Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Монтаж солнечных панелей на крышу

Serd

Рекомендовані повідомлення

1 час назад, k-master сказал:

Коли треба для власного споживання то нема особливого значення скільки там залишається в атмосфері. От людина пише що після 17-ї нічого нема, а в мене тільки що о 20:00 вимкнули світло, у той час було 1,5 кВт.

А зимой какая у вас сторона лучше работает, запад или восток? Летом тоже интересно но я так думаю они обе когда солнце в зените пол дня находится

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 часов назад, k-master сказал:

Коли треба для власного споживання то нема особливого значення скільки там залишається в атмосфері. От людина пише що після 17-ї нічого нема, а в мене тільки що о 20:00 вимкнули світло, у той час було 1,5 кВт.

я думал важно количество энергии , которое может дать панель в аккумулятор , а не то , как долго малым током панель сможет отдавать энергию в него .

а в чем смысл именно продолжительности генерации ? 

литий говорят за 2 часа зарядить можно

Змінено користувачем igorrius
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 хвилин тому, igorrius сказав:

в чем смысл именно продолжительности генерации ? 

В тому, що можна довше використовувати її для власних потреб, а не переходити на зовнішню мережу або акумулятори!

19 хвилин тому, igorrius сказав:

литий говорят за 2 часа зарядить можно

Можна, але навіщо так знущатися над інвертором та акумуляторами? В мене струм заряду 50А для 280А акумів, достатньо! 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

11 годин тому, mib сказав:

А зимой какая у вас сторона лучше работает, запад или восток? Летом тоже интересно но я так думаю они обе когда солнце в зените пол дня находится

Зима, січень, один з гарних днів:

image.thumb.png.2277b67ebdeb77e6f92e156108d1f9df.png

Вчора:

image.thumb.png.3e24b7c54389f1abf0d9d35d01630611.png

Жовте схід, 4 кВт, але то дах веранди та там майже горизонтально вони стоять. Мабуть десь 10-20 градусів. Зелене - захід, 10 кВт.

Тому через різні кути та потужність складно їх прямо порівняти. Та й орієнтація будинку не 90-270

42 хвилини тому, igorrius сказав:

я думал важно количество энергии , которое может дать панель в аккумулятор , а не то , как долго малым током панель сможет отдавать энергию в него .

а в чем смысл именно продолжительности генерации ? 

литий говорят за 2 часа зарядить можно

Коли мені зараз вимикають світло то на акумулятор я переходжу десь о 20:30. Якщо вірити тому що вище то з панелями на південь довелось би переходити після 17-ї. А зранку вже о 6-й я перестаю споживати мережу. 

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.07.2024 в 20:55, k-master сказал:

В мене нема нчого на південь тому не можу порівняти, але поле на 4кВт схід зараз о 8-й ранку вже дає 1,5 кВт. Поле на захід 10 кВт, 19:50 давало 2,3 кВт. Подивитись можна онлайн калькулятори що буде. Південь це гарно для ЗТ - макисимум для продажу, у різні сторони - річне виробництво трохи знижується але весь день щось є для власного споживання.

Вчора бачив дах вальма. З дороги видно панелі на схід та південь. Впевнен, що в нього і на захід панелі є. 

Сумарна ефективність не висока, але виробляє з самого ранку до самого вечора.

Для комфорту то є дуже добре.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, sanyas15 сказал:

Можна, але навіщо так знущатися над інвертором та акумуляторами? В мене струм заряду 50А для 280А акумів, достатньо! 

так с аккумуляторов и надо начинать , это самая главная часть системы , резерв должен быть дня на 3 , а в нынешних реалиях - на нелелю минимум , аккумуляторы лучше  наращивать , а не панели покупать да ориентировать их по всем сторонам света , недополучая генерацию солнца и ужимаясь в потреблении , чтобы инвертор не переходил на питание от сети .

а если свет рубонут на недельку - вторую , на какую сеть инвертор перейдет ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

16 минут назад, igorrius сказал:

а если свет рубонут на недельку - вторую , на какую сеть инвертор перейдет ?

если на недельку-вторую - никаких аккумов не хватит, все одно генератор запускать. Банально нагреть бойлер помыться.

Есть опыт трех недель без сети с батареей 4,2 кВт/ч - генератор запускался раз в сутки подзарядить аккум и параллельно нагреть бойлер.

Был бы аккум 42 кВт/ч (пофантазируем) - я бы все равно на 10й день запустил генератор, даже если бы забил на гигиену (чего точно не стоит делать).

А вот при наличии панелей становится уже интересней. Особенно для меня, в контексте обеспечения автономности домика родственников, которым самим запустить генератор составляет проблему.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, Dendnepr сказал:

Вчора бачив дах вальма. З дороги видно панелі на схід та південь. Впевнен, що в нього і на захід панелі є. 

от і я радію, що в мене на двох будинках вальма... Можна забезпечити споживання від панелей майже на весь день

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, sly сказал:

А вот при наличии панелей становится уже интересней.

согласен , с панелями батарея на 40 квт в доме уже не нужна , но и ориентировать их надо к солнцу все ,  чтобы максимуи от солнца выжимать

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, sly сказал:

от і я радію, що в мене на двох будинках вальма... Можна забезпечити споживання від панелей майже на весь день

весь день - это меньше солнечной энергии , чем если полдня , но с эффективным расположением панелей

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, igorrius сказал:

но и ориентировать их надо к солнцу все ,  чтобы максимуи от солнца выжимать

ну, допустим, я поставлю все панели на юг. В итоге получается, что утром и вечером пользоваться єлектроплитой нежелательно. Так неинтересно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Только что, igorrius сказал:

весь день - это меньше солнечной энергии , чем если полдня , но с эффективным расположением панелей

спасибо, это понятно. Я ориентирован на комфорт жизни, а не на ЗТ

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, sly сказал:

ну, допустим, я поставлю все панели на юг. В итоге получается, что утром и вечером пользоваться єлектроплитой нежелательно. Так неинтересно.

почему нежелательно ? пользуйтесь себе на здрровье солнечной электроэнергией   , запасенной в аккумуляторах

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

6 минут назад, sly сказал:

спасибо, это понятно. Я ориентирован на комфорт жизни, а не на ЗТ

так и у меня нет зеленого тарифа , пару свинцовых аккумуляторов и  три небольшие панели 100 вт в одной плоскости на балконной плите - комфортно пользуюсь круглосуточно солнечной энергией . Даже ночью

Змінено користувачем igorrius
  • Хаха 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

50 минут назад, igorrius сказал:

так с аккумуляторов и надо начинать , это самая главная часть системы , резерв должен быть дня на 3 , а в нынешних реалиях - на нелелю минимум , аккумуляторы лучше  наращивать , а не панели покупать да ориентировать их по всем сторонам света , недополучая генерацию солнца и ужимаясь в потреблении , чтобы инвертор не переходил на питание от сети .

а если свет рубонут на недельку - вторую , на какую сеть инвертор перейдет ?

Це ви теоретично чи практично стверджуєте?
Як там ваш МРРТ? Запрацював вже?

Зараз сонячні панелі "в середньому" коштують дешевше ніж акумулятори.
І якщо постає необхідність щось збільшити, то дешевше вийде доставити панелей, якщо є куди.
Схід-захід це зручно зараз, літом, коли сонце ходить більше 180 градусів навколо.
Зимою воно буде з 10 до 16 і не високо. І електрика буде більш потрібна аніж влітку.
Тому (ІМХО) доцільніше розміщувати панелі на південь і мати акумулятори на решту доби.
І якщо взимку ви зможете хоч щось видобути собі з тих панелей, то решту року і поготів.
 

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В 06.07.2024 в 16:50, Фрай сказал:

От я також планую пізніше додати, але мені кажуть фахівці, що відстань кабеля до можливого місця розташування порядка 50 метрів і це проблема у втратах.

Чи так це?

Це можна порахувати. Якщо ліньки згадувати формули - запитайте в Чат ЖПТ. Будете знати до Вата.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Слободарий сказал:


Зараз сонячні панелі "в середньому" коштують дешевше ніж акумулятори.
І якщо постає необхідність щось збільшити, то дешевше вийде доставити панелей, якщо є куди.
Схід-захід це зручно зараз, літом, коли сонце ходить більше 180 градусів навколо.
Зимою воно буде з 10 до 16 і не високо. І електрика буде більш потрібна аніж влітку.
Тому (ІМХО) доцільніше розміщувати панелі на південь і мати акумулятори на решту доби.
І якщо взимку ви зможете хоч щось видобути собі з тих панелей, то решту року і поготів.
 

если бы и ночью была генерация - то можно было бы аккумуляторы вообще не покупать , обвешался дешевыми солнечными панелями - и лафируешь .

но как не крути - аккумулятор , который хранит сгенерированную солнечными панелями энергию  - необходим .  Сегодня солнце есть , а завтра и последующие несколько дней - нету.

Змінено користувачем igorrius
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 час назад, Слободарий сказал:

Це ви теоретично чи практично стверджуєте?
Як там ваш МРРТ? Запрацював вже?

mppt и работал , для генерации в пасмурную погоду или от отраженного солнечного света заставляю его постоянно находиться в поиске точки максимальной мощности

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

4 години тому, igorrius сказав:

почему нежелательно ? пользуйтесь себе на здрровье солнечной электроэнергией   , запасенной в аккумуляторах

17:00 - починаєш користуватись акумуляторами бо треба приготувати їжу та к 20:00 приходиш з акумуляторами трохи розрядженими. Якщо усі панелі ра південь

те саме з палями на схід - к 20:00 їжа приготовлена, акумулятори заряджені. 

Без ЗТ всеодно навіть на південь панелі не дадуть все що можуть. А просто розділивши поле на 2 можна зменшити витрати на акумулятор.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 часа назад, k-master сказал:

17:00 - починаєш користуватись акумуляторами бо треба приготувати їжу та к 20:00 приходиш з акумуляторами трохи розрядженими. Якщо усі панелі ра південь

Ну почему в 17? У меня в 19

Если запас акб равен суточному расходу ээ то проблем нет, но в прошлом месяце я один раз включал сеть был пасмурный день и пару часов пришлось

Так то я в целом согласен что восток-юг-запад имеет смысл, у меня как раз такая крыша, но в первую очередь я буду добавлять на юг во вторую очередь наращивать акб и уже в третью очередь ставить на восток и юг

Единственно я почему то думал что восток более интересен так как осенью/зимой у меня на востоке более ясно и даже часто видно солнце, а на ваших графиках получился запад или я их непоавильно понял

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 часов назад, k-master сказал:

17:00 - починаєш користуватись акумуляторами бо треба приготувати їжу та к 20:00 приходиш з акумуляторами трохи розрядженими. Якщо усі панелі ра південь

те саме з палями на схід - к 20:00 їжа приготовлена, акумулятори заряджені. 

Без ЗТ всеодно навіть на південь панелі не дадуть все що можуть. А просто розділивши поле на 2 можна зменшити витрати на акумулятор.

Вы рассматриваете ситуацию , конда Ваши аккумуляторы заряжены , а если выдалась дождливая неделя и аккумуляторы разряжены ? надо бы их зарядить побыстрее , но если потреблять солнечную энергию - аккумуляторы не успеют зарядиться

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

40 хвилин тому, igorrius сказав:

Вы рассматриваете ситуацию , конда Ваши аккумуляторы заряжены , а если выдалась дождливая неделя и аккумуляторы разряжены ? надо бы их зарядить побыстрее , но если потреблять солнечную энергию - аккумуляторы не успеют зарядиться

А якщо сонце вийшло зранку чи навпаки вечорі, а панелі направлені не туди де сонце? А вдень на півдні ховається за хмарами? Є добове виробництво і воно показує що будуть таки дні що нема різниці куди ті батареї направлені, його не вистачить. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

7 годин тому, mib сказав:

Ну почему в 17? У меня в 19

Если запас акб равен суточному расходу ээ то проблем нет, но в прошлом месяце я один раз включал сеть был пасмурный день и пару часов пришлось

Так то я в целом согласен что восток-юг-запад имеет смысл, у меня как раз такая крыша, но в первую очередь я буду добавлять на юг во вторую очередь наращивать акб и уже в третью очередь ставить на восток и юг

Единственно я почему то думал что восток более интересен так как осенью/зимой у меня на востоке более ясно и даже часто видно солнце, а на ваших графиках получился запад или я их непоавильно понял

В мене не можна прямо порівняти 2 поля бо різна потужність та різні кути.

Якщо є панелі на південь то просто покажіть графіки виробництва для порівняння.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 часа назад, k-master сказал:

В мене не можна прямо порівняти 2 поля бо різна потужність та різні кути.

Якщо є панелі на південь то просто покажіть графіки виробництва для порівняння.

У меня тоже искажонные данные, панелей 2,4 кВт, а инвертор может только 1,4

 

Screenshot_2024-07-09-12-02-37-090_com.eybond.smartclient.ess.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 хвилин тому, mib сказав:

У меня тоже искажонные данные, панелей 2,4 кВт, а инвертор может только 1,4

 

Screenshot_2024-07-09-12-02-37-090_com.eybond.smartclient.ess.jpg

Ну як мінімум можна побачити що в тебе о 8-й ранку щось біля 400 Вт з 2,4 кВт, а в мене з 4-х о 8-й ранку 2.1, В тебе о 10-й 1.2, а в мене 2.8. А о 6-й ранку в мене вже є кіловат, а в тебе біля 0. Тобто поле на схід починає працювати раніше і дає влітку можливість готувати їжу та все інше від сонця.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...