Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

«Деревянные технологии» Д.Г. Довженко. Эпизод 2 — промежуточный слой пола из OSB-15

DODG

Рекомендовані повідомлення

Чому просто не покласти ОСП на бетон, через ОСП задюбелити в бетон і прикрутити саморізами, можна ще на рідкі цвяхи додатково, чи інший клей (як це зазвичай роблять).

Вітаю.

Чим запропонована технологія відрізняється від моєї?

Розкладіть всі дії по пунктах і знайдіть різницю! Я не беру до уваги рідкі цвяхи і шпунтування - це окреме питання.

 

Мій варіант:

1. Заздалегіть готую отвори в OSB. Переваги: швидко, точно, чисто, компактно.

2. Лист із отворами кладеться на бетон. Переваги: отвори є, відсутнє розмічання.

3. Через готовий отвір відбувається буріння із пиловідведенням.

4. Забивається дюбель-цвях.

Все готово.

 

Інший варіант:

1. Лист OSB кладеться на бетон.

2. Розмічаються точки кріплення. Недоліки: болять коліна, довго, залишилось розмітити ще 885 точок :( Переваги: починаємо шукати іншу технологію...

3. Свердлимо OSB. Питання — як?! Якщо отвір наскрізь, то знизу бетон і після пару отворів свердло вже тупе! Якщо не до кінця, то бур буде відривати частину нижнього шару OSB. Недоліки: висока можливість пошкодження свердла.

4. Буримо отвір в бетоні.

5. Вставляємо дюбель.

6. Вкручуємо саморіз. Недоліки: додаткова операція, дотаткові витрати.

 

Вартість дюбель-цвяху нижча ніж дюбель+саморіз.

Можна продовжити, але в моїй технології переваг дещо більше. :flag1:

 

P.S. Наступні кроки також буду освітлювати і стане зрозуміло «Що і Як»

Доречі, в нашому варіанті будуть використовуватись дюбель-цвяхи довжиною 80/100/120мм італійського виробництва. Планувалось бити fischer, але у нас їх недостатньо на всю підлогу, тому шукали дещо схоже по якості.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вітаю всіх зі святом! Тепер по темі - можливо Ви маєте рацію, але чи так вже важливо для чорнової підлоги, щоб всі саморізи, чи дюбель-цвяхи були точно по лінії. Якщо немає перестороги пошкодити щось у підлозі, то достатньо прикрутити листи по периметру через 40см (приблизно) і в середину кілька. А саморізи чи дюбель-цвяхи не важливо, можна використовувати і те і те в обох випадках. Але якщо Вам платять за підлогу вцілому (з чистовою), то за такий підхід до чорнової - респект. ІМХО
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вітаю всіх зі святом!

Дякую! Також приєднуюсь до привітань!

 

По темі.

Саме тут і закладена родзинка — оптимізація процесу свердління. Значно зручніше це робити «ОПТОМ»!

Не важливо, чи будуть отвори по лінії (як у мене), чи в довільному порядку по периметру. Навіть якщо робити отвори по периметру через 40 см, то їх кількість не значно зменшиться.

В моєму випадку на листі 15 отворів, по периметру їх булоб приблизно 16, або 18 ("і в середину кілька".)

В будь якому разі отвори мают бути просвердлені.

Я вже писав, що на всі 900 отворів було витрачено 2,5 години, без напрягу.

floor_osb.png.5eb095cf9206d2b9c12fd2a4cf695ca7.png

Змінено користувачем DODG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дмитрий, конечно такой подход к черновому полу весьма нестандартный, но более чем разумный.. Снимаю шляпу!

Есть вопрос.. Зенковались ли впоследствии отверстия чтобы все шляпы гарантировано ушли в потай? Если да, то чем?

Предполагаю, что все шляпы спрятаны на одинаковую глубину:)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Есть вопрос.. Зенковались ли впоследствии отверстия чтобы все шляпы гарантировано ушли в потай? Если да, то чем?

Спасибо.

Отверстия еще не зенковались. Вопрос открыт. Рассматривали несколько вариантов, каждый из которых «отваливался» по различным причинам.

Наиболее оптимальный был - коническое зенкование. Так должно было бы быть при использовании дюбель-гвоздей fischer. У них коническая посадка в шляпке дюбеля.

Сейчас задача усложнилась, так как дюбельная шляпка цилиндрическая, то и посадка должна соответствовать. Необходимо отцентровать и углубить на фиксированную глубину.

Есть пару идей, опробуем, покажу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Первое, что приходит в голову - переточить сверло конфирмата под конкретные требования.:pardon:
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Первое, что приходит в голову - переточить сверло конфирмата под конкретные требования.

Вполне рабочий вариант даже без переточки. Небольшая фаска внутри занижения роли не играет. Важнен базовый диаметр - 8мм, у конфирмата он может быть другим. Надо замерять.

Змінено користувачем DODG
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зенковались ли впоследствии отверстия чтобы все шляпы гарантировано ушли в потай? Если да, то чем?

Теперь могу ответить на этот вопрос.

Рассматривали несколько вариантов (как всегда), но появилась идея!

Я взял регулируемый зенкер с ограничителем и съемным сверлом.

Вместо сверла вставил обломанный шуруп, предварительно сточив шляпку до диаметра ∅8мм (как у отверстий).

При зенковании шляпка шурупа центрует зенкер относительно отверстия. Глубина зенковки настраивается. Происходит все быстро и точно. Провели тестовые испытания — все отлично!

Принцип работы на фото.

IMG_7191.thumb.jpg.59b67a10222182080046743c1911f73d.jpg

IMG_7192.thumb.jpg.2d9328c28c1fb1492d96e7e20cf17d7a.jpg

IMG_7194.thumb.jpg.9c2863deac8f485b9f854ab35e746945.jpg

IMG_7195.thumb.jpg.c8646f701b851e5ee361b0b78823c61f.jpg

IMG_7196.thumb.jpg.ddc0c23764bb9acb1e69d589a310f461.jpg

IMG_7199.thumb.jpg.0735b9d8c50524458e5390e7493abad4.jpg

IMG_7201.thumb.jpg.0fdb3cfdd393c043ebed9c99229199f0.jpg

IMG_7204.thumb.jpg.fa044871f8227bd8fa60fe67b8fd56ad.jpg

IMG_7200.thumb.jpg.6ded7cd0a7899bedd639cf3434951588.jpg

IMG_7203.thumb.jpg.5f0d6ce540f760c108a0649f823642d0.jpg

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дмитро, вітаю. Ви хочете принести деякі технології з меблебудування в будівництво, де вони лишні, ІМХО. Причому, не знаю як у нас, а в англомовних країнах ці роботи називають first fix - роботи загальнобудівельні, підготовчі, чорнові - які не вимагають високої кваліфікації. Сьогодні за таким же макаром клав чорнову підлогу в приміщені: фанера на бетон. Просто клав лист фанери, через нього в бетон (сверлом по бетону) засверлювався, тоді дюбель забивається з шурупом (шуруп вставляється в дюбель ) і шуруп докручується шруповертом. При нормальній якості бетону головка шурупа втягується врівень з фанерою на ура. За 2 год. зробив підлогу площею 30 кв.м. Звичайно це не виглядало так ефективно як у Вас: шурупи не по лінійці, зенкування не робив (хоча головки усі втоплені врівень) і т.д, ну але й з інструменту використав тільки перфоратор з сверлом по бетону, шуруповерт і ручну циркулярку (обійшлося без фрезера з дорогущою фрезою - мене б жаба задушила б такими фрезами сверлити дирки в осп для чорнової підлоги). Усе вище вказане лише моя особиста думка, можливо - помилкова.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

За 2 год. зробив підлогу площею 30 кв.м.

Доброго ранку! Ви витратили багато зайвого часу! ;)

Питання яке ви піднімаєте, знаходиться дещо в іншій площині і потребує значно більшого часу на розмірковування, аналіз та пояснення.

Звичайно, в кожній справі треба пам'ятати про принцип «розумної достатності», але краще підвищувати планку якості у будь-якій роботі! Тоді не виникає пересторога «При нормальній якості бетону...» Чому він має бути ненормальної якості? Чому підошва у сучасному взутті не витримує більше сезону використання? Чому штани за пару місяців стають ганчір'ям? Чому хліб не сохне, а стає розсадником кольорової плісняви? Таких питань безліч!

На щастя є параллельний світ, який зовсім поряд, який мало хто помічає. Це світ іншого підходу до речей взагалі, іншої якщо хочете робочої філософії.

Наприклад нібито звичайний смайлик - :beer:

Навіщо автор витрачав час на його малювання? Можна було б зробити значно простіше! Але придивіться! Що в цій коротенькі анімованій GIFці?

Це не два бухі колобки, ні. Це двоє персонажів піднімають келихи! Один із них проговорює "Будьмо! Будьмо! Будьмо! Будьмо! Будьмо!", другий в цей час мовчить і з повагою хитає нам присутнім головою!

Ви хочете принести деякі технології з меблебудування в будівництво, де вони лишні, ІМХО.

Я, як той смайлик, показую технологіі які мають значно більшу зону використання, ніж у наведеному прикладі. Хто побачить, зрозуміє — той і використає.

А конкретно по OSB - важайте, що власникам цього об'єкту просто пощастило.

 

P.S. На додаток приклад. Рукавички які подарував своєму товаришу були використані на розвантажені величезної кількості ямпільского пісчанику, точну кількість не скажу, але це не менше 5 підднонів. Він був вражений якістю і вислав фото. Свої використовую вже 2 рік! Періодично вони навіть проходять прання! Хтось же використав у їх виготовленні дещо іншу технологію, не загальноприйняту.

...

honeywell_1878.thumb.jpg.eaffeb5d7d6e59d396adc821a55b0dc5.jpg

honeywell_2847.thumb.jpg.acc1034fdd1d67a51e669e599931f7bb.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Доброго ранку теж!

 

Ви витратили багато зайвого часу!
- можливо, старію, вже не такий "шустрий" :D, та й фанеру самому треба було носити. кроїти і т.д. Але за 2год. я маю готову чорнову підлогу, а у Вас за 2,5 год. тільки насверлені дирки в осп :) плюс час на зенкування, а далі ще передбачаються всі ті ж операції, що виконував я. Ну але тут "діло смаку", у кожного свій підхід до виконання завдання, аби замовник залишився задоволений. Хочеться вже побачити Вашу підлогу готовою, фінішний варіант.:beer:

 

Пи.Си. В одному з Вами погоджусь на 100% - коліна треба берегти, я свої вже "добиваю". Тому роботи на колінах вже майже не беру.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вас за 2,5 год. тільки насверлені дирки в осп

Там вроде обьем в 6 раз больше,если правильно понял.Кстати сверлить буром фанеру или осб жестоко,я не выдерживаю этого звука.Поэтому отверстия готовлю предварительно и то же пакетом.Разница только в том что я это делаю сверлом.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я что-то пропустил или не понял. :(

Сверлилось ОСП, а зенковались отверстия в фанере.

А фанера упоминалась только 4-х миллиметровая.

Или это не та фанера?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я что-то пропустил или не понял.

Сверлилось ОСП, а зенковались отверстия в фанере.

А фанера упоминалась только 4-х миллиметровая.

Или это не та фанера?

Ничего не пропустили. Сверло настраивал на куске фанеры в мастерской. Зенковать будем ОSB при монтаже. На объекте зенкер проверили на листе с отверстиями - результат тот же. Все ОК!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ничего не пропустили. Сверло настраивал на куске фанеры в мастерской. Зенковать будем ОSB при монтаже. На объекте зенкер проверили на листе с отверстиями - результат тот же. Все ОК!

Понял. Не выкрошивает зенкер ОСП?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Понял. Не выкрошивает зенкер ОСП?

Будем зенковать, сделаю фото. На опытном листе вырывов явных нет. В целом все чисто. Посмотрим на объеме.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кстати сверлить буром фанеру или осб жестоко,я не выдерживаю этого звука.

А вуха затикати не пробували? Правда звук не приємний і на вуха тисне, але ж є навушники, чи "пробки" для вух.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...