Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Чи можливо зробити піч з високим ККД?

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

Таке питання виникло: чи можливо зробити піч, в якій би все тепло передавалося у воду для подальшої циркуляції в системі, і щоб ККД був не нижчим, ніж у котла? Ну, на рівні бодай 75%? Бо не хочеться купувати котел через його недовговічність. А от піч простоїть віка :)

Питання в тому, щоби вся енергія передавалася саме у воду - піч (чи котел) будуть ставитися у спеціальній прибудові, там не потрібно, щоб сама піч накопичувала тепло.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Просто нужно утеплить печь с наружи (базальтовая вата, перлит и т.п.) Это будет идеальный вариант, кирпичный массив будет выступать в роли теплоакамулятора. Если правильно сделать топить такую печь-котел нужно будет один раз в сутки. Если б себе делал то так бы и сделал. Поскольку металические котлы не долговечны, большой мощности выходят дороже чем кирпичные и к ним нужент теплоакамулятор, чтоб самому кочегаром не работать.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Так проблема в тому, що мені потрібно, щоб вся енергія віддавалася не в цеглу, а в воду, яка буде циркулювати по ТП. Піч в мене взагалі буде окремо від дому стояти фактично.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вы не поняли. В металлическом котле тепло передается воде, пока горит огонь. То есть если нужно постоянную температуру котел должен гореть постоянно. Нужен либо котел длительного горения, либо кочегар. Что дорого.

В кирпичном котле во время горения тепло передается воде и кирпичу. Вы один раз в сутки часа три протопил и все, а дальше тепло от кирпича передается воде. Кирпич играет роль теплоакамулятора.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я зрозумів, але я планував робити теплоаккумулятор водяний десь літрів на 300-400, так що там запас для аккумуляції тепла буде значний, особливої потреби в аккумуляції тепла в цеглі я особисто не бачу. Питаня в тому, як зробити, щоб піч максимально передавала тепло в теплоаккумулятор, максимально відбираючи його з палива. Була думка зробити ТА навколо труби, через яку виводиться дим, щоб тепло віддбиралося і від диму. Тобто, грубо кажучи, подвійна труба, між стінками якої знаходиться вода. А через трубу виходить дим. Чи це дурниця?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Наиболее важные моменты.

Нужно разделить зону горения и зону сема тепла. Например, теплообменник разместить выше зоны горения.

Съем тепла излучением раз в 10 больше чем конвекцией. Поэтому теплообменник должен быт в топке, в зоне излучения. Дополнительно можно поставить теплоомбеник в первом дымообороте.

Слишком много тоже нельзя снимать потому, как потечет конденсат. Температура выходных газов должна быть выше 120 градусов.

Посмотрите, как делают промышленные котлы.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Це Ви кому писали :) ?

Ви б мені як тупому, картинками краще показали. Бо я так наче зрозумів, але не дуже :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Те, що Ви шукаєте тут:

Подібні печі вже давно виготовляються і монтуються в Західній Європі. У нас ні майстри ні норот ще не доросли. Та й вартість аналогів за річкою близько 5000 євро.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Те, що Ви шукаєте тут:

Подібні печі вже давно виготовляються і монтуються в Західній Європі. У нас ні майстри ні норот ще не доросли. Та й вартість аналогів за річкою близько 5000 євро.

 

Вот такого плана в котельную где не важна эстетика можно сделать самому. Я думаю идея понятна.

 

Мне больше нравятся шахтный котлы (первое фото)

Промышленный котел второе фото. Разделены зоны горения и теплообменна.

Кирпичный простой вариант может выглядит как на последнем рисунке. Условно назовем его колпаковый котел.

kotel-piroliznyi-shema2.jpg.68ce66a5fbeae57beae626ac0792331d.jpg

1429594994_ars-bm.jpg.64ff9ca9258cb17b7888f8c509601ad1.jpg

1299756326_.jpg.fa5d545102dae9c990bc8a2a24d15d5a.jpg

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я зрозумів, але я планував робити теплоаккумулятор водяний десь літрів на 300-400, так що там запас для аккумуляції тепла буде значний, особливої потреби в аккумуляції тепла в цеглі я особисто не бачу. Питаня в тому, як зробити, щоб піч максимально передавала тепло в теплоаккумулятор, максимально відбираючи його з палива. Була думка зробити ТА навколо труби, через яку виводиться дим, щоб тепло віддбиралося і від диму. Тобто, грубо кажучи, подвійна труба, між стінками якої знаходиться вода. А через трубу виходить дим. Чи це дурниця?

__________________

 

у меня на чердаке,ёмкость на 300л. алюминий,(после подключения задую 100-120 мм. ППУ 40-й плотности)В топке, один теплообменник (конструктив здесь www.stroimdom.com.ua/forum/showthread.php?t=182187 )

Поскольку,работать будет в «режиме бойлера» ,то одного «лепесткового» чугунного ТО,будет достаточно (за время прогрева парилки)для доведения этого объёма воды до нужной Т.

В вашем случае,(как я понял) водяной ТА ,будет в системе отопления.(по идее, его нужно размещать в подвале и ставить принудительную циркуляцию),и соответственно активная теплоотдача в радиаторы отопления.

По этому,нужен расчет (требуемых от топки кВт),а потом уже планировать КП, и думать сколько ставить теплообменников:)

По поводу снятия тепла с дымовой трубы,думаю "це дурниця"(для помывки в бане-терпимо):no:

По поводу термоизоляции КП,все верно,вам говорили в предыдущих постах,и дело не в аккумуляции тепла кирпичом,а в максимальном исключении тепло-потерь (одна из составляющих КПД :smile:)И потом,чем выше Т в «ядре» КП,тем «качественней» пиролиз, соответственно меньший расход дров.(у меня одной «заправки» топки,хватает на 6-7 часов )

Как «запущу» в «полный рост» баню,приглашу «тепловика» ,для объективного измерения всех показателей,необходимых для определения такого «призрачного КПД»:flag1:

IMG_6038.thumb.JPG.487d90788f54fb7b2ce1ee49f13c34d1.JPG

1827044564_.thumb.png.7b55f5bfe757403719770dc1e6606f41.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бо не хочеться купувати котел через його недовговічність. А от піч простоїть віка

 

:no:есть «мнение»,что теплообменники -не вечные...

...ну в смысле, вы хотите тот же котёл (в принципе),только в «кирпичной оболочке»

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:no:есть «мнение»,что теплообменники -не вечные...

...ну в смысле, вы хотите тот же котёл (в принципе),только в «кирпичной оболочке»

 

Хех, з тих котлів, що ремонтували, усі текли в топці, а не теплообміннику, і шильда іноземна їм не помогла. Цікаво, чи не так? Метал тоншав до фольги. Слідів конденсаційної корозії не помітив (хто бачив її, зрозуміє про що я). Це було б чудовою темою для обговорення. Я навіть додам смаколик: схоже, що вода, коли парує струменем з дров, дуже агресивно впливає на сталь.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

:flag1:

Хех, з тих котлів, що ремонтували, усі текли в топці, а не теплообміннику

 

я как раз ,и говорил про ТО в топке КП :flag1:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

схоже, що вода, коли парує струменем з дров, дуже агресивно впливає на сталь.

А на чавун? Бо з"явилася думка придбати совєцький КЧМ та не парити мізки :)

 

Добавлено через 57 секунд

схоже, що вода, коли парує струменем з дров, дуже агресивно впливає на сталь.

А на чавун? Бо з"явилася думка придбати совєцький КЧМ та не парити мізки :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Бачили відео у посиланні? Чому не хочете так зробити? Завжди легше поставити якесь радянське барахло, митись господарським милом, а до смітника ходити у валянках з ведром. Це все рівень КЧМ. Ви його бачили? У порівнянні з тим, що Ви затіяли, КЧМ - повне лайно.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...