Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Villa Solva

Музей

Рекомендовані повідомлення

11 часов назад, Музей сказал:

Щойно, з чоловіком обходили наші 20 сотин. Знайшли кілька дубів, барбарис, берези. Решта - дика ожина.

жесть...

Коли ми шукали дім, то дивилися на ті, ділянка біля яких якнайбільша. В місті це не реально. В селі так, але в нашому місті 8-9 соток ділянка то дуже рідка розкіш. Подивилися ми на такі ділянки, на будинки що на них і почали дивитися "на все підряд", бо зрозуміли що з такими критеріями дім у місті ми просто не купимо. Купили дім, ділянка під ним 6 соток. Спочатку я думала що це дуже мало. Воно і дійсно малувато, але....Весь догляд за ділянкою (а це якиу всіх, двір, квіти, огород, хозбкдівлі) займає дуже багато часу і сил. Іноді я радію, що маю лише 6 соток. До чого такий довгий вступ? До питання: що ви плануєте робити з тими 20 стоками? Щоб на них не було, це важка праця.

10 часов назад, allanek сказал:

Наташа, не зрозуміла. Якщо сажала той рік, то саджанці повинно бути 2 роки цієї весни?

Може я не так рахую вік дерева?

Весною 2021 року (в березні) посадила Бербанк і Редхевен, отже, весною 2022 року їм тільки 1 рік? Звичайно, саджанці прийшли до мене не в нульовому віці, їм був уже щонайменше рік від посадки. То можна вважати що їм 2 роки. Мабудь так. Але мені зручніше орієнтуватися на мою посадку

10 часов назад, allanek сказал:

Мої діплоїди-дворічки завжди були з квітами,  небагато, але квіти були.  Це і дивувало. Саджанец невеличкий, висотою менше метра, тоненькій і квітне. 

Я перечитала характеристики свого диплоїду - Бербанку. Він починає плодоносити на 3-4 рік і не потребує запилювача. Пишуть, що при наявності запилювача урожаю буде більше, але оскільки сорт багатоврожайний, то і без додаткового запилення матиму плоди. Сподіваюсь, що це так

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

55 минут назад, Nic-олаевна сказал:

То можна вважати що їм 2 роки.

Так, до вас саджанець приїхав однорічкою плюс рік. У вас росте=2 роки.

 

 

56 минут назад, Nic-олаевна сказал:

Я перечитала характеристики свого диплоїду - Бербанку. Він починає плодоносити на 3-4 рік і не потребує запилювача.

Ось і подивитесь, чи це так. Я свого Озарка саджала давно, інформаціі(майже) не було, а та, що була, то люди про свій досвід казали. Більш не цікавилась, що відомо про них зараз. Але, коли заглубилась в цю тему, то думала, що не буде в мене Озарк родити, бо не мав опилювача  поряд. І мене дуже здивувало, коли весною він вкрився квітами. І не пустоцвітом, бо ретельно заглядала в квіточки і бачила, що зав'язі дуже багато.

Настуної весни будете бачити, що вам слива скаже)))

Мені цікаво спостерігати за Наташіним Озарком. Бо в неї саджанці відрізняються від тих, що в мене були. Нам настільки сподобалась ця слива, що замовили ще один саджанець Озарка і якись інший сорт, вузьким деревцем. Але замовляла  всі три в "Дивосаді", тому була впевнена і бачила по саджанцю, що прийшов маленький Озарк, а не пересорт. У діплоїдів і листя відрізняється від звичних нам слив. Аличі в мене немає, тому не можу сказати, чи схожі вони між собою.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 20.08.2022 в 09:56, allanek сказал:

У диплоїдів і листя відрізняється від звичних нам слив.

А можно з цього моменту докладніше? Що не так з листям? Я дивлюсь на свій Бербанк, листя як листя.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В діплоідних листя більш вузьке, ніж в звичних нам сливах. Тому, коли приходили нові саджанці, то зразу було зрозуміло, що то діплоіди. Знайшла фото, може буде по ним наглядно зрозуміло про що я. В мене було 3 сливи. Озарк (фото3), якась жовта і ще синя, без назви. Ось дивиться. В Озарка листя вузеньке лодочкою, а в цих видно, що воно широченьке. Якщо в вас є слива, крім діплоїдної, ви можете порівняти і побачити про що я.

IMG_20190719_145002410.jpg

IMG_20190719_145824506.jpg

IMG_20190719_145649976.jpg

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 3
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нажаль, у мене нема звичайної сливи для порівняння листя, то я навіть не замислювалася що в диплоїда воно повинно відрізнятися. Дивлячись на ваші фото, бачу що листя мого Бербанку точно таке як на фото 2 (у синьої сливи). Це теж у вас диплоїд чи ні?

Дякую за пояснення, буде мені наука на майбутнє 🙂

Змінено користувачем Nic-олаевна
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Nic-олаевна сказал:

Нажаль, у мене нема звичайної сливи для порівняння листя, то я навіть не замислювалася що в диплоїда воно повинно відрізнятися. Дивлячись на ваші фото, бачу що листя мого Бербанку точно таке як на фото 2 (у синьої сливи). Це теж у вас диплоїд чи ні?

Дякую за пояснення, буде мені наука на майбутнє 🙂

Ні, діплоїд тільки Озарк. 

На другому фото якась звична слива. Вам, все ж таки, краще дочекатись наступної весни, або знайти роліки на Ютубе з Бербанком і порівняти з тим, що росте у вас.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

22 минуты назад, allanek сказал:

Ні, діплоїд тільки Озарк. 

На другому фото якась звична слива. Вам, все ж таки, краще дочекатись наступної весни, або знайти роліки на Ютубе з Бербанком і порівняти з тим, що росте у вас.

Чекатиму цвітіння і плодоношення. Думаю, що зараз дуже багато сортів і гібридів, то не можна мабуть робити висновки по листю. Ще думаю що клімат, грунт, догляд дуже впливають на зовнішній вигляд рослин.

Сподіваюсь що Файний сад таки порядний розплідник. До персику від них же, претензій не маю

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20.08.2022 в 08:40, Nic-олаевна сказав:

Коли ми шукали дім, то дивилися на ті, ділянка біля яких якнайбільша. В місті це не реально. В селі так, але в нашому місті 8-9 соток ділянка то дуже рідка розкіш. Подивилися ми на такі ділянки, на будинки що на них і почали дивитися "на все підряд", бо зрозуміли що з такими критеріями дім у місті ми просто не купимо. Купили дім, ділянка під ним 6 соток. Спочатку я думала що це дуже мало. Воно і дійсно малувато, але....Весь догляд за ділянкою (а це якиу всіх, двір, квіти, огород, хозбкдівлі) займає дуже багато часу і сил. Іноді я радію, що маю лише 6 соток. До чого такий довгий вступ? До питання: що ви плануєте робити з тими 20 стоками? Щоб на них не було, це важка праця.

Спершу, ми посадила на тих 20-ти сотинах секвойю. І сказали, що більше нічого не садитимемо. Потім, там з‘явився колодязь, що рятує нашу систему поливу. А ще там є природня балка, що слугує ямою для компосту. Це, як виявилося, найцінніша річ. Навіть не можу уявити, куди би ми викидали гори зелених обрізків і газонної трави.

Цей рік посадила півтора десяка різних саджанців за принципом «якщо виживуть, то й добре». Потім, нам стало шкода ті деревця і ми почали їх поливати. Після другого разу, син сказав, щоб на нього більше не розраховували і ми вирішили, що він правий. Негайно розвели систему поливу.

Один раз за літо приходить людина, що викошує ділянку в ноль. Наразі, трава по коліно. Але доріжки між дерев протоптані і мульча на приствольних захищає саджанці від наступу бур‘янів. Це дійсно проблема. Як подолати ті трави і поросль дикої ожини, я поки не знаю. 

Не виключено, що я переселю на ту ділянку лохину, що росте в контейнерах і знаходиться на основній ділянці. 
Ще, я маю два кедри гімалайські, які я висаджу на 20 сотин, коли вони стануть хоч 1,5 м заввишки. Не виключено, що на той момент ділянка вже матиме огорожу. Ставлюся до цієї справи, як дуууже лінивий господар.

Хочу щоб було так, як на фото.

Важко, коли ділянка базово не облаштована. Сім років 20-ть сотин лише косили. Я щороку складала величезний список плодових для замовлення, і щороку відмовлялася від них. Ми й плодові посадили, тому, що нас практично вмовили наші гості з Києва, під час евакуації. Вони й садили.

Моя основна ділянка повністю облаштована. Всі роботи на ній - обрізка троянд 100 кущів, покос 1,5 сотин газону і корегуючі стрижки ялинок, ялівців , якщо є час і натхнення.
Покос газона займає 40-50 хвилин один раз на тиждень. Полив автоматичний. Я налаштувала внесення добрив через систему поливу, тепер і це стало доволі простою справою.

З трояндами трохи складніше. Весняна обрізка найскладніший етап і неприємний. Рання весна, як правило сира і прохолодна. По навантаженню це приблизно 5-6 днів по 3-4 години роботи на день. Я нікому цю справу не довіряю - обрізаю власноруч. Обрізка після першої хвилі займає не більше часу ніж весняна. А далі троянди не відцвітають так залпово. Якщо є вільний час, можу пройтися садом і і за годинку вирізати, все що зайве. Перед зимою, щороку собі обіцяю вирізати пагони троянд, але роблю це лише для тих, що вкладаються на газон. Решту залишаю до весни. Троянди я не вкриваю, як і решту рослин.
Ще є дві великі справи - чистка туй, весняне прибирання і обробка всього саду. Наймаю людину на 2-3 дні. 
Підтримувати порядок значно легше, ніж облаштовувати з нуля. Все посаджено, бур’яни подолано. вже навіть помічники в саду потрібні значно рідше. Я би з радістю всі роботи на них переклала, але достатньо толкової людини поки не знайшла.
Тому мене й лякають ті 20-ть сотин. Не хочу в них інвестувати і тим більше я не буду там щось робити самотужки. Я точно знаю, що це мега-важка справа. Все по мінімуму. Ямку викопали, деревце тицьнули, трубку поливу підвели і періодично ходимо (щоб доріжки не заросли) - чекаємо врожаї. 🧐

Набридне або не матиму часу займатися - покину. Ціна питання 2-3 тисячі гривень. А якщо буде врожай, то море задоволення.

Коротше кажучи - і хочеться , і колиться.

А як я хочу мати власні овочі з теплички... а ще більше я не хочу щось таке робити власноруч. 
якось так...

 

933E87D1-F72B-4929-822F-3641837551AE.jpeg

Змінено користувачем Музей
  • Лайк 1
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Nic-олаевна сказал:

Думаю, що зараз дуже багато сортів і гібридів, то не можна мабуть робити висновки по листю. Ще думаю що клімат, грунт, догляд дуже впливають на зовнішній вигляд рослин.

Подивилась на Ютубе. На запит "слива бербанк гигант" видало багато роліків. Тут викладати не буду, бо ми вже і так, завдяки терплячості Наташі, перетворили цю тему на якусь збірну солянку. Але, якщо є можливість і інет тягне, то буде корисним переглянути ролік. Коментувати роліки не буду, там і так все видно і корисно послухати- про нормування плодів, про те, що квітне дуже маленькими квіточками і про все інше, що дає можливість розуміти, як себе поводить слива і чого від неї чекати.

9 часов назад, Музей сказал:

а ще більше я не хочу щось таке робити власноруч. 

Завжди копирсалась в саду, на грядках. Не можу сказати, що завжди с задоволенням, але такої апатії до саду, як зараз, в мене не було ще ніколи.

9 часов назад, Музей сказал:

Негайно розвели систему поливу.

Це дуже правильно. Я звернула увагу на твоїх фото, що трубка лежить. В мене автополив зроблен лише на лужайкі перед парканом, на самі ділянці розведени гідранти і до них вже втикаємо шланги з поливалками різного типу. Скажу, щоб просто переставити поливалки з одного місця на інше, то займає час. Але займатися тим, щоб прокладати капельний полив, коли сад вже статичний, навряд чи стану.  Ще є частини саду, де лежить  сочащийся шланг, то дуже мені подобається.

9 часов назад, Музей сказал:

ідтримувати порядок значно легше, ніж облаштовувати з нуля. Все посаджено, бур’яни подолано. вже навіть помічники в саду потрібні значно рідше.

Теж бачу, що з роками роботи в саду менше, ніж на початку.

 

9 часов назад, Музей сказал:

Тому мене й лякають ті 20-ть сотин.

Зараз кажу чоловіку, що мені клаптик в 2-3 сотки по самі вуха, щоб побавитись садком.

  • Лайк 2
  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто знає, що сталося з форумом Садіба?

Зайшла, а там 99% фото не відкриваються, нових повідомлень практично немає. 

В розділі троянд пусто. 

І це не наслідок війни. Щорічний топік "Хвалимося трояндами" раніше був дуже пишний на сотню сторінок, а за 2021-й рік аж 5 сторінок. 

Змінено користувачем Музей
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зрідка читаю Садибу, але там не зареєстрована, і давно уже не заходила. Дивно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, Музей сказал:

Хто знає, що сталося з форумом Садіба?

Нічого не сталося. Проходить свій життевий цікл. Хтось пішов, комусь стало нудно викладати одне і теж кожного року. І війна  скорегувала активність, яка і так була не дуже.

Наскільки знаю, багато хто спілкується поза Садибою.

Змінено користувачем allanek
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Швидше за все причина та, що вмирають всі форуми, у нас чотири мисливські почили в бозі, спочатку всі кинулись на пейсбук, а ще перейшли на чати.

можливо й садиба десь у такому вигляді на якомусь каналі

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

21.08.2022 в 16:41, allanek сказав:

Знайшла фото,

Алла, твої фото в мене чомусь лише тепер завантажилися. І я знову хочу плодовий сад. :grin:

З плодовим садом в мене якась психологічна гойдалка всі ці роки. Якби не війна, я б і цей рік нічого не посадила.

Тепер, знову назамовляла плодових, але на осінь. Я так думаю, що мої цей рік не квітли, тому що весняна посадка  і вони просто не встигли активуватися на момент цвітіння.

А ще замовила бузок. Нехай росте.

 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто знає, як називається бузина, що під кожим парканом росте?

Ми дуже любимо напій з квітів бузини. А ходити селом і обгризати бузину над дорогою мені не зручно. Хочу посадити. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 минут назад, Музей сказал:
В 21.08.2022 в 16:41, allanek сказал:

Знайшла фото,

З плодовим садом в мене якась психологічна гойдалка всі ці роки. Якби не війна, я б і цей рік нічого не посадила.

Тепер, знову назамовляла плодових, але на осінь

Наташа, з плодовим садом все складніше. Там, якщо пересорт або очікування не справдились, розчарування б'є  по тобі, наче молот коваля.  Бо  витрачається не один рік на очікування . Так  я зовсім убрала яблуні та аґрус, наприклад. А час витрачено, щоб посадити і потім зрозуміти, що вони не вписуються в схему споживання. Тому, до вибору плодового саду, бажано, дуже ретельне відношення .

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Музей сказал:

Хто знає, як називається бузина, що під кожим парканом росте?

Скоріше за все, це бузина чорна. Та, що росте під парканами не сортова, а відова. В мене росте в лісі багато.  Ще є бузина червона та трав'яниста.  Варення, напої, настоянки роблять, наскільки знаю, з чорної бузини.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

45 хвилин тому, allanek сказав:

Наташа, з плодовим садом все складніше. Там, якщо пересорт або очікування не справдились, розчарування б'є  по тобі, наче молот коваля.  Бо  витрачається не один рік на очікування . Так  я зовсім убрала яблуні та аґрус, наприклад. А час витрачено, щоб посадити і потім зрозуміти, що вони не вписуються в схему споживання. Тому, до вибору плодового саду, бажано, дуже ретельне відношення .

Яблуні не садитиму. Мене цілком влаштовують яблука, що продаються в магазинах. 

Взяла кущик ожини Полар, та жимолості Дочка Велетня. Ну, дуже багато за них балачок. 

Взяла черешню Кордія, що не прийнялася. Вона є частиною ланцюгу запилення в моїй колекції черешень.

І взяла групу ризику. ( Не лайся, я експериментую). Абрикос ананасний та персик інжирний Бельмондо. В моїх сусідів цей рік гарний врожай і смак дуже гарний. Якось більше нічого не спокушає.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

8 минут назад, Музей сказал:

Взяла кущик ожини Полар,

Якщо їсте, то саджай. Але будь обережна. В мене була стеблинка 5см з двома листячками, ін-вітро, безшипна. Добре, що посадили біля болота. Вона, як навала, росте, де бачить. Потім пересадили під паркан і вона на ньому робила, що хотіла. Росла замість ліани, ягод багато завжди. В мене записана була в категорію "сорняк". Не знаю, що то за сорт був, але ніяких бубнів з укриттям на зиму  не знала.

 

 

15 минут назад, Музей сказал:

Абрикос ананасний та персик інжирний Бельмондо.

Не буду сваритись. Абрикос, то гарно. В мене росте дерево-сад, на карліковому подвої, дуже смачні плоди і саме дерево невеличке. Якраз це пересорт був, бо замовляла ананаску с чимось ще, а прийшло зовсім з другими сортами. Але дуже смачні. Персик, якщо не сподобається, легко замінити, він  швидко починає родити.

 

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Музей сказал:

 :grin:З плодовим садом в мене якась психологічна гойдалка всі ці роки. Якби не війна, я б і цей рік нічого не посадила.

Дивлюсь я на так звані плодові сади по нашій вулиці...Печальноє зрєлищє, як казала Алла. Ну, те що дерева ще старих сортів, висотою в небо, не обробити, ні плодів зібрати, це одне. А от те, що потім весь цей урожай валяється біля контейнерів, гниє і воняє, от це треш. Завжди запитувала себе, нащо люди саджають дерева, плоди яких просто викидають. У сусіда 4 яблуні. Звичайно, стільки не з'їсти, не висушити і не законсервувати. Тому, при виборі дерев, треба добре подумати про подальшу переробку і догляд.

2 часа назад, Музей сказал:

 

Взяла кущик ожини Полар, 

Я цієї весни взяла кущик Прайм АРК фрідом. Були сигнальні ягідки. Дуууже крупні, але кислющі....Стала дивитись роліки в інтернеті. З'ясувалося, якщо вдень температура висока, а вночі менше не ніж +17, вона буде кисла. Якщо було багато дощів і на додачу грунт добре тримає вологу, вона буде кисла. Якщо в грунті не вистачає кальцію і здається магнію, вона буде кисла. Липень і початок серпня в цьому році у нас були дуже дощові і холодні. Вночі навіть було +10. Теж тепер думаю, чи підходить ожина для нашого клімату

Змінено користувачем Nic-олаевна
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, Музей сказал:

Абрикос ананасний

А я від нього не в захваті, по перше, дерево пре гіллям як скажене, по друге, не такий він уже й смачний.

так, плоди шикарні, велетенські, але так щоб вах! То ні.

4968DF84-C9D5-46B4-B99B-A987411B5FA8.thumb.jpeg.b00a1251aff56204a2ccdb95b4f5812a.jpeg

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

33 хвилини тому, Фрай сказав:

А я від нього не в захваті, по перше, дерево пре гіллям як скажене, по друге, не такий він уже й смачний.

так, плоди шикарні, велетенські, але так щоб вах! То ні.

4968DF84-C9D5-46B4-B99B-A987411B5FA8.thumb.jpeg.b00a1251aff56204a2ccdb95b4f5812a.jpeg

 

Виправляюся. Я мала на увазі абрикос Шалах. Я так довго з‘ясовувала, як зветься той абрикос, про який я мрію, що звикла називати його ананасним. В магазинах його теж називають Ананасним, але насправді йдеться про Шалах. Плоди світло-жовті, форма продовгувата, солодкий. Дерево ніколи не бачила. Теоретично, він не годиться для переробки, але я такої мети не ставлю. 
Щоб убезпечити себе від помилок, замовила два Шалах у різних садивництвпх і один Ананасний.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Алла, для мене ожина поки зовсім не зрозуміла ягода. Кілька раз купувала - смак не сподобався, кислюща. А от в ресторанах до десертів додають ягідки, що дуже схожі на шовковиці, але величезні. Я запитувала що то за ягода, кажуть ожина.

 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, Nic-олаевна сказал:

А от те, що потім весь цей урожай валяється біля контейнерів, гниє і воняє, от це треш. Завжди запитувала себе, нащо люди саджають дерева, плоди яких просто викидають.

Я нещадно стрижу свої дерева, але вони хоч і маленьки, але плодоносять добре і зараз маю проблему з тим куди його діти.

ношу на роботу, роздаю, але ж всеодно лежать плоди і розвелось на плодах стільки мушок, що вже дратує.

неможливо посидіти за столом так щоб не махати руками по бокалу

 

E90AB4E1-BB45-4310-9B41-43F269E219B4.jpeg
 

і це лежить всього з пару десятків яблук та груш, а мушок стільки, що на кожного по сотні

Змінено користувачем Фрай
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, Музей сказал:

Виправляюся. Я мала на увазі абрикос Шалах

Так це він і є ананасний і всі його родичі.

і досі є спірним питання чи він армянського походження чи кримського.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...