Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Покритикуйте схему вентиляції

masyahy

Рекомендовані повідомлення

Одноповерховий будинок близько 140 м.кв. Плануємо приточно-витяжну вентиляцію з рекуператором. Вхід повітря (200 мм) в кабінеті крізь стіну, вихід (200 мм) на даху під коником. Від рекуператора подача і витяжка 200 мм до першого розгалуження, потім звуження на один крок діаметру з кожним розгалуженням (грубо кажучи). До решітки доходить труба 100 мм. Рекуператор буде розташовано в кабінеті, ще не вирішили чи підвісний чи настінний, але в теплому приміщенні. Всі повітропроводи з спірально-навивних сталевих труб йтимуть по холодному горищу в утепленні з мінвати в алюмінієвій обгортці (товщина приблизно 25-30 мм). Вертикальна частина від повітропровода до решітки скоріше за все буде з гофрованої утепленої труби, для простішого підведення до решітки. В котельні буде газовий котел, для нього подача і відведення повітря будуть окремі, незалежні від цієї схеми. Кухонна витяжка має окрему трубу, на схемі витяжка додаткова. Фанова труба з каналізації також іде окремим каналом. Камін має власне підведення повітря з вулиці. Ось приблизна схема:

%D0%92%D0%B5%D0%BD%D1%82.jpg

 

Питання:

1. Хвилює котельня. Приміщення виходить, грубо кажучи, невентильованим. Подача і відвід повітря для котла будуть приєднані сугубо до нього в коаксіальній трубі. Чи потрібні тут ще подача і відведення повітря? Я так розумію, що приєднувати їх до загальної схеми не можна. Була ідея розмістити витяжку, що зараз в тамбурі, в котельній і таким чином протягувати повітря з інших приміщень через тамбур і, наприклад, решітку в дверях в котельній на вихід. Але тут не можемо зрозуміти за СНіПами, чи можливо приєднати цю витяжку до нашої загальної схеми.

2. Чи достатньо одної точки подачі повітря для вітальні (приблизно 46 м.кв.)? Може, додати ще одну точку в нижньому лівому кутку? Але тоді канал буде досить довгим і обидві точки всеодно будуть приєднані до нього.

3. Гофра чи жорстка труба вертикально перед решітками? Стелю плануємо гіпсокартонну, в принципі не будемо її сильно опускати від перекриття. Чи дійсно важко вгадати з довжиною жорсткої труби? Чи все-таки взяти гофру і цей півметровий шмат гофри не буде значно впливати на супротив системи? Коліно перед спуском, думаю, буде таки жорстким, щоб не збивати тиск в повороті.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я конечно, ни хрена не вентиляционщик (так, по верхам нахватался, чтоб понимать о чем речь:roll:), но:

1) забирать воздух с кухни - это гарантированно убить рекуператор всем тем что летает на кухне в процессе готовки.

2) про аэродинамический расчет воздуховодов не слышали? При такой методе подбора труб у вас будет гипервентилированный гардероб, и вечная духота в крайней спальне.

3) идея забирать воздух в тамбуре, мне почему-то кажется не очень хорошей, но доказать не могу.:unknown:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я конечно, ни хрена не вентиляционщик (так, по верхам нахватался, чтоб понимать о чем речь:roll:), но:

1) забирать воздух с кухни - это гарантированно убить рекуператор всем тем что летает на кухне в процессе готовки.

2) про аэродинамический расчет воздуховодов не слышали? При такой методе подбора труб у вас будет гипервентилированный гардероб, и вечная духота в крайней спальне.

3) идея забирать воздух в тамбуре, мне почему-то кажется не очень хорошей, но доказать не могу.:unknown:

 

1. На кухні для брудної роботи над плитою буде витяжка з окремим каналом. Витяжка на схемі для загальної вентиляції приміщення. Висота стелі буде не менша за 3 метри, я не думаю, що летючі фракції кухонних відходів прям аж так можуть щось забруднити. Тим більше, що газової плити не буде.

2. Можливо, ви і праві. Трохи вдосконалила схему, додала приблизні діаметри повітропроводів. Була б вдячна, якби ви сказали, як зробити, щоб все було гармонійно. ;)

3. Тут витяжка також з ціллю заставити повітряний потік повернути трохи вбік. Як на мене, ідеально було б її розташувати в котельній (див. питання).

 

Апгрейд схеми:

%D0%92%D0%B5%D0%BD%D1%82_2.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

- в гардеробе вытяжка;

- санузлы и кухня верхняя зона - отдельным каналами из каждого помещения. рекуператор? в вашем случае (небольшой объем) срок окупаемости лет этак под 40.

- приточно-вытяжная система с рекуператором (если все таки) ПВ-1 - одна подача в коридор с учетом вытяжки из санузлов и кухни, вытяжка из спален.

- системы ВЕ-1 (кухня), ВЕ2, ВЕ3 (санузлы) естественные через стройканалы.

- расчет сети (диаметры). найдите проектировщика. работы тут на час от силы.

- тамбур не нуждается в вентиляции. если очень хочется - вытяжка от ПВ-1 системы.

- разнос заборной и выбрасывающей решеток не менее 6 м. на одной стене.

- топочная - отдельная естественная вытяжка ВЕ4.

- материал воздуховодов - жесть 0,55 мм изолированный 5 мм самоклей пенофол.

а вообще ПВ-1 в таком доме не нужна. микропроветривание + стройканалы решают. в кабинет daikin mc 704 или что там сейчас.

я вряд ли изменю свое мнение, а все мои решения спокойно устно объяснит проектировщик, который будет считать вам сеть.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 1 місяць потому...
прислушайтесь к предыдущему участнику)) да и найдите лучше проектировщика который квалифицированно сможет вам все запроектировать. если надумаете обращаться к проектировщику пишите в личку смогу помочь)
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...