Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

DC 12v -> 3v

Offroad

Рекомендовані повідомлення

Хочу підключити клаксон і музику дитячого автомобіля (2 батарейки АА) до акумулятора 12в. Найпростішим варіантом розглядаю встановлення автомобільного адаптеру (китайська зарядка USB з малим амперажем - багато пристроїв просто не заряджає) і підключення музики послідовно ще з чимось (є різні світлодіоди на 1,5 та 3в). Також можу покурочити неробочий блок живлення ПК - там же є 3,3в, але не знаю, чи вони йдуть від AC 220в чи вже від DC12 і які саме елементи схеми відповідають за це перетворення. Може, хтось робив таку схему "на коліні" з підручних матеріалів - підкажіть, як краще?
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дякую за пропозицію. На ebay такі і за 0,99$ з доставкою можна купити. А я хочу зібрати з підручних матеріалів (вони вже є)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

(вони вже є)

Немає, бо ні перший ні другий не спрацює. На музику таки трошки току пійде :), а в компьютерному блоці окрема обмотка під 3 вольта.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Що за музика? На 3вольти - це щось слабке. Може й від 5в без проблем буде працювати. Зазвичай там підсилювачі до 10в десь стоять. Тоді просто адаптер для зарядки телефонів 2х амперний наприклад. А для клаксона якись резистор туди же підібрати можна...
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Купит микросхему LM317 за 7грн, пару резисторов и вперед. Или собрать делитель напряжения из двух сопротивлений.

 

Можно зарядку для авто переделать, заменив стабилитрон.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Купит микросхему LM317 за 7грн, пару резисторов и вперед. Или собрать делитель напряжения из двух сопротивлений.

12-3=9вольт рассеять на сопротивлениях или линейном стабилизаторе - будет печка, ребенок может и руки обжечь. DC-DC самый бюджетный вариант.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

По моему скромному мнению - стабилизатор-преобразователь типа КРЕН. На 5 вольт КРЕН5А - верхний вход 12 в, на 3 в - вам нужно будет подобрать что то подобное. Как минус - радиатор, бо будет грется:beer:
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

12-3=9вольт рассеять на сопротивлениях или линейном стабилизаторе - будет печка, ребенок может и руки обжечь. DC-DC самый бюджетный вариант.
Всё верно, но мало того что будет греться, то и аккумулятор быстро угробить можно! (Сам использовал подобную схему для видеокамеры 9В с КРЕНкой, в итоге АКБ убит). Оптимально понижающий импульсный преобразователь с высоким КПД.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Оптимально понижающий импульсный преобразователь с высоким КПД.

вот хороший вариант www.kosmodrom.com.ua/el.php?name=NSD05-12S3

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Боюсь, там игрушка вся дешевле стоит

можно не минвэл, а китай подешевле. на радиорынках должен быть порядка 100грн, но сами понимаете...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

можно не минвэл, а китай подешевле. на радиорынках должен быть порядка 100грн, но сами понимаете...

---

Можно использовать любую ненужную зарядку для мобильного телефона, постоянное сопротивление на 100 Ом и переменное (в режиме реостата) на 1000 Ом. Всё подключаем последовательно и плавно понижая сопротивление реостата выставляем нужное падение напряжения на игрушке.

 

По поводу возможного ожога линейным стабилизатором 12>3 В. Устройство, предназначенное для более-менее продолжительной работы от двух пальчиковых батареек, не способно потреблять достаточный для этого постоянный ток.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дитячий квадроцикл Метр+, акум на 9 А*г (рідний був на 7), а музика і клаксон в кермі від батарейок. Думаю, споживання там мінімальне... От і вирішив кинути від акумулятора живлення. Все буде заховано у корпусі (місця достатньо)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Дитячий квадроцикл Метр+, акум на 9 А*г (рідний був на 7), а музика і клаксон в кермі від батарейок. Думаю, споживання там мінімальне... От і вирішив кинути від акумулятора живлення. Все буде заховано у корпусі (місця достатньо)

---

LM 7803 с двумя керамическими конденсаторами уместится где угодно :)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

---

LM 7803 с двумя керамическими конденсаторами уместится где угодно :)

А ларчик просто открывался. Працює від 5,5-6в чудово.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...