Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Вибір автоматичного пеермикача фаз (3 в 1))

porterlv

Рекомендовані повідомлення

Привіт.

Так ся стало, що запрошені 9 кВт дали у вигляді 3ф*3кВт :( Помітив коли уже було піздно.... Будинок розвів як однофазний, з автоматом при потребі щось порішаю. Вирішив поставити автоматичний перемикач фази, щоб при пропаданні одної чи виході за межі допуску було автматичне переключення на іншу.

 

Перечитав багато, усі "навароти" +- ідентичні у різних виробників як і базовий функціонал. Для мене критерієм вибору би було якісне реле. Однак виробники не вказують начинки своїх пристроїв :(

 

Попався на очі ПФ-40А: firstline.com.ua/portal/Archives/5199/PF40A.pdf

Уже відомо, що там стоять NRP15T-A-24D-40A radiocom.dn.ua/image/data/pdf/NRP15T_NCR.pdf

Що думаєте про надійність та довговічність цих реле при мішаному (R + L) половинному навантаженні?

Сподівався там побачити твердодільне реле але обломався... Аналогічний перемикач 16А коштує вдвіччі дешевше. Чи є сенс ризикувати беручи 16-ти амперний?

 

Поділітся досвідом експлуатації подібних селекторів інших виробників.

Дякую.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Не нужен он вам. Вам хорошо подойдет 3фазный вольтметр+ручной переключатель выбора фаз на дин рейке+ контактор.

Но перед этим пару деньков не мешало бы замерять напряжение в сети на всех фазах, может у Вас с этим делом все хорошо да и то что я описал не понадобится.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Думав і про такий варіант. Лінія нова, СІПом. наваннтаження не симетричне, проте вечірні просадки не китичні і +- пропорційні з денним перекосом фаз.

Ручний перемикач + трифазний вольтметр по ціні приблизно рівний вартості автоматичного перемикача. Тому і думаю в сторону автоматики. Щоб в ночі не бігати чи щоб діти - жінка не лізли у щит при моїй відсутності.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

а как вам такой вариант что холодильник запустился, реле автоматикой перемкнуло на другую фазу, он опять запустился а оно опять вернуло? За холодильник не страшно?:)А есть еще автоматика котла, насос тоже такие дела не любит. Вот не давно только снял такой, сам же устанавливал то:)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Energon, Приорітет фази можна відключити чи поставити затримку переключення. Допуск розкиду напруги можна збільшити, щоб не часто перемикалось.

Насос (гідрофор) піде в потрібну сторону за рахунок викату ротора. Холодильник має захист з таймером.

От котел ХЗ... Котел має ІБП, надіюсь, що при переключенні не встигне роздуплитись про відключення електрики. По паспорту перемикача швидкість переключення 0,2с. От як котел сприйме зміщення фази? Насос звичайний з фазозміщенням на конденсаторі, викат у нього мінімальний.

А інша техніка з ІБП ті 0,2 с навіь не помітить :)

 

Теорію і принцип роботи я якби знаю. Основне питання було по надійності реле і варіантах пристрою. Основне завдання перемикача у мому випадку - перехід на іншу фазу у випадку пропадання діючої.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приорітет фази можна відключити чи поставити затримку переключення. Допуск розкиду напруги можна збільшити, щоб не часто перемикалось.

тогда в чем прикол такого прибора в доме?

 

Добавлено через 40 секунд

випадку - перехід на іншу фазу у випадку пропадання діючої.

это очень редко такое бывает и это уже аварийная ситуация как бы.

 

Добавлено через 46 секунд

Основне питання було по надійності реле

Я на контакторах делал, что то у меня доверие не было к клемам.

 

Добавлено через 2 минуты

Теорію і принцип роботи я якби знаю.

ну напишите тогда как у Вас получилось через пару месяцев))

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вроді чітко сказав - прикол в автоматичному переході на іншу фазу при пропаданні діючої. Те, що рідко, то факт і вагомий аргумент. Якщо аварія чи відключення - як правило пропадають всі три на раз.

 

Чим контактор відрізняється від реле (окрім габаритів і потужності)? І причім клеми до контактора?!

 

Взагалі фантазував якось звести три фази в одну, щоб забезпечити безперебійність і зйом повної потужності з однофазного виходу. Думаю, єдиний варіант - трансформатор якийсь особливий. Але це буде дорого, габаритно і не ефективно (низький ККД + постійний струм ХХ).

А взагалі, є такі рішення?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Виходячи з того, що проводка вже є і вона зроблена як однофазна, і я так підозрюю не має бажання довбати стіни, то і виникло бажання втулити автоматичний вибір фаз.

Вам вірно вказали на те, що це не вихід. Не тільки через запуски обладнання, а і через те, що у Вас виділена потужність аж цілих 3 кВт буде, Ви ж інших 3+3 відкидаєте.

Скажіть, у Вас щиток який? Один автомат на вхід і все? Чи таки розділено за споживачами? Якщо розділено, то може є сенс от цей розділ зробити по фазам? Тобто кожну групу посадити на окрему фазу. Заодно втулити як тут вірно писали вольтметр і ручний перемикач. Поспостерігати пару днів і основну гілку запустити на найкращу фазу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Поспостерігати пару днів і основну гілку запустити на найкращу фазу.

Якщо людина часто буває у відрядженні а фаза пропала, то не кожна жінка(дружина) зуміє оту річь перемкнуть як треба.Можно біди наробити. Тим паче перед ручним перемиканням потрібно зняти навантаження, ножі ручного перемикача під навантаженням не дуже таке полюбляють))

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щитка нема поки, точніше ще пустий. Автомат на вході не проблема, то рішається :)

Розводка окремими вітками по поверхах, кухня окремо, силовий на кухню і силовий в гараж. В сумі 6 однофазних віток і дві трифазні. Я принципово не готовий розкидати різні вітки на різні фази. Мені тре, щоб електрика була кругом одночасно а не в окремих приміщеннях.

Мова йде про пропадання одної з фаз а не про їх якість!

 

Так розумію, по якості реле тут відповідей я не найду...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вас виділена потужність аж цілих 3 кВт буде

Так, щось я не звернув на це увагу. То є дуже мало на одну фазу, то 16А. Будете бігати в трусах на вулицю головний автомат вмикати))

 

Добавлено через 2 минуты

Так розумію, по якості реле тут відповідей я не найду...

Чего это вдруг. Новатек ПЭФ-319 очень достойный кандитат. Те кто им пользовался по надежности особых замечаний не было. Ну это то что я знаю, за другие не скажу не попадалось на глаза.

Мы хотели как лучше, обыграть вашу ситуацию - хотите реле - пожалуйста ставьте:beer:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Щитка нема поки, точніше ще пустий. Автомат на вході не проблема, то рішається :)

Розводка окремими вітками по поверхах, кухня окремо, силовий на кухню і силовий в гараж. В сумі 6 однофазних віток і дві трифазні.

1 фаза пропадала в 90х роках) тепер якщо пропадають, то всі зразу)

з.и. В нас так)

 

Я принципово не готовий розкидати різні вітки на різні фази. Мені тре, щоб електрика була кругом одночасно а не в окремих приміщеннях.

Ось якщо Ви розкидаєте 1ну фазу на кухню, іншу на 1ий поверх, ще якусь на 2ий(підвал/гараж) тоді можливо(не факт) у Вас і буде світло всюди і зразу(може не довго)!!! Якщо Ви через переключалку фаз(без різниці механічну, електронну) "посадите" весь будинок на 1ну фазу, то в Вас (при наявності побутової техніки) світла небуде ніде!!! 90% даю, що "рішалово" з автоматом не дасть ніякої користі, оскільки в Вас лічильник(так думаю), запрограмований 3х3030вт(похибка 1% приладу), і коли Ви увімкнете духовку на кухні(3,5квт зазвичай) і протягом одної хвилини будете смажити кекс))), перевантажите фазу, в Вас вимкнеться лічильник(всі 3фази), автомат ще буде курити, навіть 10А)) Через 5хв світло знов зявиться, попрацює трохи(дасть Вам можливість розвантажити фази), якщо того не станеться, то знов вимкнеться, ну і так далі))

Якось так) Вихід є, навіть декілька, але обовязково чимось прийдеться жертвувати))

ІМХО

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

neoteh, пожертвую залипшим реле у лічильнику (навчити?) ;) Ще й не факт, що воно там є. Принаймі у однофазних НІКах, що у нас тулять реле відсутнє.

 

Постійне добове споживання у мене виходить 0,3 - 0.5 кВт. Окремо кухня, вона в піках дасть 3 - 5 кВт. хай ще десь порохотяг +1кВт. Всеодно не так уже й багато.

Я не бачу ризиків підключення на 1 фазу. Тимпаче, що розводка окрема від щита.

 

Зверніть увагу, розпитував про конкретні пристрої і надійність їх комплектухи, про досвід їх експлуатації. Саме це мене цікавило. Про ризики і нюанси розводки, нагрузки і тд я в курсі і не запитував проце... Проте дякую, що турбуєтесь :)

* ціни на "ВАГО" у вас в підписі в яких одиницях? Актуальні? Іх можна ставити на ШВВП ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

neoteh, пожертвую залипшим реле у лічильнику (навчити?) ;) Ще й не факт, що воно там є. Принаймі у однофазних НІКах, що у нас тулять реле відсутнє.

В нас виключаються на ура)) в мене особисто 1фазний лічильник НІК, перегруз - 60сек - темнота :D

 

Постійне добове споживання у мене виходить 0,3 - 0.5 кВт. Окремо кухня, вона в піках дасть 3 - 5 кВт. хай ще десь порохотяг +1кВт. Всеодно не так уже й багато.

Я не бачу ризиків підключення на 1 фазу. Тимпаче, що розводка окрема від щита.

Ну я ж чітко написав при наявності побутової техніки)) або у Вас її немає, або у Вас вона нічого не бере)))

У мене одна тільки морозильна камера А++ в рік зїсть 281квт(0,77квт/доба)

Тепер я живу в будинку(ще не своєму), й ми платимо в середньому 400-500+квт... На новий будинок, практично все купив, і різниця з теперішнім(де живу), в обладнанні +посудомийка, + індукція, +кондеї, + рекуператор, + морозильна камера, ну і всякі там блендери(ще в процесі)

 

 

Зверніть увагу, розпитував про конкретні пристрої і надійність їх комплектухи, про досвід їх експлуатації. Саме це мене цікавило. Про ризики і нюанси розводки, нагрузки і тд я в курсі і не запитував проце... Проте дякую, що турбуєтесь :)

* ціни на "ВАГО" у вас в підписі в яких одиницях? Актуальні? Іх можна ставити на ШВВП ?

Ну я саме про досвід і написав)) Вони встановлені і пекрасно експлуатуються, в кого підключення відносто старе(лічильник без обмежень, автомати 40-63А:D) Де живу тепер, сам маю механічний) переключати нічого, всі 3ф далекі від ідеалу, телевізори 8серії здихають на раз:D Якщо пропадає 1фаза, немає і всіх інших! Бувалі розповідають, що років 20ть назад, було не так :D

З новими вводами, автоматами, лічильниками їх викручують на "2ий день", і жбурляють далеко) Взагалі не розумію, навіщо на сьогоднішній день людям 3ф)) раніше розумію, бетонозмішувач елементарний 3ф був, десь дошку відрізати, а тепер?)) Дошку врізати вже й акумуляторним можна)))

ІМХО 3ф, це совкові якісь пережитки))

з.и. а переключателів фаз, мав дуже багато, гарантійний випадок був 1го разу(в електронному), і то там всього навсього вольтметр брехав((

механічні маю і по сьогодні)) Ще були екстремали, що ставили 3шт 1p автомати :lol:))

 

Про ризики і нюанси розводки, нагрузки і тд я в курсі і не запитував проце... Проте дякую, що турбуєтесь :)

* ціни на "ВАГО" у вас в підписі в яких одиницях? Актуальні? Іх можна ставити на ШВВП ?

Ну я ж не знав, що Ви в курсі)) Нема за що, на те воно й форум...

з.и. Якби за Вас раніше так само хтось переживав, Ви б не шукали зараз клемників для ШВВП... Жалко на сьогоднішній день таке залишати в стінах(( Замінити вже неможливо?)

з.и.и. ваго по ссилці актуально за 1штуку

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Жалко на сьогоднішній день таке залишати в стінах(( Замінити вже неможливо?)

з.и.и. ваго по ссилці актуально за 1штуку

Можна все, не все треба... Не бютжетно :( В чому біда ШВВП в стінах?

Я з суміжної галузі... та актуальна цінав якій валюті? грн євро долар?

Ви так і не прокоментували застосування ковпачків ВАГО для ШВВП...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В чому біда ШВВП в стінах?

потому что это шнур для переносок. Не кабель не провод а шнур.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

пожертвую залипшим реле у лічильнику (навчити?)

А как это? У нас ситуация еще веселее - счетчик срабатывает на пусковые токи(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можна все, не все треба... Не бютжетно :( В чому біда ШВВП в стінах?

Я з суміжної галузі... та актуальна цінав якій валюті? грн євро долар?

Ви так і не прокоментували застосування ковпачків ВАГО для ШВВП...

в гривнях)) які валюти...:D

WAGO прекрасні клемники, для ШВВП потрібно брати 222 серію, вона дорожча, більш габаритна і т.д.

Біда ШВВП, що він не призначений для стаціонарної проводки... Якщо не помиляюсь, навіть заборонений!

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А.Р.Бородач, дивіться ПП. Але пам'ятайте - кожна людина сама 3,14здєц свого щастя. :)

 

neoteh, вроді як вирішив варити. Гляну чи добре виходитиме. Як не вийде - куплю ВАГО.

 

По темі топіку, хоч не отримав відповідей по реле, повністю солідарний з думкою, що як правило відсутня електрика відразу на всіх фазах.

поки не буду ставити селектора фази взагалі. Просто розключу на одну тай усе. Місця в щиті вдосталь, при потребі доставлю в любий час.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...