Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Стропилка вздовж середини стіни

Вомбат

Рекомендовані повідомлення

На схемі постарався максимально передати ідею стропильної системи.

Отже, є стіна довжиною 8,5 метрів і висотою 4,5 метра. Поруч, на відстані 4 метрів побудую ще одну стіну (вірніше, ряд стовпчиків) висотою 1,8 на існуючому фундаменті і накрию це все шиферним дахом. Питання: як до цієї стіни висотою 4,5 метри прилаштувати стропилку, враховуючи, що мені потрібно, щоб найвища точка була на висоті 2,5 метри? Я так думав по бокам і посередині біля стіни зробити колони, щоб на них обперти дві дошки 4,5 метри довжиною, 5 см товшиною і 20 см шириною. А на ці дошки сперти стропила, які іншим кінцем будуть опиратися на брус на протилежній стіні.

Можна так зробити? Не завалиться це все щастя?

8.JPG.03b0f6b1c54983fdda9528a2f72053b6.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можно и так, как вы нарисовали. можно вообще один брус на шпильки к стене (взависимости из чего стена). а так в принципе рабочий вариант.
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А не завалиться в мене менша стіна від снігової нагрузки? Це питання мене дико турбує, чесно кажучи.

І яку треба шпильку, щоб до стіни брус закріпити? В мене стіна з керамзитоблоку, покладена в 1 блок, 40 см. товщиною.

А якщо шпильку замінити на профільну трубу, яка буде підтримувати брус знизу, забита в стіну сантиметрів на 20 чи й на всі 40, і з двох боків приварити арматуру, щоб притиснути брус до стіни. Так надійніше буде, ніж просто шпилька?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На схемі постарався максимально передати ідею стропильної системи.

Отже, є стіна довжиною 8,5 метрів і висотою 4,5 метра. Поруч, на відстані 4 метрів побудую ще одну стіну (вірніше, ряд стовпчиків) висотою 1,8 на існуючому фундаменті і накрию це все шиферним дахом. Питання: як до цієї стіни висотою 4,5 метри прилаштувати стропилку, враховуючи, що мені потрібно, щоб найвища точка була на висоті 2,5 метри? Я так думав по бокам і посередині біля стіни зробити колони, щоб на них обперти дві дошки 4,5 метри довжиною, 5 см товшиною і 20 см шириною. А на ці дошки сперти стропила, які іншим кінцем будуть опиратися на брус на протилежній стіні.

Можна так зробити? Не завалиться це все щастя?

 

Вас не стіна повинна турбувати, а дошка 50х200х4500мм, яка виконує роль мауерлату судячи з вашого "креслення". З чого ви взяли, що вона витримає?? З чого ряд стовпчиків навіть запитувати страшно. Зверніться до інженера в вашому регіоні і проконсультуйтеся.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

На схемі постарався максимально передати ідею стропильної системи.

Отже, є стіна довжиною 8,5 метрів і висотою 4,5 метра. Поруч, на відстані 4 метрів побудую ще одну стіну (вірніше, ряд стовпчиків) висотою 1,8 на існуючому фундаменті і накрию це все шиферним дахом. Питання: як до цієї стіни висотою 4,5 метри прилаштувати стропилку, враховуючи, що мені потрібно, щоб найвища точка була на висоті 2,5 метри? Я так думав по бокам і посередині біля стіни зробити колони, щоб на них обперти дві дошки 4,5 метри довжиною, 5 см товшиною і 20 см шириною. А на ці дошки сперти стропила, які іншим кінцем будуть опиратися на брус на протилежній стіні.

Можна так зробити? Не завалиться це все щастя?

 

Я б зробив так:

- до стіни, якщо є можливість, опорну дошку закріпив би шпильками, наскрізь через стіну, з кроком не більше 1м; якщо на шпильку немає можливості, - тоді довгими анкерами з металичним корпусом

- мауерлат, що буде лежати на стовпчиках (відстань між стовпчиками, я так розумію, 4м?) - то мауерлат я б зробив із трьох зрощених досок 50х200 - тобто вийде 150х200

- крокви ставив би з кроком 800-850мм (як раз 11шт на довжину стіни вийде)

 

Удачі

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ні, Ви не зовсім правильно зрозуміли. Дошка, яку буду кріпити до стіни, буде лежати на стовпчиках, відстаеь між якими 4 метри. Може, мені варто ту дошку замінити на брус 100 на 100? Бо трохи боязно, щоб крокви не посунулися з дошки товщиною 50 мм. На шпильки буду кріпити однозначно, яку товщину варто використати?

Мауерлат буде лежати на стовпчиках, відстань між якими буде десь метр. Який мауерлат можна використати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А якого ляду крокви мають сунутись? Хіба що стовпчики почнуть нахилятися? То і 100мм брус не спасе. По-любому кріплення тільки на цвяхи - буде малувато, - треба якісь кутники або балочні підвіси (ссылка устарела) брати.

І нахіба ті стовпчики біля стіни - шпильками ця дошка достатьно надійно буде притиснена до стіни. Шпильку б я взяв Ф12, і з великими шайбами.

До речі, ще можно так: кутники закріпити до дошки, що на стіні, а шпильками притягувати дошку через кутники, використовуючи їх як шайби. Крокву до кутника теж шпилькою наскрізь притягнути

 

Мауерлат, якщо відстань між стовпчиками метр - можна також 100х100 взяти (на такий зручніше крокви закріпляти)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стовпчики буду ставити однозначно - хай будуть :)

А якщо замість кутника використати кутник 40 на 40, приварений до шпильки? І шпильку планую взяти і зробити з катанки, нарізавши на одному кінці різьбу та пофарбувати все фарбою, щоб не іржавіло в стіні. Має право на життя такий варіант?

І хотів запитати ще з приводу мауерлата на нижчій стінці, який буде лежати на стовпчиках через кожен метр. В мене є залишки бруса 100 на 100 по 2 метри довжиною. Можна його використати, зкріпивши між собою дошкою дюймовкою?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

З кутником 40х40 досить життєздатний варіант. Але, по-любому, до крокви - болтом.

 

Обрізки бруса 100х100 можна зшивати між собою так: зробити пропили по 200-250мм вздовж посередині бруса і відрізавши одну з половинок на кожній стороні, зшити два бруса між собою цвяхами. Цвях береться 120мм і кінчик, що вийшов з другої сторони, загинається. Так буде надійніше і акуратніше виглядати.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Прийшов час робити стовпчик посередині, щоб на нього опиралися краї дощок. Я в якості фундамента вкинув ому каменюку, ледве зміг її виперти на місце. Цей стовпчик буде стояти щільно біля стіни, то як краще зробити:

1. прокласти між ним і стіною якийсь пінопласт, щоб вони були не залежні одне від іншого (хоча фундамент всієї будівлі спільний)

2. Забити в стіну і фундамент арматуру кожні 15-20 см, щоб стовпчик зв"язати зі стіною.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...