Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Децентралізація архітектурно-будівельного контролю

consultant

Рекомендовані повідомлення

предлагаю комментировать анонсированные изменения в сфере строительства на сайте:www.easybusiness.in.ua/construction/-
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

предлагаю комментировать анонсированные изменения в сфере строительства на сайте:www.easybusiness.in.ua/construction/-

 

Мені сподобався один коментар: - www.easybusiness.in.ua/initiative/skorotiti-kilkist-ta-stroki-oformlennya-dozvilnih-dokumentiv-neobhidnih-dlya-pochatku-budivelno-montazhnih-robit

 

"Lad Yasen3 місяці тому Гарні заголовки ініціатив, але де текст з їхнім змістом? Чи цей сайт зроблено виключно для реклами?

 

"

Судячи по заголовкам ініціатив, це ініціативи великої будівельної компанії. Не будемо тицяти пальцем. Якщо це всі ініціативи нашого уряду, то мені стає дуже сумно. Тоді у мене є тільки одна ініціатива: скасувати всі підзаконні акти, які не основані на чинних законах і суперечать Конституції. А тоді заново прийняти містобудівний кодекс. І забути назавжди про незаконні саморегулівні організації, незаконні кваліфікаційні сертифікати, "Порядки" від Кабміну, про незаконний державний контроль, про незаконні штрафи громадян-забудовників ... Їм що, зробити повний дайджест нашого форуму?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

dabi.gov.ua/index.php/pres-sluzhba/novini/987-vidbulosya-shiroke-obgovorennya-zakonoproektu-pro-detsentralizatsiyu-sferi-derzharkhbudkontrolyu

 

"...Під час засідання голова ДАБІ Максим Мартинюк презентував присутнім зміст законопроекту №1546, ухвалений парламентом у першому читанні. Учасники робочої групи провели широке обговорення даного законопроекту, та домовились зібрати зауваження і пропозиції до документу."

 

А що, цілий місяць ніхто не збирав ніяких зауважень і пропозицій?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

..."...Під час засідання голова ДАБІ Максим Мартинюк презентував присутнім зміст законопроекту №1546, ухвалений парламентом у першому читанні. Учасники робочої групи провели широке обговорення даного законопроекту, та домовились зібрати зауваження і пропозиції до документу."

 

А що, цілий місяць ніхто не збирав ніяких зауважень і пропозицій?

 

У мене з'являється передчуття, що із всієї цієї децентралізації повноважень ДАБІ вийде великий пшик. Не буду голослівним - просто почитайте у вкладенні відповідь інспекції на мої пропозиції до законопроекту 1546. Я звертав увагу тільки на дві невідповідності між законопроектом 1546 і законом "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" - райдержадміністрацій нема серед органів державного нагляду (контролю) та Кабмін не має права встановлювати порядок державного нагляду (контролю). Зверніть увагу на термін подання пропозицій і мій попередній пост про перше засідання робочої групи.

 

Це не я, це інспекція має бути зацікавлена, щоб децентралізація була законною. В разі колізії із спеціальним законом про державний нагляд (контроль), всі інші закони будуть не варті паперу, який буде на них витрачено. Уявіть собі ситуацію, коли суд буде раз за разом скасовувати рішення органів контролю на підставі невідповідності кабмінівського порядку діючим законам і Конституції!

ДАБІ про 1546.doc

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В МИНРЕГИОНЕ ОДОБРЯЮТ ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЮ ПОЛНОМОЧИЙ ГАСК

newbud.ua/business/news/v-minregione-odobryayut-decentralizaciyu-polnomochiy-gask

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В МИНРЕГИОНЕ ОДОБРЯЮТ ДЕЦЕНТРАЛИЗАЦИЮ ПОЛНОМОЧИЙ ГАСК

newbud.ua/business/news/v-minregione-odobryayut-decentralizaciyu-polnomochiy-gask

 

У меня лично нет никаких предубеждений против этой идеи.

 

Однако, есть маленькое "но". Все должно делаться по Конституции и законам Украины, а не по инопланетянским постановам и приказам за пределами законодательного поля и здравого смысла.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

Це не я, це інспекція має бути зацікавлена, щоб децентралізація була законною. В разі колізії із спеціальним законом про державний нагляд (контроль), всі інші закони будуть не варті паперу, який буде на них витрачено. Уявіть собі ситуацію, коли суд буде раз за разом скасовувати рішення органів контролю на підставі невідповідності кабмінівського порядку діючим законам і Конституції!

 

Позитивні зміни в інспекції я сьогодні побачив у свіжому повідомленні - dabi.gov.ua/index.php/pres-sluzhba/novini/1002-na-sumshchini-oshtrafovani-zabudovniki-yaki-ne-vikonali-pripisi-inspektsiji

 

"В ході позапланових перевірок на даних об’єктах встановлено, що забудовники не виконали вимоги приписів щодо оформлення документів на самочинно побудовані об’єкти та не вжили жодних заходів по їх виконанню, чим порушили п.3 ч.4 ст.41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»"

 

Це перше таке повідомлення, яке суперечить чинній, але безглуздій, і яка не має ніякої юридичної сили, постанові КМУ від 23.05.2011 № 553 Про затвердження Порядку здійснення державного архітектурно-будівельного контролю.

 

Я не знаю всіх деталей цієї справи, але постанова-553 передбачає одночасне "складається протокол разом з приписом", в той час, як закон Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності ст.7, п.8 визначає:

 

"Припис не передбачає застосування санкцій"

 

Це означає, що інспектор повинен, наприклад, видати припис про припинення експлуатації будівлі, яка не прийнята в експлуатацію і тільки в разі, коли після вказаного в приписі терміну експлуатація не припиниться, будуть застосовані санкції.

 

Це призведе до того, що ця стаття штрафів буде застосовуватись тільки до дебілів, які тупо відмовляться виконувати припис, а не так, як зараз - до всіх чохом.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 2 тижні потому...

Схоже на те, що інспекція таки взяла до уваги мої персональні послання начальнику інспекції від 14.02.2015 і 15.02.2015. Хоча Приходько і відбрикувався (див. у вкладенні), але факт залишається фактом - до 26 березня інспекція збирає пропозиції до закону, який вже пройшов перше читання - www.dabi.gov.ua/index.php/proekti-dokumentiv-dlya-obgovorennya

 

Аналогічного випадку і не пригадаю. Цитую:

 

"Повідомлення про оприлюднення

 

На публічне обговорення виноситься проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства".

 

Проект Закону України оприлюднено шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

 

Пропозиції та зауваження просимо надсилати в термін до 26 березня 2015 року до Державної архітектурно-будівельної інспекції України за адресою – 01601, м. Київ, вул.Лесі Українки, 26, контактна особа – Гавриловська Марія Петрівна, контактний телефон 044 2916978, е-mail: havrylovska@dabi.gov.ua "

 

Шкода, що канал листів до начальника інспекції прикрили на сайті. І я здогадуюсь, чому. Але ці здогадки я залишу собі на пам'ять.

ДАБІ про 1546.doc

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

Шкода, що канал листів до начальника інспекції прикрили на сайті. І я здогадуюсь, чому. Але ці здогадки я залишу собі на пам'ять.

 

І все ж було б цікаво почути "здогадки"?

Моя думка, що простота та публічність суперечать "принципам роботи" ДАБІ...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

І все ж було б цікаво почути "здогадки"?

Моя думка, що простота та публічність суперечать "принципам роботи" ДАБІ...

 

Та ні. Якраз із приходом Мартинюка інспекція стала більш керованим організмом і зменшилась кількість самодурів і самодур за рахунок ліквідації юридичних осіб в регіонах. Внаслідок цих перетворень, а по суті, це була перша реорганізація інспекції, як центрального органу влади, кожен чих зверху став моментально доходити до низу. Тих, хто недочуває, було відразу звільнено.

 

Але формально ця реорганізація не була оформлена до кінця. залишалися чинними два положення про інспекцію - одне від Президента, а друге - від Кабміну. Причому, після внесення змін до Конституції положення від Президента втратило юридичну силу, оскільки стало суперечити Конституції.

 

От я і задав Мартинюку просте питання: чи вважає він себе легітимним начальником інспекції, якщо його не було затверджено на посаді Прем'єр-міністром? Замість того, щоб відверто розповісти про подальшу реорганізацію, яка буде завершена прийняттям законопроекту 1546 і після якої буде затверджено нового голову інспекції, Мартинюк образився. Спочатку на сайті зникла клавіша "написати листа", а зараз відновлена клавіша для всіх працівників ДАБІ, окрім Мартинюка. Можливо, технічні проблеми.

 

Тому все, написане зараз мною - це тільки здогадки. Можна також тільки здогадуватись про реальний смисл цих слів:

 

"У рамках децентралізації програма діяльності Уряду також пропонує ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України та низку «інших органів, які сконцентровані в Києві»" - seo-top-news.com.ua/vlada-povinna-zavershiti-protses-detsentralizatsiji-glava-urjadu-69962/

Змінено користувачем consultant
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

...

 

Пропозиції та зауваження просимо надсилати в термін до 26 березня 2015 року до Державної архітектурно-будівельної інспекції України за адресою – 01601, м. Київ, вул.Лесі Українки, 26, контактна особа – Гавриловська Марія Петрівна, контактний телефон 044 2916978, е-mail: havrylovska@dabi.gov.ua "

 

...

 

Не полінувався іще раз послати свої пропозиції (у вкладенні)

Про 1546 - обговорення.doc

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

... із приходом Мартинюка інспекція стала більш керованим організмом і зменшилась кількість самодурів і самодур за рахунок ліквідації юридичних осіб в регіонах. Внаслідок цих перетворень, а по суті, це була перша реорганізація інспекції, як центрального органу влади, кожен чих зверху став моментально доходити до низу. Тих, хто недочуває, було відразу звільнено.

 

Але формально ця реорганізація не була оформлена до кінця. залишалися чинними два положення про інспекцію - одне від Президента, а друге - від Кабміну. Причому, після внесення змін до Конституції положення від Президента втратило юридичну силу, оскільки стало суперечити Конституції.

 

...[/url]

Максим Мартинюк звільнений з посади Голови Держархбудінспекції у зв’язку з переходом на іншу роботу - dabi.gov.ua/index.php/pres-sluzhba/novini/1031-maksim-martinyuk-zvilnenij-z-posadi-golovi-derzharkhbudinspektsiji-u-zv-yazku-z-perekhodom-na-inshu-robotu

 

Виходить, що я запізнився із своїм запитанням про легітимність Мартинюка?

  • Лайк 2
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Максим Мартинюк звільнений з посади Голови Держархбудінспекції у зв’язку з переходом на іншу роботу - dabi.gov.ua/index.php/pres-sluzhba/novini/1031-maksim-martinyuk-zvilnenij-z-posadi-golovi-derzharkhbudinspektsiji-u-zv-yazku-z-perekhodom-na-inshu-robotu

...

 

Вау! Все стало на свої місця.

 

"Повноваження Голови ДАБІ здійснює перший заступник Сергій Драч" - dabi.gov.ua/index.php

 

Довідка:

"Призначити Драча Сергія Васильовича першим заступником Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

 

Про призначення Драча С.В. першим заступником Голови Державної архітектурно-будівельної інспекції [...]

 

Не вистачає ще простого заступника і призначеного голови інспекції. Якщо зняти Драча, то інспекція перестане існувати (дай Бог йому здоров'я і довгих літ праці).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Максим Мартинюк звільнений з посади Голови Держархбудінспекції у зв’язку з переходом на іншу роботу - dabi.gov.ua/index.php/pres-sluzhba/novini/1031-maksim-martinyuk-zvilnenij-z-posadi-golovi-derzharkhbudinspektsiji-u-zv-yazku-z-perekhodom-na-inshu-robotu

 

Виходить, що я запізнився із своїм запитанням про легітимність Мартинюка?

 

Цікава цитата із засідання уряду, на якому зняли Мартинюка - www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=247987547&cat_id=244823857

 

"...І наостанок я хочу сказати, що будемо "чистити" всіх. Немає своїх, чужих. Є або особа, яка виконує в цей складний час для країни функцію по захисту держави, по виходу держави з економічної кризи. Або є, можливо, навіть нові люди, але зі старими правилами..."

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Цитати із стенограми (все про будівництво) - www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=248005626

 

"Наступний напрямок дуже складний, але він важливий - це будівництво. Ми повинні сьогодні повернути довіру людей в те, що вони дійсно мають можливість отримати доступне енергоефективне і якісне житло. Тому ми розробляємо зараз кілька інструментів, в першу чергу для спрощення ведення бізнесу будівельної галузі, це передачу повноважень Державної архітектурно-будівельної комісії на місцях, це те, що дасть можливість сьогодні нашим українцям будувати і захистити, в першу чергу, майнові права тих інвесторів, які сьогодні вкладають в своє житло. "

 

Все, що було зроблено, це:

- компенсація 20% на придбання негазових котлів;

- прийнятий у першому читанні законопроект 1546, який ДАБІ заново виставила на обговорення (бо цю туфту приймати не можна).

 

І оце все про будівництво, за що більше трьох місяців цілий Мінрегіон отримував зарплату? Хто-небудь знає більше?

 

Найбільше мені сподобався литовець:

 

"Здесь я просто руководствуюсь тем, что желание у старых кадров реформироваться близко к нулю. Как сказал Уоррен Баффет, если бы экономикой руководили лошади, то автопрома бы не было."

 

Sėkmės jums, Aivaras!

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто знає, що сталося із законом 1580 про дерегуляцію? - w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=1580&skl=9

 

Був прийнятий 12.02.2015 і до сьогоднішнього дня готується на підпис. Як можна взнати із Регламенту ВР, 10 днів на візування і 5 днів на підпис головою ВР. Замість 15 днів вже місяць підписується. За святкуванням 100 днів забули підписати?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я пропоную виділити 3 етапи розвитку державного архітектурно-будівельного контролю (ДАБК): становлення – 1993 по 2008 р.; реформування (централізація) – 2008 по 2012 рр.; децентралізація (поки що, безрезультатна) – 2014 до наших днів.

...

2014 р.

Після повалення диктатури «регіоналів» тричі намагались законом скасувати межигірську централізацію ДАБК – законопроекти 4629 від 03.04.2014; 4465а від 11.08.2014; 1546 від 22.12.2014. Останній варіант навіть був прийнятим у першому читанні. Так хто ж винний у тому, що при розробці цих законопроектів була проігнорована Конституція і закон Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності в редакції 17.05.2014?

 

Я так вбачаю, що перший варіант розроблявся у повному відриві від інших змін законодавства, а потім просто переписували папір. Навіть у пояснювальних записках до законопроектів у переліку законів, які діють у даній сфері, закон Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності відсутній.

 

(повний текст у вкладенні)

Знаменні дати ДАБК.doc

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Та ні. Якраз із приходом Мартинюка інспекція стала більш керованим організмом і зменшилась кількість самодурів і самодур за рахунок ліквідації юридичних осіб в регіонах. Внаслідок цих перетворень, а по суті, це була перша реорганізація інспекції, як центрального органу влади, кожен чих зверху став моментально доходити до низу. Тих, хто недочуває, було відразу звільнено.

 

Але формально ця реорганізація не була оформлена до кінця. залишалися чинними два положення про інспекцію - одне від Президента, а друге - від Кабміну. Причому, після внесення змін до Конституції положення від Президента втратило юридичну силу, оскільки стало суперечити Конституції.

 

От я і задав Мартинюку просте питання: чи вважає він себе легітимним начальником інспекції, якщо його не було затверджено на посаді Прем'єр-міністром? Замість того, щоб відверто розповісти про подальшу реорганізацію, яка буде завершена прийняттям законопроекту 1546 і після якої буде затверджено нового голову інспекції, Мартинюк образився. Спочатку на сайті зникла клавіша "написати листа", а зараз відновлена клавіша для всіх працівників ДАБІ, окрім Мартинюка. Можливо, технічні проблеми.

 

Тому все, написане зараз мною - це тільки здогадки. Можна також тільки здогадуватись про реальний смисл цих слів:

 

"У рамках децентралізації програма діяльності Уряду також пропонує ліквідувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію України та низку «інших органів, які сконцентровані в Києві»" - seo-top-news.com.ua/vlada-povinna-zavershiti-protses-detsentralizatsiji-glava-urjadu-69962/

 

Трохи запізно, але сьогодні прийшла офіційна відповідь ДАБІ на моє запитання, яке Положення діє - від Януковича, чи від Яценюка. Відповідь була очевидна, незважаючи на те, що обидва положення чинні. Читайте вкладення без моїх коментарів.

Положення ДАБІ.zip

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Хто знає, що сталося із законом 1580 про дерегуляцію? - w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=1580&skl=9

 

Був прийнятий 12.02.2015 і до сьогоднішнього дня готується на підпис. Як можна взнати із Регламенту ВР, 10 днів на візування і 5 днів на підпис головою ВР. Замість 15 днів вже місяць підписується. За святкуванням 100 днів забули підписати?

 

Сьогодні трохи прояснилось. Виявляється, таки знайшли в законопроекті 1580 невідповідності. Які - ще не знаю. Але сьогодні проголосували за редакційне уточнення - w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=1580&skl=9

 

Добавлено через 32 минуты

Сьогодні трохи прояснилось. Виявляється, таки знайшли в законопроекті 1580 невідповідності. Які - ще не знаю. Але сьогодні проголосували за редакційне уточнення - w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=1580&skl=9

 

Відео дивитися 11:00:58 -11:11:30:

- https://www.youtube.com/watch?v=uyKwvOBVxLY

"Жодних додаткових платних послуг..."

 

Подивіться до кінця - недаремно я за неї голосував.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Профільний комітет ВР ще засідає.

 

Не видно, чим це все закінчиться. У цьому повідомленні Будівельної палати нема згадки про державні адміністрації. Можливо, просто скоротили повідомлення. А, може, пригадали, що намічається ліквідація адміністрацій? Так це буде не скоро. Прийдеться продовжувати закон до кінця 2016 року.

 

Особливо підкреслю місце у повідомленні Будівельної палати:

 

"...удосконалення системи державного архітектурно-будівельного контролю і нагляду та ліквідацію корупційної складової містобудівного законодавства..."

 

Стосовно "удосконалення нагляду" - я не знаю, як можна удосконалювати те, чого не було. Нагадаю, що зараз існує тільки "контроль", а "нагляд" тільки планується. Якщо я помиляюсь, процитуйте мені чинний нормативно-правовий акт, який регламентує "архітектурно-будівельний нагляд". А от "ліквідацію корупційної складової" - читати приємно. Там неоране поле.

Змінено користувачем consultant
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Новий закон "Про ліцензування видів господарської діяльності" набере чинності 28.06.2015.

 

Як ви вважаєте, чи буде після цієї дати діяти чинний наказ Мінрегіона від 27.01.2009 № 47 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у будівництві, пов'язаної із [...]"?

 

Цитати із обговорюваного законопроекту:

 

"4) частину третю статті 17 викласти в такій редакції: “Органом ліцензування є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю.”."

 

 

" 7. У Законі України “Про регулювання містобудівної діяльності”

...12) у статті 41:

назву статті доповнити словами “та нагляд”;

частини першу і другу викласти в такій редакції:

 

...13. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю, здійснює контроль за додержанням суб’єктами господарювання ліцензійних умов провадження господарської діяльності, пов’язаної із створенням об’єктів архітектури.”.

"

 

Покажіть мені бодай одну причину, через яку Мінрегіон матиме відношення до ліцензування.

Змінено користувачем consultant
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Депутат Киевсовета и глава комиссии Владимир Прокопов:

Самовільного будівництва та зайняття землі в Києві не буде

 

Збираємось зупинити епідемію незаконного будівництва в столиці, коли об’єкти зводяться без жодних дозвільних документів, всупереч всім нормам, а МАФи та інші тимчасові споруди «вкорінюються» на роки з шаленою швидкістю. Пропонуємо Київраді ухвалити рішення про забезпечення недопущення самочинного будівництва та самовільного зайняття земельних ділянок, яким передбачається посилення контролю з боку міської влади в сфері містобудування.

Вимагаємо від КМДА та всіх її структурних підрозділів взяти під особливий контроль питання містобудівної діяльності, не допускати узаконення самочинно зведених об’єктів, не видавати дозволів на будівництво на неоформлених належним чином земельних ділянках, суворо дотримуватись всіх законодавчих норм і забезпечити очищення ділянок від самовільно зведених споруд.

Це рішення - чіткий сигнал київської влади, що в столиці буде порядок і будь-які протизаконні дії в сфері земельних відносин і будівництва легалізувати заднім числом за жодних умов не вдасться. Не варто навіть починати. Всі мають діяти виключно в межах законодавства. Жодних винятків не буде.

как? как он это сделает? :unknown::(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Депутат Киевсовета и глава комиссии Владимир Прокопов:

"...Вимагаємо від КМДА та всіх її структурних підрозділів взяти під особливий контроль питання містобудівної діяльності, не допускати узаконення самочинно зведених об’єктів, не видавати дозволів на будівництво на неоформлених належним чином земельних ділянках, суворо дотримуватись всіх законодавчих норм і забезпечити очищення ділянок від самовільно зведених споруд. ..."

как? как он это сделает? :unknown::(

 

Зараз - ніяк. Поки що, це функція інспекції.

 

А от для чого потрібна довідка від архітектури на легалізацію, а в перспективі - децентралізація.

 

Свіжий приклад: (ссылка устарела)

 

Водили хоровод аж на рівні облдержадміністрації. А виявилось, що питання вирішується одним поглядом інспектора із тротуару.

Змінено користувачем consultant
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Президент підписав закон про дерегуляцію - (ссылка устарела)

 

Цей закон дає старт децентралізації повноважень ДАБІ - w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_2?id=&pf3516=1580&skl=9

 

"...здійснення державного архітектурно-будівельного контролю..." - таким правом наділили тільки органи місцевого самоврядування (п.13).

 

Місцевим держадміністраціям такого права не дали. Під час другого читання аналогічне формулювання у п.16 було видалене (в першому читанні було у п.27).

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

9 квітня можуть прийняти у другому читанні законопроект 1546 про децентралізацію повноважень ДАБІ.

 

Не знаю, який там буде текст до другого читання. Сюрприз буде.

 

Але виникають деякі асоціації. Дата дуже символічна. Цього дня була запроваджена євхаристія. У вульгарному викладенні - це символічне поїдання чувака, який помер дуже давно.

 

Довідка: євхаристія (ευχαριστία) перекладається із мови греків як "подяка". Якщо ви в Греції чи на Кіпрі бажаєте сказати "дякую", треба сказати "ευχαριστώ" (евхарістО)

Змінено користувачем consultant
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...