Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Сигнализация Ajax у меня дома

24oles

Рекомендовані повідомлення

@Humaniteну ви з наскока не зрозуміли суті питання. Мова була про підтвердження кодом (руками) а не фізичний протокол, умовно кажучи чи може зловмисник зайти в будинок та зняти охорону не знаючи кода. Звичайно не може

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Меня жаба задавила клавиатуру брать. Были бы там программируемые кнопки, хотя бы штук пять-десять... А так очень узкоспециализированное устройство, которое под сцены не адаптируешь.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

5 минут назад, Самусев С.Э. сказал:

Меня жаба задавила клавиатуру брать. Были бы там программируемые кнопки, хотя бы штук пять-десять... А так очень узкоспециализированное устройство, которое под сцены не адаптируешь.

ну то сигналізація а не автоматизація, там одна кнопка наче є під сценарій (відкрити ворота, і тп)

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Друже, у Аякса хороший потенциал под автоматизацию, а одной кнопки мне мало( знаю я про нее.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

31 минуту назад, Humanite сказал:

Тут головне в останньому реченні. 

Обговорювати будьщо, не маючи ані найменшого уявлення - відзнака справжнього фахівця.

Брелок AJAX маэ двосторонній зв"язок з централлю за захищеним протоколом (як і бездротові датчики та клавіатури), має захист від підміни та оповіщення про спроби заглушити несучу частоту або шифрування сигналу. Все це є на сайті виробника (ajax.systems/ua/) , з сертифікатами відповідності стандартам по захищеності та гарантіями. Система постачається З УКРАЇНИ в більшість країн світу і використовується там в пультових охоронних фірмах. 

Інколи краще спочатку жувати (ознайомитись з матеріалом обговорення) замість того, щоб говорити нісенітниці.

До чого цей весь спіч?)) Рекламний меседж мені і так відомий, але прошу - давайте не будем про захищеність, надійність і т.і. бо вже сам Аякс каже що радіо не надійно. Про поставки до інших країн також не дуже вдало, з огляду на їх співпрацю з рф до березня 2022, з охоронними компаніями з Криму та окупованого сходу.
Але у чому ви праві 100%-я не професіонал в Аяксі, я цього взагалі не скриваю і не соромлюся, бо він мені не цікавий, навіть більше. Принаймні поки що - яле я спостерігаю, може з'явиться що змінить моє ставлення) Колега, не треба використовувати технічне запитання як привід створити хвилі у тазіку  та переходити на особисте. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

19 минут назад, standov сказал:

 Мова була про підтвердження кодом (руками) а не фізичний протокол, умовно кажучи чи може зловмисник зайти в будинок та зняти охорону не знаючи кода. Звичайно не може

Дякую, це була суть мого питання.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, Самусев С.Э. сказал:

Друже, у Аякса хороший потенциал под автоматизацию, а одной кнопки мне мало( знаю я про нее.

нема так ніякого потенціалу ) система закрита на 100%, жодного способу шось отримати ззовні, потенціал цього всього мінімальний. Це роками обсасується, пишуться запроси, але результату зеро і не буде. Але як сигналка норм

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, Самусев С.Э. сказал:

Меня жаба задавила клавиатуру брать. Были бы там программируемые кнопки, хотя бы штук пять-десять... А так очень узкоспециализированное устройство, которое под сцены не адаптируешь.

Я думаю они должны это сделать. Тогда это будет значительно интересней нынешнего состояния. Мне совершенно не понятно, в чём проблема скопировать аналогичные решения других производителей, мультифрагментарная клава например на 20 сегментов (зон/разделов/сценариев) уже есть давно. Да, для этого необходимо допилить ПО (по железу с клавой думаю вообще не проблема) - но неужели так кардинально?

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, uafisher сказал:

Мне совершенно не понятно

у пана Конотопського є власне бачення цього всього і жодного бажання слухати інших. Мабуть має право

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 минут назад, standov сказал:

нема так ніякого потенціалу ) система закрита на 100%, жодного способу шось отримати ззовні, потенціал цього всього мінімальний. Це роками обсасується, пишуться запроси, але результату зеро і не буде. Але як сигналка норм

Ну почему ж. Сценарии есть, управляемые реле тоже есть. Я когда первое поколение умного дома реализовывал - инструментов было поменьше, многое делалось не то что электронными костылями - электромеханическими. Может и во мне дело - привык допиливать то что в принципе не допиливается) 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 минуты назад, Самусев С.Э. сказал:

Ну почему ж. Сценарии есть, управляемые реле тоже есть. Я когда первое поколение умного дома реализовывал - инструментов было поменьше, многое делалось не то что электронными костылями - электромеханическими. Может и во мне дело - привык допиливать то что в принципе не допиливается) 

ну це не потенціал це набор функцій з серії "аби було". В бета групі все завалено питаннями "а чи можна зробити такий сценарій?" і відповіді переважно "ні", бо не задача сигналки газон поливати коли не було дощу 3 дні

Змінено користувачем standov
  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Друже, мы с вами сваливаемся в богомерзкий флейм))) Но озвученный вами сценарий осуществим. Реле влажности на трансмиттер, датчик дождя (с заданной емкостью лотка) туда же. Ну м пару реле с сухим контактом. Одно включает по времени насос, второе его отключает при возникновении события (есть вода в лотке или на контрольном участке выше влажность). Это навскидку, не обдумывая). Не ну хотелось бы больше инструментов конечно, но и с этими можно кое что сделать.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, standov сказав:

ну це не потенціал це набор функцій з серії "аби було". В бета групі все завалено питаннями "а чи можна зробити такий сценарій?" і відповіді переважно "ні", бо не задача сигналки газон поливати коли не було дощу 3 дні

Я розумію чому так, але цю проблему можна обійти додатковим модулем інтеграції, який для аджакса чомусь є єресю. Можна легко зробити так, що внутрішні події не будуть в явному виді покидати систему, а будуть там же перетворюватись на бінарні сигнали управління. По складності це той же IОN, але який ще може брати на вхід події від хаба, використовуючи свій супер-дупер пропріетраний захищений протокол. І вівці були б цілі, і вовки ситі.

То так, наболіло :)

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

43 минуты назад, volomoto сказал:

То так, наболіло

я спілкувався з Конотопським про це, обговорили, домовилися шо я йому дам бачення чого не вистачає і як то можна зробити без втручання в безпековий контур, накатав телегу на аркуш, проговорили все словами, пообіцяв обговорити зі своїми техлідами і з того часу тишина, потім він в бетаканалі написав шо всі його достали тими питаннями, в нього своє бачення і нічого не буде.

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

3 години тому, uafisher сказав:

До чого цей весь спіч?)) Рекламний меседж мені і так відомий, але прошу - давайте не будем про захищеність, надійність і т.і. бо вже сам Аякс каже що радіо не надійно. Про поставки до інших країн також не дуже вдало, з огляду на їх співпрацю з рф до березня 2022, з охоронними компаніями з Криму та окупованого сходу.
Але у чому ви праві 100%-я не професіонал в Аяксі, я цього взагалі не скриваю і не соромлюся, бо він мені не цікавий, навіть більше. Принаймні поки що - яле я спостерігаю, може з'явиться що змінить моє ставлення) Колега, не треба використовувати технічне запитання як привід створити хвилі у тазіку  та переходити на особисте. 

Якщо не складно, то надайте посилання де "сам Аякс каже що радіо не надійно", тобто що вони сертифікували продукцію в сотні країн, постачають туди, а після цього кажуть що їхня продукція то лайно... 

Я на власні очі бачив системи, датчики, ті самі бездротові клавіатури в Німетчині, Італії та в інших країнах Европи, в Туреччині, на Кіпрі... А от в раші, навідміну від вас я не був і тому не бачив. А стосовно рекламного меседжу, то тут скоріше ваше - я не знаю що це, і тому це лайно, бо я Граф Монте-Крісто в білому.

3 години тому, standov сказав:

нема так ніякого потенціалу ) система закрита на 100%, жодного способу шось отримати ззовні, потенціал цього всього мінімальний. Це роками обсасується, пишуться запроси, але результату зеро і не буде. Але як сигналка норм

Ну то тема обговорення саме про сигналізацію, а не про систему автоматизації чи "безумного будинку", хоча деякі елементи "розумності" все ж таки є. Ті самі валсвіч, реле, розетка можуть керуватися з оболонки аякса та приймати участь у найпростіших сценаріях. 

У мене, наприклад, встановлення системи під охорону з брелка чи з смарта через сухий контакт дає команду безпосередньо в систему автоматизації на включення сценарію "під охороною", де вимикаються зайві корстувачі електрики, вимикається забуте світло, а в вечері відпрацьовує сценарій "присутності", коли вмикається та вимикається світло в окремих кімнатах імітуючи присутність. Але це не має відношення до питання що обговорюється? Тут саме про сигналізацію?

51 хвилину тому, volomoto сказав:

Я розумію чому так, але цю проблему можна обійти додатковим модулем інтеграції, який для аджакса чомусь є єресю. Можна легко зробити так, що внутрішні події не будуть в явному виді покидати систему, а будуть там же перетворюватись на бінарні сигнали управління. По складності це той же IОN, але який ще може брати на вхід події від хаба, використовуючи свій супер-дупер пропріетраний захищений протокол. І вівці були б цілі, і вовки ситі.

Навіщо? Чому лише одним модулем інтеграції? Може ще керування супутниками додати? Ну а чому б ні? Може комусь так забажається! 

До функцій охорони претензії є? 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

1 минуту назад, Humanite сказал:

Але це не має відношення до питання що обговорюється? Тут саме про сигналізацію?

тут обговорювалось шо аджакс має "перспективну автоматизацію", я-ж кажу шо він максимально закритий і вся автоматизація яка там є або максимально-примітивна або замкнута сама не себе. Банальний приклад - по дому натикано герконів на вікнах, чи є спосіб з них тримати статус в будь яку систему автоматизації наприлад шоб корегувати роботу вентиляції? - ні Чи можна якось (без костильних танців з бубном через реле) отримувати статус "під охороною" шоб вмикати якісь сценарії або імітації присутності або енергозбереження? - ні. Тобто є система яка ні з чим не може фактично інтегруватися, не може бути, не може майже ніяк бути застосована як джерело додаткової інформації і це все тут вище називається перспективною автоматизацією. Просто око зачепилося і понеслася )

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 минут назад, Humanite сказал:

Навіщо?

 Та хоча б для того, щоб система опалення "знала", в якій кімнаті вікно відкрите на провітрювання. А так прийдеться ставити два датчики - сигналізації та "для опалення".

Або перекрити воду, коли будинок ставиться на сигналізацію. Або вимкнути рециркуляцію ГВП.

І таких прикладів можна привести багато 😎

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

2 години тому, standov сказав:

Чи можна якось (без костильних танців з бубном через реле) отримувати статус "під охороною" шоб вмикати якісь сценарії або імітації присутності або енергозбереження? - ні.

Тобто сухий контакт є костилем? У мене так зроблено і працює. Хоча, звісно, якщо є бажання щоб всі системи керувалися одним пультом, то до китайців з їх RF-433. 

2 години тому, InSAn сказав:

Та хоча б для того, щоб система опалення "знала", в якій кімнаті вікно відкрите на провітрювання. А так прийдеться ставити два датчики - сигналізації та "для опалення".

Ну, система знає що відкрите вікно. Яке відношення охорона до опалення? Як на мене, то не можна класти все в одну систему, бо або керування безпекою, бо електрикою. Так щоб все в одному, то не буде якості в жодній. 

2 години тому, InSAn сказав:

Або перекрити воду, коли будинок ставиться на сигналізацію. Або вимкнути рециркуляцію ГВП.

Ну так вимикає воду коли ставиться під охорону пультом аякса! І не тільки воду, а ще й за часом вмикається ефект присутності в будинку. А для зв"язку використовується аяксовське реле з сухим контактом, який і керує іншими системами через евелінк. Я розумію як це складно скласти докупи розробнику модуля з 8 реле.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

15 минут назад, Humanite сказал:

Тобто сухий контакт є костилем? У мене так зроблено і працює. Хоча, звісно, якщо є бажання щоб всі системи керувалися одним пультом, то до китайців з їх RF-433. 

А де сухий контакт в аджакс? Чи ви реле, яке в інтерфейсі є окремим устройством і сре нотіфікаціями про переключення так обізвали? 😉 звичайно то костиль, в мене так теж зроблено бо інакше не можна ніяк взагалі, і більше вам скажу цьому костилю десь роки три, до того доводилось на wallswitch городити детектор нуля бо і реле не існувало.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

20 минут назад, Humanite сказал:

Ну, система знає що відкрите вікно. Яке відношення охорона до опалення? Як на мене, то не можна класти все в одну систему, бо або керування безпекою, бо електрикою. Так щоб все в одному, то не буде якості в жодній

Ви якось дивно читаєте текст, там же написано про необхідність ставити по два геркони на кожне вікно. То дичина концентрована. Сигналізація і не має "керувати опаленням" але віддати тому хто має - стан *своїх* герконів то абсолютно логічно

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

17 часов назад, standov сказал:

у пана Конотопського є власне бачення цього всього і жодного бажання слухати інших. Мабуть має право

Звісно має право). Але не схоже, що Аякс ігнорує запити та тренд ринку. З'являються нові пристрої, навіть дротову почали робити. І це не шлях вниз, як я бачу рух Аяксу він вгору. Відповідно відсутність деяких речей зараз, вважаю, викликана відсутністю можливостей, а не відсутністю бажання. Або стратегією. Бо як можна не робити клаву з додатковими сегментами, з візуальним контролем - як на мене це дивно.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

13 часов назад, Humanite сказал:

Якщо не складно, то надайте посилання де "сам Аякс каже що радіо не надійно", тобто що вони сертифікували продукцію в сотні країн, постачають туди, а після цього кажуть що їхня продукція то лайно... 

Скрин внизу, якщо голова працює - інформації на ньому буде достатньо.

13 часов назад, Humanite сказал:

Я на власні очі бачив системи, датчики, ті самі бездротові клавіатури в Німетчині, Італії та в інших країнах Европи, в Туреччині, на Кіпрі... А от в раші, навідміну від вас я не був і тому не бачив. А стосовно рекламного меседжу, то тут скоріше ваше - я не знаю що це, і тому це лайно, бо я Граф Монте-Крісто в білому.

От ти балабол) Другий скрін для тебе також..
І щоб ти там не казав про сертифцікацію в сотні країн - це все добре, але яка відповідальність? Ніяка, тому всі заяви про супер пупер це просто слова.. Роззуй очі та побач реальність.

Screenshot_11.jpg

Screenshot_16.jpg

Screenshot_17.jpg

  • Дякую 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

10 часов назад, standov сказал:

А де сухий контакт в аджакс? Чи ви реле, яке в інтерфейсі є окремим устройством і сре нотіфікаціями про переключення так обізвали? 😉 звичайно то костиль, в мене так теж зроблено бо інакше не можна ніяк взагалі, і більше вам скажу цьому костилю десь роки три, до того доводилось на wallswitch городити детектор нуля бо і реле не існувало.

А хіба Мультітрансмітером не має можливості, хоч частково, вирішите це питання? У т.ч. на Файбері.

Screenshot_18.jpg

Змінено користувачем uafisher
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 годин тому, standov сказав:

Ви якось дивно читаєте текст, там же написано про необхідність ставити по два геркони на кожне вікно. То дичина концентрована. Сигналізація і не має "керувати опаленням" але віддати тому хто має - стан *своїх* герконів то абсолютно логічно

Звісно дичина. Навіщо системі опалення портібні геркони на вікна, коли вона повина отримувати данні стосовно температури. Чи у вас геркони і на унітазі стоять і на холодильнику?

Ну а якщо стоїть нагальна потреба саме датчики вікон використовувати, то ставте дротові датчики та використовуйте MultiTransmitter від Ajax та 18 вікон на 18 зон. Вистачить?

 

Ще раз. Маю надію в останнє. Система охорони не повинна мати дірок для зламу, тому використовувати суто спеціалізовану систему треба лише під задачу охорони. 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

14 часов назад, InSAn сказал:

Та хоча б для того, щоб система опалення "знала"

11 часов назад, Humanite сказал:

Ну, система знає що відкрите вікно. Яке відношення охорона до опалення?

Яка система знає? Ви уважно прочитали, про що я писав?

11 часов назад, Humanite сказал:

Як на мене, то не можна класти все в одну систему, бо або керування безпекою, бо електрикою. Так щоб все в одному, то не буде якості в жодній.

Тобто, Ви пропонуєте ставити по два сенсори

відкриття на кожне вікно? Бо про відкриття вікна потрібно знати і сигналізації, і опаленню...

Чому не можна просто від Ajax отримати MQTT-повідомлення про відкриття вікна? Як від надсилання MQTT-повідомлення постраждає якість?

 

49 минут назад, Humanite сказал:

Навіщо системі опалення портібні геркони на вікна, коли вона повина отримувати данні стосовно температури.

Система опалення повинна отримувати дані не лише про температуру, а й про те, чи вдасться їй цю температуру утримати.

Коли взимку вікно відкрите - то подавати тепло в кімнату, щоб втримати температуру в "зоні комфорту" - це дичина.

Саме на час відкриття вікон потрібно обмежити підняття температури в кімнаті.

52 минуты назад, Humanite сказал:

Чи у вас геркони і на унітазі стоять і на холодильнику?

Приклад притягнутий за вуха. Яке відношення до системи опалення має унітаз чи холодильник (на відміну від вікон)?

 

53 минуты назад, Humanite сказал:

MultiTransmitter від Ajax та 18 вікон на 18 зон. Вистачить?

Ні, не вистачить. Особисто в мене лише на 2-му поверсі 11 вікон та балконних дверей.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...