Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Нужно ли соединять заземление?

Leesleer

Рекомендовані повідомлення

Счетчик находится на столбе. Он заземлен.

От счетчика со столба идет кабель в дом (25м).

Кабель 4х жильный (3+N)

Заземление думаю делать в гараже и соединить со щитком.

Вопрос: нужно ли заземления щитка соединять кабелем с заземлением счетчика (щитка под счетчиком) на столбе?

(на столбе заземлен не сам счетчик, а коробка с розеткой и автоматом под счетчиком)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как я понял можно и не соединять, но лучше все-таки это сделать.

 

Не подскажите, если фазы соединяет кабель ВВГ 4Х6. Можно заземление соединить кабелем ПВ-1 4мм ?

или какого сечения будет достаточно? меньшего/большего?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как я понял можно и не соединять, но лучше все-таки это сделать.

Я не понял, что Вы поняли. Нарисуйте схему, где именно Вы решили соединять.

Не подскажите, если фазы соединяет кабель ВВГ 4Х6. Можно заземление соединить кабелем ПВ-1 4мм ?

или какого сечения будет достаточно? меньшего/большего?

ДБН В.2.5-27-2006 Захисні заходи електробезпеки в електроустановках будинків і споруд

...

4.1.3 Заземлювальні провідники

...

4.1.3.3 Мінімальний переріз заземлювальних провідників, які не прокладаються у землі, повинен бути не меншим 6 мм2 за міддю, 16 мм2 за алюмінієм і 50 мм2 за сталлю

...

1. Проводимость заземляющего проводника должна быть не менее проводимости линейных (грубо говоря сечения должны быть одинаковыми и не менее минимального сечения).

 

2. Заземляющие проводники из алюминия скорее всего запретят.

 

3. Заземляющий проводник лучше выполнить гибким проводом ПВ3, потому как он будет иногда отсоединяться - для измерения сопротивления заземляющего устройства.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Я не понял, что Вы поняли. Нарисуйте схему, где именно Вы решили соединять.

 

Вот так думаю соединять.

489137693_.thumb.png.f5742bdbf987cc1596c174759982e52d.png

132299930_.thumb.jpg.8976a454852d8bfb93991e771fc46b96.jpg

68288944_.thumb.JPG.b0bd2e38bab31064c14944ddd9ed8251.JPG

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот так думаю соединять.

Повторное заземление воздушной линии и присоединение защитного проводника должно осуществляться до нулевой клеммы счётчика

 

soytzndX.jpg

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Повторное заземление воздушной линии и присоединение защитного проводника должно осуществляться до нулевой клеммы счётчика

 

 

А что за обоснованные случаи должны быть для второго варианта? ТТ

и можно ли так будет сделать ввод?

296152535_.thumb.png.c4b9a575579b547fad8f83e95c5ed49f.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А что за обоснованные случаи должны быть для второго варианта? ТТ

 

ДБН В.2.5-27-2006 Захисні заходи електробезпеки в електроустановках будинків і споруд

2 ЗАХИСТ ВІД УРАЖЕННЯ ЕЛЕКТРИЧНИМ СТРУМОМ ШЛЯХОМ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАХОДІВ ЗАХИСТУ ВІД ПРЯМОГО ДОТИКУ І У РАЗІ НЕПРЯМОГО ДОТИКУ

...

2.4 Заходи захисту у разі непрямого дотику в електроустановках, в яких не застосовані системи БННН, ЗННН і ФННН

2.4.1 Автоматичне вимикання живлення

...

 

2.4.1.3 Відкриті провідні частини електроустановки за допомогою захисних провідників повинні бути приєднані до системи заземлення з врахуванням специфічних особливостей, які властиві застосованому типу системи заземлення.

Характерні особливості типів систем заземлення (TN, ТТ і IT), які використовуються в електроустановках низької напруги, наведені в додатку Г.

Доступні одночасному дотику відкриті провідні частини індивідуально, групами або всі разом повинні бути приєднані до однієї системи заземлення.

 

Примітка. З погляду забезпечення електробезпеки системи заземлення TN, ТТ і IT, як правило, можна вважати рівноцінними. Вирішальними факторами при виборі того чи іншого типу системи заземлення для використання в конкретній електроустановці є існуючі традиції (досвід експлуатації), умови експлуатації, вимоги до надійності електропостачання, електромагнітної сумісності, пожежо- і вибухобезпеки та вартість виконання системи.

 

2.4.1.4 У разі відсутності з боку власника електроустановки або експлуатуючої організації або нормативного документа, який стосується цієї електроустановки, вимог до застосування того чи іншого типу системи заземлення рекомендується, як правило, застосовувати систему TN. При цьому перевагу слід віддавати застосуванню систем TN-S і TN-C-S.

У будинках (спорудах) з вбудованими або прибудованими трансформаторними підстанціями слід, як правило, застосовувати систему TN-S.

У разі застосування системи TN-C-S поділ PEN-провідника на захисний і нейтральний провідники повинен, як правило, виконуватися на вводі лінії живлення в будинок (споруду).

 

2.4.1.5 Систему ТТ рекомендується застосовувати, коли значні струми замикань на землю (такі, як при використанні системи TN) є джерелом підвищеної небезпеки для людей, тварин, збереження майна і навколишнього середовища, наприклад, якщо вони можуть бути причиною виникнення пожежі або вибуху (нафтохімічні підприємства, приміщення для фарбування виробів тощо).

 

Крім того, систему ТТ рекомендується застосовувати, коли в процесі експлуатації має місце суттєва імовірність неконтрольованої реконструкції або розширення системи електропостачання (наприклад, шляхом підключення до неї додаткових електроприймачів) без належної перевірки виконання вимог, які ставляться до автоматичного вимикання живлення (мережі індивідуальних дачних будівель, торговельних точок тощо).

 

и можно ли так будет сделать ввод?

 

Это система ТТ. При её применении следует уделить большее внимание вопросам защиты электроустановки здания (в частности защиты бытовой техники) от атмосферных перенапряжений (на вводе от воздушной линии установить УЗИП, решить вопрос с молниезащитой здания)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Вот так должно быть:

 

MQ9HpOfl.png

 

А можно для особо оаренного ))) Чем последний вариант не допустим?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А можно для особо оаренного ))) Чем последний вариант не допустим?

 

Зажимы счётчика не предназначены для соединения PEN-проводника - после счётчика выходит рабочий ноль.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Зажимы счётчика не предназначены для соединения PEN-проводника - после счётчика выходит рабочий ноль.

 

А чем черевата для потребителя данная схема? Какие последствия?

Извините меня за мой вопрос, может он немного... но я чего то не допер.:fool:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А чем черевата для потребителя данная схема? Какие последствия?

 

В системе ТN электробезопасность обеспечивается надёжностью соединений PEN-проводника. При его обрыве ток потечёт через заземляющее устройство. Вследствие этого возможно появление потенциала на корпусах быттехники и/или на трубах и проч. проводящих частях, присоединённых к системе уравнивания потенциалов.

Кроме того значительно упадёт ток короткого замыкания, что может привести к несработке автоматов при замыкании на корпус

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А я вот долго искал, где какая шина...

 

Креативненько наваяли..... дротокруты блин...:lol:

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Креативненько наваяли..... дротокруты блин...:lol:

Да уж.... В каких питомниках их выращивают?...

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Да уж.... В каких питомниках их выращивают?...

Да ладно, тоже мне - Бином Ньютона.....

 

Да наши же форумчане и выращивают, причем активно и в своих же собственных домах...

 

Еще и "кормят" усиленно, когда ведутся на низкую цену, радостно потирая руки в предвкушении "дикой" экономии и наивно полагая, что их-то эти креативщики не наипут, потому как с ними этого случиться этого, априори, не может..... можно наипать всех, акромя них.... :\"\":

 

Во как... :lol:

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Короче, вчера долго заглядывал в счетчик и понял, что у него нету заземления.

Со столба идут 4 жилы в "Дифференциальный выключатель ДВ-2006 4p 25А 30мА". С него идут провода в Счетчик. Со счетчика идут провода в Коробку под счетчиком (для временного пользования). Эта коробка заземлена и розетка в ней заземлена.

 

Значит решил, что если эту Коробку не рассматривать вообще, то со счетчика должен идти 4х жильный кабель в дом в щиток. А в доме уже этот щиток нужно заземлить.

1359305589_.thumb.png.a660435ba826d0b5ce3cc28f4adce242.png

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Короче, вчера долго заглядывал в счетчик и понял, что у него нету заземления.

Со столба идут 4 жилы в "Дифференциальный выключатель ДВ-2006 4p 25А 30мА". С него идут провода в Счетчик. Со счетчика идут провода в Коробку под счетчиком (для временного пользования). Эта коробка заземлена и розетка в ней заземлена.

 

Значит решил, что если эту Коробку не рассматривать вообще, то со счетчика должен идти 4х жильный кабель в дом в щиток. А в доме уже этот щиток нужно заземлить.

 

По іншому Ви й не зробите. Я розумію Пана "IEC 60364", який все правильно розповідає, за що йому велика дяка. Але ми в більшості не можемо вплинути на РЕС. Випадок який ви привели дуже розповсюджений. Я не зустрічав на жаль випадку, коли РЕС робив розгалудження PEN проводу до ввідного автомату та лічильника. А все тому, що проектанти та "спеціалісти" не хочуть переучуватись. Роботу потрібно починати з проектантів.

Мені цікаво, чи може хто не-будь привести фото щита обліку встановленого на опорі, де правильно виконано перехід системи TNC на TNC-S.

На рахунок фото буду вдячний, думаю й не тільки я.

Можливо буде правильно відкрити нову тему з опитом форумчан на правильність виконання щита обліку на опорі (розділення TNC на TNC-S) й не тільки з додаванням фото.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Красиво сказано-дротокруты.

 

У строителей есть целый словарик, как они друг друга любят называть.

Что особо запомнилось: Плотник - сучкогрыз.

 

Добавлено через 4 минуты

По іншому Ви й не зробите. Я розумію Пана "IEC 60364", який все правильно розповідає, за що йому велика дяка. Але ми в більшості не можемо вплинути на РЕС. Випадок який ви привели дуже розповсюджений. Я не зустрічав на жаль випадку, коли РЕС робив розгалудження PEN проводу до ввідного автомату та лічильника. А все тому, що проектанти та "спеціалісти" не хочуть переучуватись. Роботу потрібно починати з проектантів.

Мені цікаво, чи може хто не-будь привести фото щита обліку встановленого на опорі, де правильно виконано перехід системи TNC на TNC-S.

На рахунок фото буду вдячний, думаю й не тільки я.

Можливо буде правильно відкрити нову тему з опитом форумчан на правильність виконання щита обліку на опорі (розділення TNC на TNC-S) й не тільки з додаванням фото.

 

А де розписано теоретично, як правильно виконати щит обліку на опорі? в ПУЕ?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

А де розписано теоретично, як правильно виконати щит обліку на опорі? в ПУЕ?

В залежності від того до чого віднести цю електроустановку. Якщо до "Інженерне обладнання будинків і споруд" то ДБН В.2.5-27-2006 "ЗАХИСНІ ЗАХОДИ ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ В ЕЛЕКТРОУСТАНОВКАХ БУДИНКІВ І СПОРУД", якщо ні то ПУЕ.

На даному форумі відносять до ДБН В.2.5-27-2006.

На рахунок як правильно виконати, від Вас більше це не залежить. Обленерго все взяв під себе, від проекту до підключення (стандартні підключення до 16 кВт). Сьогодні на цю тему спілкувався з проектною організацією, яка за договором проектує для Обленерго.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

В залежності від того до чого віднести цю електроустановку. Якщо до "Інженерне обладнання будинків і споруд" то ДБН В.2.5-27-2006 "ЗАХИСНІ ЗАХОДИ ЕЛЕКТРОБЕЗПЕКИ В ЕЛЕКТРОУСТАНОВКАХ БУДИНКІВ І СПОРУД", якщо ні то ПУЕ.

На даному форумі відносять до ДБН В.2.5-27-2006.

 

При чём "данный форум"? Это не от форума зависит, а от компетентности относящего.

И в ПУЭ и в ДБН чётко сказано что к чему относится:

 

soytzntG.jpg

 

soytzntC.jpg

На рахунок як правильно виконати, від Вас більше це не залежить. Обленерго все взяв під себе, від проекту до підключення (стандартні підключення до 16 кВт). Сьогодні на цю тему спілкувався з проектною організацією, яка за договором проектує для Обленерго.

Зависит - от правильности выполнения деления PEN-проводника зависит электробезопасность электроустановки потребителя. Потребитель является стороной Договора, потому может оспорить действия РЭС.

 

Если РЭС нарушил нормативы, то пользователь имеет право требовать соблюдения действующих нормативов - в РЭС (неээффективно), в Облэнерго и Держенергонагляді

 

В данном случае нарушены требования производителей счётчика - в паспорте любого счётчика, выпущенного после 2001 года (введение термина "PEN" в нормативах) указано присоединение N к нулевой клемме, но никак не PEN.

 

Кроме того схема учёта регламентируется действующим ГОСТ 9413-78 Щитки осветительные для жилых зданий. Общие технические условия.

 

В нём указано, что защитный N (в той терминологии "зануление") идёт мимо счётчика:

 

soytzntH.jpg

 

*******

soytzntD.jpg

 

Посему деление PEN после счётчика есть ничем не обоснованное отступление от действующих нормативов - это самодеятельность.

Змінено користувачем IEC 60364
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Посему деление PEN после счётчика есть ничем не обоснованное отступление от действующих нормативов - это самодеятельность.

Может быть для простоты понимания "застройщиком" карамболя с PEN, его делением "до или после счётчика"и т.д. отныне использовать оговорку, что "N" на клеммах счетчика нужен, что б тот правильно считал или мог считать корректно, а для дома или квартиры должно иметь N мимо счётчика....

Может так будет проще для понимания проблемы и пути реализации?

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Может быть для простоты понимания "застройщиком" карамболя с PEN, его делением "до или после счётчика"и т.д. отныне использовать оговорку, что "N" на клеммах счетчика нужен, что б тот правильно считал или мог считать корректно, а для дома или квартиры должно иметь N мимо счётчика....

Может так будет проще для понимания проблемы и пути реализации?

 

Может так и проще - люди они разные.

 

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...