Податковим агентом платника податку - орендодавця під час нарахування доходу від надання в оренду об'єктів нерухомості, інших, ніж зазначені в підпункті 170.1.1 цього пункту (включаючи земельну ділянку, що знаходиться під такою нерухомістю, чи присадибну ділянку), є орендар.

 

При цьому об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу за повний чи неповний місяць оренди. Мінімальна сума орендного платежу визначається за методикою, що затверджується Кабінетом Міністрів України, виходячи з мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомості з урахуванням місця її розташування, інших функціональних та якісних показників, що встановлюються органом місцевого самоврядування села, селища, міста, об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, на території яких вона розташована, та оприлюднюється у спосіб, найбільш доступний для жителів такої територіальної громади. Якщо мінімальну вартість не встановлено чи не оприлюднено до початку звітного (податкового) року, об'єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеного в договорі оренди.

 

{Абзац другий підпункту 170.1.2 пункту 170.1 статті 170 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1797-VIII від 21.12.2016}

 

170.1.3. Нерухомість, що належить фізичній особі - нерезиденту, надається в оренду виключно через фізичну особу - підприємця або юридичну особу - резидента (уповноважених осіб), що виконують представницькі функції такого нерезидента на підставі письмового договору та виступають його податковим агентом стосовно таких доходів. Нерезидент, який порушує норми цього пункту, вважається таким, що ухиляється від сплати податку.

 

170.1.4. Доходи, зазначені у підпунктах 170.1.1-170.1.3 цього пункту, оподатковуються податковим агентом під час їх нарахування (виплати) за ставкою, визначеною пунктом 167.1 статті 167 цього Кодексу.

 

170.1.5. Якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, особою, відповідальною за нарахування та сплату (перерахування) податку до бюджету, є платник податку - орендодавець.

 

При цьому:

 

а) такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного (податкового) періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого звітного (податкового) кварталу, сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку та податкового зобов'язання за результатами такого року відображаються у річній податковій декларації;

 

б) у разі вчинення нотаріальної дії щодо посвідчення договору оренди об'єктів нерухомості нотаріус зобов'язаний надіслати інформацію про такий договір контролюючому органу за податковою адресою платника податку - орендодавця за формою та у спосіб, встановлені Кабінетом Міністрів України. За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації нотаріус несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності;

 

170.1.6. суб'єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов'язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов'язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, встановленою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

 

За порушення порядку та/або строків подання зазначеної інформації рієлтер несе відповідальність, передбачену законом за порушення порядку та/або строків подання податкової звітності.

 

Ставка налога регламентируется Стаття 167. Ставки податку

 

167.1. Ставка податку становить 18 відсотків бази оподаткування щодо доходів, нарахованих (виплачених, наданих) (крім випадків, визначених у пунктах 167.2-167.5 цієї статті) у тому числі, але не виключно у формі: заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

спасибо конечно, но я так и не понял из прочитанного ответ на свой вопрос

 

То, что Вас интересовало, я выделил красным цветом, курсивом и подчеркнул. Если не поняли, тогда не скупитесь- сходите к грамотному юристу, Вам всё разъяснят. Вы же, по сути, имеете рентный доход, т.е. не особо утруждаетесь. Ведь рента , это -РЕНТА dic.academic.ru/dic.nsf/dic_fwords/31349/РЕНТА

[фр. rente < лат. reddita - отданная назад] - фин. регулярно получаемый доход с капитала (КАПИТАЛ), облигаций (ОБЛИГАЦИЯ), имущества или земли, не требующий от получателя дальнейшей предпринимательской деятельности. Нем. Rente.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...