Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Отчет о моей... ЖИЗНИ! :)

mastervovik

Рекомендовані повідомлення

21 час назад, mib сказал:

С уменьшить нет проблем, а вот как увеличить? В квартире там чуть иначе, высота дома больше

если наверху трубы ЕВ сделать раздвоение в одном из которых обратный клапан а во втором канальный вентилятор, то при выключенном вентиляторе ОК открыт и идет естественная тяга, а если ее нехватает, то включаете вентилятор и он начинает вытягивать, о обратный клапан закрывается.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, Tamburello сказал:

если наверху трубы ЕВ сделать раздвоение в одном из которых обратный клапан а во втором канальный вентилятор, то при выключенном вентиляторе ОК открыт и идет естественная тяга, а если ее нехватает, то включаете вентилятор и он начинает вытягивать, о обратный клапан закрывается.

Не всякий ОК откроется ЕВ

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Enot123h сказал:

Не всякий ОК откроется ЕВ

имелось ввиду то, что называют в электрике нормально открытым контактом
тут скорее про то, чтобы он закрывался вентилятором

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 минуты назад, Tamburello сказал:

имелось ввиду то, что называют в электрике нормально открытым контактом
тут скорее про то, чтобы он закрывался вентилятором

А, видел на ютубе такую переделку, саморез вкручивается в перегородку, чтоб перевешивал, и нормально закрытый клапан становится нормально открытым. Или вверх ногами можно попробовать поставить...

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 09.02.2023 в 18:13, mastervovik сказал:

куинпинг от Вовы:

Як просуваються заходи по боротьбі з пліснявою? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Dmode сказал:

Як просуваються заходи по боротьбі з пліснявою? 

Борюсь поки шо з со2, як з найскладнішою проблемою)

Вчора поставив доп.вентилятор на виході витяжки з стіни.

Сьогодні поставив анемостат 150 в дальній кімнаті, так як з відкритими вікнами не альо).

Що дало? Поки мало, після віконного провітрювання, СО2 повертається набагато повільніше, десь на пів дня хватає.

На вихідних планую поставити ще один анемостат в прохідній комнаті на 2 поверсі. 

Потім понаблюдаю і мабуть все.

Вологість вже вище 50 не. Піднімається, навіть коли СО2 під 2000. Т.є. боротьба з нею це буде похідна від СО2. А пліснява буде похідною від вологості та провітрювання. )

З.и. Вован, думав повернути датчик на вихідних, но не встигаю! Поверну на наступній неділі;)

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 минут назад, mastervovik сказал:

Сьогодні поставив анемостат 150

а куди ти його ставиш? просто в стелю, і він працює як природна витяжка на чердак? 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, mastervovik сказал:

Вологість вже вище 50 не. Піднімається, навіть коли СО2 під 2000.

Грубо рівень СО2 відпвідає такому повітрообміну на 1 людину (в режимі легкої офісної роботи):

  • 2000ppm - 11м3/год/людину
  • 1000ppm - 30м3/год/людину (мінімум)
  • 0800ppm - 45м3/год/людину 
  • 0700ppm - 60м3/год/людину

Якщо в тебе зараз 2000ppm, то для досягнення 1000 треба збільшити повітрообмін майже втричі. І це буде тільки рівень близький до рекомендованого мінімуму по вентиляції. Для прикладу в наших нормах мінімальні значення такі:

  • 36м3/год/людину (високий рівень очікувань)
  • 25м3/год/людину (нормальний рівень очікувань)
  • Лайк 1
  • Дякую 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, shneider_vova сказал:

а куди ти його ставиш? просто в стелю, і він працює як природна витяжка на чердак? 

Чого витяжка? Планується як притік)

Анемостат в стелю, на нього гофру і в бік на вулицю ( під навіс )

Що, думаєш не буде в нього затягувати повітря?

IMG_20230216_172524.jpg

Змінено користувачем mastervovik
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21 минуту назад, Dmode сказал:

Грубо рівень СО2 відпвідає такому повітрообміну на 1 людину (в режимі легкої офісної роботи):

  • 2000ppm - 11м3/год/людину
  • 1000ppm - 30м3/год/людину (мінімум)
  • 0800ppm - 45м3/год/людину 
  • 0700ppm - 60м3/год/людину

Якщо в тебе зараз 2000ppm, то для досягнення 1000 треба збільшити повітрообмін майже втричі. І це буде тільки рівень близький до рекомендованого мінімуму по вентиляції. Для прикладу в наших нормах мінімальні значення такі:

  • 36м3/год/людину (високий рівень очікувань)
  • 25м3/год/людину (нормальний рівень очікувань)

На 2 поверсі максимум десь 1800

На першому максимум десь 1300

Це коли всі вдома.

Як що буде 1300 максимуму на другому , а на першому ще менше мене влаштує).

Нагадаю, що коли відкрите вікно на провітрювання на другому поверсі, і включені вентилятори, то максимум десь в районі тисячі і є. Т.є . Другий анемостат щось дасть

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12 минут назад, mastervovik сказал:

Що, думаєш не буде в нього затягувати повітря?

Без механічного спонукання (вентилятор), це буде працювати як витяжка. Коли вентилятори створять достатню різницю тисків для розвороту потоку повітря, тоді це буде працювати як приток.

  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, Dmode сказал:

Без механічного спонукання (вентилятор), це буде працювати як витяжка. Коли вентилятори створять достатню різницю тисків для розвороту потоку повітря, тоді це буде працювати як приток.

Ну вентиляторы на витяжкі стоять (1 постійний), чи потрібно щоб саме винтилятор на подачі стояв? Мене тоді з дому вигонять, як що з відти дуть буде))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 минут назад, mastervovik сказал:

Ну вентиляторы на витяжкі стоять (1 постійний), чи потрібно щоб саме винтилятор на подачі стояв?

Можуть бути на витяжці. Просто можеш перевірити (коли вони разом, або тільки один, працюють, і коли не працюють обидва) куди іде повітря з твого нового анемостату, димною ароматною паличкою наприклад. youtu.be/t1GXsaxu0yo?t=13

18 минут назад, mastervovik сказал:

Мене тоді з дому вигонять, як що з відти дуть буде))

А ти хотів приток через який не буде повітря рухатись?

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Dmode сказал:

Можуть бути на витяжці. Просто перевір коли вони разом, або тільки один, працюють, і коли не працюють обидва, куди іде повітря з твого нового анемостату, димною ароматною паличкою наприклад. youtu.be/t1GXsaxu0yo?t=13

А ти хотів приток через який не буде повітря рухатись?

Хотів щоб рухався но не дув))

Перевірю

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, mastervovik сказал:

Хотів щоб рухався но не дув))

Перевірю

Мої приточні анемостати налаштовані десь на 100 м3/гол. Коли подача з них меньше +17, мені некомфортно (я б і ці +17 збільшив би до 20, но не дають). А в тебе буде вуличне повітря заходити....

Різницю між вікном і анемостатом в твоєму виконанні не бачу

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

29 минут назад, mastervovik сказал:

Перевірю

Містика...

Палочки нема, спробував вейпом перевірити))

Коли працює один вентилятор ( той що на вулицю виходе) мені здаєтся анемостат все одно затягує😂 

Витяжка в су не бачу щоб тянула)

Коли включаю другий, той що прям в су , в су затягує, але я б також сказав що не інтенсивно!

А анемостат в загалі не зрозуміло і не затягує начебто, но і не бачу щоб з нього дуло)) 

Не розумію куди воно тоді дівається???

Я як біля вентилятора на вулиці стояв з нього так дуло теплим повітрям, що в мене від жаби аж сльози накатувались)) там біля нього гріються можна як біля теплової пушки.

Може там в перекриті і перестінках миші так погризли гофру, що воно з утеплення витягує? Це капець...

 

Змінено користувачем mastervovik
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 минуты назад, mastervovik сказал:

Не розумію куди воно тоді дівається???

Вентилятори в тебе низьконапорні напевно (найпростіші всі такі). Тобто вони може і дають задекларовані куби але в ідеальних умовах при мінімальному опорі. Схоже що їх напору не достатньо щоб подолати і опір гофри і природню різницю тисків між приміщенням і вулицею і розвернути потік. 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, Dmode сказал:

Вентилятори в тебе низьконапорні. Тобто вони може і дають задекларовані куби але в ідеальних умовах при мінімальному опорі. Схоже що їх напору не достатньо щоб подолати і опір гофри і природню різницю тисків між приміщенням і вулицею і розвернути потік. 

Я тоді не розумію з відки береться тепле повітря яким дує на вулицю? Вонож по законам фізики повинно звідкись смоктати?

Високонапорний вентилятор це мабуть якийсь монстр що гудить як скаженний?)) В дім я його точно не поставлю і ці напрягають. Може в стіну на вулиці... Але не впевнений що він з дому буде витягувати, як що ці не витягують(

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вова, я что то тоже запутался :-)

Если у тебя из выхода вытяжки дует теплым воздухом то значит вытяжка вытягивает

У меня это четко видно когда кто то в душе то из вытяжки валит пар, ну и обратный уличный клапан видно что открывается

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, mastervovik сказал:

Я тоді не розумію з відки береться тепле повітря яким дує на вулицю? Вонож по законам фізики повинно звідкись смоктати?

В залежності від герметичиності оболонки будинку, при наявності різниці температур (всередині і на вулиці) виникає природня різниця тиску. Вверху підпір (плюсова різниця) внизу розріждення (мінусова різниця). Нульова площина може проходити близько до середини висоти при добрій герметичності, або бути зміщенною вниз або вверх в залежності від того де і які отвори в оболонці.

image.png.3cb72f6a8be68eef43130b9537688615.png

Припустимо що в ідеальних умовах внизу на рівні пілдоги в тебе -15Па вверху під стелею +15Па. Щоб твій вентилятор міг створити під стелею різницю тиску яка б  компенсувала +15Па, і ще дала більше, наприклад ще 15Па щоб розвернути тягу і зробити отвір в стелі приточним в нього має бути для цього можливість, створювати потрібний напір (в даному випадку різниця мала би бути від 30Па).

В твому ж випадку якщо йому не вистарчає напору для розвороту потоку через отвір в стелі, приток від відємної природньої різниці тисків, посиленого трохи різницею, яку може створити напор вентилятора, створює інфільтраційні (приточні) потоки повітря через усі приточні отвори та усі наявні нещільності у оболонці в зоні відємного тиску (синя зона на картинці).

Наприклад твій вентилятор може створити різницю тисків в 15Па, вверху вже +15С через перепад температур, отже там він знизить цей перепад до близько нуля. А внизу було -15Па, а разом з вентилятором буде грубо -30Па, нульова площина зміститься в сторону стелі, і майже по всій висоті стін через нещільності буде приточний рух повітря. Найбільша інтенсивність буде в нещільностях ближче до підлоги, найменьша інстенсивість буде через нещільності блище до стелі.

 

1 час назад, mastervovik сказал:

Високонапорний вентилятор це мабуть якийсь монстр що гудить як скаженний?)

Вони можуть бути і тихішими ніж ті що в тебе зараз, бо ми не знаємо що в тебе за рівень шуму. Але напевне будуть дорожчими.

Ось для прикладу напорні характеристики витяжних вентиляторів Maico. Останній точно би зміг. А перший ледве 10Па витягує.

image.png.0cf06ff16f929db5e24c60cf04c480b2.pngimage.png.109da03fbf1fc39015b55ea2dd540f5b.pngimage.png.f6f539afe4526df84b95db2387015238.png

 

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Dmode сказал:

В залежності від герметичиності оболонки будинку, при наявності різниці температур (всередині і на вулиці) виникає природня різниця тиску. Вверху підпір (плюсова різниця) внизу розріждення (мінусова різниця). Нульова площина може проходити близько до середини висоти при добрій герметичності, або бути зміщенною вниз або вверх в залежності від того де і які отвори в оболонці.

image.png.3cb72f6a8be68eef43130b9537688615.png

Припустимо що в ідеальних умовах внизу на рівні пілдоги в тебе -15Па вверху під стелею +15Па. Щоб твій вентилятор міг створити під стелею різницю тиску яка б  компенсувала +15Па, і ще дала більше, наприклад ще 15Па щоб розвернути тягу і зробити отвір в стелі приточним в нього має бути для цього можливість, створювати потрібний напір (в даному випадку різниця мала би бути від 30Па).

В твому ж випадку якщо йому не вистарчає напору для розвороту потоку через отвір в стелі, приток від відємної природньої різниці тисків, посиленого трохи різницею, яку може створити напор вентилятора, створює інфільтраційні (приточні) потоки повітря через усі приточні отвори та усі наявні нещільності у оболонці в зоні відємного тиску (синя зона на картинці).

Наприклад твій вентилятор може створити різницю тисків в 15Па, вверху вже +15С через перепад температур, отже там він знизить цей перепад до близько нуля. А внизу було -15Па, а разом з вентилятором буде грубо -30Па, нульова площина зміститься в сторону стелі, і майже по всій висоті стін через нещільності буде приточний рух повітря. Найбільша інтенсивність буде в нещільностях ближче до підлоги, найменьша інстенсивість буде через нещільності блище до стелі.

 

Вони можуть бути і тихішими ніж ті що в тебе зараз, бо ми не знаємо що в тебе за рівень шуму. Але напевне будуть дорожчими.

Ось для прикладу напорні характеристики витяжних вентиляторів Maico. Останній точно би зміг. А перший ледве 10Па витягує.

image.png.0cf06ff16f929db5e24c60cf04c480b2.pngimage.png.109da03fbf1fc39015b55ea2dd540f5b.pngimage.png.f6f539afe4526df84b95db2387015238.png

 

Бляха... Ти не міг це мені пояснити на початку?)) Ти ото як Європа зі зброєю, насичуєш знаннями по трохи)).

З того чому ти мене навчив, я зрозумів що в мене йде приточно-витяжна вентиляція до певної межі. А умовно 2 поверх не провітрюються.

Тому й СО2 на другому з розуму зходе, а на першому в нормі.

Але ти тоді й не правильну пораду даєш по вентилятору. Який й би я зараз не поставив, на першому буде вітер гулять а на другому тільки до норми буду підбиратись. І це все , тому що не герметичний будинок. 

Тобто, мені виходе не потрібно воювати з витяжкою на першому поверсі! Мені потрібно отой вентилятор з витяжки що я вставив в стіну, поставити в ту гофру що йде з анемостату на другому поверсі.

А в су поставити змінний клапан щоб на другий з су не підсумувало.

І тоді буде класична приточно-щільова вентиляція, підсос буде з відувсюди, а витяжка через анемостат.

Виправ мене як що я не правильно розмірковую?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, mastervovik сказал:

Але ти тоді й не правильну пораду даєш по вентилятору. Який й би я зараз не поставив, на першому буде вітер гулять а на другому тільки до норми буду підбиратись. І це все , тому що не герметичний будинок. 

Тобі видніше. Я твого будинку не бачив вживу, уявляю слабо. Рівня герметичності не знаю. Всі цифри в моєму повідомленні вище приблизні. Судячи з того що в тебе може триматись 2000ppm, герметичність не сама найгірша. Коли з нею сильно погано, то вітер би тебе добре продував і було би близько до 400ppm при проблемах з опаленням.

Якщо вентилятор буде мати достатній напір, він зможе створити різницю тисків при якій твій отвір в стелі другого поверху почне працювати як приточний.

50 минут назад, mastervovik сказал:

Мені потрібно отой вентилятор з витяжки що я вставив в стіну, поставити в ту гофру що йде з анемостату на другому поверсі.

Ти ж хотів там приток. Якщо ж ти маєш на увазі зробити там витяжку, то так - малонапорний вентилятор в цьому місці дещо збільшить к-сть витяжного повітря порівняно з природнім спонуканням, бо не буде боротись з різницею під стелею, а буде нею ще й стимульований.

50 минут назад, mastervovik сказал:

підсос буде з відувсюди,

Приток по правильному мав би бути організований в чистих приміщеннях (вітальня, спальні). Звідусіль - це невідомо звідки, невідомо в яких пропорціях, і може бути так що там де тобі не треба, буде надмірний повтрообмін, а там де тобі він потрібний, він буде недостатнім.

Змінено користувачем Dmode
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

38 минут назад, Dmode сказал:

Тобі видніше. Я твого будинку не бачив вживу, уявляю слабо. Рівня герметичності не знаю. Всі цифри в моєму повідомленні вище приблизні. Судячи з того що в тебе може триматись 2000ppm, герметичність не сама найгірша. Коли з нею сильно погано, то вітер би тебе добре продував і було би близько до 400ppm при проблемах з опаленням.

Якщо вентилятор буде мати достатній напір, він зможе створити різницю тисків при якій твій отвір в стелі другого поверху почне працювати як приточний.

Ти ж хотів там приток. Якщо ж ти маєш на увазі зробити там витяжку, то так - малонапорний вентилятор в цьому місці дещо збільшить к-сть витяжного повітря порівняно з природнім спонуканням, бо не буде боротись з різницею під стелею, а буде нею ще й стимульований.

Приток по правильному мав би бути організований в чистих приміщеннях (вітальня, спальні). Звідусіль - це невідомо звідки, невідомо в яких пропорціях, і може бути так що там де тобі не треба, буде надмірний повтрообмін, а там де тобі він потрібний, він буде недостатнім.

В мене одне грязне приміщення- це су, і то умовно. Я по великим справам люблю на вулицю ходить:grin:

А діти є діти , в них все пахне.))

Тим більше су є найгерметичнишим приміщенням , він повністю в кабелі, й там може приток тільки з витяжки піти, але як що її включати коли потрібно, с закритими дверима т, то звідти може й ні чого не вийде в інші кімнати.

Студія не так страшно, витяжка витягує нормально як що щось готувати. 

Єдиний мінус що я бачу, це що тепле повітря яке зтікаєтся під стелю другого поверху, буде одразу в витяжку уходить, як що я там їх організую.

Хотів там приток, як раз з міркувань, що холодне свіже повітря буде змішуватись з теплим, і спускатись в низ не таким холодним. А так, може бути відчутним рух холодного повітря, а саме більше мабуть на сходах.

Ну давай порадимось:

По шляху найменшого супротиву,. Мені найлегше для експерименту витягти вентилятор з витяжки і впихнути в гофру на другому поверсі, і подивитись що з того вийде.

А якщо щось не сподобається, чи буде працювати не правильно, вже думати далі - чи шукати вентилятор покраще, чи ще щось.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 часов назад, Dmode сказал:

Вентилятори в тебе низьконапорні напевно (найпростіші всі такі). Тобто вони може і дають задекларовані куби але в ідеальних умовах при мінімальному опорі. Схоже що їх напору не достатньо щоб подолати і опір гофри і природню різницю тисків між приміщенням і вулицею і розвернути потік. 

100%, з ванної та туалету витяжка на чердак була, осевий домовент 125мм, срав та курив без сморіду. Додав 8м повітропроводу на зовні, щоб волога на чердаку не збиралася, а воно не тягне. Подивився напорні характеристики вентилятору та порахував опір елементів, так і повинно бути, прокачуваний об'ем близько нуля.

Такі вентилятори до 2х, максимум 3х метрів повітропроводу працюють, як що більше - треба брати відцентровий.

Змінено користувачем Enot123h
  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

18 часов назад, Dmode сказал:

Якщо вентилятор буде мати достатній напір, він зможе створити різницю тисків при якій твій отвір в стелі другого поверху почне працювати як приточний.

Який повинен бути напір з запасом, при самих несприятливих умовах?

Ось сьогодні дивився, сидячи по графіку, повинен при тиску 100па видавати біля 100 кубів.

Тільки я не зовсім розумію як користуватися графіком? На 50 кубах показує тиск 130 па, а як воно в роботі працює? Т.є. він сам в залежності від спротиву і різниці тисків міняє тиск? Чи міняє розхід повітря, чи що? 

Писи, коштує під трьоху, не дешево, сьогодні переставив вентилятор на 2 поверх буду спостерігать.

IMG_20230217_143759.jpg

Змінено користувачем mastervovik
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...