Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нужно ли соединять заземление?

Leesleer

Рекомендовані повідомлення

Цитата:

Посему деление PEN после счётчика есть ничем не обоснованное отступление от действующих нормативов - это самодеятельность.

Может быть для простоты понимания "застройщиком" карамболя с PEN, его делением "до или после счётчика"и т.д. отныне использовать оговорку, что "N" на клеммах счетчика нужен, что б тот правильно считал или мог считать корректно, а для дома или квартиры должно иметь N мимо счётчика....

Может так будет проще для понимания проблемы и пути реализации?

Сьогодні якраз і прийшли до питання правильності обліку електроенергії, в разі розгалудження PEN на PE та N перед лічильником, чи можливі при цьому які не будь зловживання (крадіжки) користувачем електроенергії. Якщо це не можливо, тоді сміло можна відстоювати свої права на безпеку й розділення перед лічильником.

 

To IEC 60364.

При чём "данный форум"? Это не от форума зависит, а от компетентности относящего.

И в ПУЭ и в ДБН чётко сказано что к чему относится:

Я дуже поважаю Ваші знання та професійні навички, за допомогою Вас, я заповнив прогалини що виникли по системах електропостачання, за той час, коли я займався сугубо системами комплексного блискавкозахисту.

Стосовно щита обліку розміщеного на опорі. Ця електроустановка відноситься до розміщеної в "будинках" "споруді", чи до електричної установки для передавання та розподілу електричної енергії?

Я на даний момент не знаю 100 % правильної відповіді. Ця електроустановка (щит обліку на опорі) як прокладка, якби й на розподільчій лінії але відноситься до безпеки в споруді, але при цьому не розміщена в самій споруді."Вимоги даних Норм слід застосовувати в електроустановках будинків і стаціонарних споруд, які проектуються, будуються і реконструюються, такого призначення:"

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні якраз і прийшли до питання правильності обліку електроенергії, в разі розгалудження PEN на PE та N перед лічильником, чи можливі при цьому які не будь зловживання (крадіжки) користувачем електроенергії. Якщо це не можливо, тоді сміло можна відстоювати свої права на безпеку й розділення перед лічильником.

В подъезд любого многоквартирного здания, построенного после 2001 года зайдите и откройте этажный щит - РЕ в квартиры идёт от ВРУ мимо счётчиков.

 

 

Я дуже поважаю Ваші знання та професійні навички, за допомогою Вас, я заповнив прогалини що виникли по системах електропостачання, за той час, коли я займався сугубо системами комплексного блискавкозахисту.

Стосовно щита обліку розміщеного на опорі. Ця електроустановка відноситься до розміщеної в "будинках" "споруді", чи до електричної установки для передавання та розподілу електричної енергії?

Я на даний момент не знаю 100 % правильної відповіді. Ця електроустановка (щит обліку на опорі) як прокладка, якби й на розподільчій лінії але відноситься до безпеки в споруді, але при цьому не розміщена в самій споруді."Вимоги даних Норм слід застосовувати в електроустановках будинків і стаціонарних споруд, які проектуються, будуються і реконструюються, такого призначення:"

Правила користування електричною енергією

...

2. Межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін

...

2.4. Межа експлуатаційної відповідальності між споживачем - фізичною особою, об'єднанням співвласників (власником) багатоквартирних будинків та/або власником електричних мереж за технічний стан і обслуговування суміжних електроустановок установлюється:

1) для квартир багатоповерхових будинків на відхідних клемах розрахункових засобів обліку поверхових або квартирних електрощитків;

 

2) для індивідуальних будинків:

у разі відгалуження від лінії електропередачі неізольованим проводом - у точці кріплення проводів лінії електропередачі до перших ізоляторів на будівлі або на трубостояку (при повітряному вводі);

 

у разі кабельного вводу або використання ізольованого проводу при відгалуженні від лінії електропередачі - на наконечниках кабелю живлення або ізольованого проводу на ввідному пристрої будівлі, якщо ввідно-розподільний пристрій розташований усередині будівлі, або на вихідних клемах розрахункового засобу обліку, якщо ввідно-розподільний пристрій та засіб обліку розміщені ззовні будівлі.

За стан контактних з'єднань на межі експлуатаційної відповідальності та на вхідних і вихідних клемах опломбованих розрахункових засобів обліку відповідає електропередавальна організація.

...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можно для особо оаренного ))) Чем последний вариант не допустим?

при обрыве нуля нагрузка полностью ляжет на ваше заземление и по всем приборам появится потенциал, это недопустимо

земля должна всегда оставаться землей, с нашими кабельными сетями (когда одно заземление около трансформатора а второе отгнившее на последнем столбе) в 30 % случаев как по мне тт предпочтительнее будет даже :(

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В подъезд любого многоквартирного здания, построенного после 2001 года зайдите и откройте этажный щит - РЕ в квартиры идёт от ВРУ мимо счётчиков.

Так і є. РЕ йде не залежно й це правильно, питань не має.

Можливо потрібно перебороти "бегемотів" в голові, провести пару тестів на можливість "крадіжки" електроенергії, й вперед відстоювати свої права. Але в більшості випадків можна залишитись й без електрики.

Може є у когось безхозний лічильник "НІК", провести пару тестів?

 

Правила користування електричною енергією

 

Межі балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін

Це тільки розмежування відповідальності, хто за що відповідає.

За цим принципом електроустановка поза межами житлового будинку не може стати електроустановкою в будинку. Деякі споживачі живляться від своїх КТП. Лічильник обліку знаходиться в нутрі щита з автоматикою КТП, й там починається межа відповідальності.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Неправильно Вы все заземляете.

Вот как нужно.

 

Это лучший ответ, наверно так и сделаю! :friends:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Это лучший ответ, наверно так и сделаю! :friends:

И фотки не забыть тута разместить... :lol:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

И фотки не забыть тута разместить... :lol:

 

Ага, обязательно, только думаю ведро земли многовато... в какой-нибудь вазон всуну :lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Ага, обязательно, только думаю ведро земли многовато... в какой-нибудь вазон всуну :lol:

 

[spoiler=Система ТТТ]XBiKZD-Mgn8.jpg

 

  • Лайк 4
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Сьогодні якраз і прийшли до питання правильності обліку електроенергії, в разі розгалудження PEN на PE та N перед лічильником, чи можливі при цьому які не будь зловживання (крадіжки) користувачем електроенергії. Якщо це не можливо, тоді сміло можна відстоювати свої права на безпеку й розділення перед лічильником.

 

Зараз і лічильники порозумнішали і УЗО не тільки для захисту стоїть.

А ще більше захищає від крадіжок розмір штрафу та цугундер: oblenergo.cv.ua/laws.php?cid=326&page=1

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

  • 7 місяців потому...

Уважаемые знатоки. Нужна ваша помощь в вопросе организации заземления, и выборе типа системы заземления.

Имеем:

- трансформатор на расстоянии n метров от участка, счетчик висит на распределительном щите (РЩ1) трансформатора.

- от РЩ1 к участку идет КЛ с кабелем АВББШв 4х35 до отдельно стоящего щитка, назовем его РЩ2. Броня кабеля не заземлена ни возле счетчика, ни на участке.

- от РЩ2 в дом заходит кабель АВВГ 4х35. Не спрашивайте почему так.

 

Во время заливки фундамента было сделано заземление "как_у_всех": забиты пара 50-х уголков по углам фундамента, приварены к армокаркасу, к нему же приварена оцинкованная полоса и выведена из ленты в помещение топочной.

 

Мой автомат в РЩ1 - ЕKF С32, от него кабель пошел на счетчик, от счетчика на участок. Посмотреть как и что подключено к счетчику я не могу - ящик опломбирован. суда по внешнему виду ящика - счетчик без заземления.

 

Вопросы.

Я правильно понимаю, что у меня получается тип системы заземления ТТ? Это я судя по этой картинке так думаю.

Нужно ли заземлять броню кабеля от щита до участка? В каком месте?

Что нужно исправить в щите РЩ1 и нужно ли? Про АВВГ я в курсе.

Как обычно происходит ответвления кабелей больших сечений? Вон то скопление кабелей на основном рубильнике наверное не самый правильный вариант?

Вверху автомата видно, что кабель в него входит многожильный, и он необжат, также и на счетчике скорее всего. Нужно ли напрягать РЭС, чтобы они исправили это? Найти исполнителя уже не получится.

 

Спасибо заранее. А то в голове сумбур полный.

Слайды ниже.

IMG_9090.thumb.jpg.996540ab58ff7e44bde802361f356e7c.jpg

IMG_9092.thumb.jpg.028e03d5e48201a2dd091533dcc69cf3.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...