Перейти до публікації
Пошук в
  • Додатково...
Шукати результати, які містять...
Шукати результати в...

Заземление всяческих антенн и тарелок

VladimirKiev

Рекомендовані повідомлення

Как правильно заземлять интернет-антенну, эфирную антенну, спутниковую тарелку?

 

Поставщики мобильного интернета и спутникового ТВ говорят - не надо, разве что "резиночку" между антенной и дымоходом поставьте. Электрик говорит - оборудование, которое будет подключено к антенне пусть само думает про заземление, если оно там предусмотрено.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нужные вам штуки называются газоразрядники, они предохраняют сгорание оборудования от молнии.
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нужные вам штуки называются газоразрядники, они предохраняют сгорание оборудования от молнии.

 

Газоразрядники хорошая штука, только для ламповой аппаратуры. Полупроводники сгорят раньше, защитив грозоразрядники. А теперь серъезно. Я нигде не видел схем грозозащиты для спутниковых тарелок. Причина очевидно в том, что те стоят намного ниже гормоотводов. Видел защиты для коксиалов. Стоят каких-то шальных денег, как работают не знаю.

По беспроводному интернету у меня Motorolla Cannopy, так там требование провайдера (untc) было, причем в договоре, обеспечить POE блок нормальным заземлением. То есть что то очевидно варисторное мотороллер там лепит. Не вскрывал не знаю.

Благо шина на месте установки была. Сами принесли шнурку, сами кончник обжали.

 

Где-то так.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Нужные вам штуки называются газоразрядники, они предохраняют сгорание оборудования от молнии.

газоразрядники это только разновидность, а все вместе называют УЗИП

(ссылка на изображение устарела) (ссылка на изображение устарела)

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Как правильно заземлять интернет-антенну, эфирную антенну, спутниковую тарелку?

 

Поставщики мобильного интернета и спутникового ТВ говорят - не надо, разве что "резиночку" между антенной и дымоходом поставьте. Электрик говорит - оборудование, которое будет подключено к антенне пусть само думает про заземление, если оно там предусмотрено.

Варіант №1.

По правильному. Якщо у Вас на будинку є зовнішній блискавкозахист, потрібно так щоб Ваші пристрої (антени) попали в зону захисту блискавкозахисту. При цьому потрібно розрахувати ізоляційну відстань між Вашим пристроєм та елементами блискавкозахисту, щоб не відбулося дугового перекриття на Ваше обладнання. Далі встановлюємо пристрої захисту від імпульсних перенапруг (ПЗІП), в залежності від Вашого пристрою (інтернет, SAT, TV). Бажано все це заводити через розподільчий щит (електричний), де є доступна шина РЕ. Далі за необхідністю додатковий захист біля Вашого електронного пристрою.

Звертаю увагу, ПЗІП які Ви встановлюєте в якості першої ступені захисту (в щитку), мають витримувати частковий струм блискавки, тобто в характеристиках вказується Iimp з формою хвилі 10/350 мкс.

Також не забуваємо про необхідність ПЗІП для мереж живлення.

Варіант №2.

Примітка. Наявність металевих частин, які мають з'єднання з землею (через живлення, або інформаційні мережі) вже вимагають задуматись про зовнішній блискавкозахист.

Конструкція антени SAT/TV, інтернет, якщо їх з'єднати з заземленням на пряму/іскровий розрядник або через мережу живлення (слаботочну мережу) стають блискавкоприймачами.

При прямому враженні в антену, мало що допоможе. При ударі поруч (для блискавки це в радіусі до 1,5-2 км.) спасуть ПЗІПи.

Висновок:

1. Якщо не хочемо робити блискавкозахист на весь будинок, виконати хоча б локальний для антени, але я рекомендую на весь будинок.

2. Обов'язково становити ПЗІПи як на мережу живлення так і слаботочну мережу.

  • Лайк 1
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

С практической точки зрения: молния бьет,в в основном по наивысшим точкам,а если ваш дом/антенны/тарелки значительно ниже близлежащих строений/объектов,то шансы попадания молнии в вашу антенну резко уменьшаются. Но... молния еще ищет пути с наименьшим сопротивлением. Из собственной практики: Молния бабахнула в старое дерево высотой метров 30, по пути встретила путь с меньшим сопротивлением на высоте метров 5 (медная телефонная линия), в результате остатки своего модема я искал по всей комнате, обгоревшие, прогоревшие и попадавшие на землю телефонные провода телефонисты меняли весь день, со словами: "Все видели, а такое бывает раз в сто лет!!!" Видно мне повезло,следующий раз такое шоу будет только 2114 году :(((
Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

молния бьет,в в основном по наивысшим точкам

Блискавка б'є куди вона може вдарити, це не обов'язково найвищі точки. Так, як в кожної найвищої точки є своя зона захисту, й знаходитесь Ви під захистом найвищої точки чи ні, це прораховується.

До речі, якщо Ви замітили блискавка полюбляє більш за все вербу, осокор та тополю (з моїх спостережень).

по пути встретила путь с меньшим сопротивлением на высоте метров 5

Це приклад, який можна застосовувати для розрахунку й пояснення ізоляційних відстаней. Явище перекривання дугою між системою блискавкозахисту й якоби захищеним обладнанням, явище не рідке.

Посилання на коментар
Поділитися на інших сайтах

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...