Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Утеплення холодного горища холодного гаражу

Raha

Рекомендовані повідомлення

Є холодне горище над гаражем, що не опалюється. Перекриття - залізобетионні плити ПК. Незважаючи на те, що висота стелі на горищі маленька, його всеж планується трохи використовувати для збереження усілякого мотлоху - ну там зимову/літню резину, може ще щось... в цілому ще не визначився, але бажано мати можливість вільно пересуватися по горищу. Мауерлат там висотою 10см та покладений прямо на рівень плит.

 

Гараж холодний, але стелю всеж потрібно утеплювати, тому спала на думку така конструкція: поставлю лаги з 100x50 на ребро, між лагами мінеральну вату товщиною 10см і зверху все накрию OSB 10. Тобто OSB буде прикріплено саморізами к лагам та по периметру к мауерлату, з невеликими прорізами для крокв.

 

Постає питання про життєздатність такої конструкції? Ще питання про паробар'єр - його потрібно покласти під мінеральну вату але як саме? Під лаги, то тоді лаги придавлять паробар'єр та можуть пошкодити його. Не розумію взагалі як зробити?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чому ви так вирішили?

 

Стіни - 300мм газобетон D500, під гаражем - погреб. По підлозі буде утеплення 5см ЕППС. Незважаючи на те, що гараж не планується опалювати в ньому температура буде дещо вищою за зовнішню - тепло від автівки, тепло, що проходить з погребу. Температура на холодному горищі буде нижчою і якщо перекриття не утеплити, то велика ймовірність конденсату на стелі гаражу.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

положите на плиты ппс/эппс или газобетон, у вас вата отсыреет и никакая пленка не поможет
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Стіни - 300мм газобетон D500, під гаражем - погреб. По підлозі буде утеплення 5см ЕППС. Незважаючи на те, що гараж не планується опалювати в ньому температура буде дещо вищою за зовнішню - тепло від автівки, тепло, що проходить з погребу. Температура на холодному горищі буде нижчою і якщо перекриття не утеплити, то велика ймовірність конденсату на стелі гаражу.

 

В вашем гараже температура будет выше некоторое( +- пару недель) от внешней при морозах и будет ниже ( +- пару недель) при потеплении. Так живут тысячи ( миллионы) кап. гаражей. И конденсатом никто не страдает. В метал. гаражах выпадает кратковременный конденсат но не от авто, а от резкого солнышка на металл. У меня есть и кап. и метал. гараж. Но и то он очень быстро вымерзает-выветривается. Не перебдевайте . Это лишние затраты. Ну а впрочем вам решать. Кстати, тепло из погреба в гараж выходить не должно. Иначе вам никакое утепление не поможет от сталактитов на потолке.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Кстати, тепло из погреба в гараж выходить не должно. Иначе вам никакое утепление не поможет от сталактитов на потолке.

 

Звісно не повинно виходити, але на 100% закрити вихід тепла майже нереально. У мене буде по підлозі лише 5см ЕППС і через нього частина тепла буде проходити, ще скрізь кришки люків дещо пройде.

 

Думаю, що утеплення стелі всеж не завадить. По матеріалам - на лаги 100x50 у мене є сухе оброблене дерево, тому затрати будуть лише на вату, OSB та пароізоляцію. Площа невелика та утеплення 10см то є суто символічно. На додаток це дасть можливість інколи включати в гаражі опалення (наприклад електрикою, чи повітряний тепловий коллектор встановити).

 

положите на плиты ппс/эппс или газобетон, у вас вата отсыреет и никакая пленка не поможет

 

І з чого вона відсиріє? Якщо паробар'єром перекрити надходження вологи знизу то де візмиеться волога для вати? У мене дах не протікає та вентилюється - підшивка перфорована + кобилка з вентиляцією.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І з чого вона відсиріє? Якщо паробар'єром перекрити надходження вологи знизу то де візмиеться волога для вати? У мене дах не протікає та вентилюється - підшивка перфорована + кобилка з вентиляцією.

 

Волога може взятись не від протікання даху, а з повітря , що є в ваті при сприятливих ( не для вас) умовах. Але в ваших умовах це може відбутись тільки при наявності економ опалення в гаражі. Висновок: коли хочеться, це гірше ніж болить. :D

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Але в ваших умовах це може відбутись тільки при наявності економ опалення в гаражі.

 

Хм... не зрозумів. Знизу дещо тепліше ніж зовні, тепло підіймається до стелі та проходить по плиті перекриття на горище та утримується (частково) в ваті. Волога знизу ввех не пройде, тому що буде по ПК паробар'єр, а лише пройде тепло. Якщо припустити, що вата з самого початку волога, то можливе випаровувіання вологи з неї та конденсація знизу OSB. Щоб цього уникнути потрібно залишити між ватою та OSB невеликий повітряний прошарок, щоб був можливий деякий рух повітря. Горище само по собі вентильоване, як я вже писав, та там мусить бути сухо.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хм... не зрозумів. Знизу дещо тепліше ніж зовні, тепло підіймається до стелі та проходить по плиті перекриття на горище та утримується (частково) в ваті. Волога знизу ввех не пройде, тому що буде по ПК паробар'єр, а лише пройде тепло. Якщо припустити, що вата з самого початку волога, то можливе випаровувіання вологи з неї та конденсація знизу OSB. Щоб цього уникнути потрібно залишити між ватою та OSB невеликий повітряний прошарок, щоб був можливий деякий рух повітря. Горище само по собі вентильоване, як я вже писав, та там мусить бути сухо.

 

Ви трохи путаєтесь. І від цього і ваше бажання утеплювати в холодному гаражі холодне горище. Вата суха. В ваті завжди є повітря. А в повітрі завжди є волога. Так от від співпадіння деяких факторів ця волога може конденсуватись у ваті( точка роси). І паробарєр тут нідочого. Він захищає вату від вологи знизу, а не з середини. І цим фактором я і назвав економ опалення або разове опалення приміщення. При разовому прогріві навіть стіни плачуть. Прогрів машини і мізерні виділення підвалу не враховуйте. Холодне повітря промерзлого гаражу на 100 % їх заб"ють . Холодне повітря падає вниз. Ну хіба що в підвалі буде буржуйка. ППс вам рекомендували саме тому, що в ньому немає повітря( вологи)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто взагалі не морочити собі голову та не утеплювати перекриття горища? Що до ППС - то він паропроникливий, тобто і волога там теж може бути. Інша справа ЕППС, але в нього ціна не для цього випадку. А ППС... я не збираюся по ньому стяжку робити, а закривши його просто OSB є ризик створити сприятливі умови для мишей.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Тобто взагалі не морочити собі голову та не утеплювати перекриття горища?

 

Саме так. З вас :beer:

 

Для прикладу, я цієї зими залишив картоплю в ямі і так як там ну дуже тепло я залишив щілину +- 5 см в ляді. Верхній мішок картоплі прямо під щилиною ( 50-60 см нижче) прихватився після перших і єдиних морозів .

 

Добавлено через 19 минут

Тобто взагалі не морочити собі голову та не утеплювати перекриття горища? Що до ППС - то він паропроникливий, тобто і волога там теж може бути. Інша справа ЕППС, але в нього ціна не для цього випадку. А ППС... я не збираюся по ньому стяжку робити, а закривши його просто OSB є ризик створити сприятливі умови для мишей.

 

ППС- 0.03-0.05

ЄППС - 0.013

вата - 0.3-0.6

 

 

 

Пенополистирол сам является паровой мембраной и практически не пропускает влагу, которая сможет пройти через базовый отделочный слой изнутри помещения и неплотности утепления. При этом влага в нём не накапливается, а через неплотности выводиться в сторону улицы.

karkasdom.info/chto_luchshe_minvata_ili_penoplast.html

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...