Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Перемикач світильників 220 В -12 В

Ivan22

Рекомендовані повідомлення

:flag1:

Доброго дня, шановне товариство!

 

У мене в будинку дві проводки - 220 В, та альтернативна - на 12 В, яка живитиметься від сонячних батарей та акумуляторів.

 

Я хочу у вітальні, кухні, і т.д. зробити можливість вмикати світильники як від одної, так і від іншої мережі. Для цього придумав таку схему (надіюсь, не забув ніяких елементів, а якщо забув, то підкажіть, які)

image.png

Чи є такого роду перемикачі на ринку? Даруйте за аматорське питання, як їх правльно називають?

Дякую!

2011039072_.png.818244a8c8f4d58fa9f45fcf3011719e.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:flag1:

Доброго дня, шановне товариство!

 

У мене в будинку дві проводки - 220 В, та альтернативна - на 12 В, яка живитиметься від сонячних батарей та акумуляторів.

 

Я хочу у вітальні, кухні, і т.д. зробити можливість вмикати світильники як від одної, так і від іншої мережі. Для цього придумав таку схему (надіюсь, не забув ніяких елементів, а якщо забув, то підкажіть, які)

image.png

Чи є такого роду перемикачі на ринку? Даруйте за аматорське питання, як їх правльно називають?

Дякую!

 

Батарея+инвертор в 220 вольт для света - единственно правильное решение.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

У мене в будинку дві проводки - 220 В, та альтернативна - на 12 В, яка живитиметься від сонячних батарей та акумуляторів.

Насколько понимаю, проект в стадии разработки? Или уже проводка заложена, светильники куплены, лампы ввинчены?

 

У меня тоже заложены две проводки, но 12 В - это резервное освещение, включается от отдельного выключателя, источники - исключительно светодиоды. Это вариант, который предлагает Diver - линии не пересекаются.

 

Если все лампы будут светодиодными, не составит труда включить их через ИБП мощностью 200-300 Вт. Тогда переключатель вообще не нужен, пока напряжение в сети есть - свет будет работать от сети, исчезнет - от аккумулятора. Это вариант, предложенный DIP

 

Напишите видение работы системы - мощности, сечения проводов, тип светильников, тип и мощность ламп и др. Попробуем что-то придумать. А выключателей - масса, от двухполюсных переключателей до контакторов, которые всё проделают автоматически.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для бесперебойного освещения делается просто:

есть бесперебойные источники на 12В, к нему аккумулятор 21А, аварийные светильники 12В запитываются от этого ББП. ток скажем 6А, для аварийного освещения дома хватит. Такая схема самая дешевая, солнечные бат. - дороговатые..

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Для бесперебойного освещения делается просто:

есть бесперебойные источники на 12В, к нему аккумулятор 21А, аварийные светильники 12В запитываются от этого ББП. ток скажем 6А, для аварийного освещения дома хватит. Такая схема самая дешевая, солнечные бат. - дороговатые..

У меня ещё проще: ИБП 300 Вт на газовом котле, АКБ 125 А-ч - с него и снял 12 В на резервное освещение. Совмещаю приятное с полезным. Схему приводил здесь

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Моя проблема в тому що мені вже зробили дизайн інтер*єру, який передбачає на стелю певну кількість (і розміщення) точкових світильників. В основному режимі вони всі мають бути включені, тому я не можу (і не хочу) переформатовувати схему так, щоб лише частина з них включалась з 220, а решта були на 12 В(аварійними). Це так тому, що я хочу щоб в основному режимі світили вони всі.

 

Та не , сделать отдельно линии 12 и 220 и никаких общих выключателей
Дякую, а чи не буде пробелм, як що до одного і того-ж світильника (12-вольтового) підведено паралельно два джереал - просто 12 Вольт (мабуть менше, враховуючи падіння напруги на трассі), і також 12 В через трансформатор від звичайної мережі? Що буде, коли обидва вимикача включать?

 

Батарея+инвертор в 220 вольт для света - единственно правильное решение.
Дякую, і вірю, що це з точки зору проводки і іниших моментів (найдійності) хороший варіант, але у мене уже прокладено проводка і на 12, і на 222 В. До того ж, в магазині світла порекомендували ставити 12-вольтові точкові світильникию. Тако маю невеличке упередження щодо інвертора - не хочеться втрачати енергію на перетворенні (через його ККД)

 

Насколько понимаю, проект в стадии разработки? Или уже проводка заложена, светильники куплены, лампы ввинчены?

 

У меня тоже заложены две проводки, но 12 В - это резервное освещение, включается от отдельного выключателя, источники - исключительно светодиоды. Это вариант, который предлагает Diver - линии не пересекаются.

 

Если все лампы будут светодиодными, не составит труда включить их через ИБП мощностью 200-300 Вт. Тогда переключатель вообще не нужен, пока напряжение в сети есть - свет будет работать от сети, исчезнет - от аккумулятора. Это вариант, предложенный DIP

 

Напишите видение работы системы - мощности, сечения проводов, тип светильников, тип и мощность ламп и др. Попробуем что-то придумать. А выключателей - масса, от двухполюсных переключателей до контакторов, которые всё проделают автоматически.

Зараз проведені трасси від щитка до вимикачів, і від вимикачів до стелі, тому ще не пізно підключити так, як буде найкращим. Світильників і ніякого обладнання нема, фактично є тільки кабель в штробах.

Я теж спочатку думав про світлодіоди, але потім начитався про їх показник CRI і мені не сподобалось, що у них є проблеми з якістю світла. Тому зараз думаю про галогенні.

Моє бачення системи таке. У вітальні, наприклад, на 33 м2 в сумі 17 світильників мали б споживати декілька сот Вт при нормальній роботі (від 220 мережі через Трансф.), а в аварійному режимі , так як зображено на схемі в початку теми, світили би лише частина їх, задля скромнішого споживання аккумуляторних запасів. Аналогічно на кухні і ще в деяких місцях. Моя проблема в тому що я не хочу просто наліпити на стелю мозаїку світильників - одня для 220, інші аварійні, - так щоб у звичному режимі світили лише частина, бо це ж не гарно виглядає.

Для бесперебойного освещения делается просто:

есть бесперебойные источники на 12В, к нему аккумулятор 21А, аварийные светильники 12В запитываются от этого ББП. ток скажем 6А, для аварийного освещения дома хватит. Такая схема самая дешевая, солнечные бат. - дороговатые..

Дякую! Думаю що скористаюсь вашою порадою на перших порах , поки не маю тих батарей сонашних. Подивимось як воно піде.

 

У меня ещё проще: ИБП 300 Вт на газовом котле, АКБ 125 А-ч - с него и снял 12 В на резервное освещение. Совмещаю приятное с полезным. Схему приводил здесь
Дякую, я також думаю десь знайти високоємний аккумулятор. На вашій схемі, я так зрозумів, дві "групи" освітлення - одна на аварійне освітлення, інше на нічну підсвітку з автоматичним вмиканням через сутінкове реле. І це, не враховуючи третьої, якої нема на схемі (класична проводка на 220 В). У мене , на жаль, виклик саме в тому щоб сумістити одну групу світильників на обидва дежрела, а не мати дві (чи більше) груп освітення, які існують незалежно, в цілком розділених "екосистемах" споживання.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

-хочу щоб в основному режимі світили вони всі

-чи не буде проблем, як що до одного і того-ж світильника (12-вольтового) підведено паралельно два джереал - просто 12 Вольт (мабуть менше, враховуючи падіння напруги на трассі), і також 12 В через трансформатор від звичайної мережі? Що буде, коли обидва вимикача включать?

виклик саме в тому щоб сумістити одну групу світильників на обидва дежрела, а не мати дві (чи більше) груп освітення, які існують незалежно, в цілком розділених "екосистемах" споживання.

1. Галогенки 12 В бывают мощностью 20,35 и 50 Вт. Наиболее популярные - 35 Вт. При подключении рекомендуют, чтобы трансформатор был как можно ближе к лампочке.

2. Если запитать, скажем, три галогенки 35 Вт от аккумулятора, ток составит 8,75 Ампер. Если проложен кабель 1,5 кв.мм., а длина линии 30 м., сопротивление кабеля 0,68 Ома, падение напряжения составит 5,95 Вольт, на лампы придёт 6,05 Вольта. Они просто не будут светить.

3. Выход прост. На выключатель заходят две линии. Выключатель берёте одноклавишный двухполюсный. Одна линия (220 от счётчика) - через трансформаторы на группу 1. Вторая линия (от аккумулятора через инвертор - без него, увы, галогенки никак - большие токи) - на группу 2. При включении - все будут светить. При пропадании света - останутся светить гр.2.

4. Три лампы 35 Вт "выжмут" АКБ 100 А-часов за 9 часов. 100 А*ч - это, примерно, 1 кВт-час запасённой энергии. Потому

правильнее будет на вторую группу поставить светодиодные лапы 220 В мощностью 4-5 Вт. Через инвертор.

5. Подключать к одной галонке 12 В переменки от трансформатора и 12 В постоянки от АКБ нельзя. Да и не получится по нескольким причинам - падении на проводе (см. п.2), невозможности коммутации (которую придётся делать после трансформаторов) и т.д.

Змінено користувачем engeneer
  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...