Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Основа під водонакопичувальний бак

ibilous

Рекомендовані повідомлення

Є залізний бак об'ємом 3 кубічних метри, в заповненому стані загальна вага буде приблизно 3,5 тонни. Бак на ніжках. Розміри дна 1,25 х 1,95 м.

Завдання у мене стоїть зробити основу, щоб не просідала під повним баком, тримала заданий рівень, добре зимувала.

Я теоретично уявляю три види основи:

- глибокі бетонні сваї;

- глибокі свердловини вистелені рубероїдом та щільно заповнені гравійно-піщаною сумішшю;

- бетонний майданчик.

 

Перші два види основ мене приваблюють простотою виконання та відсутністю вкритої бетоном території. В разі необхідності після переміщення бака територія може бути легко зайнята під озеленення.

 

На ділянці під чорноземом - глина. Починається вона на глибині 0,8-1 м.

 

Отже, чи буде надійним створити свердловини 0,2 х 1,5 м під кожну ніжку і заповнити їх в один із вище наведених способів (бетоном або ГПС)? Діаметр вказаний виходячи з наявного бура.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приемлемый третий вариант. Можно залить бетоном под ножки четыре квадратика 50-и сантиметровые на глубину высоты 30см.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Приемлемый третий вариант. Можно залить бетоном под ножки четыре квадратика 50-и сантиметровые на глубину высоты 30см.

 

Я ставив на бетонні тумби 40 х 40 см, над рівнем землі 10 см, вглиб - до 40 см. Там з сусідського двору частково потрапляє вода з опадів, от з того краю під більш вологим ґрунтом дві тумби просіли.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я ставив на бетонні тумби 40 х 40 см, над рівнем землі 10 см, вглиб - до 40 см. Там з сусідського двору частково потрапляє вода з опадів, от з того краю під більш вологим ґрунтом дві тумби просіли.

 

А как это можно было видеть в первом сообщении? И в чем проблема, отведите соседскую воду назад к соседу. Вот беда-то...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А как это можно было видеть в первом сообщении? И в чем проблема, отведите соседскую воду назад к соседу. Вот беда-то...

Відводити ту воду я не планую, великої проблеми вона не чинить. Навіть якщо і відвести, то територію під баком тримати в сухому стані не вдасться, тому рано чи пізно такі тумби будуть просідати. На додачу зимові морози та відлиги будуть робити свою справу по зміні рівня.

 

В першому повідомленні я навів три прийнятних для мене варіанти, два з яких я хотів би розглянути більш детально, отримати поради більше з практичного досвіду, ніж з теоретичного. :)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Відводити ту воду я не планую, великої проблеми вона не чинить. Навіть якщо і відвести, то територію під баком тримати в сухому стані не вдасться, тому рано чи пізно такі тумби будуть просідати. На додачу зимові морози та відлиги будуть робити свою справу по зміні рівня.

 

В першому повідомленні я навів три прийнятних для мене варіанти, два з яких я хотів би розглянути більш детально, отримати поради більше з практичного досвіду, ніж з теоретичного. :)

 

По первому пункту не хватает площади от диаметра бура для опирания пяток под нагрузку в 3.5т.

Можно ваши тумбы опустить до глины, заанкерить по четыре арматурины, обвязать хомутами, выставить опалубку (20*20*хh) и залить бетоном.

 

А можно прокопать две траншейки длиной (1.5м) под размер ножек емкости на ширину совковой лопаты и глубиной до глины, и так же залить бетоном.

Других оптимальных решений не вижу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Можно ваши тумбы опустить до глины, заанкерить по четыре арматурины, обвязать хомутами, выставить опалубку (20*20*хh) и залить бетоном.
Зачем лить в землю кучу бетона??? Идея правильная про опускание тумбы, но я бы сделал так: заглубился до глины, потом засыпал яму пгс-щебень, что есть под рукой, трамбуя тщательно и на эту подготовку вылил бы пятку, в итоге площадь опоры есть, тумба давит не на землю, а на пгс-щебень, экономия цемента, металла и времени.

Ой, тумбы ведь есть уже у вас, так что вопрос вообще в паре часов поработать лопатой, вырыть ямы и подготовить основание))

Змінено користувачем andrey.uzgva
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...